Trimeri

koliko mu treba da se razradi?

pa nekoliko rezervoara.ja sam jedno 5 rezervoara terao 3/4gasa,posle pun gas slobodno,čak štaviše tako i treba.ja inače brzo kosim,bilo da je mala bilo da je velika trava sa trokrakim nožem,uglavnom pun gas sada teram u jednu stranu i potrošnja je zaista normalna.sa jednim rezervoarom se može kositi duže od pola sata,ja obično 40 minuta bez stajanja
 
Onda noz ne stavljaj dok to ne iščistiš. Mene je prvi dan pukao kamen ispod oka, ugasio sam trimer, u grad po vizik i nastavio sutra, strašno kako može da povredi.....
 
Kupio sam prvo 1 dl Stihl ulja, dok se mašina ne razradi, zadim sam mešavinu napravio sa nekim dvotaktolom, katastrofa, imam i neko viskolovo, pa ću probati njega, bilo mi je ok u prskalici. Garanciju sam dobio i za trimer i za prskalicu 2 godine, inače kako šalite vaš villager trimer, da li vam upali lako ? :ppozdrav:

Kolega ne bih ti savetovao (ako mi je dozvoljeno) da bilo kakve eksperimente praviš sa uljima NE ISPLATI SE uzmi stihlovo u prodavnici ili dolmar ulje preko toga ništa više jer može biti preskupo a u servisu će utvrditi da nisi koristio kvalitetno ulje i neće ti priznati garanciju
 
Kolega @urban hvala na savetu, nisam znao da mogu na osnovu toga da ustanove potencijalni krav :sta:, planiram da kupim 1 l Stihl ulja i ostvarim popust od 250 RSD, ali nisam kosio ništa veće ovih dana pa nisam išao da ga pazarim....
 
moze neko da mi kaze sta bi moglo da bude trimeru Vilager bc 1250,kad je hladan i prvi put treba da upali nece da upali dok ne pritisne polugas?
 
@ Matkee
Meni su u servisu rekli da mogu da utvrde da li je korišćeno kvalitetno ulje ili ne ako nije a motor zaribao ne priznaju reklamaciju-garanciju

Što se tiče palenja neko je već lepo opisao da se mora napumpati gorivo povući saug i na 3-5 trzaja upali posle pali u cugu i svi villageri koje sam video tako pale
 
druze cini mi se da to nije u pitanju...odradim to sve kao sto si mi rekao ali cini mi se da ga nesto drugo muci
 
@ Matkee
Meni su u servisu rekli da mogu da utvrde da li je korišćeno kvalitetno ulje ili ne ako nije a motor zaribao ne priznaju reklamaciju-garanciju
MAlo sutra mogu otkriti.
Mogu samo traziti razlog da se izvuku da ne priznaju garanciju.
Znam slusaj gdje lik tako nekako govorio da se ne koristi org ulje.I kupi se kod njeg i opet ista stvar...tako da nigdje veze.
Drugo, nigdje ne pise da se mora koristiti ulje od stihl ili ti nekog drugog proiz, nego da je preporuceno a to sto svako zeli sto vise da zaradi to je vec nest drugo.
Npr, imaju gotove smjese ulja i benzina koje se mogu kupiti za stihl motore.A ako pravis sam smjesu da ona slabi nakon 3 mjeseca....
kako onda da njihova smjesa traje mjesecima, jer sigurno ne prodaju sve zalihe tako brzo....

Evo, usput da kazem da sam kupio KS 90 R i litar stihl ulja :osmeh:
Nisam puno radio, ostavio sam da odradi na prazno jedan rezervar i poslje malo samo probao sa nozem.
Planiram kupiti i glavu sa niti pa me zanima koju debljinu niti preporucujete?

225187_2077229247363_1143954807_3941739_610698_n.jpg
 
Kupi cetvrtastu nit oko 2mm moze +/-0.2mm.I jos nesto vidim na narandzastom zastitniku ti stoji ova crna zastita namenjena za kosenje sa strunom.Nju skidaj dok kosis nozem lakse i nize ces kositi.
 
Skinio sam je, ovo sam samo postavio kad sam sve sklopio a kad sam poceo raditi sa nozem vidio sam da smeta pa sam je sklonio
 
Enes kad udjes u stos sa kosenjem mocices i sa strunom da kosis bez tog crnog zastitnika.Primetio si da na tom crnom ima cetvrtasta kutijica sa skalpelom i to sluzi da se sece visak strune,kada skines to crno efekat kosenja je isti samo sto ti duze traje struna.U principu videces sta ti je lakse ni struna nije skupa nego ne namotavas cesto vec kosis ihaha dok ne potrosis :ppozdrav:
 
Vidio sam tu malu kutijicu al nisam vidio da ima skalper niti mi je dosao u paketu sa nozem?
a pitao sam se za sta sluzi ta kutija hehe
 
ma ta zaštita samo smeta , ja sam nizak i pendav i nikako nisam mogao da kosim sa njom pošto je zaštita udarala u zemlju prije silka jer trimer nije stajao u dobrom položaju , šta ćeš kada su ga pravuili za normalne ljude a ne za mene :haha:
 
ja ti ne bi preporucio da skidas,jer pored toga sto posece visak niti,ona ima i zastitnu ulogu.Ne znam kakvu ces glavu kupiti,ali npr.autocut glava(ja je imam)kada kosis sa njom desi se da slucajno u kosnji udaris njome o tlo i ona izbaci jos niti,ako nema noza(stitnika)onda je nit predugacka,tj.centrifugalna sila nije dovoljno jaka i sama nit se obmotava oko trave.Vec je konstruktor izracunao duzinu niti koja je najoptimalnija i postaviop granicnik(noz).Sto se tice nizih ljudi i to da im to smeta,to se resava podesavanjem uprtaca a ne skidanjem stitnika!
 
dejan 351

U potpunosti se slažem sa svim što si napisao,i ja imam autocut glavu ali sam napisao da kada se uštosira sa košenjem po propisu neka pokuša i ovo.Kada mi u košenju dođe do izbacivanja više niti sa prednjim desnim uglom priđem blizu kamena,cigle,betona,drveta i sl i nit se pokida idealno kao da ima originalni nož.Kao što rekoh nije stvar novca da mi duže traje nit nego me mrzi da često motam nit ovako mi duže traje.
 
Nazad
Vrh