Trimeri

od danas imamo stihl fs350, jeste da kosta posteno, ali nadam se da ce se odplatiti...
 
mucobieno je napisao(la):
od danas imamo stihl fs350, jeste da kosta posteno, ali nadam se da ce se odplatiti...
I koliko je koštao u €? Kod mene je prošle godine taj model bio na super akciji za samo 500€, ali bila su samo 3 komada pa se razgrabilo na brzinu.
 
Bosonoga je napisao(la):
mucobieno je napisao(la):
od danas imamo stihl fs350, jeste da kosta posteno, ali nadam se da ce se odplatiti...
I koliko je koštao u €? Kod mene je prošle godine taj model bio na super akciji za samo 500€, ali bila su samo 3 komada pa se razgrabilo na brzinu.

cena je 650 eura, sa sve tri glave... iliti noza...
 
Bosonoga je napisao(la):
I ima li snage koliko je deklarirano, odnosno može li se npr. s njime bez problema kositi trava od pola metra? Jel se na glavu s flaksom namotaje flaks ili se kupuje već namotane koje se sam umetnu?
Snagu ima ali za bastu oko kuce za travu od pola metra nece moci dugo da izdrzi. Brzo ce se zagrejati i morate ga hladiti, pola sata kosenja 2 sata odmora za travu od pola metra. Neznam sta je flaks ali se namotava i nemorate kupovati novu glavu vec kupite flaks i namotajte u zavisnosti od proizvodjaca 2-2,4 mm
 
dkocic je napisao(la):
Bosonoga je napisao(la):
I ima li snage koliko je deklarirano, odnosno može li se npr. s njime bez problema kositi trava od pola metra? Jel se na glavu s flaksom namotaje flaks ili se kupuje već namotane koje se sam umetnu?
Snagu ima ali za bastu oko kuce za travu od pola metra nece moci dugo da izdrzi. Brzo ce se zagrejati i morate ga hladiti, pola sata kosenja 2 sata odmora za travu od pola metra. Neznam sta je flaks ali se namotava i nemorate kupovati novu glavu vec kupite flaks i namotajte u zavisnosti od proizvodjaca 2-2,4 mm
ta vecu travu ipak je bolje sa trokrakim nozem kositi, ali ako je to mekana trava moze, bar stihl moze...
:ppozdrav:
 
dkocic je napisao(la):
Bosonoga je napisao(la):
I ima li snage koliko je deklarirano, odnosno može li se npr. s njime bez problema kositi trava od pola metra? Jel se na glavu s flaksom namotaje flaks ili se kupuje već namotane koje se sam umetnu?
Snagu ima ali za bastu oko kuce za travu od pola metra nece moci dugo da izdrzi. Brzo ce se zagrejati i morate ga hladiti, pola sata kosenja 2 sata odmora za travu od pola metra. Neznam sta je flaks ali se namotava i nemorate kupovati novu glavu vec kupite flaks i namotajte u zavisnosti od proizvodjaca 2-2,4 mm
FS 350 sa trokrakim nožem to kosi čitav dan bez problema!
Za košenje tih trava i korova koriste se noževi. Fleks 2.7 ili 3mm kupuje se na metar i namotava( i druge mere, ove debljine koristim za FS350). Motorna kosa se hladi radom na ler gasu, a na gašenjem 2 sata.
 
Sto se tice Stihl trimera sve pohvale iako su priblizne snage Einhel nemoze prici, ja imam i Einhel i Voyager a koristio sam od druga Stihl i nemoze se uporediti sa strunom sece svu travu u vocnjaku sa trokrakim nisam radio ali mislim da bi i siblje sekao. Mislim da ima veci broj obrtaja i prosto reze. Sto se tice hladjena na leru to ide malo teze jer se sam ugasi menjali su mi karburator jer je u garanciji i u servisu su mi rekli da ne kosim duze od 20 minuta pa da odmorim, zato sam rekao da je oko kuce dobar a za vece radove igracka.

Ako se uporedi cena vazi ona stara koliko para toliko muzike.
 
