Trimeri

nisam baš siguran da su iste glave na 1250 i 1900 :sta: mislim na zupčasti reduktor na vrhu štapa
 
Da li su vlasnici Villager 1250S trimera imali slična isqustva?
::lose::

btw, može li neka slika opcionog rešenja u vezi izbegavanja tog namotavanja trave..nisam baš najbolje razumeo jer ne poznajem sve termine što se tiče mehanike pa bi neka slika kako je rešen problem, dobro došla.. jer svakako je bolje uzeti trimer sa većom radnom snagom, mada je razlika u (ks) izmedju 1250S i 1900S minimalna tačnije 1.7 : 1.9 ks.
 
evo slikao sam onaj detalj koji sprečava namotavalje trave ali slike nisu nekog kvaliteta zeza me makgo mod nešto :udri:
ali valjda skontate

evo ga glava
abcd0015q.jpg


e ova desna strana od desetke dodana , lijeva je originalna podloška koja je bila ispod glave, kod mene je širina tog dodatka oko 12mm , može i 10 , preblizu je vijaka koji drže lim
abcd0014.jpg


ne zaboraviti prošlicovati kanal za blokiranje kada se skida blava inače ste najeebali ako zavrnete prije nego prišlicate kanal
abcd0012u.jpg


a evo i mojih trimera
BC1900 i FS36
abcd0016j.jpg
 
Imam BC1250 ok radi koristio sam ga samo sa silkom dok noz nisam ni montirao , nije bilo potrebe. Bilo je slucajeva da ga zagusi li to odgusim tako sto ga ni ne gasim i ne skidam sa sebe neg samo nagnem vrh na gore i ocistim levom rukom . Silk od 3mm stavljam tako sto izvadim poklopac namotam na srz dva komada silka od oko 5m ako se dobro secam stavim na mesto provucem obe i vratim poklopac sa tasterom i oprugom na patent i to je to . Nije bas brzo ali se moze uraditi verovatno ima boljih resenja to ne znam . Inace uradio sam sa njime oko 2KJ ukupno prosle godine .
 
urban je napisao(la):
deluje mi teško tj dodatno opterećenje ?
ma jok , čini ti se da je debelo jer sam na samom kraju ostavio uzvišenje sa vanjske strane , nešto nalik oštrici pa kada ga gledaš sa čela izgleda kao da je čaura debljine 4-5mm a ustvari čaura je debela jedva 2mm

a zašto bi mu bilo teško i da je teža ova čaura , šta bi mu značilo par desetina grama na ovom prečniku
 
Prvo da se zahvalim Savoris-u na slikama :ppozdrav: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Drugo,nista tu meni nije jasno :haha:
Nema veze,kada budem uzeo trimer,pa ču skapirati, ovako samo mogu da prespotavljam kako se to montira i gde i na koji način.. :D

@Telnett
Inace uradio sam sa njime oko 2KJ ukupno prosle godine .
Slabo se razumem u merne jedinice tipa dulum/jutro/lanac i sl.,ali sam pitao Google :ideja:
Ako nisi pogresio,..mislio si na 2jutra zemlje(napisao si 2KJ),da si pokosio sa Villager 1250S trimerom?

Dakle:
1jutro = 0,575hektara (tj pola hektara),sto znači da si odradio 1hektar (2jutra)?

Iz toga sledi:
1 hektar = 100 ari = 10 000 kvadratnih metara = (100 metara)²
Znači,odradio si 100ari za jednu sezonu? ::svaka cast::

Sa koliko odmaranja po rezervoaru? (tj.,kako si odmarao)?
Koliko je visoka trava..ili si kosio samo korov,paprat,kupinu i sl?
I sve si to odradio sa silkom,..kao klasičnom(ručnom) kosom...bez noževa?

Interesuje me jer imam livadu od 80ari..pa da ne preteram :nono:
 
@thebingbang
nema na čemu
kako ti nije jasno , ovaj prsten koji sam ja dodao naidje preko kućišta semeringa (zagrli ga) i nema šanse da trava dodje do njega
a kada nema tog prstena (čahurice) trava se uglavi izmedju ove podloške sa ricnastom rupom i semeringa i sprži ga
 
@savoris
Jasno,sada je vec jasnije.. :cool:
Ti si to bas dobro odradio.. ::svaka cast::

E sad,pošto ja nisam nešto vičan mehaničarskim poslovima, ako imaš jednu takvu zaštitnu kapu,ili prsten viška (ili,ako bi napravio još jedan takav..)da se dogovorimo pa da mi pošalješ brzom poštom.Sve ćemo se dogovoriti,jer ni ja još uvek nisam uzeo trimer, uzeću ili 1250S, ili 1900S ako izadje novi model,jer ovde su rekli da ga nemaju na stanju i da je zbog nekog problema sa motorom povučen iz prodaje, pa kao..na proleće očekuju novi model..i to sa cirkularom :D,..što je bespotrebno, jer tu je motorna testera da odradi drvenasta stabla,a trimer za ostali deo posla.

Hvala još jednom na trudu na slikama.. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
ma šta komplikuješ , odeš kod tokara , navario ti taj dio i obradi , sve gotovo za 20 minuta
nemožem ja to napraviti pošto ima ona rupa sa ricnovima koju nemam gdje uraditi , morao sam iskoristiti postojeću
 
Da kako si rekao . oko 1ha . Ako koristis nepotrosen slik mozes dosta uraditi sa njim .Pre po redovima vocnjaka pa jecam 1x i posle trava koja je iznikla na oko 0.5ha i oko kuce i koje gde . Rezervare nisam brojao no dosta radi na 1. Napomena da se nisam trudio da obrijem nego odvise da se uradi . Na jednu stranu bolje nosi nego u drugu ali ima snage za te zahvate .
 
evo obećah slike modifikacije glave trimera od vgs 1900
Fotografija0044.jpg

ovo je fabrička glava obratite pažnju na zazor izmedju glave i kućišta tj izmedju rotirajućeg i stabilnog dela upravo tu se namotava trava
Fotografija0041.jpg

ovo je stihlova glava koja je modifikovana i prilagodjena ovom modelu trimera zazor izmedju rotirajućeg i stabilnog dela je izbegnut
Fotografija0049-1.jpg

OVAJ DEO treba napraviti kod strugara (u pitanju je levi colovni navoj) i cela priča je gotova tj stihlova glava odgovara na Vilager trimer i sve radi ekstra
Fotografija0050.jpg

Fotografija0052.jpg

ovde se ubacuje u stihlovu glavu

Fotografija0046-1.jpg

gornja glava (sa silkom) je modifikovana stihlova a donja je Vilager (fabrička)
treba još dodati da stihlova glava ima dva kanala za silk i da ga je mnogo lakše namotati

ako treba još neko pojašnjenje pitajte slobodno tu sam na raspolaganju
 
meni se ovo učinilo dobro rešenje i zadovoljan sam a i nisam kvario onu platnu jer ona treba i za trokraki nož
 
urban je napisao(la):
meni se ovo učinilo dobro rešenje i zadovoljan sam a i nisam kvario onu platnu jer ona treba i za trokraki nož

ona i dalje služi za trokraki nož , nije promijenjen njen oblik nego je samo dodan dio sa zadnje strane ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh