PDA

View Full Version : Trimeri

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Matkee
27-04-11, 23:20
Kod vas U BiH je onda dosta jeftinije nego kod nas, kod nas je 1 l Stihl ulja 1280 RSD...

savoris
27-04-11, 23:26
Najsigurnije da kupujete sthilovo ulje u pakiranju od 1 l, plastika je zavarena odnosno kad odvrnete čep treba odsjeći bocu. Kod mene 1 l košta 8 €. Znači povoljnije je kupovati na litar a i ulje neće propasti.

ja samo tako i kupujem , eno ima slika u temi ''atomizeri................''

mada i stihlovo ulje koje se pakuje u burad od 200l je original , ja sam gledao , tako prodaju i ovlašćeni distributeri jer je jeftinije a i manje je fabrici posla , lakše im je izbaciti jedno bure nego 2000 bočica
samo je pitanje ko šta radi , nisu svi pošteni pa da svako pakuje to originalno ulje , prevaranata na svakom ćošku , ja u Rumi gledao ''kao'' original ulje a prije bih rekao da je sok od ribizle

Matkee
27-04-11, 23:38
Kada sada već toliko polemšemo o Stihl ulju za mešavinu, video sam pre par nedelja na Limundu, prodaju ambalaža od 1 l koje su potpuno iste kao i originalne flaše u koje se pakuje ulje, e sada ko li će ga znati, zato me je to i bunilo...

Nikola.KV
28-04-11, 06:25
Matke,neznam mu cenu,ja sam uzimao samo Husqvarnu od 1l.A ovo pretakanje sam video u njihovom servisu:covek podigao na sto kantu od 50l,privukao kutiju sa praznim flasicama i sipa li sipa.Posle samo nalepnica preko,i pravac prodavnica.Ne bih ga nesto probao.

ivanco
28-04-11, 08:49
Kolike snage preporučujete trimer i šta mislite o AL-KO trimerima.Uvalili su mi juče taj AL-KO od 850 a rekli da ima 1,25 pa moram sutra da idem da zamenim za viladžer.

dejan 351
28-04-11, 10:14
Kolike snage preporučujete trimer i šta mislite o AL-KO trimerima.Uvalili su mi juče taj AL-KO od 850 a rekli da ima 1,25 pa moram sutra da idem da zamenim za viladžer.
zavisi za sta ga koristis i koliku povrsinu radis,ali moje neko misljenje da ispod 1,5 ks ne uzimas,jer visak snage nikad nije bilo na odmet,obavezno pogledaj i tezinu trimera,jer i ona igra dosta vaznu ulogu u poslu

DULEmajstor
28-04-11, 10:43
Ma ljudi manite se tih stihl ulja. Kakve kante , kakvi burici , ko zna sta je to i kako je . Bolje dajte vise para za proverena husqvarna ls i xp ulja koja se uvoze u tim bocicama sto licno znam i tvrdim . Bocice su sa zastitom koju ce ter videti ako odvijete poklopac. Ako je nema bezite dalje.

Ko zna ko sve sipa i sta sipa .

Ja to nw bi sipao ni lanac da mi podmazuje.

Jedino neka prodavnica u Beogradu u njihovom predstavnistvu pa da kazete da je original mada i oni mute sto posto . Npr uveze odredjenu kolicinu , a u prodaji pomesa sa jos nekim uljem i ostaju mu ciste pare .

Original stihl ambalaza ne izgleda kao ove bocica koje sami pune . To da znate .
I ako budete nekad nasli stihl original uporedite ga sa tim bocicama pa cete videti razliku. Isto sipajte na prst malo original ulja i protrljajte , isto to uradite i sa pomenutim bocicama i sve ce vam biti jasno.

Ja koristim samo husqvarnu , leste da je skupa , ali ne zalim .

Inace jednom motorno testere mi je stradalo zbog tog ulja. Oprez!

Bosonoga
28-04-11, 11:07
Da ovo za bačve od 200l je istina, bio sam u Doboju kod generalnog zastupnika Sthil ulja za BiH i prodavač kaže ove bočice od 100 ml pretakaju iz bačve od 200l. Jer je jeftiniji prevoz za bačvu od 200 l nego za 2000 boca po 100 ml.

Pegaz013
28-04-11, 11:22
Dobro ljudi ako tako gledamo moramo se cuvati na svakom koraku ipak je ovo Srbija.Ulje moze biti bilo koje,tehnicki uredjaji sumljivog porekla,polovni automobili sa skidanom kilometrazom,organske jabuke sa pijace prskane 7 puta,divcibarski med iz kosnica parkiranih izmedju Rafinerije i Petrohemije Pancevo itd itd.Primera milion a krajnji kupac u problemu.Kupio sam stihl trimer pre 3 godine sa garancijom od godinu dana i naravno ulje koje oni prodaju i preporucuju...Ko mi garantuje da je bezolovni benzin u kvalitetu koji je standarizovan u Evropi?Tri godine kosim bez problema trimer pali iz prve nije bilo kvarova,kosim veliku travu,detelinu,korov i sve sto mi padne (inace kosim za ovce celu sezonu maj-septembar) pokosio sam cudo bozije.Jedino ostrim noz kada se istupi i sada cu kupiti nov noz koji kosta oko 900 dinara.Ulje placam 140 dinara u prodavnici(mislim da je orginal a mozda i nije) ukoliko neko ima i prodaje orginal cena nije bitna kupujem.Za sezonu mi je potrebno 5 bocice ulja=500 ml i 25 litara bezolovnog zato kazem na tu malu kolicinu nista nije skupo ako je kvalitetno.

Izvinjavam se za OFF

savoris
28-04-11, 11:35
@dulemajstor
jebiga onda po tvojoj priči original stihlovo ulje ni ne postoji

telnett
28-04-11, 11:35
Od kada sam uzeo trimer 1250, motorku itd sipam u njih dolmar ulje koje ima u agromarketu po oko 300 400 din litra

DULEmajstor
28-04-11, 13:39
@dulemajstor
jebiga onda po tvojoj priči original stihlovo ulje ni ne postoji

Postoji postoji brale , samo ovo je Srbija i svako moze da mulja ,a retko ko to propusta.

Samo kazem OPREZ pri kupovini.
To sam hteo da kazem.

ivanco
30-04-11, 22:20
Posle pročitanih postova na ovoj temi juče sam u Merkatoru i Čačku sa pika karticom kupio villager BC1900S,zapremina motora 51,7cm3 ,1,4kw ili 1,9KS,težak 7,7kg,zapremina goriva 1,2l.Ima prsluk za nošenje,glava modifikovana tako da ne mora da se kupuje štilova,predlaže se 40 prema 1 odnos mešavine,dali su mi oroginal dolmar ulje i sve ovo na 12 rata bez kamate,cena 19900 dinara.Sledeće nedelje pod istim uslovima kupujem atomizer MD 14 istog prizvođača...nadam se da nisam pogrešio!

Matkee
30-04-11, 22:36
@Ivanco kupio si BC 1900S ili BC 1900 x, čestitam na kupovini, trimer još nisam probao, ali lepo izgleda, nadam se da će nas dugo služiti ! >:({

p.s. a za DM 14 ne brini, pravi izbor za te pare imaš temu o atomizerima pa pregledaj sve postove ! >:({

DejoJe
01-05-11, 01:31
Ja juce kupio BC 1900x pustio ga da radi malo u leru oko pola rezervoara. Probao ga u travi do kolena neka divljakusa. Snage ima bas puno, malo mi je tromiji na gasu nema nigde na karburatoru zavrtanj da se podesi smesa benzina to mi je zamerka i cini mi se da je dobar potrosac.To je moj prvi utisak.Inace sve drugo je OK.

savoris
01-05-11, 08:21
ne sikiraj se za potrošnju , ima da se ukakiš u gaće dok potrošiš rezervoar , nikad kraja

i ja zamijeram nemogućnost štelovanja karburatora mada još nemam potrebe za tim , a to što je tromiji na gasu jedostavno je takav , uglavnom ima sasvim dovoljno obrtaja tako da nemaš brige

DejoJe
01-05-11, 17:28
Neznam dali BC 1900s ima sraf za stelovanje karburatora? A stvarno je dobar. Probao sam drugarov AL-KO 4535 koji je po snazi kao BC 1250 dobra masinica lepo radi. Kupio sam neku nit 2mm x 100m = 220 din to je samo ostalo druge deblje su se odma rasprodale.

Matkee
01-05-11, 19:11
U uputstvu piše da ga ne forsiramo previše prvih 10 h rada, da li je dovoljno da potrošimo jedan rezervoar na leru ? ^-^ >:({

Dzogi_89
01-05-11, 20:03
sasvim je dovoljan 1 rezervoar na leru sa povremenim stiskanjem gasa...kad potrosi sipaj goriva i kosi slobodno........

Matkee
01-05-11, 20:18
Hvala ti @Dzogi_89.... >:({

Milivoje991
02-05-11, 17:33
Pozdrav!
Da li neko moze da mi kaze cime treba podmazivati zupcanike trimera, u pitanju je Villagerov 1.9ks??
jel u pitanju mast ili ulje ?

Milanche
02-05-11, 17:47
ja koristim mast u tubi ,kupljena kod lokalnog servisera

dejan 351
02-05-11, 20:12
mast u tubi,skines sraf sa strane i tuba tacno uleti rupu od srafa i to je to,samo ne treba i preterivati,kod mene kosta 450 din.ali traje dosta dugo

savoris
02-05-11, 20:22
ja imam kvalitetne masti i ušpricam je medicinskim špricom , ubacim 2ml i dosta mu je

Bosonoga
02-05-11, 20:38
Da li može Litijeva mast unutra kao što je INA LIS 2, pošto je ona namjenjena za brzohodne ležajeve predostavljam da bi mogla bez problema.

savoris
02-05-11, 20:54
ma može , čak i ove ''originalne'' masti ne vjerujem da su nešto kvalitetne toliko koliko ih reklamiraju

Dzogi_89
02-05-11, 23:03
@ miroslavjovanovic78@gmail da da u tubicama je grafitna mast koja je za to skroz ok...na svakih 10 odradjenih sati u spric i kad pocne da izlazi na izlaz tad mu je dovoljno....(licno tako radim)

Milivoje991
02-05-11, 23:07
ok, a sta da radim sa starom mascu, kako da je izbacim?

talianu
02-05-11, 23:22
ok, a sta da radim sa starom mascu, kako da je izbacim?
Moja je 5 puta podmazana za 4 godine,uvek ima masti .Kako ,ne znam!
Mislim da ne treba da se sekiraš.

Matkee
02-05-11, 23:37
Danas sam probao villager, neko je napisao da jede malu decu i u potpunosti se slažem, posle 1 l goriva uz povremeno dodavanje gasa, sutra ću ga probati sa nožem.....

Dzogi_89
03-05-11, 00:14
matori ta mast izlazi ne znam kako da ti tacno objasnim ali znas gde se navrce glava pa ima onaj kruzni ne znam ni ja sta je vec ondosno kako se zove...znas gde se doteze glava e pa kroz to izlazi...(al sam objasnio...kuku lelel)

Matkee
03-05-11, 01:37
http://i54.tinypic.com/110xgn6.jpg

Evo ga to Stihl ulje od 100 ml, 150 RSD

DULEmajstor
03-05-11, 09:53
Ja se sa ovakvim bocicama dosad nisam sretao .
Mozda je ovo original.

Mada u svakom slucaju ti je bolje ono zeleno ulje od ovog crvenog mineralnog.

joekiki
03-05-11, 10:26
Pozdrav svima!

matori ta mast izlazi ne znam kako da ti tacno objasnim ali znas gde se navrce glava pa ima onaj kruzni ne znam ni ja sta je vec ondosno kako se zove...znas gde se doteze glava e pa kroz to izlazi...(al sam objasnio...kuku lelel)

al si objasnio, nema šta...:lol:
sve je tako kako ti kažeš, al stil objašnjavanja me oduševilo...još se smejem :lol:
oraspoložio si mi dan 100%...
živ bio...
pozzz joe!

Enes
03-05-11, 19:14
RAzmisljam o kupovini trimera da li einhell ili stihl?
Razlika u cijeni je ogromna stihl se krece oko 500 do 650 € tipa FS 350 dok einhell nemam pojma koja je snaga al je cijena 150 eura i ima dvije god garancije.
Meni je potreban za odrzavanje parcele na kojem su mi maline ima sa svih strana neravan teren gdje ne mogu drugacije osim trimerom pokositi.
Da li kupiti neki multi motor od stihla pa kombinovati kasnije alate ili kupiti ovaj od einhella?
Koju snagu preporucujete i odnos ulozeno dobijeno?
Da cujem iskustva i preporuke?

diklofen
03-05-11, 19:22
Kupi Vilager i rešena stvar.

none 73
03-05-11, 19:26
Ja sam kupio trimer marke ALCKO,ima vec 3 godine,ni svecicu mu jos nisam zamenio a pokosio sam sa njm cudo.Ja sam zadovoljan sa njim.

