Trimeri

na tog stihl-a mozes staviti sta hoces,pre toga stavi na sto 650e(fs 350) ili 750e(fs 450),a i husqvarna nije nesto jeftinija 640e(535 rx) koja je u toj klasi.Moje misljenje je da za tu parcelu sasvim dovoljna stihl fs 120 oko 500e ili husqvarna 323 r koja je malo slabija,ali sasvim dovoljna
 
na tog stihl-a mozes staviti sta hoces,pre toga stavi na sto 650e(fs 350) ili 750e(fs 450),a i husqvarna nije nesto jeftinija 640e(535 rx) koja je u toj klasi.Moje misljenje je da za tu parcelu sasvim dovoljna stihl fs 120 oko 500e ili husqvarna 323 r koja je malo slabija,ali sasvim dovoljna

Danas sam gledao u katalogu i multi motor
snaga je 1,3 ks ali kazu da bolje radi od fs 350 jer u dodatcima dobija na prenosnom odnosu a postoji mogucnost montiranja jos par prikljucaka.
Cija samog motora je oko 350 eura s tim da je svaki alat oko 200 eura.
Znaci, manje vise odluka je pala na stihl ali sad biram izmedu FS 350, 450 ili tog multimotora FS90R cini mi se da tako nosi oznaku
 
dovoljan je i fs 90,samo sto ga tesko ima za te pare.Kod mene je oko 480e,ne znam gde si ga nasao za 350e,uz njega ide samo glava i noz,ostalo se kupuje posebno
 
Enese imaš li ti možda predstavu za koji obim posla je 450etka ?
ako imaš 3,5 duluma to je daleko daleko ispod onoga što odradjuje 450ka , možeš komotno uzeti i nešto manje
 
Posle malo palamudjenja,raspitivanja,obilazaka prodavnica kupio sam ovo sokocalo marke Einhell snage 1.45kw i cene 14000rsd,uz njega sam dobio ulje za prvu mesavinu,glavu sa trakom koja nije ni za k....(mislim na traku),ovaj nazovi noz i kopcanje. Moji prvi utisci koliko sam kosio je da nije velik potrosac,ima snage i dosta je laksi od npr BC1900S.
Bio sam nasao i BC 1900x za 17500din ali jbg kriza,student pa sam uzeo ovu jeftiniju masinu sa garancijom 2 godine.
2uxwit4.jpg

b7m88p.jpg

2w1s9i9.jpg
 
Za ovaj nož si u pravu nije ni zašto. Kao namjenjen je za travu, a snjime kositi travu jako je teško mislim da bi s trokrakim nožom to išlo dosta lakše. Danas koristio ovaj nož za ono što se s njime nikako ne smije, pilio sam neko žbunje od 2-3 cm. Ja što sam primjetio da mu je potrošnja s nožem mnogo manja nego kada se radi s glavom sa silkom.
 
Enese imaš li ti možda predstavu za koji obim posla je 450etka ?
ako imaš 3,5 duluma to je daleko daleko ispod onoga što odradjuje 450ka , možeš komotno uzeti i nešto manje
Iskren da budem, nemam predstavu, ali bolje da ima viska snage neg da usfali :D
Zato se informisem na vrijeme da ne pretjeram tj da ne bacim uzald pare a da ne bude na kraju da ne zadovoljava moje potrebe.
@dejan, ovo mi je rekao cijenu samog mootora bez bilo kakvog prikljucka....ima tamo neka cijena u katalogu ali kazu nije tacna pa su mi rekli da je sam motoro tako oko 350€ plus dvokraki noc oko 200€ ali ce mi javiti konacnu cijenu.
 
Pa i sa FS 350 imaš i viška snage a kamoli sa FS 450. Ti kažeš da ti je teren jako nezgodan za raditi predpostavljam brdoviti i neravan. Za takav teren jako bitnu ulogu igrati i težina trimera, jer na takvom terenu nećeš moći da radiš jako dugo sa FS 350 i 450 jer će da te slome. Druga je stvar ako je zemljište ravno ili lagano nageto.
 
teren je blago naget, nista opasno..
evo kako izgleda parcela gdje je malina...prvenstveno hocu trimer za te mede oko njive, na slici ima gornja strana:

71701_1686016227282_1143954807_3277302_6348701_n.jpg


33757_1686019547365_1143954807_3277319_7207993_n.jpg
 
pa ako derete po pivu svaki kanal biće nesumljivo vaš i samo vaš:haha:ako hoćete da se takmičimo koji će trimer više da pokosi izazivam vas na dvoboj-znači sipaju se puni rezervoari i ko više pokosi-i eto onda testa o markama trimera.a posle samo ladno-jel si lav ili nisi:haha:
 
@Enes
Moja Husqvarna od 1.7ks je iskrcila 80a,siblje i korov su bili daleko bilo,tako da je ovo sta ti hoces igranje.Za ovu parcelu ti netreba ni FS 350 ni FS 450,sem ako neces da bacas pare.I dalje mislim da je Stihl prenaduvan.Evo ti adresa pa pogledaj cenehttp://www.stilsrbija.com/index.php?g=2 Ovo je krajnje bezobrazno.
Bolje se raspitaj malo,verovatno Agromarket ima prodaju u BiH.
 
Pa i sa FS 350 imaš i viška snage a kamoli sa FS 450. Ti kažeš da ti je teren jako nezgodan za raditi predpostavljam brdoviti i neravan. Za takav teren jako bitnu ulogu igrati i težina trimera, jer na takvom terenu nećeš moći da radiš jako dugo sa FS 350 i 450 jer će da te slome. Druga je stvar ako je zemljište ravno ili lagano nageto.

upravo sam na ovo aludirao , ja imam BC1900 i mogu ti reći da zbog njegove težine je malo nezgodno rediti po ekstremne nagetim terenima , ovako snage ima nenormalno
agromarket ima predstavništvo u Bijeljini , a ovdje oko mene znači Ugljevik-Bijeljina ima koliko hoćeš predstavnika vilagera , baš u Ugljeviku u servisu imaju svi dijelovi za sve vilager mašine

poštujem STIHL ali su sa cijenom malo pretjerali tako da je dnostavno nisam mogao izdvojiti toliko para koliko njima treba uzimajući u obzir moje potrebe koje su čak i ispod mogućnosti bc1900
samo da dodam do skoro sam radio sa STIHl FS36 koji je kao igračka spram ovoga sadašnjega , znači i od me je zadovoljavao za oko kuće
 
Da li da uzmem villager bc 1900x ili onaj nesto slabiji od njega(ne znam tacnu oznaku mislim da je oko 200 w razlika u snazi)...razlika u ceni je oko 2000 din tj nije bitna...koji od ova dva uzeti i zasto...? Hvala.
 
da li neko zna ili je cuo za marku efco 8200 ili papillon sx 21,jedino je to vidljivo da se procita inace trimer je crvene boje,kupio sam ga pre neki dan ima snage bas dosta,bar tako deluje,pa bih molio nekoga ko poznaje takav trimer ili ga poseduje pa da mi kaze o kakvom je trimeru zapravo rec i nesto vise o njemu,hvala
 
Zašto je mast za podmazivanje glave tako skupa :sta:, danas sam kupio tubu Stihl masti i izašla me ravno 600 RSD...
 
Nazad
Vrh