Trimeri

nisam nikad rastavljao glavu trimera,tu gde ide ta mast,vidim samo da ima semering na izlazu,ali ako ima neki ležaj tu unutra onda bi logično bilo da ide kvalitetna tovatna mast a ne grafitna.grafitna mast je prvenstveno za klizne površine
 
Danas sam probao villager, neko je napisao da jede malu decu i u potpunosti se slažem, posle 1 l goriva uz povremeno dodavanje gasa, sutra ću ga probati sa nožem.....
 
matori ta mast izlazi ne znam kako da ti tacno objasnim ali znas gde se navrce glava pa ima onaj kruzni ne znam ni ja sta je vec ondosno kako se zove...znas gde se doteze glava e pa kroz to izlazi...(al sam objasnio...kuku lelel)
 
110xgn6.jpg


Evo ga to Stihl ulje od 100 ml, 150 RSD
 
Ja se sa ovakvim bocicama dosad nisam sretao .
Mozda je ovo original.


Mada u svakom slucaju ti je bolje ono zeleno ulje od ovog crvenog mineralnog.
 
Pozdrav svima!
matori ta mast izlazi ne znam kako da ti tacno objasnim ali znas gde se navrce glava pa ima onaj kruzni ne znam ni ja sta je vec ondosno kako se zove...znas gde se doteze glava e pa kroz to izlazi...(al sam objasnio...kuku lelel)

al si objasnio, nema šta...:haha:
sve je tako kako ti kažeš, al stil objašnjavanja me oduševilo...još se smejem :haha:
oraspoložio si mi dan 100%...
živ bio...
pozzz joe!
 
RAzmisljam o kupovini trimera da li einhell ili stihl?
Razlika u cijeni je ogromna stihl se krece oko 500 do 650 € tipa FS 350 dok einhell nemam pojma koja je snaga al je cijena 150 eura i ima dvije god garancije.
Meni je potreban za odrzavanje parcele na kojem su mi maline ima sa svih strana neravan teren gdje ne mogu drugacije osim trimerom pokositi.
Da li kupiti neki multi motor od stihla pa kombinovati kasnije alate ili kupiti ovaj od einhella?
Koju snagu preporucujete i odnos ulozeno dobijeno?
Da cujem iskustva i preporuke?
 
Ako imaš viška novca i ako imaš kakve šikare za kositi, živice itd., moja preporuka ti je Sthil. Imaš ih ovdje u Žepču mislim da znaš o kojoj je radnji riječ, servis i rezervni dijelovi, sve na jednom mjestu. Sad nisi naveo kolika ti je površina malina. Ja ti imam ovaj einhellov (2 KS) i nije loš za te novce ali s njime zaboravi krčenje šikara i neštog sličnog ipak je to hobi mašina. Dok na sthil FS 350 možeš namontirati sve živo i snage u izobilju jer sam radio i snjime a imam Einhell BG BC 43. Ovdje svi govore da je Villager jako dobar ali na lokaciji gdje ti živiš nemaš ga nigdje u prodaji a ni srevisa i rezervnih djelova.
 
Danas sam probao villager sa nožem u visokoj travi potrošio dva rezervoara i pokosio bogami dosta, odličan je, ako ne bude trava jako mokra sutra nastavljam.....
 
a mene mrzi da kosim sa nožom pošto mu mali zahvat , veliku većinu derem silkom jer ispuštam silk mnogo , nožem idem samo ono što se mora
 
Tako sam Savo i ja mislio do danas, ali kada sam video kako nož jede malu decu, ne verujem da ću skoro staviti silikonsku glavu, osim oko betona, ograde itd....
 
Ako imaš viška novca i ako imaš kakve šikare za kositi, živice itd., moja preporuka ti je Sthil. Imaš ih ovdje u Žepču mislim da znaš o kojoj je radnji riječ, servis i rezervni dijelovi, sve na jednom mjestu. Sad nisi naveo kolika ti je površina malina. Ja ti imam ovaj einhellov (2 KS) i nije loš za te novce ali s njime zaboravi krčenje šikara i neštog sličnog ipak je to hobi mašina. Dok na sthil FS 350 možeš namontirati sve živo i snage u izobilju jer sam radio i snjime a imam Einhell BG BC 43. Ovdje svi govore da je Villager jako dobar ali na lokaciji gdje ti živiš nemaš ga nigdje u prodaji a ni srevisa i rezervnih djelova.
Nije da imam ali mogao bi odvojiti za nesto kvalitetno.
Trenutno imam 3.5 dunuma (0.35 ha) s tim da imam namjeru prosirivati malinjak.
S tim da imam jos na par mjesta gdje bi mogao da posluzi svrsi :)
Da li na taj FS 350 mogu osim silka i noza i drugi priključci ili kupiti motor koji ima nadogradnju?
Mislim da znam gdje je u Zepcu radnja.
 
@ joekiki znam i meni je bilo smesno posle kad sam procitao ceo tekst..hehehe ali dobro je sto sam tebe nasmejao
 
Enes kupi Jonsereda ili Husqvarnu,dobar kvalitet i korektne cene,ako vec enmozes Vilager.Sthil je dobar ali su mu cene prenaduvane.U klasi FS350 (koji je oko 550e,ako se nevaram) imas Husqvarnu za 400 i Jonsered za 350e.Oznake sam pozaboravljao,ali pogledaj na net-u.
Matke,Savo-noz je tata,samo dok uhvatis ritam sa njim.Na zilici gusi i prsti na sve strane,a noz samo slaze.Ja zilicu sam koristio samo oko "prepreka" da neslomim noz.
 
Nije da imam ali mogao bi odvojiti za nesto kvalitetno.
Trenutno imam 3.5 dunuma (0.35 ha) s tim da imam namjeru prosirivati malinjak.
S tim da imam jos na par mjesta gdje bi mogao da posluzi svrsi :)
Da li na taj FS 350 mogu osim silka i noza i drugi priključci ili kupiti motor koji ima nadogradnju?
Mislim da znam gdje je u Zepcu radnja.
Ako imaš tu površinu za kosit i misliš još proširivati ja bih tu uzeo nešto profesinalno. Tu ti spada i pomenuti Sthil a i ispred njega od sthila jedino je FS 450. pomenuti trimer kad kupuješ dolazi jedino s trokrakim nožem za šikaru i travu. Sve ostalo se kupuje posebno. Kada je kakva akcija tada kao poklone glavu sa silkom. Za njega možeš kupiti sve vrste noževa što nudi sthil jer ipak je to profesinalni trimer.
 
Meni je bitno da se moze kupiti i postaviti jos koji prikljucak, kad se vec daju tolike pare, nema veze sto ne dolazi uz motor.
 
Nazad
Vrh