Trimeri

Da ja sam pazario taj trimer prošle godine za 143 €. Snage ima dosta, ali zato i gorivo srče podosta. Ja sam ga forsirao maksimalno podosta i zasad nije ništa otkazalo. Još jedna od većih mana je što je prilično težak pa te brzo umori. Evo neki dan sam ga startovo nakon 4,5 mjeseci , upali iz trećeg povlačenja. Što se tiče rezervnih djelova kod nas nije problem jer imamo generalnog uvoznika einhella za BiH pa problema s djelovima nesmije biti. Ali što će biti za 5 godina tko zna. Trimer ima granciju od 2 godine te ga treba iskoristiti za te dvije godine pa oko hoće da crkne nek crkne. Vidio sam da je došao na tržište i malo poboljšani model koji se može rastaviti na polovici što je jako praktično prilikom transporta u autu. Ja muku mučim sa svojim kad ga trebam stviti u auto (ako imaš karavan onda nije problem). Moja preporuka za tebe da kupuješ trimer prema svojim potrebam i po blizini i dostupnosti srevisa i djelova.
da li pasuje glava i noz od neke druge marke(stihl,villager),posto ne znam da kod mene postoji zvanicno zastupnistvo einhell-a,a ovih drugih ima pun k...,kako se ponasa na vrucini,na koliko ga odmaras?
 
Kad potrošim jedan rezervar goriva odmaram ga 10-ak minuta. Da tiiskreno kažem po najvećim vrućinama i ne radim s njime ili u jutro dobro poranim ili navečer zakasnim (znaš kakva su ljeta kod nas postala). Glava i nož pašu ti od drugih marki to je standardno. Da sam na tvom mjestu uzeo bi marku ona koja je najzastupljenija u tvom kraju i za koju imaš djelova i srevisa u blizini. Meni nije problem ze einhell jer mi je servis 5 km od mene. Ja sam prvotno bio zagrijan za villagera ali kako ga kod nas nema nigdje u blizini zastupništva odusto sam.
 
imam ga za relativno male pare(90e)potpuno novog,neotpakovanog,ali opet i 90 e mi nije za bacanje,ali mislim da sa njim i stihlom mogu srediti nekih 40-ak ari posla godisnje(5-6 puta).Prema masinama se inace humano odnosim,Tomo Vinkovic je 82.god.i radi kao doksa,Valpadana 84.takodje u dosta dobrom stanju,tako ce valjda i ova hobi masina,koju,ponavljam uzimam kao ispomoc 5 godina starom stihl-u
 
Imas kod nas zvanicnog uvoznika einhella i einhell je prisutan vise nego duplo duze na nasem trzistu od villagera .

Ne znam da li ima servis u Smederevu , ali znam da ima u Beogradu , Novom Sadu , Krusevcu , Kragujevcu , Subotici , Vranju cini mi se . . . . . . .

Sto se tice kvaliteta ne zaostaje za villagerom jer su to uglavnom iste komponente , mozda je cak i bolji od villagera.

Nemoj da propustis da ga pazaris za 90e jer stvarno neznam kako si uspeo da ga pronadjes za tako male pare , to se retko desava.
 
Tacno da je retko,kao sto rekoh ne kupuje se kad ti treba nego kad nabasas.Nisam bas nabasa,vec kosim burazeru vec nekoliko god.sto se kaze bratski,a ove godine covek resio da kupi kosu,pa posto radi u BG,kupio je u Metrou.Ali sad mu je proleblem vreme,pa smo se dogovorili smo se da mu ja kosim i dalje a da mi da tog einhella za 90e,platio je 135 e
 
To sto ti licno imas protiv DULETAmajstora ostavi po strani i ne zamaraj i ne buni ljude na forumu , jer smo svi ovde da pomazemo jedni druge , a ne da vredjamo jedni druge .

Ako imas neki problem samnom obrati mi se na PP .


Dosta ljudi se zali na taj trimer , i nisam ja jedini koji ovo kaze . Nisam cuo ni video coveka koji se nije zalio na problem sa glavom , odnosno sa umotavanjem i zamrsivanjem trave na glavi .

