Kukuruz 2014

@prnjavor 3
Hteo si reći 10 ili 11t/ha. Izgleda da cemo svi morati da zalivamo ako mislimo da nešto i ovršemo.
Biće snega, mislili ste da je zima gotova.:osmeh:
Ako ne bude kiše, ne vredi sejati ni na 30 cm.
 
Za ovu godinu planiramo da prvi put, par jutara posejemo za vrsidbu, pa me interesuje koji hibrid bi ste mi preporucili? I vazna mi je vlaga jer planiram da kukuruz skladistim u svojoj supi..
 
Pa, to ti je najbolje da pitas nekoga iz komsiluka, jer su mikrouslovi razliciti od atara, do atara (pa cak i u istom ataru), i ako je neki hibrid dobar kod mene, ne znaci da ce biti i kod tebe! Sto se mene licno tice, ja bih preporucio Pionirove F38, V74, P0216, ili neki DKC, npr 5276. Ja ih sejem, i zadovoljan sam!
 
Jeste dobar al ako bude normalna godina(daj Boze)tesko ce ga kruniti,morace dugo da ceka da se spusti vlaga,ipak je to kasni hibrid.
 
Ja sam sejao taj f 38 i zadovoljan sam njime,prosle god .kasno sam se setio :) i jedva sam dobio seme za 1,5 jutro tek da probam.... ali ove god sejem f38 na prvom je mestu kod mene.i probacu v74 jos nisam ga sejao ali koji jesu isto su zadovoljni,pa vidicemo kakva godina stoji pred nama....
 
A 0725 , još nekih komentara , planirao sam ga malo više ako nadjem?
Evo ga P0725,njega ja najvise planiram
34y39dd.jpg
21bssxf.jpg
evo ga i u fazi +40c,najbolje je izdrzao susu kod mene i dao najvise uz P1114...Polutvrdunac,brao sam ga beracem nije se krunio uopste,dosta duboko i tesko zrno kao i sam klip koji ima 16-18 redova,ja ga sejao na 22,7 cm razmak a preporuka na 20-20,5 cm
2evdfyg.jpg
 
Pozdrav iz Bugarske kod nas mi nude semenski kukurz po 55-60evra za 50000zrna.Ima u ponudi NS 288 . NS 300 . MARI NS . NS 444 . NS 3040 NS 420 . ANTHI . EVITA NS . HARIS . NS 4051 . NS 5051 . NS 444 ULTRA . NS 640 ULTRA koi hibrid da izaberem za vrsene kako se drje ULTRA hibridi posle prskanja kasnie grupe mogu li uspeti za kombainirane hvala unapred:ppozdrav:
 
@vladko
Ako te zanimaju NS hibridi pogledaj tu temu. Mi u Srbiji za kombajniranje sejemo uglavnom Dekalb i Pionir i to ranije hibride.
 
Pozdrav iz Bugarske kod nas mi nude semenski kukurz po 55-60evra za 50000zrna.Ima u ponudi NS 288 . NS 300 . MARI NS . NS 444 . NS 3040 NS 420 . ANTHI . EVITA NS . HARIS . NS 4051 . NS 5051 . NS 444 ULTRA . NS 640 ULTRA koi hibrid da izaberem za vrsene kako se drje ULTRA hibridi posle prskanja kasnie grupe mogu li uspeti za kombainirane hvala unapred:ppozdrav:


Samo da se nadovežem na pitanje o Ultra hibridima, to je za jako zakorovljene zemlje sa divljim sirkom. imaš mogućnost barem 3 puta da prskaš protiv sirka, tako da ga sigurno rešavaš.

I pogle cene NS hibrida. Pa da li je moguće da u Srbiji baš na svemu deru narod?
 
Nazad
Vrh