Trimeri

kupio sam filter i svecicu i sutra cu da zamenim pa cu vam javiti sta se desava... hvala svima.. ::namigivanje::
 
Maločas nešto zevah po prodavnicama i naleteh na trimer VILLAGER 1.7 na rasprodaji za 12.500 din, i kuph ga, mislim da sam uzeo vrlo povoljno, gledam u drugim prodavnicama isti takav 16000din...
 
Uhvatio sam zadnji, čovek zatvara prodavnicu i još taj jedan ostao. nakupovao sam još mnogo gluposti, sve daje mnogo jeftino mora 1. da se iseli.... :ppozdrav:
 
Dobar posao

Imam isti takav 1,7 ( BC1250 ) lepo radi i ima snage i ne trosi tako mnogo kako je bilo reci ranije naspram 700 . Dobra masina koliko ce da traje videtcemo . Ima kod kragujevcana ,Agromarket, dolmarovo ulje 1l oko 500 din .
 
Preporuka, razrada im dosta znaci , mehanizam startera je nezan .
 
Kakvi li su ovi einhell trimeri ? Dosta lepo izgledaju! _________________________________________________ Slazem se sa clanom BeB . Dosta je bitno razradjivanje svake masine. Makar jedan rezervoar da potrosi na ler gasu . A onda sledeci mu postepeno dodajes gas malo po malo. I na kraju kosiiiiiiiiiiii po ceo dan ako treba.
 
Einhell je samo germanizovan naziv za Kineske proizvode, kvalitet im je ono kolko para... a za razradu mislim da je bolje lagani rad do pola gasa na laganom terenu ( retka trava ) jedan - dva rezervoara sa malo vise ulja nego rad u leru , ventilator sporije okrece slabije hladjenje.
 
jeste ma malom broju obrtaja slabije hladjenje ali je slabije i grijanje kada motor radi bez ikakvog opterećenja na minimalnom gasu ::namigivanje::
 
Dukanac je napisao(la):
Maločas nešto zevah po prodavnicama i naleteh na trimer VILLAGER 1.7 na rasprodaji za 12.500 din, i kuph ga, mislim da sam uzeo vrlo povoljno, gledam u drugim prodavnicama isti takav 16000din...

Ja tolko platio polovan, tako da si to dobio dzaba :)

Jos nisam stigao da ga istestiram, ali radio sam povremeno sa BC 900, i prezadvoljan sam, tako da mislim da 1250 moze da bude samo jos bolja ;)
 
Nemojte se ljutiti ali o kakvom razradjivanju pricate sta da se razradi, to je napravljeno da radi a ne da se drzi u sobi. Karburator kosta 300 dinara Einhel neki ljudi su navikli da rade generalnu servis itd. Dali vi shvatate da taj proizvod radi dok radi jer se ne isplati ici u servis koji je 30-50 km daleko znaci nov uredjaj kupi i vozi. Da li ste otvarali sve je od plastike sta menjati kako popraviti serviseri su proslost pa u Americi Svici niko ne menja cetkice na alnaseru alternatoru jer nezna koji je model i gde kupiti cetkice koje kostaju isto kao i nov agregat. Jedino mi kupujemo polovno pa pravimo novo a ne cenimo nase izgubljeno vreme jer kad nesto ne radi to se baci i kupi novi model koji je bolji kao i mobilni telefon i sve drugo.
Pozdrav bivsi serviser.
 
@ dkocic

Druže sad se ti nemoj ljutiti ali moram ja tebe da pitam O ČEMU TI PRIČAŠ? Bacao bi i ja i kupovao sve novo.... ali da živim tamo u Americi. Tamo sat majstora košta više nego novi trimer. Pa ko je onda lud da popravlja? Ali mi smo daleko od toga. Dakle ne vidim zašto bi se nešto bacalo ako može da se popravi. Kod nas su ljudi navikli da mnoge stvari sami poprave a ni majstori nisu toliko skupi, jedino je pitanje delova i tu se slažem da ih često nema. Moji prijatelji u Americi su za ruke za veliki servis za A4 platili 1200 $. Zato se tamo i polovna auta prodaju u bescenje ili pod presu. Nemoj misliti da mi ovde ne cenimo svoje vreme. Neću ni ja ostaviti neki bitan posao da bi se zezao sa trimerom ali ako nemaš drugog posla zašto da ne. Ja i ujak smo baš neki dan digli iz mrtvih jedan trimer za sat-dva, zato što mi je trebao još jedan trimer. Odradio je posao i još uvek radi. Dakle nisam za traćenje vremena ali nisam ni za to da se sve živo baca kao što rade glupi Amerikanci.
 
Pa ako si bivsi serviser morao bi da znas da se svaka nova dvotaktna masina prvo mora razraditi. Nije ni cudo sto si bivsi . _________________________________________________ Razradjivanje se vrsi jer u dvotaktnom motoru nema ulje. POdmazuje se preko mesavine. Ako se na razradu ne potrosi rezervoar motor nije podmaza a trpi napor i tu nastradaju karike radilica i klip. _________________________________________________ Bivsi serviseru sad znas o kakvoj razradi ja ovde pricam!
 
Dule svaka cast na komentaru u pravu si nemam reci ali vidis li kakve dvotaktne masine prave, bez magneta platina itd sta se danas steluje popravlja gde se podmazuje klip klipnjaca radilica sta ce jedan rezervoar da podmaze sa odnosom 100ml ulja na 5 litra benzina ili 4l sa 100ml sto svi novi trimeri motorke koriste. Svecica 150 dinara karburator ... jedina cena je struna.
Ja sam bivsi iz razloga jer nema vise Goldoni, SEP i slicnih motora gde postoji set za generalnu kupi za Einhel Vilager klip karike, trafo magnet. Nisam ja neki pametnjakovic ili neradnik ali kad neko popravlja kliker nema posla, rasturao sam par skutera mopeda pa sam video sta je u njima Vespa se popravlja i trajace dok je talijana.
Da ne polemisemo oko kineza i Goldoni cvajtak motora to vazi i za Nebojsu s duznim postovanjem.
 
Nazad
Vrh