Enes
03-05-11, 19:35
Kupi Vilager i rešena stvar.

ovo sto sam naveo su proizvodi sto su ovjde zastupljeni, taj Vilager nisam jos nigdje naletio da ima u ponudi(lokacija BiH)

Bosonoga
03-05-11, 20:25
Ako imaš viška novca i ako imaš kakve šikare za kositi, živice itd., moja preporuka ti je Sthil. Imaš ih ovdje u Žepču mislim da znaš o kojoj je radnji riječ, servis i rezervni dijelovi, sve na jednom mjestu. Sad nisi naveo kolika ti je površina malina. Ja ti imam ovaj einhellov (2 KS) i nije loš za te novce ali s njime zaboravi krčenje šikara i neštog sličnog ipak je to hobi mašina. Dok na sthil FS 350 možeš namontirati sve živo i snage u izobilju jer sam radio i snjime a imam Einhell BG BC 43. Ovdje svi govore da je Villager jako dobar ali na lokaciji gdje ti živiš nemaš ga nigdje u prodaji a ni srevisa i rezervnih djelova.

Matkee
03-05-11, 21:00
Danas sam probao villager sa nožem u visokoj travi potrošio dva rezervoara i pokosio bogami dosta, odličan je, ako ne bude trava jako mokra sutra nastavljam.....

savoris
03-05-11, 21:37
a mene mrzi da kosim sa nožom pošto mu mali zahvat , veliku većinu derem silkom jer ispuštam silk mnogo , nožem idem samo ono što se mora

Matkee
03-05-11, 21:54
Tako sam Savo i ja mislio do danas, ali kada sam video kako nož jede malu decu, ne verujem da ću skoro staviti silikonsku glavu, osim oko betona, ograde itd....

Enes
03-05-11, 22:08
Ako imaš viška novca i ako imaš kakve šikare za kositi, živice itd., moja preporuka ti je Sthil. Imaš ih ovdje u Žepču mislim da znaš o kojoj je radnji riječ, servis i rezervni dijelovi, sve na jednom mjestu. Sad nisi naveo kolika ti je površina malina. Ja ti imam ovaj einhellov (2 KS) i nije loš za te novce ali s njime zaboravi krčenje šikara i neštog sličnog ipak je to hobi mašina. Dok na sthil FS 350 možeš namontirati sve živo i snage u izobilju jer sam radio i snjime a imam Einhell BG BC 43. Ovdje svi govore da je Villager jako dobar ali na lokaciji gdje ti živiš nemaš ga nigdje u prodaji a ni srevisa i rezervnih djelova.
Nije da imam ali mogao bi odvojiti za nesto kvalitetno.
Trenutno imam 3.5 dunuma (0.35 ha) s tim da imam namjeru prosirivati malinjak.
S tim da imam jos na par mjesta gdje bi mogao da posluzi svrsi :)
Da li na taj FS 350 mogu osim silka i noza i drugi priključci ili kupiti motor koji ima nadogradnju?
Mislim da znam gdje je u Zepcu radnja.

Dzogi_89
03-05-11, 22:10
@ joekiki znam i meni je bilo smesno posle kad sam procitao ceo tekst..hehehe ali dobro je sto sam tebe nasmejao

Nikola.KV
03-05-11, 22:13
Enes kupi Jonsereda ili Husqvarnu,dobar kvalitet i korektne cene,ako vec enmozes Vilager.Sthil je dobar ali su mu cene prenaduvane.U klasi FS350 (koji je oko 550e,ako se nevaram) imas Husqvarnu za 400 i Jonsered za 350e.Oznake sam pozaboravljao,ali pogledaj na net-u.
Matke,Savo-noz je tata,samo dok uhvatis ritam sa njim.Na zilici gusi i prsti na sve strane,a noz samo slaze.Ja zilicu sam koristio samo oko "prepreka" da neslomim noz.

Bosonoga
03-05-11, 23:04
Nije da imam ali mogao bi odvojiti za nesto kvalitetno.
Trenutno imam 3.5 dunuma (0.35 ha) s tim da imam namjeru prosirivati malinjak.
S tim da imam jos na par mjesta gdje bi mogao da posluzi svrsi :)
Da li na taj FS 350 mogu osim silka i noza i drugi priključci ili kupiti motor koji ima nadogradnju?
Mislim da znam gdje je u Zepcu radnja.
Ako imaš tu površinu za kosit i misliš još proširivati ja bih tu uzeo nešto profesinalno. Tu ti spada i pomenuti Sthil a i ispred njega od sthila jedino je FS 450. pomenuti trimer kad kupuješ dolazi jedino s trokrakim nožem za šikaru i travu. Sve ostalo se kupuje posebno. Kada je kakva akcija tada kao poklone glavu sa silkom. Za njega možeš kupiti sve vrste noževa što nudi sthil jer ipak je to profesinalni trimer.

Enes
03-05-11, 23:09
Meni je bitno da se moze kupiti i postaviti jos koji prikljucak, kad se vec daju tolike pare, nema veze sto ne dolazi uz motor.

dejan 351
04-05-11, 09:40
na tog stihl-a mozes staviti sta hoces,pre toga stavi na sto 650e(fs 350) ili 750e(fs 450),a i husqvarna nije nesto jeftinija 640e(535 rx) koja je u toj klasi.Moje misljenje je da za tu parcelu sasvim dovoljna stihl fs 120 oko 500e ili husqvarna 323 r koja je malo slabija,ali sasvim dovoljna

Enes
04-05-11, 12:02
na tog stihl-a mozes staviti sta hoces,pre toga stavi na sto 650e(fs 350) ili 750e(fs 450),a i husqvarna nije nesto jeftinija 640e(535 rx) koja je u toj klasi.Moje misljenje je da za tu parcelu sasvim dovoljna stihl fs 120 oko 500e ili husqvarna 323 r koja je malo slabija,ali sasvim dovoljna

Danas sam gledao u katalogu i multi motor
snaga je 1,3 ks ali kazu da bolje radi od fs 350 jer u dodatcima dobija na prenosnom odnosu a postoji mogucnost montiranja jos par prikljucaka.
Cija samog motora je oko 350 eura s tim da je svaki alat oko 200 eura.
Znaci, manje vise odluka je pala na stihl ali sad biram izmedu FS 350, 450 ili tog multimotora FS90R cini mi se da tako nosi oznaku

dejan 351
04-05-11, 14:47
dovoljan je i fs 90,samo sto ga tesko ima za te pare.Kod mene je oko 480e,ne znam gde si ga nasao za 350e,uz njega ide samo glava i noz,ostalo se kupuje posebno

savoris
04-05-11, 20:14
Enese imaš li ti možda predstavu za koji obim posla je 450etka ?
ako imaš 3,5 duluma to je daleko daleko ispod onoga što odradjuje 450ka , možeš komotno uzeti i nešto manje

North ARMY
04-05-11, 21:10
Posle malo palamudjenja,raspitivanja,obilazaka prodavnica kupio sam ovo sokocalo marke Einhell snage 1.45kw i cene 14000rsd,uz njega sam dobio ulje za prvu mesavinu,glavu sa trakom koja nije ni za k....(mislim na traku),ovaj nazovi noz i kopcanje. Moji prvi utisci koliko sam kosio je da nije velik potrosac,ima snage i dosta je laksi od npr BC1900S.
Bio sam nasao i BC 1900x za 17500din ali jbg kriza,student pa sam uzeo ovu jeftiniju masinu sa garancijom 2 godine.
http://i55.tinypic.com/2uxwit4.jpg
http://i56.tinypic.com/b7m88p.jpg
http://i52.tinypic.com/2w1s9i9.jpg

Bosonoga
04-05-11, 22:50
Za ovaj nož si u pravu nije ni zašto. Kao namjenjen je za travu, a snjime kositi travu jako je teško mislim da bi s trokrakim nožom to išlo dosta lakše. Danas koristio ovaj nož za ono što se s njime nikako ne smije, pilio sam neko žbunje od 2-3 cm. Ja što sam primjetio da mu je potrošnja s nožem mnogo manja nego kada se radi s glavom sa silkom.

Enes
04-05-11, 22:52
Enese imaš li ti možda predstavu za koji obim posla je 450etka ?
ako imaš 3,5 duluma to je daleko daleko ispod onoga što odradjuje 450ka , možeš komotno uzeti i nešto manje
Iskren da budem, nemam predstavu, ali bolje da ima viska snage neg da usfali :D
Zato se informisem na vrijeme da ne pretjeram tj da ne bacim uzald pare a da ne bude na kraju da ne zadovoljava moje potrebe.
@dejan, ovo mi je rekao cijenu samog mootora bez bilo kakvog prikljucka....ima tamo neka cijena u katalogu ali kazu nije tacna pa su mi rekli da je sam motoro tako oko 350€ plus dvokraki noc oko 200€ ali ce mi javiti konacnu cijenu.

Bosonoga
04-05-11, 23:06
Pa i sa FS 350 imaš i viška snage a kamoli sa FS 450. Ti kažeš da ti je teren jako nezgodan za raditi predpostavljam brdoviti i neravan. Za takav teren jako bitnu ulogu igrati i težina trimera, jer na takvom terenu nećeš moći da radiš jako dugo sa FS 350 i 450 jer će da te slome. Druga je stvar ako je zemljište ravno ili lagano nageto.

North ARMY
04-05-11, 23:26
Bar necu imati zuljeve od trimera kao ti.

Enes
04-05-11, 23:30
teren je blago naget, nista opasno..
evo kako izgleda parcela gdje je malina...prvenstveno hocu trimer za te mede oko njive, na slici ima gornja strana:

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/71701_1686016227282_1143954807_3277302_6348701_n.j pg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/33757_1686019547365_1143954807_3277319_7207993_n.j pg

North ARMY
05-05-11, 00:01
Ti mi rekao ?? :lol: :lol:
Nego sad kad krenemo da deremo Deki,Mitaja i ja de ce nam biti kraj.Lkl{{

North ARMY
05-05-11, 00:12
Sto se mene tice znas da nije problem ako ce biti radna akcija.
Znaci u ponudi FS450,BG-BC43,bc 900 i bc 1900s,ako imas neku livadu ajd idemo malo da probamo masine.

Nikola.KV
05-05-11, 07:31
@Enes
Moja Husqvarna od 1.7ks je iskrcila 80a,siblje i korov su bili daleko bilo,tako da je ovo sta ti hoces igranje.Za ovu parcelu ti netreba ni FS 350 ni FS 450,sem ako neces da bacas pare.I dalje mislim da je Stihl prenaduvan.Evo ti adresa pa pogledaj cenehttp://www.stilsrbija.com/index.php?g=2 Ovo je krajnje bezobrazno.
Bolje se raspitaj malo,verovatno Agromarket ima prodaju u BiH.

savoris
05-05-11, 08:01
Pa i sa FS 350 imaš i viška snage a kamoli sa FS 450. Ti kažeš da ti je teren jako nezgodan za raditi predpostavljam brdoviti i neravan. Za takav teren jako bitnu ulogu igrati i težina trimera, jer na takvom terenu nećeš moći da radiš jako dugo sa FS 350 i 450 jer će da te slome. Druga je stvar ako je zemljište ravno ili lagano nageto.

upravo sam na ovo aludirao , ja imam BC1900 i mogu ti reći da zbog njegove težine je malo nezgodno rediti po ekstremne nagetim terenima , ovako snage ima nenormalno
agromarket ima predstavništvo u Bijeljini , a ovdje oko mene znači Ugljevik-Bijeljina ima koliko hoćeš predstavnika vilagera , baš u Ugljeviku u servisu imaju svi dijelovi za sve vilager mašine

poštujem STIHL ali su sa cijenom malo pretjerali tako da je dnostavno nisam mogao izdvojiti toliko para koliko njima treba uzimajući u obzir moje potrebe koje su čak i ispod mogućnosti bc1900
samo da dodam do skoro sam radio sa STIHl FS36 koji je kao igračka spram ovoga sadašnjega , znači i od me je zadovoljavao za oko kuće

petrovicnikolaaa
07-05-11, 02:09
Da li da uzmem villager bc 1900x ili onaj nesto slabiji od njega(ne znam tacnu oznaku mislim da je oko 200 w razlika u snazi)...razlika u ceni je oko 2000 din tj nije bitna...koji od ova dva uzeti i zasto...? Hvala.

dejan 351
07-05-11, 08:26
petrovicnikolaaa@ (http://poljoinfo.com/member.php?7817-petrovicnikolaaa)

o tome se ovde dosta pisalo,vratii se par stranica unazad...u svakom slucaju visak snage nikad nije na odmet,tako da 1900x je pored vece snage poboljsan sto se tice trimi glave u odnosu na starije modele

zicko
07-05-11, 21:15
da li neko zna ili je cuo za marku efco 8200 ili papillon sx 21,jedino je to vidljivo da se procita inace trimer je crvene boje,kupio sam ga pre neki dan ima snage bas dosta,bar tako deluje,pa bih molio nekoga ko poznaje takav trimer ili ga poseduje pa da mi kaze o kakvom je trimeru zapravo rec i nesto vise o njemu,hvala

Matkee
07-05-11, 23:23
Zašto je mast za podmazivanje glave tako skupa ^-^, danas sam kupio tubu Stihl masti i izašla me ravno 600 RSD...

