Kukuruz 2014

Kod nas ide po ovim cenama + 10%PDV
28h3cxt.jpg

Kod koga je to?
Moze br?
 
Pozdrav drugari,do sada sam uglavnom sejao zp hibride,a ove godine bih eksperimentisao sa as hibridima,konkretno as 72 i pionih hibridima,e tu sad ne znam koji da izaberem,kakva su vasa iskustva sa as 72 i ako moze neka preporuka za pionir,u pitanju je uglavnom peskovita zemlja (tinja).....?
 
ove godine malo vece povrsine pod kukuruzom, 75kj. zp 606,666,as 72,lg poncho za branje. ostalo sve pionir skidamo u zrnu, 1114,v52,f38 i n43. jel seje neko one raifasen agro? mi smo imali midixx na 2 jutra i dobro se pokazao. inace syngentu smo izbacili iz upotrebe.:osmeh: i uzecemo da probamo neki aqua max od pionira, da vidimo dal je dobar koliko ga hvale. skup jeste.
 
imao sam lynxx (fao550) 2012 god. ovrsen sa 2500kg po jutru. kolega imao ulyxxe(fao450) iste god. dao indentican prinos
 
Pozdrav drugari,do sada sam uglavnom sejao zp hibride,a ove godine bih eksperimentisao sa as hibridima,konkretno as 72 i pionih hibridima,e tu sad ne znam koji da izaberem,kakva su vasa iskustva sa as 72 i ako moze neka preporuka za pionir,u pitanju je uglavnom peskovita zemlja (tinja).....?

Dobar ti je AS 72 za nase krajeve. Dobar je i za klip i za zrno, jedino za zrno moras malo da sacekas da otpusti vlagu ali kako sam primetio brze je otpusta nego neki NS slicne FAO grupe. Jedino sto AS nije na oko lep kao recimo ZP jer ima manje zrno, ali ako izvrsis merenje jedne prikolice pune zrna ili klipa (naravno vlaga da bude priblizna) nekog ZP-a i iste takve prikolice pune nekog AS-a, videces da je AS tezi. Tako bar kazu ovde neki moji prijatelji i rodjaci koji seju oba hibrida, koliko je merodavno ne znam, jer ne sejem ZP vec godinama.

Pionire nisam sejao, ali ima ovde nekih ljudi koji su sejali blizu Morave na slicnoj zemlji i bili su odlicni ali ne znam koji hibrid je tacno u pitanju. Ali razmisljam i ja da posejem neki Pionir, jer planiram da probam Syngentu Pako i Sincero. Pa ako ne nadjem seme od nekog od ova dva hibrida uzecu neki Pionir.
 
Dobar ti je AS 72 za nase krajeve. Dobar je i za klip i za zrno, jedino za zrno moras malo da sacekas da otpusti vlagu ali kako sam primetio brze je otpusta nego neki NS slicne FAO grupe. Jedino sto AS nije na oko lep kao recimo ZP jer ima manje zrno, ali ako izvrsis merenje jedne prikolice pune zrna ili klipa (naravno vlaga da bude priblizna) nekog ZP-a i iste takve prikolice pune nekog AS-a, videces da je AS tezi. Tako bar kazu ovde neki moji prijatelji i rodjaci koji seju oba hibrida, koliko je merodavno ne znam, jer ne sejem ZP vec godinama.

Pionire nisam sejao, ali ima ovde nekih ljudi koji su sejali blizu Morave na slicnoj zemlji i bili su odlicni ali ne znam koji hibrid je tacno u pitanju. Ali razmisljam i ja da posejem neki Pionir, jer planiram da probam Syngentu Pako i Sincero. Pa ako ne nadjem seme od nekog od ova dva hibrida uzecu neki Pionir.
Ja saejem zp 434,i do sada je to bio 677,a sada cu probati sa 606,pionir niosmo sadili do sada pa zeto hocu da probam i vidim kakav je,a planiram i jedan ha as 72,kazu ovde neki ljudi malo je kraci klip,ali deblji....inace ja sve berem u klipu jer koristim celi klip za ishranu junadi....samo neke male koliine otrosim kasnije cisto za svinje,ali posto idem sa po 30% kukuruz,jecam i psenica to su zanemarljive kolicine koje se otrose...:ppozdrav:
 
imam 5 lanaca na ugar njive su prve klase.trebam da sejem kukuruz, kod nas je jako dobra zemlja, inace te njive su teska zemlja ali i najrodnija u nasem kraju.njive su ugarene i posle 60 dana kad je sve izaslo isprskne totalom 4lit/lanac.posle 2 meseca uzorano zimsko oranje.sta predlazete da posejem koji hibrid?2 dodine unazad baceno 400 kg/lanac djubriva (200 kg/lanac zaorano 3x16 i 200kg/lanac ureee u prolece.),sad planiram 150 kg/lanac 3x16 da bacim i 100kg/lanac an-a.dvoumim se izmedju AS 72, pionir t-56, 1114 ili NS 6030?sta preporucujete?dosad nisam sejao nista osim pionira.bio sam zadovoljan.
 
Posej sve po malo,samo sto ces tada imati problem,nece svi isto stici za branje.
Jedino ako neces u zrno da ih skidas.
 
Kao sto rece Robert probaj od svega po malo, primeni istu agrotehniku i prati situaciju da li su dobili slicnu kolicinu padavina nakon setve i videces ko ce imati najbolje rezulate na kraju sta je najbolje. Izmedju ostalog najbolje je sarati jer ukoliko jedan hibrid podbaci ima neki drugi koji ce popraviti utisak.
 
Nazad
Vrh