Kukuruz 2014

Matic,ti si onda kasnije sejao,neki vec mere vlagu,krecu u zrnu. :haha:
 
Nisu za poredjenje. F73 vs N01 malo manje prinosan, ali sa nijansu manjom vlagom. F38 i V74 su za poredjenje jer su ista fao.
 
Objasnio sam. N01 vise rodi ali ima 0.5-1% vecu vlagu. Nekad je bolje da rodi manje ali sa JUS vlagom pa da nemas odbitke na silosu. Sejacu i jedan i drugi da podelim rizik. F38 je jos prinosniji od ova dva ali sa jos vecom vlagom.
 
Vec sam pisao, sejao sam i 4-5 godina za redom kukuruz na kukuruz. Zavisi od terena, negde nema problema negde ima. Rodjak je sejao kukuruz na kukuruz 7 godina (NS hibridi) i bilo je smanjenja prinosa ali nikada vise od 10%. Dve godine sigurno moze bez ikakvih posledica.
 
Vec sam pisao, sejao sam i 4-5 godina za redom kukuruz na kukuruz. Zavisi od terena, negde nema problema negde ima. Rodjak je sejao kukuruz na kukuruz 7 godina (NS hibridi) i bilo je smanjenja prinosa ali nikada vise od 10%. Dve godine sigurno moze bez ikakvih posledica.
Upravu si. Ja sam mislio da se covek plasi kuk. zlatice. Tu jedino plodored moze da pomogne.
 
Kod zlatice nema pomoci, bez plodoreda. I to 2 godine da se pauzira sa kukuruzom. Uglavnom kod dve godine kukuruz na kukuruz sanse da ima stete od dijabrotike su jako male.
 
Ja se ne kockam,kukuruz na kukuruz ne sejem.Suvise malu zaradu imamo ,pa mislim da nam egzibicije te vrste nisu potrebne.Moj savet je nikad ne sejte kukuruz na kukuruz....
 
Pionir a46 12900 kg po HA vlaga 18% 2013godine...A pionir n01 11700kg po HA vlaga 16.4%...
 
Nazad
Vrh