Nikola.KV
08-05-11, 06:52
Zato sto ce da ti traje bar 2 god :lol:

Milanche
08-05-11, 09:57
::namigivanje::kvalitet se placa brale

Matkee
08-05-11, 14:56
http://i53.tinypic.com/6sewrr.jpg

Ako je tako onda mi je lakše...

Nikola.KV
08-05-11, 15:01
Te masti ide jako malo u glavu,jednom nedeljno odvij i sipaj "do cepa".Ta tuba ce trajati ihajjjjj.

Matkee
08-05-11, 15:04
Kada sam kupovao rekli su mi da Stihl trimeri mogu da se navrnu na navoj čepa i da se mast smao istisne, videću da li je tako i kod villager-a

Nikola.KV
08-05-11, 15:06
Ako odgovara korak na navoju moci ce.Ako ne,prisloni i stiskaj.

joekiki
08-05-11, 17:55
Pozdrav svima!
Kolega, ima 4 trimera i na svakom je umesto onog vijka M6 uvrnuo mazalicu(sisicu), i podmazuje sa običnom mazalicom 2-3 stiska.

Matkee
08-05-11, 19:11
@joekiki da li možeš to da fotografišeš ?

zicko
08-05-11, 19:50
da li neko zna ili je cuo za marku efco 8200 ili papillon sx 21,jedino je to vidljivo da se procita inace trimer je crvene boje,kupio sam ga pre neki dan ima snage bas dosta,bar tako deluje,pa bih molio nekoga ko poznaje takav trimer ili ga poseduje pa da mi kaze o kakvom je trimeru zapravo rec i nesto vise o njemu,hvala
da li sam to ja kupio neki totalni anonimus od trimera ili sta vec kad niko nije nista odgovorio

urban
08-05-11, 19:58
Mislim da ne treba jednom nedeljno dopunjavati tot mast u glavi trimera jer i višak ume da bude problem izgura će semering pa onda bude više štete nego koristi

joekiki
08-05-11, 20:13
Pozdrav svima!

@joekiki da li možeš to da fotografišeš ?

Dok ja njega navatam, proćiće mi volja za slikanje! Čovek ima svoje radnike, i kose sve i svašta...održavaju travnate površine po gradu.

Bilo mi je lakše naći jednu sisicu od krsta kardana, i uvrnuti na moj trimer...čisto radi fotke!
A tako će i ostati,,, u buduće mazaću sa mazalicom...

http://img815.imageshack.us/img815/440/sisa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/815/sisa.jpg/)

http://img851.imageshack.us/img851/1157/sisa1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/851/sisa1.jpg/)

pozzz joe!

idklecin
08-05-11, 20:38
Kupio Villager 1900x dosta dobar kosio sam vocnjak sa njime i zadovoljan sam ima snage dosta

Matkee
08-05-11, 20:47
@Urban koliko bi po tebi često trebala da se podmazuje glava ?

Nikola.KV
08-05-11, 21:10
Kako moze da istera semering,kad ide rucno istiskivanje?Ja radim ovako vec 5-a godina,i nista nisam isteraoLkl{{

urban
11-05-11, 22:38
Mislim da je u zavisnosti koliko se trimer koristi dovoljno jednom mesečno pregledati i po potrebi dopuniti a isterivanje tot masti sam mislio u varijanti kad se stavi mazalica pa sa dekalamitom ako grešim ispravite me

joekiki
12-05-11, 00:12
Pozdrav svima!
Ja podmažem pred svaku sezonu jednom, i gotovo!
Netreba to preterano mazati...
Tu se nalaze dva konusna zubčanika, isto kao i u svakoj maloj ručnoj brusilici (doduše nisu istih razmera) - gde u živutu niko ne dosipava masti, i brusilica radi...!
Tako da ako ako neradiš svaki dan sa njim, nego ono za svoje potrebe po kući, ili po njivi da pokosiš malo sanjim - ako ne mažeš, dobro je...ako mažeš, još bolje!
pozzz joe!

Nikola.KV
12-05-11, 08:06
Mislim da je u zavisnosti koliko se trimer koristi dovoljno jednom mesečno pregledati i po potrebi dopuniti a isterivanje tot masti sam mislio u varijanti kad se stavi mazalica pa sa dekalamitom ako grešim ispravite me
Ma kakva mazalica,ona ce sigurno izbiti semering.Kad krene sezona radi mi trimer po nekih 6h dnevno.Zbog toga je obavezna svakodnevna procedura:pravljenje nove mesavine,sipanje masti u glavu i provera dotegnutosti delova.Naravno,kazem da je ovo za efektivno koriscenje.

mladja kg
12-05-11, 10:46
kavi su al- ko trimeri jer mi zapao za okce ima oko 2 konja,uzeo bih ga u roda centru preko pika kartice(20000 se deli na 12 meseci bez kamate)sto je mesecno 1666,66667 dinara sto je neosetno za budzet,molim za savet ako neko zna ili je nacuo kakvi su nek javi.pooozzz

kotor2
12-05-11, 22:25
kavi su al- ko trimeri jer mi zapao za okce ima oko 2 konja,uzeo bih ga u roda centru preko pika kartice(20000 se deli na 12 meseci bez kamate)sto je mesecno 1666,66667 dinara sto je neosetno za budzet,molim za savet ako neko zna ili je nacuo kakvi su nek javi.pooozzz
Ako kupujes trimer alko,vilager ili slicne marke treba da znas sledece.Rezevni delovi za iste su pet puta skuplji od rezevni delova profesionalni masina koji se i ne kvare.Na primer:Glava za Husqvarna trimer kosta oko 7000din.ceo trimer kosta oko 70000din.Glaava za Vialger kosta 4000din,ceo trimer oko 20000din.A o razlikama u kvalitetu prenosnomehanickog sklopa i da ne govorim.

North ARMY
13-05-11, 02:07
Rezevni delovi za iste su pet puta skuplji od rezevni delova profesionalni masina koji se i ne kvare.Na primer:Glava za Husqvarna trimer kosta oko 7000din.ceo trimer kosta oko 70000din.Glaava za Vialger kosta 4000din,ceo trimer oko 20000din.
A sta je sa matematikom ?

kotor2
13-05-11, 08:33
A sta je sa matematikom ?
Glava od Husgvarna je desetina ukupne cene,a glava vilagera petina cene.

telnett
13-05-11, 11:36
Ne znam gde si se informisao o cenama sada sam zvao AM servis i kazu glava sa silkom za BC1250 je 9xx din a cilindar je 16xx din

kotor2
13-05-11, 17:42
Kad kazem glava mislim kuciste prenosnog mehanizma.Kod Vilagera su zupcanici plasticni,osim u X varijanti.Kad to prozuji stave ti metalne od X i platis 4000din.Ali nije to bitno.Bitno je da kad kupuje,tacno zna sta radi i koliko ce se zahebati.

Bosonoga
13-05-11, 20:14
Nešto ne vjerujem da su tu plastični zupčanici, jer se podmazuju mašću. Da su plastični ne bi se trebali podmazivati.

DULEmajstor
13-05-11, 21:34
Koja plastika.
Da je plastika to bi trajalo 2 dana.
To su samo prazne price koje svi vrte , po sistemu rekla kazala, a niko od tih ljudi to ne moze niti zeli da dokaze.

petrovicnikolaaa
13-05-11, 22:20
kupio sam juce bc 1900s i vec sam solidno pokosio sa njim relativno sam zadovoljan pogotovu cenom. Svi mi znamo da stihl i husqvarna bolji...ali bitna je i cena, tj odnos cene i kvaliteta...ja ovaj moj platio 16000 din na 3 rate...ne smem ni da pomislim koliko kosta stihl od 2 ks....

savoris
13-05-11, 22:28
Kad kazem glava mislim kuciste prenosnog mehanizma.Kod Vilagera su zupcanici plasticni,osim u X varijanti.Kad to prozuji stave ti metalne od X i platis 4000din.Ali nije to bitno.Bitno je da kad kupuje,tacno zna sta radi i koliko ce se zahebati.

i ti sada pokušavaš mene ubijediti da su unutra plastični zupčanici , a šta onda ja da tebi kažem ako sam već otvarao te zupčanike i vidio od čega su

branko
13-05-11, 22:31
Mene više interesuje šta si mu nadogradio.

savoris
14-05-11, 00:34
:lol: za sad ništa , samo asm razgledao šta bi moglo da se prikopča Lkl{{

urban
14-05-11, 07:54
slažem se sa Dule majstor i Savaris ne treba širiti bezvezne priče koje ne stoje neko može da voli ili ne voli neki brend ali ne treba pričati gluposti tipa plastični zupčanici i sl, iznesite iskustva ako ih imate ako ne pitajte neko će vam već reći ono što se ne zna
i ja imam Villager 1900 s i mnogo radim sa njim do sada bez ikakvih problema jer stvarno odnos cena - kvalitet je ekstra

petrovicnikolaaa
14-05-11, 11:09
Jedino sto mi se cini da bas i nije ok kod bc 1900s je...potrosnja...jeste masina al ima cug k'o opel manta...

kotor2
14-05-11, 15:29
i ti sada pokušavaš mene ubijediti da su unutra plastični zupčanici , a šta onda ja da tebi kažem ako sam već otvarao te zupčanike i vidio od čega su
A sto si otvarao?
Inaece ja imam Vilager 1900s i tacno znam sta sam kupio te sam shodno tome i zadovoljan.
Samo pokusavam coveku da objasnim sta da ocekuje.

Matkee
14-05-11, 17:49
Вилиџер је заиста добар тример, а и не троши тако пуно, мада видео сам да од квалитет уља у многоме зависи потрошња и снага...

petrovicnikolaaa
14-05-11, 21:55
Ja sipam dolmar ulje 2,5 %mesavina po uputstvu. kako ga uzeh pokosih celoj familiji dvorista i oko dvorista...zadovoljan sam, mada sam juce primetio da mi je garancija za trimer godinu dana a za atomizer dm 14 2 godine...

Matkee
14-05-11, 22:29
Kupio sam prvo 1 dl Stihl ulja, dok se mašina ne razradi, zadim sam mešavinu napravio sa nekim dvotaktolom, katastrofa, imam i neko viskolovo, pa ću probati njega, bilo mi je ok u prskalici. Garanciju sam dobio i za trimer i za prskalicu 2 godine, inače kako šalite vaš villager trimer, da li vam upali lako ? >:({

joekiki
14-05-11, 23:00
Pozdrav svima!

inače kako šalite vaš villager trimer, da li vam upali lako ? >:({

Moj - Villager BC900...hladan, nikad nije upalio na prvi trzaj,,,moram 3-4 puta potegnuti da upali! Al posle kad je vruć, pali na prvi trzaj.

Matkee
14-05-11, 23:08
Nisam dobio uputstvo za paljenje, pa mi je drug rekao da radim sledeće: kada je motor hladan, saug povučete, 2~3x pritisnete dugme za gorivo i vučete dok ne upali, zatim kada upali spustite saug i to je to, kao kod atomizera, samo što tamo ima slavinica, a ne pumpica... >:({

peto1
14-05-11, 23:12
Jel se nemoze upaliti na guranje, nego samo ako se vuce.

