Kukuruz 2014

Зомби то си био у Бадовинцима...65 км Пајдаш и Клипан....ја га сејем,оба хибрида па шта буде.
Ne,u Bijeljini sam ih vidio.Evo gledam katalog,djeluju veoma dobro,posebno 532,pajdas i klipan.Isto je cijena 65km.sutra idem da kupim sjeme i jos se lomimo ojo izbora.ZP 606 mi je bio idlican prosle godine ali bio je tretiran a ove godine nije a cijena je zestoka.Problem je sto ne smijem posijati netretirano sjeme zbog zicnjaka,pretprosle godine sam 1,5 hektara morao presijati jer je crv unistio pola biljaka u roku od 7 dana.Zbog toga se omisljam da rizikujem sa BC.
 
Kod nas je BC dosta zastupljen. Jedno vrijeme je pajadaš dominirao što se tiče sjetve. Domaće životinje ga rado jedu jer je jako sladkast. Još se jako sijao 408. 408 malo bolje podnosi sušu doodređene granice. Rezulati su bili jako dobri ako je godina normalna.
 
samo sto puna zmajevka zrna zp606 ima 7 umesto 8 tona, svi mere prinos u klipu u jesen, a niko kad se okruni kotarka..

Obećao sam kolegi Milanu kad uskrunim iz čardaka zp 606 izmerim koliko ima zrna kad je normalno natovarena (vlaga oko 19%) a ima i slika kako je natovarena, prikolica zmaj 485 bruto 10480kg - 2260= 8220kg neto.

Slikao sam i šapurike (čokanj), za grejanje zajebalo vek. :osmeh:,
 
@sale ratar
da si je uvršio bilo bi i 9 t u njoj.ZP606 ima izuzetan kvalitet zrna,masa 1000 zrna je oko 450 grama.
 
Sale hvala na slikama, povlacim rec, ipak nije do hibrida nego do domacina koji je bio vlasnik njive jesenas kome sam prevozio..:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kukuruz kojeg proizvodjaca fao 300-400 sadrzi najvise proteina i vitamina za ishranu stoke? Da li neko zna ? :ppozdrav:
Vlasnik farme svinja a uz to je i profesor na poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu na predmetu"ishrana nepreživara",seje sledeće hibride ZP341,ZP606,Zp684.Pogađate li zašto?
 
ZP i NS imaju najvise proteina. To je uvideo moj stric jos pre 10 godina kada se Pionir pojavio. Njegov moto je ako sejes za prodaju posejes Pionir jer ima samo kila, ali kvalitet nista posebno. Dok domaci hibridi su za ishranu stoke najbolji. Radio je probe za KWS Kermess, Pionir fao 600 (mislim da je b23, ali nisam siguran), NS 6010,6030, ZP 684. ZP i NS su rame uz rame, dok stranci se nisu proslavili u konverziji.
 
Nazad
Vrh