Kukuruz 2014

Ma znam da je bio neki kws na "k".U pa to je jos gore,jel jos sejes nesto od kws ili si ih skroz izbacio?
 
Kada se radi ljudski svaki hibrid je dobar u tome se slazem. Dok je stric radio sa stajnjakom (imao 20 grla rogate stoke + 5-6 krmaca + sve prasice od njih tovio + ovce 10-20 + sitne zivine 2 inkubatora po 100 jaja pa koliko izadje) prinosi kukurza su bili odlicni koji god posejao.
 
Upoređivao sam domaće, zp 606 sa ns 6030 i ns 6030 sa ns 6102 i zp 606 sa zp 666 i ns 6030 sa as72 i 6010 sa zenitom a strani sa domaćim nisam, u berbi u klipu sam upoređivao pošto uglavnom berem, ove godine sam prvi put nešto okrunio sa njive i upoređivan je ns 4023 i zp 427 koji su sejani na lošijoj zemlji sa istom agrotehnikom a okrunjeni su 28.9.2013. sa 16,2% vlage. Nije posebno meren nego je vršeno prohod do prohoda gde se primetila razlika u jednom krugu po punoći bunkera gde se ns moglo ladno obilaziti krug dok kod zp nije moglo, zp je sigurno za 1000 kg po kj više rodio zrna od ns-a. Ako te interesuje razlika između ovih što berem reci ja ću napisati.

Radoslave nemožeš upoređivati hibrid nove generacije i stare, a svaka čast ako je kermes rodio duplo više od ns 640.:sta:
 
sale pa dobro kermes je u svakom slucaju noviji hibrid i da mozda nije pravo poredjenje ja sam mislio zbog iste fao grupe ,a inace tu njivu je brao tvoj arendas
i znam da se bas zacudio kad je video razliku (nisam mislio bukvalno duplo vise ali znam da je bila ocigledna razlika)
 
Sale napiši i rezultate ovih što bereš.:ppozdrav:
Kermes je u suši zivo sranje, apošto ne navodnjavam taj mi hibrid ne treba.
 
sale meni je kojekakvih"stranaca" vec dosta samo sto me muka tera da ih sejem nedostatak skladisnog kapaciteta. nemoj da mislis da ih sejem sto ih volim.pobornik sam da trebamo sejati domace hibride,iz domacih semenskih kuca ,zadnjih par godina sam malo eksperimentisao ali opet kazem iz nuzde, a od tih kojekakvih americkih i ostalih mutanata jedino cu jos malo pionir sejati a ovo ostalo samo sto dalje
 
Sale napiši i rezultate ovih što bereš.:ppozdrav:
Kermes je u suši zivo sranje, apošto ne navodnjavam taj mi hibrid ne treba.

Napokon neko da kaze pravu stvar. Iz iskustva mogu vam reci da svi nasi hibridi iz grupe 600 ako je susna godina odnosno ako za vreme oplodnje su visoke temperature ili cak duva i Kosava kao sto ume da duva kod nas da su zivo sranje! Dakle nevidjeno losi! Medju ovim nasim spada i AS koji je znao da od 6500 kg/kj pada na 500 kg/kj u susnoj godini.
Zadnjih godina samo DKC se pokazao i u susnim godinama kao vrlo stabilan hibrid. Sad svidjalo se nekome ili ne ali to su cinjenice i dokaz koji se pokazao na mojim parcelama zadnjih 4 - 5 god.
 
Ovde ima i biće zauvjek različitih stavova . Moš mislit kolko su zbunjeni neki ljudi koji oće letimično da pročitaju forum i da skontaju koji hibrid da siju i kako da rade . Na kraju im ništa nije jasno :haha:.
Eto meni se čini da u dobrim uslovima može svaki da rodi dobro , a u lošijim mi se pokazalo da odskaču Pionir i DKC , isto tako mi je gušći sklop uvjek više dao , bila suša ili ne , a kod nekog nije tako ....
 
Slazem se Momo s tobom i u prvom a i u drugom delu posta. Mada je velika istina sto kazes da neki pocetnik tesko moze da se odluci sta da poseje kad procita koliko stavova ima po pitanju svih hibrida!
 