Evo da i ja napišem o tom slavnom Einhellu BC 43 nakon što sam ga kupio. Stroj za svoje pare radi odlično. Snage ima ali nije za neke ozbiljnije radove. Jer se vidi i po samoj kostrukciji. Jer je sve tanko napravljeno te imaš osjećaj kad bi zapeo za nešto da bi se sve polomilo. Nisam ga ni najmnje štedio, nego sam ga maksimalno forsiro jer dok je pod garancijom nek se kvari. S nožem kosi veću travu bez problema, samo se prilikom korištenja noža pužni mehanizam zagrijava malo više. A što se tiče Stihla i Einhella ta dva stroja se ni nemogu uspoređivati, jer Stihl je profi stroj, a Einhell za amatersku upotrebu. Dok bude para viška kupujem si i i kakava jači Stihl za ozbiljnije radove.
 
Imam Vilager 900, mogu reci, da nije los za te pare.

Koristim ga oko vocaka, ograde, gde nemogu prici kosacicom.

Od svih na trzistu, ova marka je najpovoljnija. Kod mog rodjaka, Stilov trimer je odlicno sluzio, ali samo prve (prosle) godine. Nije preterano radio, ali za te pare i nije se nesto pokazao. Dati 400-500e za trimer i nije neko resenje.
 
Necemo kuditi Vilagera odlican je i vrsi posao samo tako, ja ga koristim i ne zalim se na njega moj je BC 1250 malo tezi ali boze moj.
 
meni treba klip za trimer STIHL FS36 , prečnik 35mm
ako neko može pomoći , gdje ima i koja je cijena obavezno

kupio sam vilager BC1900 i do sada sam spržio već 15tak rezervoara , makina radi super , snage k'o u priči zadovoljan 100%
probao sam i od kolega BC750 i BC900 , spram moga djeluju kao igračke ali za manje porebe idealna stvar

imao sam problem sa mojim trimerom jer sam na njega kada sam ga kupovao doplatio za kvalitetniju glavu a izgleda ta glava mu ne leži najbolje
naime radi se o tome da mi je se trava namotavala izmedju glave i onoga kutnog reduktora jer je bilo zazora da je to moglo da se desi i spržio sam onaj semering ispod glave
problem sam lako riješio tako što sam na strugu napravio jednu malu čauricu da trava nemože ući u taj zazor i sada radi bez problema

sa odnosom cijena-kvalitet sam zadovoljan u potpunosti , čak kod vas su vilageri mnogo jeftiniji nego kod nas ::namigivanje::
glupo je porediti ali radio sam i sa FS350 i mogu vam reći da ovaj moj ne posustaje puno iza stihla
opet kažem STIHL je ''mercedes'' za koji ja nemam para ::lose::

a opet ako neko zna ima li gdje da nadjem klip za ovoga mog malog stihla FS36 imao bi potrebu i za njime pošto me žena gnjavi da ga popravim jer joj treba oko cvijeća :sreca: ovaj joj težak i prevelik mada radi i sa njime :D
 
@ Savoris

U Sapcu ima par stil-ovih prodavnica u kojima se mogu kupiti delovi za njihove proizvode. Mogu ti poslati broj, pa ako si zaiteresovan, i ako oni salju :D

Skoro sam radio pumpu za zaliv i ubacivao tomos- ove delove, klip i dr. kombinacija se pokazala odlicna.Samo ako moze da se nadje taj promer klipa.
 
sutra ću vjerovatno iz Rume naići pored našeg člana Bore pa ne bi bilo loše da nekako ostvarimo kontakt

original klip mi je skup jer malo je i cilinrar ožtećen pa se ne isplati stavljati nešto kvalitetnije , ovi zamjenski (čitaj kineski) bi mogli poslužiti jer mi treba za manje potrebe
 
Moje mesto je na putu Sa-Obrenovac (20km), danas sam bio u stilu, kupovao silk za trimer, a i zvao sam ih kasnije kada sam video na forumu sta te interesuje. Neka te Bora uputi u tomos, oni su jeftiniji (reci mu kod AMS, auto moto saveza) to je blizu njega. Za Kineske ti nemogu pomoci.
 
Imam stihl fs 120 vec 5 godina.Prvi put mi se pojavio neki problem.Gubi snagu,pa se pojaca,pa stisnem pun gas a on radi polako pa ubrza pa oslabi ... Sve u svemu nesto ga zeza...Inace pali odlicno. :sta: :sta:
 
zoran sef je napisao(la):
Imam stihl fs 120 vec 5 godina.Prvi put mi se pojavio neki problem.Gubi snagu,pa se pojaca,pa stisnem pun gas a on radi polako pa ubrza pa oslabi ... Sve u svemu nesto ga zeza...Inace pali odlicno. :sta: :sta:
membrana od karburatora treba da se nasteluje nivo :cao:
 
Nazad
Vrh