Kukuruz 2014

Da li mi treba neka zastita za seme, kada sejem kukuruz na njivi gde je bila secerna repa prosle godine ?
 
Najopasnije je na psenici. Tu zicar kad mu je godina razbije kukuruz. Na repi i soji nije tako strasno, ali s obzirom da furadan kosta 500-800din/kj i nije skupo, a puno znaci.
 
Kws Krabas odlican. Ja ga sejao prosle godine za probu , ali ove godine na trecinu povrsina za kukuruz. Odlican je hibrid dosta rodan, lako se kruni sa kombajnom,dobro otpusta vlagu . A uzgred ima lepu narandzastu boju zrna sa dosta proteina u sebi i odlican je za ishranu stoke.
 
Ovaj LOUBAZI CS od Caussade u 2 razlicita ogleda pokazuje dobre rezultate.
attachment.php

attachment.php

attachment.php


- - - - - - - - - -

Jel radio neko ovaj hibrid?
 
Pitanje za iskusne ratare, koje hibride sejete na najlosijoj zemlji, 5-6 klasa i na koji razmak?
 
Ove godine sejem NS 6030, KWS KITTY, SYNGENTA PAKO, i posle dosta godina odlučio sam se da ponovo probam pioneer,hibrid P0725.
 
JA sam imao prosle godine na 25.5 cm ali mi se ne svidja , probao i odustao dok bilo dosta vlage izgledao kao avion a posle kao svaki obican smrtnik....brao medju prvima i dosta se krunilo vlaga jos preko 20%. A ni zrno nije nesto poseban na izgled... A tebi sve najboje sa probom...
 
Danas uzeo i seme Kukuruza za ovu godinu... Sorte su Pionir F02 , ZP 666 , NS 6010 i bice jos neka sorta nisam jos odlucio koja... Ali verovatno opet Pionir ali raniji neki...
 
Bunja, znam da ga proizvodi firma Genetic a kakvi su neznam, Pamela ja mislim da je 600 grupa zrenja.
 
Nazad
Vrh