Trimeri

@dulemajstor
jebiga onda po tvojoj priči original stihlovo ulje ni ne postoji
 
Od kada sam uzeo trimer 1250, motorku itd sipam u njih dolmar ulje koje ima u agromarketu po oko 300 400 din litra
 
Posle pročitanih postova na ovoj temi juče sam u Merkatoru i Čačku sa pika karticom kupio villager BC1900S,zapremina motora 51,7cm3 ,1,4kw ili 1,9KS,težak 7,7kg,zapremina goriva 1,2l.Ima prsluk za nošenje,glava modifikovana tako da ne mora da se kupuje štilova,predlaže se 40 prema 1 odnos mešavine,dali su mi oroginal dolmar ulje i sve ovo na 12 rata bez kamate,cena 19900 dinara.Sledeće nedelje pod istim uslovima kupujem atomizer MD 14 istog prizvođača...nadam se da nisam pogrešio!
 
@Ivanco kupio si BC 1900S ili BC 1900 x, čestitam na kupovini, trimer još nisam probao, ali lepo izgleda, nadam se da će nas dugo služiti ! :ppozdrav:

p.s. a za DM 14 ne brini, pravi izbor za te pare imaš temu o atomizerima pa pregledaj sve postove ! :ppozdrav:
 
Ja juce kupio BC 1900x pustio ga da radi malo u leru oko pola rezervoara. Probao ga u travi do kolena neka divljakusa. Snage ima bas puno, malo mi je tromiji na gasu nema nigde na karburatoru zavrtanj da se podesi smesa benzina to mi je zamerka i cini mi se da je dobar potrosac.To je moj prvi utisak.Inace sve drugo je OK.
 
ne sikiraj se za potrošnju , ima da se ukakiš u gaće dok potrošiš rezervoar , nikad kraja

i ja zamijeram nemogućnost štelovanja karburatora mada još nemam potrebe za tim , a to što je tromiji na gasu jedostavno je takav , uglavnom ima sasvim dovoljno obrtaja tako da nemaš brige
 
Neznam dali BC 1900s ima sraf za stelovanje karburatora? A stvarno je dobar. Probao sam drugarov AL-KO 4535 koji je po snazi kao BC 1250 dobra masinica lepo radi. Kupio sam neku nit 2mm x 100m = 220 din to je samo ostalo druge deblje su se odma rasprodale.
 
U uputstvu piše da ga ne forsiramo previše prvih 10 h rada, da li je dovoljno da potrošimo jedan rezervoar na leru ? :sta: :ppozdrav:
 
sasvim je dovoljan 1 rezervoar na leru sa povremenim stiskanjem gasa...kad potrosi sipaj goriva i kosi slobodno........
 
Pozdrav!
Da li neko moze da mi kaze cime treba podmazivati zupcanike trimera, u pitanju je Villagerov 1.9ks??
jel u pitanju mast ili ulje ?
 
mast u tubi,skines sraf sa strane i tuba tacno uleti rupu od srafa i to je to,samo ne treba i preterivati,kod mene kosta 450 din.ali traje dosta dugo
 
Da li može Litijeva mast unutra kao što je INA LIS 2, pošto je ona namjenjena za brzohodne ležajeve predostavljam da bi mogla bez problema.
 
ma može , čak i ove ''originalne'' masti ne vjerujem da su nešto kvalitetne toliko koliko ih reklamiraju
 
@ miroslavjovanovic78@gmail da da u tubicama je grafitna mast koja je za to skroz ok...na svakih 10 odradjenih sati u spric i kad pocne da izlazi na izlaz tad mu je dovoljno....(licno tako radim)
 
Nazad
Vrh