Kukuruz 2014

ja se ubih sa kermesom ove godine tezak za branje. Sta predlazete umesto kermesa ? razmisljamo polako sta da se uzme za klip ali kermes mi preko glave vise
 
B.C hibridi se lako ljušte.Imao sam Klipan i nešto malo Pajdaša samo sam malo okasnio sa berbom u klipu pa su skinuti u zrnu.
 
Gledam nesto u racunaru pa naletim na ovu sliku,KWS Konsens...trazi dobre uslove,gde je veci razmak klipovi su bas,bas krupni...
538r2e.jpg
dx1ovp.jpg
 
Kakav je taj ns 6030 u odnosu na domace konkurente iz slicnih fao grupa(zp 606, 666, as 72)?
Pre par godina sam probao 6010, nisam bio nesto bas odusevljen.

i mene to (NS 6030 (i NS 7020)) interesuje.
i mi smo pre par godina (u jednoj jaaako susnoj godini) sejali NS 6010. prinos je bio solidan, ali mucio je nas stabljika kukuruza... katastrofa kako smo prosli... kazem prinos je (naspram susu) bio solidan, ali je kukuruz "poleg'o"...
ove godine smo imali zp 4XX... katastrofa...
 
kod mene su bili katastrofa i jedan i drugi mislim na 6030 i ns 7020 i nikad vise kod mene u njivu nece biti posejani
 
Kod mene ce sigurno NS7020 ponovo ici za branje.Nisam slikao,strava kako je taj kukuruz dobro izgledao ove godine.1,5 zmaj prikolica klipa sa jutra-ja sam time zadovoljan...
 
Samo ispoštujte agrotehniku kao i kod stranaca pa ćete videti kako domaći rađaju, desi se da se negde ne poklope kockice pa rod bude malo manji ali to nije znak da treba odustati, treba im dati još jednu priliku, ja ih sejem od kad znam za sebe i nisam propao pa nećete ni vi. Najbolje posejte jednu parcelu pola pola i videćete šta je bolje.
 
Ja sam imao KWS ogled prosle godine i kod mene od 9 hibrida Konsens je bio najbolji, rana je 600 grupa a opet jeko lep klip napravi.Jedino me nervira jer jako brzo otpusta vlagu pa nekako uvuce gornji deo zrna, pa izgleda kao da je napadnut nekom bolescu.
 
Samo ispoštujte agrotehniku kao i kod stranaca pa ćete videti kako domaći rađaju, desi se da se negde ne poklope kockice pa rod bude malo manji ali to nije znak da treba odustati, treba im dati još jednu priliku, ja ih sejem od kad znam za sebe i nisam propao pa nećete ni vi. Najbolje posejte jednu parcelu pola pola i videćete šta je bolje.
Dzabe. Stranci bolje podnose vece sklopove i brze otpustaju vlagu. Domaci jedino za kotarku, ali to su male povrsine zbog manjih smestajnih kapaciteta.
 
Na koliki razmak je sejan?
Ovaj je sejan na 22,7 cm razmak,ali mogu sa sigurnoscu da potvrdim reci clana @gagi84 sto se tice tog uvucenog zrna.Kada je u mleku taj klip izgleda neverovatno debelo i krupno,sto zbog broja redova zrna sto zbog krupnoce...To mleko je po meni ove godine cekalo jednu kisu kako bi se normalno formiralo.Medjutim temperatura pocetkom avgusta koja je prelazila 40c je prouzrokovala to da mu se skracenim putem zrno odnosno glava zrna uvuce vise nego sto treba i samim tim bio je laksi nego inace. Evo jos neka slika. 1 slika u mlecnoj zrelosti
2a7bleh.jpg
klip je tezio oko 650 grama dobro se secam,a evo i preseka sa brojem redova i krupnocom zrna,tu se moze videti koliko je uvukao glavu
2ly0t4i.jpg
2zpmagn.jpg
 
Dzabe. Stranci bolje podnose vece sklopove i brze otpustaju vlagu. Domaci jedino za kotarku, ali to su male povrsine zbog manjih smestajnih kapaciteta.
ovo je potpuno tacno.jedne godine sam posejao njivu lapo-lapo (8kj) 4kj kermes i 4kj ns640 .brano je sa jednorednim beracem i dobra je bila prilika
da se uporede prinosi oba hibrida.u jednom prohodu se brao jedan ,a u drugom drugi i kermes je punio bunker duplo brze ista
agrotehnika.doduse kermes je isao sa nesto guscim sklopom sto se verovatno odrazilo i na prinos
 
Ovaj je sejan na 22,7 cm razmak,ali mogu sa sigurnoscu da potvrdim reci clana @gagi84 sto se tice tog uvucenog zrna.Kada je u mleku taj klip izgleda neverovatno debelo i krupno,sto zbog broja redova zrna sto zbog krupnoce...To mleko je po meni ove godine cekalo jednu kisu kako bi se normalno formiralo.Medjutim temperatura pocetkom avgusta koja je prelazila 40c je prouzrokovala to da mu se skracenim putem zrno odnosno glava zrna uvuce vise nego sto treba i samim tim bio je laksi nego inace. Evo jos neka slika. 1 slika u mlecnoj zrelosti klip je tezio oko 650 grama dobro se secam,a evo i preseka sa brojem redova i krupnocom zrna,tu se moze videti koliko je uvukao glavu
Jel su svi ti klipovi konsens ili je ono na zemlji as 72?
 
Nazad
Vrh