Trimeri

Pozdrav svima,od 2005.god.imam Stihl fs 55,radi kao sat,ali pri izboru sam se malo za...bo,ipak fali tu jos jedno konjce snage i naravno magarac upregnut na vru :bravo:cini :cool:.Jos neku sezonu,pa fs 80 ili neka Husqvarna u klasi
 
Moze li mi neko reci nesto o ovoj masini,posto nigde ne mogu da nadjem nista na internetu
Inace je CMI 29.9cm3, 0.75KW, 8000/min obrtaja, otkos 40cm, 5.2kg tezine
Hvala unapred

2ez6vqe.jpg


2hpklkn.jpg


312frs3.jpg


Nova je i dobijam je izuzetno povoljno,pa me zanima kakva je.
 
Ovo ti je tipican primer kineza , i to onaj losiji. Dakle ne moze se porediti ova masina sa villagerom jer je daleko ispod njega po kvalitetu . Druga stvar to je prilicno slaba masina pa se ne moze nositi sa vecom travom. Ja bi ti savetovao da uzmes villagera ukoliko imas potrebe za ovom masinom , koje se svode na licne potrebe na svom posedu. Za ove potrebe villager bi ti bio najbolji izbor.
 
Hvala na odgovoru,inace danas mi je bio stigao i vratio sam ga odmah.Jeste kinez,a sto je najgore nije imalo sanse da ga upalim,rucicu za drzanje levom rukom nije ni imao,a cena jeste bila mala 5500 din,ali dzaba kad mozete da ga drzite samo za ukras.Znaci kao sto je majstor Dule rekao bezite od ovoga ::lose:: ::lose:: ::lose::

Inace kod mene je 12900 din Villager BC900.Da li je to dobra cena?
 
Popravljao sam dva takva Kineza ,samo se nisu zvali CMI nego nesto drugacije , ali potpuno isti. Oba su imala ( imaju jos uvek , valjda) problem prvog startovanja , resava se skidanjem poklpca filtera vazduha , zatvaranje otvora karburatora prstom , ili sipanjem malo benzina direktno u karb. , par povlacenja i startuje. Kad se malo zagreje lepo radi , za sitnije stvari je sasvim dobar.
 
Ma cim on nece da upali iz 3-4 puta,ja ga ostavljam,doduse ovog kineza sam cimao jedno 60-ak puta,pa gledaj struju-baca,gorivo doslo u karburator,i saug i bez sauga i pun gas,ma kakvi,ne daje znak ni da hoce da upali,posle svega se jos i otkacio kanap za povlacenje.
Neka neka se neko drugi muci sa njim,kupio bih Villager-a,pa mi kazite kakav je on sto se tice paljenja(nemam nesto puno da kosim,vocnjak 15-ak ari,i mozda jos sve ukupno 2-3 ara travnjaka i oko ograde)
I da,cuo sam da je garancija 2 godine.
 
imam ga e sad da li je oznaka S neznam ali je mašina ekstra pravi izbor nek te služi dobro samo sipaj kvaliteno ulje za mešavinu i bićeš prezadovoljan
 
Pitanje je vezano za model 1250 i garancija na njega je takodje 2 godine i recite mi ima li velike razlike izmedju 900 i 1250,znam da je razlika u snazi,interesuje me da li se oseca da je 1250 dosta jaci i da li lako startuju?
 
Ja imam stihl 120 i 350.. Prosle godine sam se nekako provukao ali ove moram da zamenim sva tri alata na 120 ci. I nozeve i alat za silk kome se poklopac nacisto pohabao od upotrebe( odradio svoje) , a i cirkular je vec pri kraju... Jel neko kupovao skoro i koje su cene alata? :ppozdrav:
 
Izašao je VIllager 1900x, potpuno crn,sve i zaštitna maska i plastika ,sve crno..zna neko više nešto o tome?
 
neki dan sam čuo za njega , navodno otklonjeni nedostatci na glavi
nisam ga još vidio , kada dodje u trgovinu kod drugara otići ći da ga pogledam
 
Ja zvao pre mesec dana u prodavnicu, rekli imaju nov model 1900S, za koji u Kragujevcu tvrde da je isto otklonjen problem sa glavom (namotavanjem trave), sad mi ništa nije jasno, dakle postoje dva modela ,jedan stari 1900S, na kome je takodje radjen taj zahvat, tj otklonjen problem sa namotavanjem trave..i taj 1900x koji je sasvim drugačiji i nema ,takodje, taj problem sa namotavanjem trave..jer meni su pre mesec dana,kada sam zvao Kragujevac,rekli da je otklonjen problem sa 1900S,a a taj 1900x niko nikad nije pomenuo..do danas..i to ne u Kragujevcu,već ovde u prodaji, trgovac mi rekao za to..iz togla sledi da je model 1900S stari model iz 2010.godine koji i dalje ima taj problem sa glavom..a oni ga prodaju kao model koji nema taj problem..i taj novi model 1900x koji je valjda definitivno nešto novo i bez problema sa glavom. ::sramota::
 
Trimeri bc 1900 s su mašine ( kao i moja ) sa postojećim problemom oko namotavanja trave oko glave fabrika radi na otklanjanju problema i ti trimeri će nositi neku drugu oznaku a ne " s" naravno ovaj problem se rešava (imate u mojim postovima) lako, a ne bih preporučio da varite bilo šta na zupčastu platnu ( mada je i to solidno rešenje) iz razloga garancije neće vam je priznati ako ste bilo šta na orginal delovima prepravljali nego lepo kod strugara napravite jedan šaraf za redukovanje i stavite drugu glavu i vuci siti i ovce na broju
 
Nazad
Vrh