No taj problem se resava , jednostavnim stavljanjem stihlove glave ili na neke druge nacine gde gde se doda jedna sipka ili prsten (neznam kako da se izrazim) na staru postojecu villager glavu i problem se otklanja.

Kazem da je to i sam villager resio na modelu BC1900x .

Nema potrebe za zbunivanjem ljudi.

Vidi Dule ja protiv tebe nemam am baš ništa i nemoj moj post tako da tumačiš i neznam čime sam to ja tebe uvredio? ja sam samo rekao da se svi većinom oslanjaju na tebe mada nisi uvek u pravu ,
svi su govorili da kod 1900 s postoji problem sa glavom ja sam shvatio u smisli prenosa, habanja zupčanika i sl niko nije rekao da je to problem sa namotavanjem trave oko glave i to se rešava čak sam i slike postavio kako ugraditi stihlovu glavu sa jednim šarafom vrlo lako i efikasno samo se baš niko posebno nije osvrnuo ( ali me i to baš briga ko hoće pomoći ću mu ) a što se zbunjivanja ljudi nevidim čime ja to zbunjivam ljude mislim da su moji postovi dosta jasni ako nisu uvek sam voljan pojasniti a ono šta sam ja isprobao i napravio ( a napravio sam dosta mašina mnogo ozbiljnih od trimera) branim sa argumentima vrlo ozbiljnim ovo nemoj shvati kao neko izvinjavanje jer to nije nego sam pokušao pojasniti da protiv tebe nemam ništa ali ni da nisi ni ti sveznajući jer ovde ima još mnogo mnogo stručnih i pametnih ljudi samo se ne eksponiraju mnogo

ponavljam slike
Fotografija0043.jpg
like
Fotografija0048.jpg

ovaj šaraf je potreban da bi se postavila stihlova glava bez ikakve prepravke
 
Bosonoga@
da li je i na tvom einhellu ovaj deo plastican,ako jeste kako se pokazao do sad?kod mog stihla je metalno,buduci da je dosta ranljiv,jer nadje sve svasta dok se kosi
2mwv2mv.jpg
 
Taj dio je od aluminija ili neke slične legure uglavnom nije plastični. I na njemu piše made in Japan. Da li su kinezi kopirali Japanski dio ili su ga stvarno uvezli iz Japana tko će ga znati.
 
Nisam siguran, a dosta toga sam pročitao na forumu, msm da mi je najbolji izbor za taj novac koji planiram da izdvojim villager BC 1900 S, zanima me da li je to novi ili stari model, šta se sve dobije uz njega, da li mora da se kupuje prsluk, i ostale neopodne zaštite ili se to sve dobija za nekih 18 500 RSD ? :)
 
BC 1900 S je stari model ( kao na mojoj slici) novi nosi oznaki X, ja sam dobio prsluk za nošenje trimera dobije se trokraki nož i glava za silk na slici je stihlova glava prilagodjena ovom trimeru mada i sa orginalnom može da se radi ako još nešto mogu pomoći tu sam
 
danas sam malo gledao ovaj 1900X , samo riješena glava i zamijenjen nosač rukohvata , ostalih razlika nisam uočio
 
Znači ako pazarim taj novi villager trimer ne moram da stavljam shtil-ovu glavu, mane su otklonjene ? :sta: :ppozdrav:
 
Ja imam Vilager BC 900 sa trokrakim nozem i sajlom, ovo je treca godina kako radim sa njom jos vecih kvarova nisam imao, sve u svemu "jede malu decu"!!! :)
 
Pozdracv svima!
e jebiga ako BC900 jede malu djecu onda neznam zašto se proizvode veći od njih :osmeh:

odgrabi malo :ppozdrav:

Jede samo jedno dete...
a ovi veći,,, jedu decu...:haha:

Imam i ja BC 900 i otbadoše mi tabane dok potrošim jedan rezervoar...to je nenormalno mala potrošnja goriva, za uzvraćeni učinak
Nisam merio,,,al za 1h nemožeš potrošiti pun rezervoar

pozzz joe!
 
covek iz Mladeovca prodaje novi BC 1900x,2 godine garancije za 20 000din,malo je mnogo za tu kintu ima ih po prodavnicama

hwd9ow.jpg

2mrb215.jpg

hwjxx2.jpg
 
Nazad
Vrh