Trimeri

Pozdrav!
Hehee...
Sada i ja udjoh na ,,poljo,, bas da postavim to isto pitanje..)) :osmeh:
Znac, cemu sluzi ta freza, kakve poslove obavlja ??
Unapred hvala....
 
Juce smo isli po villager trimer, planiram da ga probam u subou, pa cu tada i izneti amaterske utiske. U maloj sam ne doumici oko par stvari,da li koristiti stihl ulje za mesavinu, ili obicno npr Viskolovo, da li je bolje visoku travu kositi nozem dok je rosa ili cekati da se povuce, i koju debljinu trake uzeti. :)
 
Juce smo isli po villager trimer, planiram da ga probam u subou, pa cu tada i izneti amaterske utiske. U maloj sam ne doumici oko par stvari,da li koristiti stihl ulje za mesavinu, ili obicno npr Viskolovo, da li je bolje visoku travu kositi nozem dok je rosa ili cekati da se povuce, i koju debljinu trake uzeti. :)

Stihl ulje je bio razgradivo za razliku od drugih jeftinijih ulja,meša se bočica od 100 ml ulja sa 5 l benzina i to traje prilično dugo.Ja visoku travu kosim na otkose i to sa nožem ne bitno mi je vreme ali uglavnom kad prođe rosa.Za debljinu trake piše ti negde na samom trimeru koliko proizvođač preporučuje i toga se pridržavaj (uvek može malo deblja i naravno i tanja).Sa trakom kosim samo oko staza,ograda,drveća i sl sve ostalo sa nožem...Inače imam stihl fs 55.
 
To stihlovo ulje uzimaj samo ako je original , odnosno ako je zapecacena flasica.
Niposto ako nije.

Jer mozes i sam da vidis da se na limundu prodaje i stihlova i dolmarova ambalaza sa itiketama koju mozes sam da napunis sa bilo kakvim uljem .

Ako nema zapecacenih flasica stihla onda uzmi samo husqvarna LS ili husqvarna XP jer je to bolje ulje od stihla , ali naravno zapecacenu bocicu koja je bela neprovidna sa plavom etiketom i zapecacena sto vidis kad odvijes poklopac.

I ne mesaj mesavinu kako ti pise na bocici ulja vec onako kako je to predvideo proizvodjac trimera cega se moras pridrzavati.

Sipaj samo svezu mesavinu , ne stariju od mesec dana.

Ako me poslusas taj villager ce ti trajati vecno .
I ja sam merkam i skupljam pare za BC1900x jer mi je potreban za kosenje izmedju redova u malinjaku.
 
Da ne reklamiram @DULEmajstre prodavnicu, kažu da je jedna od najjačiš u NS, zastupnik su Stihl-a i imaju dosta proizvoda u prodavnici, nadam se da oni ne prodaju ulja koja nisu made in Stihl...ulje je u pakovanju od 100 ml i košta oko 150 RSD, msm da je to ok cena...Mešavinu pravim 2,5 % kao i kod atomizera DM 14...Nadam se da će me dugo služiti trimer...Hvala kolege na pomoći... :ppozdrav:
 
u mene žena danas spičila 2 rezervoara sa BC1900 , toliko o tome da je pretežak ;)
imam i STIHL FS36 koji je igračka ali ona uvijek uzima VILAGERA da kosi sa njim , zašto ? neznam
 
Najsigurnije da kupujete sthilovo ulje u pakiranju od 1 l, plastika je zavarena odnosno kad odvrnete čep treba odsjeći bocu. Kod mene 1 l košta 8 €. Znači povoljnije je kupovati na litar a i ulje neće propasti.
 
Kod vas U BiH je onda dosta jeftinije nego kod nas, kod nas je 1 l Stihl ulja 1280 RSD...
 
Najsigurnije da kupujete sthilovo ulje u pakiranju od 1 l, plastika je zavarena odnosno kad odvrnete čep treba odsjeći bocu. Kod mene 1 l košta 8 €. Znači povoljnije je kupovati na litar a i ulje neće propasti.

ja samo tako i kupujem , eno ima slika u temi ''atomizeri................''

mada i stihlovo ulje koje se pakuje u burad od 200l je original , ja sam gledao , tako prodaju i ovlašćeni distributeri jer je jeftinije a i manje je fabrici posla , lakše im je izbaciti jedno bure nego 2000 bočica
samo je pitanje ko šta radi , nisu svi pošteni pa da svako pakuje to originalno ulje , prevaranata na svakom ćošku , ja u Rumi gledao ''kao'' original ulje a prije bih rekao da je sok od ribizle
 
Kada sada već toliko polemšemo o Stihl ulju za mešavinu, video sam pre par nedelja na Limundu, prodaju ambalaža od 1 l koje su potpuno iste kao i originalne flaše u koje se pakuje ulje, e sada ko li će ga znati, zato me je to i bunilo...
 
