Trimeri

Imam Stihl FS 350 i FS 450. Oba trimera su jako dobra, no 450 je ipak kralj. :D Taj ima brdo snage, samo traži gorivo te jakog korisnika koji zna i može izvući maksimum iz njega.
 
Smlatio sam 6 rezervoara za tri dana vikenda. 343R za sada vozi kao zmaj, ali me glava T45 ubila u pojam.
Da li je jaka mašina, ili nešto drugo, ali se fabrički flaks (struna) lepio unutra i nije mogao da se izvuče udarcem o zemlju (na ono plavo dugme). Svaki put, kada se istroši, sam morao da rasklopim glavu i ručno završim izvlačenje, dok na kraju nisam prešao na trokraki nož.
Da li je do strune ili tu nešto treba da se podmaže?
Utisci (ako nekog zanima): Vrede ta 2,7 konja, nema šta nije dobro rezala (žbunje, trava...), kao kroz sir. Na ručkama nisam imao osećaj da trese, ni posle trećeg dana. Dere se ko luda, ne bih je koristio bez antifona, to je ujedno jedina zamerka. Jeste cca 8 kila bez goriva i rezne opreme, ali težinu nisam osetio uz trio balance x uprtače (doduše i sam imam oko 105 kila) i mislim da su oni suštinski bitni. Cirkular nisam montirao, jer u trenutku kupovine nisu imali metalni štitnik za isti, ali sam (verovatno nesmotreno) pomlatio cirka 5 ari bagrema, debljine do dva prsta.
Pozdrav!
 
silk ( najlon) ti nije dobro namotan pogledaj u uputsvu ne sme bito preklopljen u kalemu motaš uporedo obe strune bez preklapanja kad sve postaviš probaj ručno i biće ok
 
Nije bio preklopljen, uredno je namotan i namotavao sam ga pažljivo 3 puta. Mislim da je loš silk. lepio se...
 
@ Grom381 probaj dok se okrece struna da udaris plavo dugme ,ako je lepo namotana morala bi da izlazi sama struna bez rasklapanja glave
 
Naravno, centrifuga treba da je izbaci, ali ništa...
Probaću sad za vikend da namotam "oregon" strunu. Pazario sam jedno 12 metara za rezervu, a vidim da kažu na netu da je dobra. Takođe, staviću je u vodu da odstoji par dana pre upotrebe. I to sam našao kao hint na netu, ali i u upustvu za motornu kosu. Navodno, stojeći u vodi ožilavi i manje se haba.
Pozz
 
ha ha ima ovde zanimljivih stvari za pročitati, no šalu na stranu ta varijanta sa vodom ima samo jednu istinitu stvar a to je da se silk stavlja u VRUĆU vodu da bi malo odmekao i lakše se namotao čim se ohladi on se vraće u predhodno stanje ali onda je već namotan i to je to, ostalo vezano za stajanje u vodi i dobijanje na žilavosti su najobičnije gluposti nedaj kolega da te zavaravaju sa budalaštinama znači vredi samo vruća voda i to ne zbog vode nego zbog temperature jer plastika reaguje samo na temeraturu a ne na vodu a žilavost mu daje fabrika u procesu proizvodnje i količini pojedinih komponenti koji utiču na elastičnost i žilavost, (bavim se proizvodnjom plastike 25 god) ja imam Vilager trimer od 2 ks snage i zadovoljan sam njime samo što sam umesto njihovog silka odmah stavio stihlov silkl koji je nešto skuplji (300 d 15 m) i mnogo mekši samim tim i dugotrajniji i stvarno vredi tu razliku u ceni postoji i četvrtasti koji brije i svakom bih preporučio stihlov silk bez obzira koji trimer posedujete
 
Da ti ne tražim link (imaš na husqvarna portalima), skini upustvo za 343R i na 14. strani piše sledeće:
"To increase the life of the cord it can be soaked in
water for a couple of days. This will make the line
tougher so that it lasts longer."
Isto to stoji i na srpskom u upustvu koje sam dobio uz mašinu.
Ne bavim se plastikom, tako da nemam pojma, niti volim da guram nos u tuđu branšu. Baš zato se i pridržavam zvaničnih upustava, a dobra je fora ako se neko u Husq-iju našalio sa celim svetom ubacivši glupost u "user manual".
 
ma verujem ja tebi kolega čitao sam i ja ali to ne da je nebuloza nego nema dalje,jer voda nemože to da uradi a inema nikakve logike da ne pričam sa stručne strane u predhodnom postu mislim da sam objasnio kako to funkcioniše no ako te baš interesuje pitaj još nekog ko se bavi plastikom, ali sve to nema veze ti uradi kako misliš nećeš ništa dobiti a ni izgubiti, moja preporuka uzmi stihlov silk namotaj i pun gas bićeš prezadovoljan pozdrav
 
Pa vilager 1.7 je ok. I ja licno koristim isti (1.7 ks, 7.8 kg) prezadovoljan sam, imam i stihl FS 130 (1.9 ks, 5.9 kg), ali i vilager odradjuje isti posao a 3 puta je jeftiniji.... Ustvari ne znam koliko imas da radis sa njim.... :cao:
 
imam 50 ari oko kuce i sljivar oko 60 stabala i 3 hek zemlje,kupujem villager gledao sam husgvarnu 55ooo-6oooo din mnogo,hvala na savetu
 
Za tvoje imanje Vilager je odlican, samo sam izaberi izmedju 1.7 ili 1.9, razlika u ceni je 1000 dinara... :ppozdrav:
 
vilager bs 1900 s najači njihov model toplo preporučujem imam ga i ekstra je jak i moćan samo za mešavinu uzmi stihlovo ulje (strogo u prodavnici) i kad silk potrošiš uzmi sthlov 2.4 mm i bićeš prezadovoljan nek je srećan pazar i dugo te služio
 
košta 18300 d bar kod nas možda može da se nadje povoljnije i daju je na tri rate vredi svaku paru uz ranije pomenute uslove rada sa njim (stihlovo ulje za mešavinu kupljeno u prodavnici) i samo napred
 
nakon dugo premisljanja izmedju STIHLa FS38 posto sam do sada imao FS36 (zadovoljavao je moje dvorisne potrebe) i VILLAGERa prevagnuo je ovaj drugi da bi ga mogao koristiti i u vandvorisnim uslovima
za veci STIHL jednostavno nisam imao ::novac:: , vidjecemo kako cu sa ovim proci :sta:

1,9ks 7,7kg 220evra

abcd0007na.jpg


abcd0007na.jpg
 
@ savoris: neka je sa srecom... Dobra je masinica, mislim da ces biti zadovoljan.... Samo je malo skup, kod nas je 160e... :ppozdrav:
 
srećno i dobro nek te služi samo se drži preporuke u vezi ulja za mešavinu (stihl orginal) i bićeš zadovoljan
 
Nazad
Vrh