Matkee
14-05-11, 23:17
Može :lol:, smo ne znam šta treba da guram.... :lol:

petrovicnikolaaa
15-05-11, 09:00
dok se nerazradi mašina troši ppoprilično,bar je kod mene tako bilo.posle netroši puno,normalno ko i svi drugi trimeri.nemoj ga samo štedeti kad se razradi,piči pun gas slobodno

koliko mu treba da se razradi?

petrovicnikolaaa
15-05-11, 15:05
nisam ni probao da kosim nozem ovo sto sam do sada kosio je bilo sacuvaj boze kamenje na sve strane...

Matkee
15-05-11, 15:10
Onda noz ne stavljaj dok to ne iščistiš. Mene je prvi dan pukao kamen ispod oka, ugasio sam trimer, u grad po vizik i nastavio sutra, strašno kako može da povredi.....

petrovicnikolaaa
15-05-11, 19:56
ja uzeo villager naocare od polikarbonata....

urban
16-05-11, 07:55
Kupio sam prvo 1 dl Stihl ulja, dok se mašina ne razradi, zadim sam mešavinu napravio sa nekim dvotaktolom, katastrofa, imam i neko viskolovo, pa ću probati njega, bilo mi je ok u prskalici. Garanciju sam dobio i za trimer i za prskalicu 2 godine, inače kako šalite vaš villager trimer, da li vam upali lako ? >:({

Kolega ne bih ti savetovao (ako mi je dozvoljeno) da bilo kakve eksperimente praviš sa uljima NE ISPLATI SE uzmi stihlovo u prodavnici ili dolmar ulje preko toga ništa više jer može biti preskupo a u servisu će utvrditi da nisi koristio kvalitetno ulje i neće ti priznati garanciju

Matkee
16-05-11, 12:14
Kolega @urban hvala na savetu, nisam znao da mogu na osnovu toga da ustanove potencijalni krav ^-^, planiram da kupim 1 l Stihl ulja i ostvarim popust od 250 RSD, ali nisam kosio ništa veće ovih dana pa nisam išao da ga pazarim....

Dzogi_89
16-05-11, 15:01
moze neko da mi kaze sta bi moglo da bude trimeru Vilager bc 1250,kad je hladan i prvi put treba da upali nece da upali dok ne pritisne polugas?

urban
16-05-11, 17:31
@ Matkee
Meni su u servisu rekli da mogu da utvrde da li je korišćeno kvalitetno ulje ili ne ako nije a motor zaribao ne priznaju reklamaciju-garanciju

Što se tiče palenja neko je već lepo opisao da se mora napumpati gorivo povući saug i na 3-5 trzaja upali posle pali u cugu i svi villageri koje sam video tako pale

Dzogi_89
16-05-11, 17:45
druze cini mi se da to nije u pitanju...odradim to sve kao sto si mi rekao ali cini mi se da ga nesto drugo muci

urban
16-05-11, 19:06
Jesi pogledao svećicu da li baca varnicu da li je masna tj dobija li gorivo

Enes
16-05-11, 21:51
@ Matkee
Meni su u servisu rekli da mogu da utvrde da li je korišćeno kvalitetno ulje ili ne ako nije a motor zaribao ne priznaju reklamaciju-garanciju

MAlo sutra mogu otkriti.
Mogu samo traziti razlog da se izvuku da ne priznaju garanciju.
Znam slusaj gdje lik tako nekako govorio da se ne koristi org ulje.I kupi se kod njeg i opet ista stvar...tako da nigdje veze.
Drugo, nigdje ne pise da se mora koristiti ulje od stihl ili ti nekog drugog proiz, nego da je preporuceno a to sto svako zeli sto vise da zaradi to je vec nest drugo.
Npr, imaju gotove smjese ulja i benzina koje se mogu kupiti za stihl motore.A ako pravis sam smjesu da ona slabi nakon 3 mjeseca....
kako onda da njihova smjesa traje mjesecima, jer sigurno ne prodaju sve zalihe tako brzo....

Evo, usput da kazem da sam kupio KS 90 R i litar stihl ulja Lkl{{
Nisam puno radio, ostavio sam da odradi na prazno jedan rezervar i poslje malo samo probao sa nozem.
Planiram kupiti i glavu sa niti pa me zanima koju debljinu niti preporucujete?

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225187_2077229247363_1143954807_3941739_610698_n.j pg

Pegaz013
16-05-11, 22:18
Kupi cetvrtastu nit oko 2mm moze +/-0.2mm.I jos nesto vidim na narandzastom zastitniku ti stoji ova crna zastita namenjena za kosenje sa strunom.Nju skidaj dok kosis nozem lakse i nize ces kositi.

Enes
16-05-11, 22:41
Skinio sam je, ovo sam samo postavio kad sam sve sklopio a kad sam poceo raditi sa nozem vidio sam da smeta pa sam je sklonio

Pegaz013
16-05-11, 23:09
Enes kad udjes u stos sa kosenjem mocices i sa strunom da kosis bez tog crnog zastitnika.Primetio si da na tom crnom ima cetvrtasta kutijica sa skalpelom i to sluzi da se sece visak strune,kada skines to crno efekat kosenja je isti samo sto ti duze traje struna.U principu videces sta ti je lakse ni struna nije skupa nego ne namotavas cesto vec kosis ihaha dok ne potrosis >:({

Enes
17-05-11, 00:12
Vidio sam tu malu kutijicu al nisam vidio da ima skalper niti mi je dosao u paketu sa nozem?
a pitao sam se za sta sluzi ta kutija hehe

North ARMY
17-05-11, 00:18
Nije to bas skalpel tj ostro kao skalpel,vise je kao neki losiji kuhinjski noz ostrine.

savoris
17-05-11, 00:29
ma ta zaštita samo smeta , ja sam nizak i pendav i nikako nisam mogao da kosim sa njom pošto je zaštita udarala u zemlju prije silka jer trimer nije stajao u dobrom položaju , šta ćeš kada su ga pravuili za normalne ljude a ne za mene :lol:

Enes
17-05-11, 01:00
ma ta zaštita samo smeta , ja sam nizak i pendav i nikako nisam mogao da kosim sa njom pošto je zaštita udarala u zemlju prije silka jer trimer nije stajao u dobrom položaju , šta ćeš kada su ga pravuili za normalne ljude a ne za mene :lol:
A zato ti radis onolike inovacije :lol:

dejan 351
17-05-11, 08:37
ja ti ne bi preporucio da skidas,jer pored toga sto posece visak niti,ona ima i zastitnu ulogu.Ne znam kakvu ces glavu kupiti,ali npr.autocut glava(ja je imam)kada kosis sa njom desi se da slucajno u kosnji udaris njome o tlo i ona izbaci jos niti,ako nema noza(stitnika)onda je nit predugacka,tj.centrifugalna sila nije dovoljno jaka i sama nit se obmotava oko trave.Vec je konstruktor izracunao duzinu niti koja je najoptimalnija i postaviop granicnik(noz).Sto se tice nizih ljudi i to da im to smeta,to se resava podesavanjem uprtaca a ne skidanjem stitnika!

Pegaz013
17-05-11, 09:42
dejan 351

U potpunosti se slažem sa svim što si napisao,i ja imam autocut glavu ali sam napisao da kada se uštosira sa košenjem po propisu neka pokuša i ovo.Kada mi u košenju dođe do izbacivanja više niti sa prednjim desnim uglom priđem blizu kamena,cigle,betona,drveta i sl i nit se pokida idealno kao da ima originalni nož.Kao što rekoh nije stvar novca da mi duže traje nit nego me mrzi da često motam nit ovako mi duže traje.

petrovicnikolaaa
17-05-11, 15:56
villager je zakon

dejan 351
17-05-11, 16:13
villager je zakon

radio si sa stihlom,husqvarnom...?

Dukanac
17-05-11, 16:29
Villager je dobar i uslužan trimer za kućne potrebe, lično imam villagera i stihla, ali ipak stihl odskače dooosta od vilagera, oseti se razlika u radu, stihl radi već par godina bez kvarova dok vilager nema ni godinu dana a već je bio kod majstora, ne kažem da ne valja, dobar, strunu nosi dobro ali već na villagera staviti nož, cirkular ili frezicu to bi bio smrt za njega dok se stihl igra sa tim...

Matkee
17-05-11, 16:48
@Dukanac zašto kažeš da je smrt za villager-a nož, sledeći put ću postaviti slike pre i posle košenja, da vidite koliko pokosim sa njim i kako, a videćemo koliko će trajati, garancija je 2. godine....

petrovicnikolaaa
17-05-11, 17:28
zato sto kosta 16000 rsd na tri rate i ima 2god garanciju... nisam ga ni razradjivao a i zasto bih...? servis u blizini, garancija dve god pun gas i samo sipam gorivo...

North ARMY
17-05-11, 19:51
*ebo ih sajam danas na sajmu pitam koliko je BC1900X kaze zvanicna cena 20 000din,a sajamski popust 19 000din....

Imam jedno pitanje....zbog njega sam i kupio trimer posto imam njivu uz Bosut a tamo je medja malo zarasla pod reku i krecre u njivu jel bih mogao da kupim obican cirkular a rupu da mi odradi majstor tj da bude ista kao na nozu.Moja masina ima 2ks i mislim da ce moci da odradi jednu medju na njivi od 2kj.

Kurkela
17-05-11, 20:15
Da se malo ukljucim

Imam Villagera i zadovoljan sam sa njim.
Pored kosenja trave koristim i trokraki noz, za sitnije rastinje, na medjama.
@NA
Imas dodatak u STIL - ovim prodavnicama.
Sitnije rastinje, provereno sece.

topalovic
17-05-11, 20:37
*ebo ih sajam danas na sajmu pitam koliko je BC1900X kaze zvanicna cena 20 000din,a sajamski popust 19 000din....

Imam jedno pitanje....zbog njega sam i kupio trimer posto imam njivu uz Bosut a tamo je medja malo zarasla pod reku i krecre u njivu jel bih mogao da kupim obican cirkular a rupu da mi odradi majstor tj da bude ista kao na nozu.Moja masina ima 2ks i mislim da ce moci da odradi jednu medju na njivi od 2kj.
Koji trimer u pitanju meni se cini da si kupio enhel a on nema kardan vec ima sajlu i odma bih je otkinuo veruj mi i ja ga imam.

North ARMY
17-05-11, 20:43
Jeste enhelov je,a stvarno ne znam sta ima za pogon.

joekiki
17-05-11, 20:57
Ako je ruda polukružno savijena ispred glave, onda je sa sajlom!
Ako je ruda prava, i pod uglom preusmerena do glave, onda je sa zubčanicima!

http://img29.imageshack.us/img29/867/sajla.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/sajla.jpg/)

http://img101.imageshack.us/img101/314/zubcastiprenos.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/101/zubcastiprenos.jpg/)

North ARMY
17-05-11, 21:02
Posle malo palamudjenja,raspitivanja,obilazaka prodavnica kupio sam ovo sokocalo marke Einhell snage 1.45kw i cene 14000rsd,uz njega sam dobio ulje za prvu mesavinu,glavu sa trakom koja nije ni za k....(mislim na traku),ovaj nazovi noz i kopcanje. Moji prvi utisci koliko sam kosio je da nije velik potrosac,ima snage i dosta je laksi od npr BC1900S.
Bio sam nasao i BC 1900x za 17500din ali jbg kriza,student pa sam uzeo ovu jeftiniju masinu sa garancijom 2 godine.
http://i55.tinypic.com/2uxwit4.jpg

Evo mog trimera.

topalovic
17-05-11, 21:09
Ma i ja imam takav samo ima 2Ks i ubedio me prodavac da na trzistu nije bilo jacek trimera(kineza) i ja ga uzeo kad ono nema kardan ima sajlu i prosle godine dva puta sam je menjao za najlon je tata-mata a za noz pazi zna da otkine sajlu a ona u servisu kosta oko 1600-1700din

topalovic
17-05-11, 21:11
[QUOTE=joekiki;312729]Ako je ruda polukružno savijena ispred glave, onda je sa sajlom!
Ako je ruda prava, i pod uglom preusmerena do glave, onda je sa zubčanicima!
Jesta ali nemora da znaci enhel ima konusno tanjirasti a ipak koristi upredenu sajlu...

dejan 351
18-05-11, 08:19
ja sam isto seo na pricu 2ks,burazer mi je prakticno poklonio tog einhella(90e),kad sam video o cemu se radi odmah sam ga utopio u selu,a nisam spalio ni ceo rezervoar.Kao motor jak a ostalo kao da ce se razleteti u paramparcad svakog trenutka.Budimo iskreni,ozbiljne masine od 2ks kostaju preko 600e,a ne 160e,ne kazem da su cene husqvarne,stihl,jonsered...bas toliko opravdane,ali nece slonce u lonce.imao sam srecu te poznajem coveka u husqvarni,dao mu kaparu(prvu ratu)i uzeo 323 r,ostalo da mu isplatim do septembra.I sta cemo sad,masina koja ima 1,2ks ima i kardan i predvidjena za cirkular(26zuba),a ovaj kinez 2ks pa na sajlu...joj jajce!Zato ponavljam jesu neopravdano skupe,ali su zato kinezi bolno jeftini,vreme ce pokazati da li sam u pravu.
Jos jedna stvar,ne znam da li kinezi mogu kositi,cistiti punih 5 godina,koliko imam stihl fs 55,a sipati samo gorivo i mazati zupcanike,bez i jednog kvara.Za ovu husqvarnu necu da ni da pricam,tako da je po meni ovde prica kao sa einhell el.alatima,kineskim testerama i sl.one odradjuju,ali je pitanje kako i koliko se koriste,tj.koliko cesto se kvare.

