Trimeri

Villager je dobar i uslužan trimer za kućne potrebe, lično imam villagera i stihla, ali ipak stihl odskače dooosta od vilagera, oseti se razlika u radu, stihl radi već par godina bez kvarova dok vilager nema ni godinu dana a već je bio kod majstora, ne kažem da ne valja, dobar, strunu nosi dobro ali već na villagera staviti nož, cirkular ili frezicu to bi bio smrt za njega dok se stihl igra sa tim...
 
@Dukanac zašto kažeš da je smrt za villager-a nož, sledeći put ću postaviti slike pre i posle košenja, da vidite koliko pokosim sa njim i kako, a videćemo koliko će trajati, garancija je 2. godine....
 
zato sto kosta 16000 rsd na tri rate i ima 2god garanciju... nisam ga ni razradjivao a i zasto bih...? servis u blizini, garancija dve god pun gas i samo sipam gorivo...
 
*ebo ih sajam danas na sajmu pitam koliko je BC1900X kaze zvanicna cena 20 000din,a sajamski popust 19 000din....

Imam jedno pitanje....zbog njega sam i kupio trimer posto imam njivu uz Bosut a tamo je medja malo zarasla pod reku i krecre u njivu jel bih mogao da kupim obican cirkular a rupu da mi odradi majstor tj da bude ista kao na nozu.Moja masina ima 2ks i mislim da ce moci da odradi jednu medju na njivi od 2kj.
 
Da se malo ukljucim

Imam Villagera i zadovoljan sam sa njim.
Pored kosenja trave koristim i trokraki noz, za sitnije rastinje, na medjama.
@NA
Imas dodatak u STIL - ovim prodavnicama.
Sitnije rastinje, provereno sece.
 
*ebo ih sajam danas na sajmu pitam koliko je BC1900X kaze zvanicna cena 20 000din,a sajamski popust 19 000din....

Imam jedno pitanje....zbog njega sam i kupio trimer posto imam njivu uz Bosut a tamo je medja malo zarasla pod reku i krecre u njivu jel bih mogao da kupim obican cirkular a rupu da mi odradi majstor tj da bude ista kao na nozu.Moja masina ima 2ks i mislim da ce moci da odradi jednu medju na njivi od 2kj.
Koji trimer u pitanju meni se cini da si kupio enhel a on nema kardan vec ima sajlu i odma bih je otkinuo veruj mi i ja ga imam.
 
Ako je ruda polukružno savijena ispred glave, onda je sa sajlom!
Ako je ruda prava, i pod uglom preusmerena do glave, onda je sa zubčanicima!



 
Posle malo palamudjenja,raspitivanja,obilazaka prodavnica kupio sam ovo sokocalo marke Einhell snage 1.45kw i cene 14000rsd,uz njega sam dobio ulje za prvu mesavinu,glavu sa trakom koja nije ni za k....(mislim na traku),ovaj nazovi noz i kopcanje. Moji prvi utisci koliko sam kosio je da nije velik potrosac,ima snage i dosta je laksi od npr BC1900S.
Bio sam nasao i BC 1900x za 17500din ali jbg kriza,student pa sam uzeo ovu jeftiniju masinu sa garancijom 2 godine.
2uxwit4.jpg
Evo mog trimera.
 
Ma i ja imam takav samo ima 2Ks i ubedio me prodavac da na trzistu nije bilo jacek trimera(kineza) i ja ga uzeo kad ono nema kardan ima sajlu i prosle godine dva puta sam je menjao za najlon je tata-mata a za noz pazi zna da otkine sajlu a ona u servisu kosta oko 1600-1700din
 
ja sam isto seo na pricu 2ks,burazer mi je prakticno poklonio tog einhella(90e),kad sam video o cemu se radi odmah sam ga utopio u selu,a nisam spalio ni ceo rezervoar.Kao motor jak a ostalo kao da ce se razleteti u paramparcad svakog trenutka.Budimo iskreni,ozbiljne masine od 2ks kostaju preko 600e,a ne 160e,ne kazem da su cene husqvarne,stihl,jonsered...bas toliko opravdane,ali nece slonce u lonce.imao sam srecu te poznajem coveka u husqvarni,dao mu kaparu(prvu ratu)i uzeo 323 r,ostalo da mu isplatim do septembra.I sta cemo sad,masina koja ima 1,2ks ima i kardan i predvidjena za cirkular(26zuba),a ovaj kinez 2ks pa na sajlu...joj jajce!Zato ponavljam jesu neopravdano skupe,ali su zato kinezi bolno jeftini,vreme ce pokazati da li sam u pravu.
Jos jedna stvar,ne znam da li kinezi mogu kositi,cistiti punih 5 godina,koliko imam stihl fs 55,a sipati samo gorivo i mazati zupcanike,bez i jednog kvara.Za ovu husqvarnu necu da ni da pricam,tako da je po meni ovde prica kao sa einhell el.alatima,kineskim testerama i sl.one odradjuju,ali je pitanje kako i koliko se koriste,tj.koliko cesto se kvare.
 
Nije to ni malo,ja sam za moj dao 14 000din i imam 2god garancije,za 2god ga prodam za 50e i dodam 100e pa kupim nov sa 2 god garancije i u krug.
 
za tu matematiku znam,ali svako od nas ima neka iskustva i prema tome se i ponasa.Moja iskustva su takva da volim da imam pouzdanu masinu u svakom smislu te reci,tako da svako onaj koje radio sa ozbiljnim masinama zna o cemu pisem.Matematika je na strani kineza,ali matematika je samo na papiru,a ne u sumi,sikari,livadi...tamo vaze pravila kvaliteta i pouzdanosti,opet kazem zavisi kako i koliko se koristi
 
Tako je na prvom mestu sama potreba za masinim.
Imam stihl motorku i ona se pokida kao i svaka druga,pa znam kako se cesem kad ode neki deo zato sam u ovom slucaju resio da kupim kineza.
 
Nije to ni malo,ja sam za moj dao 14 000din i imam 2god garancije,za 2god ga prodam za 50e i dodam 100e pa kupim nov sa 2 god garancije i u krug.

Teorijski jeste tako, ali....u slucaju moras da nosasi u servis i cekas i do 40tak dana dok ti uredaj poprave ili ako nisu u stanju onda ti daju novi uredaj.....otprike tako ide sa svim garancijama.....a osjetio sam to na svojoj kozi...
a sta ces onda ti u tom periodu, kupiti jos jedan da imas u rezervi?
Samo treba moliti Boga da ne dode do kvara....
 
Nazad
Vrh