Talijanska kopija Perkinsa

vsakota

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Okt 2009
Poruka
3
imam agregat za struju koji na sebi ima nekakvu talijansku kopiju perkinsa
na kojem ne piše ni naziv motora a kamoli tip i ostalo al dobro
to je šljakalo par godina bez problema i urađena mu je totalna generalka
i od tada je radio nekih 500-600 sati i sad je pola godine stajao i neki dan ga kresnem nije baš da je na zub al je kresno i malo je radio i posle ama nikako alnasujem iz auspuha onako bijelo-plavi dim al nikako da kresne.
 
Neuspesna generalka :zli: Sto pre otvori motor jer steta moze biti samo VECA
 
sa START-om kresne al nije to rješenje.
malo sam mu preštelao ventile i sad je kao malo bolje al opet dugo alnasuje
možda dizne ili pumpa?
 
vsakota je napisao(la):
sa START-om kresne al nije to rješenje.
malo sam mu preštelao ventile i sad je kao malo bolje al opet dugo alnasuje
možda dizne ili pumpa?

kralju ako ti baca belo plavi dim i ako upalu sa startom, 90% da mozes poceti da radis drugu generalnuverovatno ima i malo ulja u auspuhu........imao sam takve slucajeve vise puta.....
 
al ubiste coveka u startu,odmah generalna,znaci prvo uradis generalnu bilo kakav problem da je pa onda kad radi isto trazis dalje kvar :sta:,valda se prvo krene od manjih stvari,verovatno mu ispucale karike od stajanja :haha:,kao prvo trebalo bi ga upaliti i pustiti malo duze da radi motor ako nije dugo koristen jer znaju malo karike da uhvate za klip,moze biti dizna neka da zeza ili pumpa,filter vazduha(neznam dal je suvi ili uljni),ako je suvi imao sam slucaj jednom da je covek sam malo servisirao motor menjao ulje izduvavao filter kompresorom i kad je duvao gurnuo krpicu u crevo filtera da neide prasina i zaboravio izvaditi,sva sreca motor nije mogao od grejaca motora da uvuce krpu i tesko palio i dimio plavo jer nije imao dosta vaduha.....jedan od mogucnosti budalastine itd....a ne odmah vadi motor i radi generalnu,prvo posavetujte coveka
 
Kako ga ubismo :sta: Posto moze biti sitnica rekoh da sto pre otvori motor jer nema rengenski pogled.
Promeni tu sitnicu i VOALA , a nasilnim paljenjem ga moze zadesiti sudbina :zli: :udri:
 
zanimljivo je to da kad kresne radi ko singerica bez ikakvog dima pod max.opterećenjem. (filter zraka je uljni )
 
kako pali vruc? moze biti da nema grejaca da izgubi gorivo iz boš pumpe ali verovatno nema kompresije cim daje beli dim i upali tek kad digne ulje u stubline pa ono zadihtuje karike dobije kompresiju i zvek
izbegavaj sprej samo probaj da mu zacepis ulaz vazduha da brze zavrti motor
 
Sprej ni u kokm slucaju radije baklja.Kreni od rezervoara stici ces do bosh pumpe.Ako je rezervoar nizi od bosh pumpe vraca se gorivo.Ako su ventili ac-pumpe nece upaliti lako.itd.itd.Malo bolje objasni nece da pali leden il vruc.
 
Nazad
Vrh