North ARMY
18-05-11, 09:53
Koliko je kostao Vas trimer i koliko mu je garancija?

dejan 351
18-05-11, 09:56
oko 49000,oo din.i godinu dana garancije

North ARMY
18-05-11, 10:00
Nije to ni malo,ja sam za moj dao 14 000din i imam 2god garancije,za 2god ga prodam za 50e i dodam 100e pa kupim nov sa 2 god garancije i u krug.

dejan 351
18-05-11, 10:13
za tu matematiku znam,ali svako od nas ima neka iskustva i prema tome se i ponasa.Moja iskustva su takva da volim da imam pouzdanu masinu u svakom smislu te reci,tako da svako onaj koje radio sa ozbiljnim masinama zna o cemu pisem.Matematika je na strani kineza,ali matematika je samo na papiru,a ne u sumi,sikari,livadi...tamo vaze pravila kvaliteta i pouzdanosti,opet kazem zavisi kako i koliko se koristi

North ARMY
18-05-11, 10:20
Tako je na prvom mestu sama potreba za masinim.
Imam stihl motorku i ona se pokida kao i svaka druga,pa znam kako se cesem kad ode neki deo zato sam u ovom slucaju resio da kupim kineza.

Enes
18-05-11, 10:36
Nije to ni malo,ja sam za moj dao 14 000din i imam 2god garancije,za 2god ga prodam za 50e i dodam 100e pa kupim nov sa 2 god garancije i u krug.

Teorijski jeste tako, ali....u slucaju moras da nosasi u servis i cekas i do 40tak dana dok ti uredaj poprave ili ako nisu u stanju onda ti daju novi uredaj.....otprike tako ide sa svim garancijama.....a osjetio sam to na svojoj kozi...
a sta ces onda ti u tom periodu, kupiti jos jedan da imas u rezervi?
Samo treba moliti Boga da ne dode do kvara....

stepa53
19-05-11, 09:37
Pozdrav svima iz okoline kragujevca sam! Procitao sam ovde na forumu
nekoliko postova u vezi einhell bg-bc 43 posto ga i ja od skoro imam
pa cu se i ja ukljuciti u diskusiju kad budem malo radio sa masinom!

dejan 351
20-05-11, 14:36
kod nas u gradu samo na jednom mestu moze se uzeti original ulje za mesavinu,svi ostali pretacu i flasiraju.LS husqvarna ulje jedno od najboljih i jedino ono ima zastitnu foliju na flasici i deklaraciju.Kaze mi gazda da su mu nudili i ova druga i da je zarada skoro dupla,ali ih odbio kako on kaze bar za sada.Ovo ulje kosta 160,00 din.a na pr.stihl (toceno) 120,00 i da prodaje ljudima koji znaju za citavu prevaru,a njih je malo.
Zemlja Srbija plodna i izdasna za sve,a poslednjih 20-ak godina najbolje uspevaju prevaranti i krimosi::samo bes::

joekiki
20-05-11, 17:08
Pozdrav svima!
Eeeee kako smo ti mi ljudi čudni...sad tražimo dlaku u jajetu, i raspravu o kvalitetima ulja...
A 90-tih se dvotaktne mašine terale na staro motorno ulje iz auta, ili šta god se našlo pri ruci...
Auto se teralo na gazolin...ulje se nije menjalo - samo dolivalo itd...i nije ništa crklo od normalnog korišćenja.

A sad kad možemo da biramo, sad nam ništa nevalja...

stepa53
20-05-11, 17:15
Da li ima neko da zna moze li da se pravi mesavina za trimere sa Motul 510 2T to je ulje za dvotaktne motore koji se vrte i do 12000 obrtaja. Inace Motul ulja su vrhunskog kvaliteta i zasad nema falsa.
Uvoznik za Srbiju je MASS compani.

savoris
20-05-11, 18:20
@joekiki
vjerovatno si svjestan činjenice kakvi su materijali korišteni ''u ta vremena'' i od čega se stvari prave danas

dejan 351
21-05-11, 09:07
Pozdrav svima!
Eeeee kako smo ti mi ljudi čudni...sad tražimo dlaku u jajetu, i raspravu o kvalitetima ulja...
A 90-tih se dvotaktne mašine terale na staro motorno ulje iz auta, ili šta god se našlo pri ruci...
Auto se teralo na gazolin...ulje se nije menjalo - samo dolivalo itd...i nije ništa crklo od normalnog korišćenja.

A sad kad možemo da biramo, sad nam ništa nevalja...
ne razumem smisao tvog posta...tacno je za 90-e,ali sta smo mogli tada,sipaj sta imas i moli Boga da se nista ne desi.Danas kazes mozemo da biramo,pa tacno.Ne vidim razlog da kupujem nekakve prevare i podmetanja,kad mogu uzeti kvalitetno,samo ge treba razaznati od gomile kopija.Moja poruka je bila u smislu da se cudim kako drzava ne radi nosta po pitanju zastite potrosaca,ne vidim tu nikakvo trazenje dlake u jajetu,jer mislim da znas sta znaci lose ulje kod ovakvih motora!

stepa53
21-05-11, 12:45
Motorno ulje - objavio Deutsche Shell AG:

Dvotaktna ulja

Dvotaktna ulja su po sastavu mnogo jednostavnija od četvorotaktnih ulja.
Ta prva osobina ima veze s činjenicom da dvotaktna ulja sadrže samo oko 2 do 6% aditiva i 94 do 98% baznog ulja. Na premiks dvotaktnog ulja se dodaje oko 20 - 25% od premiks komponente, vrlo slične bezmirisnom kerozinu.

Najvažniji aditivi

Odabir odgovarajućeg sastava aditiva dvotaktnim uljima ima značaj koji ne treba potcjenjivati.
Takođe važni, kao i kod četvorotaktnih ulja, iz poznatih razloga, to su antioksidansi, deterdženti, disperzanti i poboljšivači protoka. Osim toga, dodaju se boje radi lakše identificikacije mešavine gorivo-ulje.
Za razliku od četvorotaktnih ulja, u dvotaktnim uljima se NE primenjuju aditivi protiv habanja, pasivatori obojenih metala, supresori penjenja, umanjivači vrednosti trenja, poboljšivači indeksa podnošljivosti dihtunga na ulje i poboljšivači indeksa viskoznosti.

Sastav baznog ulja pri izradi dvotaktnog ulja ima još važniju ulogu nego u izradi četvorotaktnih ulja.
Taj sastav mora biti određen unapred, u zavisnosti od namene dvotaktnog ulja.
Ako je u pitanju ulje za trke, težište se stavlja na izrazito visoka mazivna svojstva, a na uštrb čistoće motora. Ako je u pitanju ulje za svakodnevnu upotrebu, u prvom planu je najviši prioritet na čistoću, jer je to jedini način da se u dugom periodu eksploatacije sačuvaju sve tehničke karakteristike agregata. Dakle, izrazito visoka mazivna svojstva nisu potrebna, kao kod trkačkih agregata, čak i ako se agregat u svakodnevnoj upotrebi eksploatiše do svojih krajnjih granica snage i maksimalne brzine.

Glavna bazna ulja

Koriste se mineralna i polusintetička ulja.

Međutim, primenjuje se sve više sintetičkih baznih ulja tipa Polyisobuthylen (PIB), smanjujući tako neželjeni dim iz dvotaktnih agregata. Prednost - sagorijevaju skoro bez ostatka i postaju osnovno gradivo za sva tzv. low-smoke dvotaktna ulja. Skupi Esteri su postali dvostruko dragoceni u primeni kod dvotaktnih mašina - poboljšavaju čistoću agregata u kritičnim područjima i poboljšavaju zaštitu klipa od zaribavanja.

Ricinusovo ulje se koristi samo u dvotaktnim agregatima. To je ulje biljnog porekla, sa odličnim mazivnim svojstvima, od kojih su neka još uvek bez premca. Zbog nestabilnosti na starenje, ima tendenciju da se zgušnjava i pri tom gradi naslage. Stoga, ricinusovo ulje se može sresti u primeni isključivo na moto trkama. Agregati koji u trkama koriste ricinusovo ulje u mešavini, obavezno se čiste posle svake trke.
Primenom ovog ulja za mešavinu dvotaktnih agregata za svakodnevnu upotrebu, vrlo brzo dolazi do kvarova i značajnih oštećenja.

Pri odabiru ulja za motore, neophodno je obratiti posebnu pažnju na napomene navedene u nastavku. Osnove za to su brojne i bilo bi predugačko navoditi ih sve. Suština je u uticaju specifičnih osobina motornih ulja na performanse i trajnost agregata. Taj uticaj, na žalost, pokazuje slabosti ulja kada je gotovo prekasno, tako je poželjno da svi motociklisti vrlo pažljivo razmisle o izboru ulja ne obraćajući pažnju na određenu marku. S obzirom na učestalost zamene ulja (kod naših motora, samo ulja za menjač - prim. ČD), neosnovano je štedeti novac na kvalitetnom ulju.

Dvotaktni motor

*** Svakodnevna upotreba
Ulje treba da zadovolji osnovne zahteve kao što su JASO specifikacije
Ulje treba da obezbedi besprekornu čistoću agregata
Ulje mora da zadrži adekvatnu mazivost čak i pri visokim toplotnim opterećenjima
Ulje treba da bude premiksovano aditivima

*** Primena kod trkačkih agregata
Ulje NE TREBA da zadovolji zahteve JASO specifikacija
Ulje treba da obezbedi najvišu sigurnost u uslovima ekstremnih termalnih opterećenja
Ulje ne treba da obezbedi čistoću agregata
Ulja ne sme da bude premiksovano aditivima

FAQ (Najčešće postavljana pitanja)

Koji su glavni zadaci ulja?
Maziva bi trebalo da smanje trenje i trošenje kliznih ili rotirajućih površina agregata, da štite od korozije, da hlade agregat, da ga konzerviraju, dihtuju, da ga održe čistim, da smanje potrošnju goriva i da poboljšaju performanse agregata.

Šta se podrazumeva pod sintetičkim uljima?
To su ulja, koja se proizvode veštački i sastoje se od molekula ugljikovodika ili drugih jedinjenja. Osnovni materijal za njihovu proizvodnju je obično, mineralno ulje iz sirove nafte.

Koja su svojstva sintetičkih ulja?
Vrlo dobar odnos viskozitet-temperatura, te su upotrebljiva u raznim oblastima. Imaju odličnu stabilnost na smicanje (slivanje sa površine - prim. ČD). Zadržavaju osobine u širokom temperaturnom opsegu, sa izraženim mazivnim osobinama čak i na vrlo niskim temperaturama.

Šta smanjuje performanse motornog ulja?
Starost ulja, prašina, opiljci metala, loše gorivo, ostaci sagorevanja i vode, ali takođe i preniske ili previsoke temperature ulja.

Da li mogu da se mešaju mineralna i sintetička ulja?
DA. U današnje vreme to nije problem.

Da li kod agregata koji je duže vreme koristio sintetičko ulje, može da se nastavi sa primenom mineralnog ulja?
DA. Ali ne bi trebalo očekivati iste performanse čak ni sa mineralnim uljem sa dosta aditiva, jer sintetička ulja uglavnom imaju bolje performanse.

Da li bez problema može da se pređe sa mineralnog na sintetičko ulje?
U principu da, čak iako je agregat pohaban, na taj način ne može ništa da se naškodi. Prelaskom na sintetičko ulje kod takvog agregata dovodi do sagorevanja nesagorelih ostataka, naročito u području klipa. Time se uzrokuje povećana potrošnja ulja, koja se smanjuje kada je agregat ponovo tehnički ispravan.