Matke,neznam mu cenu,ja sam uzimao samo Husqvarnu od 1l.A ovo pretakanje sam video u njihovom servisu:covek podigao na sto kantu od 50l,privukao kutiju sa praznim flasicama i sipa li sipa.Posle samo nalepnica preko,i pravac prodavnica.Ne bih ga nesto probao.
 
Kolike snage preporučujete trimer i šta mislite o AL-KO trimerima.Uvalili su mi juče taj AL-KO od 850 a rekli da ima 1,25 pa moram sutra da idem da zamenim za viladžer.
 
Kolike snage preporučujete trimer i šta mislite o AL-KO trimerima.Uvalili su mi juče taj AL-KO od 850 a rekli da ima 1,25 pa moram sutra da idem da zamenim za viladžer.
zavisi za sta ga koristis i koliku povrsinu radis,ali moje neko misljenje da ispod 1,5 ks ne uzimas,jer visak snage nikad nije bilo na odmet,obavezno pogledaj i tezinu trimera,jer i ona igra dosta vaznu ulogu u poslu
 
Ma ljudi manite se tih stihl ulja. Kakve kante , kakvi burici , ko zna sta je to i kako je . Bolje dajte vise para za proverena husqvarna ls i xp ulja koja se uvoze u tim bocicama sto licno znam i tvrdim . Bocice su sa zastitom koju ce ter videti ako odvijete poklopac. Ako je nema bezite dalje.


Ko zna ko sve sipa i sta sipa .

Ja to nw bi sipao ni lanac da mi podmazuje.

Jedino neka prodavnica u Beogradu u njihovom predstavnistvu pa da kazete da je original mada i oni mute sto posto . Npr uveze odredjenu kolicinu , a u prodaji pomesa sa jos nekim uljem i ostaju mu ciste pare .

Original stihl ambalaza ne izgleda kao ove bocica koje sami pune . To da znate .
I ako budete nekad nasli stihl original uporedite ga sa tim bocicama pa cete videti razliku. Isto sipajte na prst malo original ulja i protrljajte , isto to uradite i sa pomenutim bocicama i sve ce vam biti jasno.


Ja koristim samo husqvarnu , leste da je skupa , ali ne zalim .

Inace jednom motorno testere mi je stradalo zbog tog ulja. Oprez!
 
Da ovo za bačve od 200l je istina, bio sam u Doboju kod generalnog zastupnika Sthil ulja za BiH i prodavač kaže ove bočice od 100 ml pretakaju iz bačve od 200l. Jer je jeftiniji prevoz za bačvu od 200 l nego za 2000 boca po 100 ml.
 
Dobro ljudi ako tako gledamo moramo se cuvati na svakom koraku ipak je ovo Srbija.Ulje moze biti bilo koje,tehnicki uredjaji sumljivog porekla,polovni automobili sa skidanom kilometrazom,organske jabuke sa pijace prskane 7 puta,divcibarski med iz kosnica parkiranih izmedju Rafinerije i Petrohemije Pancevo itd itd.Primera milion a krajnji kupac u problemu.Kupio sam stihl trimer pre 3 godine sa garancijom od godinu dana i naravno ulje koje oni prodaju i preporucuju...Ko mi garantuje da je bezolovni benzin u kvalitetu koji je standarizovan u Evropi?Tri godine kosim bez problema trimer pali iz prve nije bilo kvarova,kosim veliku travu,detelinu,korov i sve sto mi padne (inace kosim za ovce celu sezonu maj-septembar) pokosio sam cudo bozije.Jedino ostrim noz kada se istupi i sada cu kupiti nov noz koji kosta oko 900 dinara.Ulje placam 140 dinara u prodavnici(mislim da je orginal a mozda i nije) ukoliko neko ima i prodaje orginal cena nije bitna kupujem.Za sezonu mi je potrebno 5 bocice ulja=500 ml i 25 litara bezolovnog zato kazem na tu malu kolicinu nista nije skupo ako je kvalitetno.

Izvinjavam se za OFF
 
Nazad
Vrh