Kukuruz 2014

Preporučite hibrid za nešto kasniju sjetvu. Naime, treba da orem lucerište od pola hektara ali prvo moram skinuti prvi otkos. Sjetva bi se vršila otprilike od 01.05. do 10.05. najkasnije. Kukuruz isključivo berem u klipu. U obzir dolaze hibridi svih sjemenskih kuća. Inače nikad ne sijem tako kasno tako da ne znam šta da izaberem, vjerovatno bi trebalo ići na FAO 250-350?

mi smo godinama - kroz desetak godina - sejali 1og maja. napr ns 640 :) i beremo, ne vrsimo.
 
Preporučite hibrid za nešto kasniju sjetvu. Naime, treba da orem lucerište od pola hektara ali prvo moram skinuti prvi otkos. Sjetva bi se vršila otprilike od 01.05. do 10.05. najkasnije. Kukuruz isključivo berem u klipu. U obzir dolaze hibridi svih sjemenskih kuća. Inače nikad ne sijem tako kasno tako da ne znam šta da izaberem, vjerovatno bi trebalo ići na FAO 250-350?
Kod nas vecina ljudi seje oko 1. maja i to uglavnom fao 600 i sve to lepo stigne za berbu krajem septembra.. Tako da imas veliki izbor pred sobom. :osmeh:
 
Ako vreme setve bude pogodno sejemo proverene AS 62 i 72 i BC 398; a možda šansu ponovo dobiju i NS 6010 ili 6030 (takođe kod nas provereno dobri) i KWS 3381(nije sejan)... A za silažu najverovatnije AS160 ili KWS Mikado..
 
Otporan je na Focus ako je 444Ultra ako je obican onda nije otporan. Sta mi preporucujete od NS da probam? Da li je neko radio neki NS u zrnu i kakva mu je bila vlaga?
 
Ima li nagovestaja o cenama pioneer i dekalb semena?
Kod nas ide po ovim cenama + 10%PDV
28h3cxt.jpg
 
hvala sale na odgovorima.ipak sam ih dobio,hehe.da se pridruzim jednom kolegi u pitanju.jeli neko vrsio ns hibride u zrnu
 
Nazad
Vrh