Da li je dvotaktno ulje razlog naslaga čađi u izduvnom sistemu?
DA. Često je odgovorna prebogata smeša ulja i benzina. Ako je potrebno, preći na kvalitetnije dvotaktno ulje.

Da li je sintetičko ulje loše za kvačila u uljnom kupatilu?
NE. Samo korištenje sintetičkih ulja za automobilske menjače mogu izazvati probleme. Takva ulja sadrže aditive za smanjenje trenja.

Koje su prednosti ricinusovog ulja?
U dvotaktnim agregatima ricinusovo ulje poseduje najbolja moguća mazivna svojstva.
Međutim, motor je vrlo brzo kontaminiran i čisti se posle svake trke.
Kod četvorotaktnih motora, ono se koristi samo kod agregata sa pogonom na metanol, npr. Speedway.

Da li se ricinusovo ulje meša sa benzinom u većem odnosu nego sintetičko ulje za trke?
Obično da, npr u kartingu 16:1.

Da li sintetička ulja za trke dovode do povećanja performansi?
Ne nužno. Racing ulja takođe mogu biti razvijena za maksimalnu izdržljivost, npr za enduro trke.

Da li je potrebno pojačati odnos ulje-benzin kod agregata sa pojačanim opterećenjem?
Obično to nije potrebno. U nedoumici može da se doda nešto više ulja.

Da li se korišćenjem trkačkog dvotaktnog ulja postiže povećanje oktanskog broja?
Teoretski da, ali povećanjem količine takvog ulja u mešavini se ne postiže ništa.

Dokle sme da se poveća temperatura ulja?
Najviše temperature se javljuju na prvoj karici klipa i mogu da dostignu i do 300 stepeni Celzijusa. Da li će motor doživeti havariju, veliko je pitanje. Neka ulja tolerišu temperature u komori radilice do 160, a za neka druga je pitanje da li mogu da izdrže i 125 stepeni Celzijusa.

Kolike su karakteristične količine metala u korišćenim uljima?
posle 5.000 km u starom ulju se nalazi do 100 mg/kg sadržaja gvožđa. Npr, sadržaj bakra, olova i aluminijuma je znatno niži.

LekaNS
21-05-11, 21:30
Pozz evo danas sam uzeo Villager 1900s, jbg 3 hiljade je bio jeftiniji od ovog novog x modela. Imam plac od 25 ari i nadam se da ce moci da uradi posao posto je plac prilicno zarastao u sve i svasta Lkl{{ E sad citao sam prethodne strane posto nemam iskustva sa radom sa trimerima, ako imate jos neki savet oko upotrebe ili samog trimera bio bih zahvalan Lkl{{ Kao npr. da li bi sa nozem mogao da secem tanja stabla mladog gloga koji mi je po placu izrastao kao lud i koji mi je zivce pokidao, ili da umestog trokrakog ipak uzmem cirkularno secivo ili motorku

rosuljac
22-05-11, 01:05
Svaka cast onom ko nadje original ulje, poceli da kopiraju sve !!! strasno sta sve toce i sramota !!! prevarant do prevaranta

urban
22-05-11, 07:43
@ LekaNS
Nek je sretna kupovina isti imam i ja i zadovoljan sam a bićeš i iti razradi ga po propisu sa kvalitetnim uljem i samo napred što se tiče izdanaka i šiblja to možeš sa trokkrakim nožem a što se tiče stabala ipak motorka (podrazumevam da je stablo deblje od šiblja)

Matkee
22-05-11, 18:46
Danas smo kupili viskolovo ulje za dvotaktne motore, sasvim lepo radi trimer, pokosio sam oko 1000 m2, ne žalim ni dinara za villager BC 1900 x Lkl{{

TheBigBang
22-05-11, 23:48
Pozdrav!

- Podrzavam Savu u izlaganju i moje je misljenje isto..;-))

- Ja sam pre nekih mesec dana kupio Villager BC1900S, i isprobao sam ga par puta, i sta znam....zadovoljan sam za pocetak, videcemo dalje sta ce se zbivati..
Nego u prospektu pise da zupcanike treba podmazivati otprilike svakih 20-tak radnih dana, pa me zanima kakva se mast u tom slucaju koristi??
Silikonska mast za zupčanike.Imam Villager 1900x i meni su rekli u servisu da se koristi ta mast..u početku,prvih 5 radih sati se podmaže,pa kasnije može i na 15 dana.

TheBigBang
23-05-11, 03:26
ja uzeo villager naocare od polikarbonata....

I ja sam uzeo te iste,onako mangupski izgledaju..zapravo nisam uzeo ja,vec drugar kome sam objasnio da uzme te Villager naočare, jer druge nisu ni imali..jer sam prethodni dan kosio sa 1900x ?(trokraki noz) i mali kamen ili parce drveta me u oko pogodilo,..moze bas opasno da bude..i sad,pitanje je..u cemu je fora sa tim polikarbonatom,zasto su bolje,ili dobre..

TheBigBang
23-05-11, 03:52
Evo i mog 1900x.Uzeo sam ga pre 3 meseca za 18.400din.Tek prekjuce sam pokosio travnjak ispred kuće i to je odradio ok.Na selu sam pokosio oko baste, napravio nekoliko staza,jer je trava izrasla..i nameravam da sredim jos nekoliko kupinovih zbunova i paprati..Imam utisak da trosi malo vise mesavinu nego sto bi trebalo,jer sam sa motornom testerom Villager VGS 30S istrugao 8 metara drva sa 4 litre mesavine,a ovaj trimer BTC 1900X je prosvirao ceo rezervoar na punom gasu samo oko baste sto sam skosio u sirinu oko 1.5-2 metra.
U pocetku sam imao problem sa silkom i glavom..jer je unutra silk bio zalepljen (fabrički,ili kakogod) ali oba kraja silka su bili slepljeni kao da su se stopili..i u toku rada,kada se silk već ishabao..bukvalno su oba kraja otpala i ja sam ostao onako samo sa glavom bez krajeva silka.Iskljucim masinu,pogledam,vidim nije u redu,,otvorim glavu..vidim unutra oba kraja slepljena..povučem ih da se razdvoje..i evo od tada sve radi kako treba.Pošto je očigledno silk neki ko zna koji..imate li predlog za BTC 1900X koji kvalitetan slik staviti i do kog preseka maximalno se sme ići..ali iz vašeg iskustva,a ne ako ste čuli priču od komšijinog komšije ;)

http://i52.tinypic.com/9hht38.jpg

urban
23-05-11, 08:15
Što se silka tiče isprobao sam mnoge vrste vrlo je malo razlike a u ceni ima razlike tako da sad koristim Villager-ov silk 2.4 mm kotur od 15 m košta 150-200 din stavim ga 15-20 min da odstoji u vreloj vodi ( lakše se namota) i to je to ( trimer je 1900 s)

TheBigBang
23-05-11, 18:46
Što se silka tiče isprobao sam mnoge vrste vrlo je malo razlike a u ceni ima razlike tako da sad koristim Villager-ov silk 2.4 mm kotur od 15 m košta 150-200 din stavim ga 15-20 min da odstoji u vreloj vodi ( lakše se namota) i to je to ( trimer je 1900 s)
Neće ništa da mu smeta ako tako odstoji u vreloj vodi? Ovo kako su oni namotali silk, tj. tako kako sam ga dobio..je bilo baš traljavo namotano..nije onako kao kalem na elektro-motoru namotaji..već jedna preko druge..pa sam to doveo u red, mada vidim da je to onako kada je u sirovom stanju silk, ide teže da se namota tako pravilno.
Mislio sam na Stihl silk,četvrtasti, i mislim da je dosta mekši ,samim tim i dugotrajniji..a cena je mislim isto oko 300din 15m.

Matkee
23-05-11, 18:58
50 metara silka 2,4 je kod nas 550 RSD, a 15 m je 200 RSD. Zar mora da odstoji u vreloj vodi, neće se posle brže trošiti ?

provac
23-05-11, 19:10
Вилагер купио 2008 год и покосио до сада најмање 100х што траве што шибља једино што сам мењао је глава и то 2 пута све док нисам купио неку талијанку и ово је преде.редовно подмазујем главу и користим добро уље и гориво тако да још ни свећицу нисам мењао,,мада сада видим ови нови вилагери нису ни за прићи овом старом јер видим мало мало па се комшије жале ,малтене на нове машине изгледа да су и они увидели да им се не исплати правити добре макине.поззз.иначе најбољи силк до сада је неки који сам куповао у Меркуру није јефтин али сече као жилет и дебље корове као од шале.

Matkee
23-05-11, 19:18
Kolega @provac potapao si silk u vodu pre nego što si ga namotavao na glavu ?

urban
23-05-11, 20:38
Da pojasnim potapam u vrelu vodu (60-70 c odokativno) da bih ga lakše namotao jer pod dejstvom vrele vode omekša kao i svaka druga plastika i bude pokornija i lepše se namota, mada je bilo ranije reči da takav silk duže traje u šta baš ne mogu da poverujem jer nema nikakve veze ( a znam štošta o plastici pošto se bavim proizvodnjom plastike 20 tak godina) probajte videćete ima razlike u motanju lakše je i brže i lepše se silk složi

Matkee
23-05-11, 21:01
Hvala kolega @urban... >:({

TheBigBang
23-05-11, 21:55
E pa to je onda razlog zašto je u mom 1900x silk bio slepljen,,izgleda su i oni koristili istu metodu..samo su ga prekuvali..:)

urban
24-05-11, 08:24
Mislim da oni koriste neku hemikaliju zato bude "slepljen" silk i kod mene je tako bilo mada nisam siguran ali mi se tako čini no to i nije neki veliki problem važno je da te mašinice lepo rade

urosgal
24-05-11, 09:44
Nekoliko pitanja.
Kupio sam pre 10ak dana trimer Villager 1900s, nisam imao ranije iskustva sa trimerima. U pocetku sam imao problema sa prvim startovanjem, nije hteo da upali, posle sam video da nije dobro nastelovana sajla gasa, to sam podesio i upalio je. Nisam ga nesto dugo razradjivao, ostavio sam ga na leru jedno 15ak min zatim sam kosio lagano, nisam dodavao pun gas, kaze u uputstvu da prvih 10 sati rada ne treba raditi sa punim gasom. Noz se pokazao mnogo bolji za travu koju sam kosio, dosta korova...

E sada mene interesuje sledece. Dosta mi je bucan trimer, tj cuje se jak metalni zvuk, i to se najvise cuje kada dodam lagani gas i dok ne pocne skroz da se vrti noz dole na glavi, znaci pretpostavljam da je to kardan ili menjac, kada dam jaci gas to se ne cuje. E mene zanima da li to tako treba, ili se mozda nesto sjebalo, mozda se nesto raklimalo, mozda nisam dobro razradio trimer.

Nadam se da ce mi odgovoriti neko od korisnika ko ima isti trimer.

urosgal
24-05-11, 09:46
Znaci kada kazem kardan i menjac, ne razumem se najbolje u to i ne znam na koji nacin se prenosi pogon sa motora na noz, ali mislim da je nesto u vezi sa time.

TheBigBang
24-05-11, 15:25
Ja sam početkom ove godine uzeo 1900x ali nisam primetio nikakav metalizirani zvuk ni kada stavim glavu sa silkom, ni sa trokrakim nozem.

urosgal
24-05-11, 15:35
Pitao sam u radnji coveka, kaze da postoji neki dobos kod kvacila i da on vibrira i cuje se tako, samo dok ne pocne da se vrti noz dole. E sad meni se cini da mi se to bas cuje, jebem li ga, videcu, koristicu ga ovako pa cu da vidim, ionako je garancija 2 god.

Matkee
24-05-11, 19:10
Da li oštrite nož na vašim trimerima i ako oštrite sa čome to činite ?

quadrifoglio
24-05-11, 20:36
Nov sam na forumu,imam trimer STIHL FS 56,za moje potrebe je jako dobar,zadovoljan sam sa njim.Interesuje me koju glavu sa niti moze da se stavi na ovaj model trimera.
Unapred hvala i pozdrav

urban
24-05-11, 20:54
@ Matkee
Oštrim nož od trimera, mora se, istupi se oštrio sam malom brusilicom pod uglom koji je već na nožu i treba nastojati da se sve strane jednako skinu i da ne pregori od brusilice i odmah će lepše raditi

Matkee
24-05-11, 21:02
Hvala kolega @urban, na ovom, ali i na svim prethodnim odgovorima, primer pravog člana foruma koga ne mrzi da svoje znanje podeli sa drugima...::svaka cast::>:({

joekiki
24-05-11, 21:04
Pozdrav svima!
Nevidim razlog zašto bi se morao oštriti nož?
Kad posle pola sata košenja, bude isto toliko tup kao što je bio pre oštrenja...možeš jahati na njemu
Nećeš seći meso sa njim, nego travu mlatiš.