Upoređivao sam domaće, zp 606 sa ns 6030 i ns 6030 sa ns 6102 i zp 606 sa zp 666 i ns 6030 sa as72 i 6010 sa zenitom a strani sa domaćim nisam, u berbi u klipu sam upoređivao pošto uglavnom berem, ove godine sam prvi put nešto okrunio sa njive i upoređivan je ns 4023 i zp 427 koji su sejani na lošijoj zemlji sa istom agrotehnikom a okrunjeni su 28.9.2013. sa 16,2% vlage. Nije posebno meren nego je vršeno prohod do prohoda gde se primetila razlika u jednom krugu po punoći bunkera gde se ns moglo ladno obilaziti krug dok kod zp nije moglo, zp je sigurno za 1000 kg po kj više rodio zrna od ns-a. Ako te interesuje razlika između ovih što berem reci ja ću napisati.

Radoslave nemožeš upoređivati hibrid nove generacije i stare, a svaka čast ako je kermes rodio duplo više od ns 640.:sta:
Sale Sale, pa gde su stranci u ogledu? :osmeh:
Moj prvi strani hibrid je bio Pako (sto ce se dalje pokazati i kako se kod nas kaze ''prvo pa musko'') i pored njega za 2-3 god. izbacio sve nase hibride, jel ih tukao prvo u branju, a kasnije i u vrsidbi.
Pa su pored njega redom svi stajali KWS, LG, pionir, e tu su mu rame uz rame bili k67 i f38 al opet ne konkurentni zbog cene semena.
Tako vremenom Pako postao moj ljubimac (kao nasim matorcima sto je bio 677 :haha:) sve dok nije dosao dkc 5276 i pocepao ga ko mace muskatle :haha:
Naravno postavljao sam na svim lokacijama gde imam zemlju i u raznim sklopovima, sklop sa 21,5cm u redu pokazao mi se naj boljim u FAO grupama 400 i 500, cak i 600 al u nizim zemljama.
 
Bewisa agrotehnika ista i parcela ista, zp 606 bolji od ns 6030 za nekih 300kg klipa po kj, ns 6030 bolji od 6102 za nekih 600kg klipa po kj, zp606 bolji od zp666 za nekih 300kg po kj, ns6030 podjednak sa as72, ns6010 bolji od zenita za nekih 1000kg po kj, e sad ti ogledi nisu rađeni u jednoj godini (2010, 2011, 2012, 2013), tako da nisu uslovi za gajenje bili isti, ovo do 500-600kg klipa po kj i nije neka velika razlika, to može da se nadomesti u nekoj povoljnijoj godini da neki hibrid koji je bio lošiji bude bolji od drugog, zavisi i od parcela (višlji, niži teren), inače ovo nije mereno nego je rađeno kipovanje klipa na jednom kraju jedna sorta a na drugom kraju druga i sa jutra (20 redi) koliko se nabere prikolica (zmajevka ili petotonka, trotonka) a znam odprilike koliko u koju staje klipa pošto merim za iznošenje arende tako da odstupanja po jutru šac metodom nisu velika a neke sam i merio baš u kilo. Neznam koliko sam ti pomogo, ako te još nešto interesuje pitaj.

Dragane nesmem da ih posejem zajedno da se ne posvađaju, i ovako kuburimo oko ulaska u evrosku uniju.:osmeh:
Nego radio sam ove godine jednom mom koperantu 18.6kj kukuruza u 7 parcela stim da je bilo pola pola posejano kws3381 i ns 4023, agrotehnika ista jedino različite parcele (3 parcele jednog, 3 parcele drugog i jedna mešana).Po nekim merenjima bili su približni sa rodom i vlagom koja se kretala 16-17% stim da je kws jedno 7-8 dana ranije ovršen i onda je tu noć pala kiša velika pa se čekalo da se malo procedi i osuši da se vrše ns koji je isti procenat vlage imao, inače što se tiče kvaliteta zrna kws je imao kvalitetnije zrno (lepše naliveno i dobro je merio) dok je ns u masi više bilo (krupno ali šušljivo zrno, zašto, neznam ali i kod mene je tako bilo tako da je kod mene ta sorta završila misiju) ali je po kilaži bio približan kao i kws, možda i malo bolji ali bez obzira kod mene je završio, i još da dodam da ns4023 izuzetno voli plamenac.
 
Nazad
Vrh