Jer oštrite i silak? NE,,,tako da netreba dirati ni nož! Jedino ako hoćeš debalansirati...

pozzz joe!

panonac
24-05-11, 21:05
@ Matkee
Oštrim nož od trimera, mora se, istupi se oštrio sam malom brusilicom pod uglom koji je već na nožu i treba nastojati da se sve strane jednako skinu i da ne pregori od brusilice i odmah će lepše raditi

Dali je to dobro ostriti brusilicom..,meni su rekli sve ali ne brusilica.

Matkee
24-05-11, 21:06
Sa čime još može da se naoštri, turpijom za metal ?

panonac
24-05-11, 21:29
A vodeno tocilo,mozda nevalja da se noz zagreva brusilicom i gubi svoja svojstva.

Milanche
24-05-11, 21:32
Da li oštrite nož na vašim trimerima i ako oštrite sa čome to činite ?
tocilo ili mala fiberka , a nosim i ravnu , pljosnatu turpiju sa sobom pa ako negde udarim kamen ili slicno ,malo poravim turpijom mnogo znaci kad je noz ostar

TheBigBang
25-05-11, 03:00
Koja je to ravna pljosnata turpija? Koja granulacija..ili karakteristike ,jer..u pravu si, može da zatreba.Pitam čisto da ne uzmem nešto grublje,pa da ne skinem sloj na nožu.

Milanche
25-05-11, 05:54
Koja je to ravna pljosnata turpija? Koja granulacija..ili karakteristike ,jer..u pravu si, može da zatreba.Pitam čisto da ne uzmem nešto grublje,pa da ne skinem sloj na nožu.
obicna ravna turpija za metal ,ne pritezes mnogo jednostavno popravis rez na nozu i ide odmah bolje

dejan 351
25-05-11, 08:00
Nov sam na forumu,imam trimer STIHL FS 56,za moje potrebe je jako dobar,zadovoljan sam sa njim.Interesuje me koju glavu sa niti moze da se stavi na ovaj model trimera.
Unapred hvala i pozdrav
ja imam taj trimer vec 6 godina i na njemu je autocut glava,imas je u svim stihlovim servisima,ali pasu i druge glave,ja sam ovu dobio u originalnom pakovanju

ljudi,noz se ostri kao i sav metalni rezni alat,a kako,po pravilu turpijiom,koga"mrzi"tu je brusilica pa polako

savoris
25-05-11, 09:49
ma šta ga imaš milovati turpijom , preletiš ga brusilicom po dva puta sa svake strane naizmjenično u krug i bog te veselio
ljudi to je obični komad željeza šta tu ima da se izmišlja sa turpijanjem
bojite se za balans , pa šta mislite kakav je balans kada pičneš nožom od kamen :lol: a da mu naškodi možda par grama debalansa na tako malom prečniku

batad
25-05-11, 15:00
Danas se malo kosilo u višnjiku pa da pokažem trimer a i košulju iz koje "curi" 1,5 litara Jane prerađene u znoj.

http://img706.imageshack.us/img706/5659/trimer.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/trimer.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

panonac
25-05-11, 15:10
Ovo je vise kosenje za traktor nego za trimer,@batad zasto su ove neke vockice krive..

batad
25-05-11, 15:17
Ma traktor i kosi između redova a trimer u redu.
Zašto su voćke krive - to je već više puta ispričana priča i nikad nije prošlo bez suza::samo bes::. Uglavnom poplave i vjetar u ovo doba prošle godine i poslje toga 2 puta ispravljano a teći se put nije stiglo. Ova godina izrazito sušna , 85 litara do sada , pa čekam kišu i stupiće pa u akciju.

panonac
25-05-11, 15:39
@batad,ostavi kolcice neka budu stalno pricvrsceni za vocku,da imas pravi vocnjak kakav i dolikuje.

stojke73
25-05-11, 21:16
u vezi ostrenja noza , ja obicno brusilicom na kojoj je lamelna ploca za finije brusenje, ostri dobro i ne skida puno....

Matkee
26-05-11, 12:20
http://img706.imageshack.us/img706/5659/trimer.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/trimer.jpg/)

Slavonac ispravljaj ovo dok se još može ispraviti, lep, veliki voćnjak, ali na oko :<<>

batad
26-05-11, 21:48
Hoću, hoću samo da se steknu potrebni uvjeti pa će biti i na oko Lkl{{

savoris
28-05-11, 00:03
evo moga bc1900 juče u akciji sa nožom

http://img190.imageshack.us/img190/8696/image000lg.jpg

panonac
28-05-11, 00:54
Jel ovo negde u Amazonu ili..

Matkee
28-05-11, 01:19
Jel ovo negde u Amazonu ili..

Kolega @Savoris se probija kroz prašumu ! ::svaka cast::

savoris
28-05-11, 09:27
bogami liči na prašumu , ovo je međa iznad moje kuće na selu , prošle godine smo sve sasjekli na golo , ove godine ima bagremića debljine i do 5cm mamicu im

Nikola.KV
28-05-11, 09:32
Ovako je bilo i kod mene kad sam dosao na imanje.Haos.A "idilu" upotpunila kupina koja se plela za bagrem.1ha ovakvog "obradivog" zemljista.Husqvarna je resila problem za nekih 4 meseca.

panonac
28-05-11, 10:18
E sta sve covek moze da uradi trimerima

batad
28-05-11, 11:02
Kolega @Savoris se probija kroz prašumu ! ::svaka cast::

E da je ovo bilo Indiana Johnsu:lol: ali mislim da je ubojitije u rukama našeg Bosnia Johnsa ;D}

Savoris jesu li ovo orginal opasači ili su od neke druge marke ili da nisi nešto prepravljo i dograđivo - možda ?

savoris
28-05-11, 11:09
original su nosači od njega , mada sam vidjao i neke druge kod ljudi koji isto imaju 1900 , oni mi se ne svidjaju nikako jer imaju dosta plasičnih dijelova na sebi
ovi su veoma udobni

batad
28-05-11, 12:29
I učinilo mi se da su udubni.
Pored Stjila imam i Alpina garden 414 staru 20-tak i više godina koja radi odlično sve te godine nije baš ergonski s njom raditi jer nema volan već samo dršku i
samo jedan kaiš što ide preko ramena pa razmišljam ako ima mogućnost da kupim nosače od neke druge marke. Na njihovom sajtu nema ni slike ni cijene pa ako neko zna nešto veše neka napiše. Pretpostavljam da bi bili jeftiniji od Sthila i Husgvarne.

Bosonoga
28-05-11, 12:57
Jutro sam na svom trimeru zamjnuo 4 - krakni nož sa 3 - kranim nožem za travu. i maogu reći da je sa 3 k nožem lakše kositi travu jedno 10 puta.

DULEmajstor
28-05-11, 20:57
Jesi li imao problema sa sajlom na tom einhelu posto on nema kardan.

Jesi li je menjao kad dosad

Dukanac
28-05-11, 21:32
Mene sutra čeka košeje vrzine trimerom, nešto slično kao kod savorisa, večeras sam naoštrio nož, podmazao glavu i sutra ako ne bude kiše u akciju, treba da okrčim put do livade, niklo bagrenje i jasike.... Inače i kod mene je opasač ispi koa kod sava, mnogo je udobam, predgodna serija ima mnogo plastike i dosta žulja ovaj je super...

Bosonoga
28-05-11, 23:01
Nisam imao problema sa sajlom za sada. Inače kosim s njim samo travu o košnji kakvih drvenastih biljaka i ne pomišljam.

TheBigBang
29-05-11, 14:58
Koliko se pušta silk u dužinu..mislim,koliko maximalno cm je dozvoljeno pustiti silk?

Dinic Zoran
29-05-11, 16:13
Pozdrav svima. izgleda da je ovo jedini forum u kome se prica o trimerima.Potreban mi je neki trimer za amatersko kosenje ali neznam za koji da se odlucim.
Ovde vidim da prednost dajete stihlu i villageru.
Nasao sam na netu trimer marka je KENO ima pristupacnu cenu, pa mi treba vase misljenje.

http://imageshack.us/photo/my-images/3/big722094sdc10001.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/84/big722094sdc10002.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/812/big722094sdc10003.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/862/big722094sdc10004.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/199/big722094sdc10006.jpg/

North ARMY
29-05-11, 16:23
Koja je to cena i za koliko KW ako nije tajna ?

Dinic Zoran
29-05-11, 16:27
Cena je oko 130€ a jacina 3,5ks. Ipak ja mislim da je to neki laznjak, malo je to para za tu jacinu.
Koja je to cena i za koliko KW ako nije tajna ?

North ARMY
29-05-11, 16:34
Nemoguce da ima 3.5ks i da samo toliko kosta,jel znate mozda koliko ima kubika ?

urban
29-05-11, 16:45
Greška je u pitanju nisi dobro pročitao oglas piše 2.3 ks http://www.kupujemprodajem.com/trimer-za-travu-2-3ks-sa-GARANCIJOM-722094-oglas.htm
na netu se može naći samo njihov model bc 415 kao jači i to sa 1.77 ks

Dinic Zoran
29-05-11, 16:53
Nije greska, verovatno je prodat. Evo ti pogledaj ovaj, Njih sam kontaktirao i cena je 125€ sa garancijom od jedne godine, a moze i za 100€ bez izdavanja garancije. Neznam kakvog je kvaliteta. Covek koji ih prodaje mi rekao da je slicno kao villager samo nije toliko reklamiran. Neznam sta da radim. http://www.limundo.com/kupovina/Dvoriste-i-basta/Oprema-i-Alati/Kosacice-i-Trimeri/BENZINSKI-TRIMER/2684696
Greška je u pitanju nisi dobro pročitao oglas piše 2.3 ks http://www.kupujemprodajem.com/trimer-za-travu-2-3ks-sa-GARANCIJOM-722094-oglas.htm

North ARMY
29-05-11, 16:55
To je to onda sto se tice cene i snage na papiru.
Mogu da tvrdim da ni jedan nema onoliko snage koliko mu pise na papiru znam po skuteru koji ima 50 kubika i 2-2.5ks to je neuporedivo koliko on moze vise da potegne ali tome sad nije ovde tema...

urban
29-05-11, 17:02
Kupi ti druže ono što je ipak provereno i što ima 2 god garanciju isplati se
poz

Dinic Zoran
29-05-11, 18:03
To cu izgleda i da uradim. Nema bašte bez Villigera.....
Kupi ti druže ono što je ipak provereno i što ima 2 god garanciju isplati se
poz

Dukanac
29-05-11, 18:08
Za ovu marku do sada nisam čuo, i najbolje uzmi što je provereno, villager je pristupačan i proveren i ima dosta servisa....

Matkee
29-05-11, 21:32
Sutra ću probati da kosim sa trimerom, trava ove godine nije košena, a ima i prošlogodišnje ,spremno je 3 l mešavine još da naoštrim nož pa ću postaviti slike, ako bude za fotografisanje...>:({

DULEmajstor
31-05-11, 08:51
Ja imam od keno krafta trcnu slajfericu.
Bila je prica kako su Austrijske masine i kako su odlicne.
Lepe pare dado za nju kad ono ekscentricna remenica i kajs se cas zategne cas opusti , to dovodi do brzog izrazitog grejanja pa je prakticno neupotrebljiva.
Ne bi trebalo prakticno da je los trimer posto ima kardan
sve se to mahom radi na isti kalup i sa istim komponentama kad su braca Kinezi u pitanju.

Bosonoga
31-05-11, 12:19
Da ti kinezi sve djele između sebe. Baš sam neki dan pregledavo kineske stranice s njihovim proizvođačima trimera. Svi su ti trimeri u principu isti, samo izmjene malo plastike i boje. I naravno stvaljaju drugi logo i marku. Čak se može naručiti s svojim logom. Cijene se kreću od 70-80$ zavisno od broja komdada. Najviše od svega košta prevoz do naših zemlja nekih 680$ kotejner. u jedan kontenjer stane 750 komada. Samo još da dodam da sam ja neki dan nož od 3 kraka platio 13€, a u Kini ti noževi koštaju od 2-4$.

dejan 351
31-05-11, 12:54
ne volem kineze,kao sto nekad nisam voleo poljake,pa rumune...naravno ne mislim na ljude vec "usluge"koje nude,ali taj moj porok mora i da se plati:lol:

Dzogi_89
31-05-11, 18:53
meni danas pukne sraf koji se odvija kad se podmazuje glava a sto je najgore,zalomi se i pola ostane unutra...sta da radim,kako da izvadim?

miki91
31-05-11, 22:29
pozz ljudi...kupio sam pre mesec dana trimer Villager BC 1900 S,i nisam bas nesto u potpunosti zadovoljan,za vocnjak 50x30 potrosio je litar benzina...Snaga je 1.9 ks,a zapremina motora je 52 ccm...Nekad ga upalim iz 1-2 puta,a nekad nece pa nece,upali tek iz 7-8 puta(mozda zbog lose mesavine)...mozda neko moze da mi kaze nesto vise o trimeru i dali je to sve normalno,jesam li pogresio u odabiru...

urban
31-05-11, 22:48
@ Dzogi_89 (http://poljoinfo.com/member.php?3897-Dzogi_89)
http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-offline.pngtrebao bi malom burgijicom probušiti rupicu i odvrnuti je kontra burgijom ( levom za koju nisam baš siguran da je ima u kućnim radionicama) ili odneti kod nekog majstora koji to može da odradi
uglavnom je to dosta veliko zezanje

@ miki91 (http://poljoinfo.com/member.php?8339-miki91)

prelistaj druže malo starije postove u ovoj temi konkretno baš taj model smo apsolvirali pa da se ne ponavljamo

http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-online.png

DULEmajstor
01-06-11, 08:44
Sto se odabira tice trebao si uzeti bc1900x kome su sanirane mane koje je imao bc1900s

Dzoni

Nosi trimer ili glavu kod nekog dobrog metalostrugara ili masinbravara da ti to izvade. Sa tim se ne smes sam igrati jer je to jako osetljiva stvar i lako mozes unistiti navoj.
Ako odlucis sam onda sa tanjom burgio na stubnoj busilici napravi rupu u sredini perceta koje je ostalo , pa nadji nesto cetvrtasto , zakucaj u rupu , uzmi kljesta pa odvijaj.

Bosonoga
01-06-11, 11:59
Ovdje je nekad bilo riječi o sthil 4 -mix motorima, pošto slika odnosno animacija govori 1000 riječi izvolite pa pogledajte svima će biti jasno.

http://www.youtube.com/watch?v=eWZfRdm9u9c&feature=related

Bosonoga
02-06-11, 16:37
Dasnas sam razgledavo ova dva trimera Hursqvarna 143 R i Hursqvarna 235

Hursqvaran 143r 41.5 cm3
2.01 hp
7.6 kg
T 45X M12 - silk glava
Multi 275-4 (1") -nož

Cijena:1026 KM-524€ Akcijska cijena

Hursqvarna 235

40.2 cm3
1.80 hp
7.3 kg
T 35 silk glava
Multi 300-3 (1”) nož

Cijena 1016 Km -514 €

Koja je po vama bolja kupnja?

Milanche
02-06-11, 16:52
Ja imam 235 i samo reci hvale imam za njega ,sto vise glava kupi i kajaces se sto ga pre nisi uzeoLkl{{

Bosonoga
02-06-11, 17:16
143 r je malo jača i ima bolju silk glavu t45 x dok 235 ima T35 neki kažu problematičnu pa bih volio kave informacije iz prve ruke. 143 r je novi model pa njegova pouzdanost tek treba dokazati. Kupnje je u planu a da li ću je uspiti kupiti sad ili za 2,3 mjeseca još se ništa nezna.

dejan 351
03-06-11, 10:08
t 35 je poluautomatska glava,tj.nit se izvlaci laganim udaranjem o tlo,ja imam s 35 gde se silk izvlaci rucno sto licno mislim da je bolje,jer kod t modela se desi da slucajno zakacis o zemlju i nit izadje i kad ne treba i noz je posece,tako da dolazi do povecanje potrosnje silka,a moze se desiti da ako nije dobro namotano,silk nece da izadje.Kod s modela i ako rucno izvuces vise,postoji plastican sraf zgodan za rucno okretanje kojim vratis nit na propisnu duzinu.Sto se tice samog odabira,licno preporucujem proverene modele,sto je u ovom slucaju 235 r,bilo kako bilo srecna kupovina!

p.s.Husqvarna 235 r/ Einhell bc 43 ----------- Mersedes / Trabant

Bosonoga
03-06-11, 11:32
Jest odnos mercedes trabant ali i cijena u takvom odnosu. Čak sam tražio i Villager trimere da ih oprobam, ali kod mene u krugu 50 Km nema. naletio sam na neke Stiga trimere prihvatljive cijene, 430 € Stiga sp 44, 2.6 KS. piše da je profi model. Pošto se nisam susreo s tom markom, a malo je problem oko servisa i rezervni djelova pošto je servis udaljen 115 Km, a najbliže prodajno mjesto 70 Km. I kvalitet treba provjeriti. Ništa još nije sigurno što ću da kupim i kad ali za sada su ove dvije Hursqvarne na prvom mjestu (servis i zastupnik udaljeni 5 Km) pa makar čeko i 1 g.- sreća ima dobra stara ručna kosa kovanica.

Dzogi_89
03-06-11, 14:04
hvala Vam drugari na savetima..odnecu ga sutra kod komsije da on proba da izvadi...a on je i majstor tako da uspece valjda da uradi nesto....

Dinic Zoran
05-06-11, 16:40
Da li neko zna kako se pravilno montiraju ričice i alka na trimeru, na koju visinu, vise levo ili desno,ili moze bilo kako da se postavi.

panonac
05-06-11, 22:43
Ja kod mene sam samo visinu namestio,a ostalo sve kako je bilo i u radnji,savet namesti kako ti bolje lezi i bolji za rad.

DULEmajstor
06-06-11, 08:08
Jednostavno namesti kako tebi najvise odgovara.

Dinic Zoran
06-06-11, 20:03
Evo i moje nove masine. Ipak sam kupio villiger. Platio sam 16400. Postavio bih par pitanja nekome ko ima ovaj trimer i ko ima iskustvo sa njim.

Koja mast treba za podmazivanje (dali je to obicna grafitna mast)?
Gde sve treba da se podmazuje trimer (znam za sraf na glavi kardana), ima li jos negde neki sraf?
Koliko treba da se razradjuje, dok se ne krene sa najvecim opterecenjem?

Ako se dosetim jos nesto sto me zanima pitacu.

HVALA

http://i56.tinypic.com/28vzxhh.jpg

http://i56.tinypic.com/257owog.jpg

hrnciar
06-06-11, 23:12
Ja imam bc 900 stvarno su super masine.Mast se ubrizga samo u zglobu i nigde vise ali imas specialnu mast za to.
I nemas tu nikakve razrade ,upocetku samo bez velikog opterecenja ,tj.da ti se negusi a posle cepaj.Srecno

panonac
06-06-11, 23:54
Ja sam moj razradjivao na prazno dva rezervara da odradi.

dejan 351
07-06-11, 08:27
o toj razradi pisemo svako malo par stranica,ali evo opet da ponovimo,svaka nova masina se RAZRADJUJE,iako je odradila neko u vreme u fabrici.Ja stvarno ne vidim ni jedan razlog da se ne razradi posle kupovine i to 1 rezervoar sa malo bogatijom smesom uz povremeno dodavanje punog gasa na 2-3 sec.U drugom i trecem rezervoari raditi neke poslove,ali ne preteske i ne pre duge,i to je to,jer pravilnom razradom se produzava vek motora.sto se masti tice,podmazuje se samo glava i to mascu koja traje dugo,mislim na tubu kupljenu u servisu,recimo husqvarna mazivo kosta oko 600,00din..U pocetku podmazivati cesce,kasnije jednom ili dvaput u dve nedelje,opet i to zavisi koliko se trimer koristi!

Dinic Zoran
07-06-11, 21:55
Hvala puno.

Dinic Zoran
08-06-11, 20:43
Dali se nekom ko ima Villager trimer delilo da pomalo kape ulje na sraf gde se spajaju dva dela motora. Kod mene pomalo kape. zbog cega se to desava? Trimer je nov nije radio dva puna sata, vrlo malo sam probao da kosim ostalo je radio na leru.

Evo slikao sam ali neznam koliko moze lepo da se vidi.

http://i52.tinypic.com/k30g2s.jpg
http://i53.tinypic.com/atwuvr.jpg

panonac
09-06-11, 08:00
Koja vrsta kanapa postize najbolji efekat u kosenju i koja su vasa iskustva sa njima.

topalovic
09-06-11, 08:24
Ja sam koristio hondin sestougaoni i ekstra je posto ga nema kockasti od 2.4 do 3mm po mogustvu stihl

urban
09-06-11, 08:47
Isprobao sam dosta vrsta silkova i slažem se da je kockasti stihlov dobar ali on je oko 30 d/m, a kod nas u selu ima samo vilager silk oko 10 d/m i radi i on posao za tu razliku u ceni sasvim korektno naravno u debljini 2.4 mm ja ga potopim u vrelu-toplu vodu radi lakšeg motanja i to je to

North ARMY
09-06-11, 13:34
Ljudi jel ima samo opruga da se kupi koja se nalazi u glavi za traku?
Ova moja mi se cini dosta slabom,kad kosim u placu sve je super ali kad izadjem na ulicu i krenem deo izmedju kanala i druma da kosim posto je tu neravno trimer mi dosta skace i za par metara stuce svu traku,ispadne.

Bosonoga
09-06-11, 14:03
Kako si namotao silk. Ja sam prvi par puta namotao kako je bilo i tvornički, kroz one tri rupe x2 provlačio silk i onda namotavo. Tad mi je dešavalo ovo što i tebi da je se jako brzo trošio. Tek sam poslije skonto da ima zarez za normalno namotavnje. Odnosno 8 m raspoviš na 4, zakačiš na zarez i namotaš.

North ARMY
09-06-11, 14:11
Namotavam tako sto silk kad odsecem podelim na 2 dela i u sredini onog mesta gde se mota ima jedan zarez,za njega zakacim silk i namotam dok ne namotam sve,onda vrhove silka zakacim za one male rupice koje se nalaze sa donje strane "dobosa" za namotavanje i one vrhove koji vire provucem kroz one rupe koje su oblozene metalom.Kad dobos ubacim u glavu cuje se klik tj silk ispadne iz onih rupa koje su u donjoj strani dobosa i onda kosim bez problema dok ne dodje do neravnina.

panonac
09-06-11, 15:37
Ja sam isto tako namotao i dobro radi,nedavno sam na italijanskoj televiziji gledao da umesto niti ima nesto nalik na lansc od motorne testere i kosi kao ludo,dali neko zna o cemu je rec i za cega je pravljeno.

urban
09-06-11, 19:01
Vidjao sam sajle prodaju na vašaru ali kao lanac nisam, ali sam jedno siguran da takve stvari NE BIH nikada stavio na moj trimer a nikome nebih ni savetovao, jer treba se držati preporuke proizvodjača jer većina nas ima amaterske mašine tipa Villager koje su prilično osetljive i treba ih čuvati i koristiti po preporuci i biće sve ok

srdjank
09-06-11, 22:56
Da li neko ima uputstvo za benziski trimer Keno Kraft BC 305? Dobio sam ga polovnog, nisam se do sad susretao sa ovim masinama, startovanje nikako ne ide. Verovatno postoji caka oko polozaja svih rucica u stanju hladnog paljenja, pa bi pomoc uputstva bila dragocena. Lkl{{

dejan 351
10-06-11, 08:30
Da li neko ima uputstvo za benziski trimer Keno Kraft BC 305? Dobio sam ga polovnog, nisam se do sad susretao sa ovim masinama, startovanje nikako ne ide. Verovatno postoji caka oko polozaja svih rucica u stanju hladnog paljenja, pa bi pomoc uputstva bila dragocena. Lkl{{
generalno za sve "male"motore vazi:
1.napumpas gorivo pumpicom(ako postoji)
2.polugu sauga u krajni polozaj(zatvoren vazduh)
3.poluga gasa stisnuta zajedno sa blokadom koja ga sprecava da se vrati
4.povuces starter 2-3 puta dok se motor ne "javi"
5.vratis polugu sauga,i ponovo startujes motor
naravno pricamo o potpuno ispravnom i nastelovanom motoru

North ARMY
10-06-11, 11:42
Jos jedna stvar ako je otpala nalepnice na kojoj pise "Run i stop" ili nesto drugo gde se gasi trimer proveriti u kom je polozaju najlakse se proveri kad se odvrne svecica i stavi kabal pa ako varnici onda je u radnoj poziciji.A kad je vec odvrnuta svecica valja je malo ocistiti.

German hunting terrier | Jagdterrier