Trimeri

Vidim da je ovde reper " znanja" Dule majstor i da se od njega čeka presudna reč,u redu svako ima pravo na svoje mišljenje, ali zarad istine moram da napišem par reči kojima ću pojedine postove demantovati i to što se tiče glave trimera bc 1900 s prvi put čujem za taj problem naime imam ga od prvog dana kad je izašao i nikad stime nije bilo problema niti bilo ko kod nas, u početku sezone proveriti tot mast i to je to, a koristim ga baš puno s time što sam do ove godine kosio i pola jutra deteline sa trokrakim nožem naravno sa puš pauzama, kod nas je i mesna zajednica kupila dva komada u toj prvoj turi čim su izašli i rade svaki dan sa njima bez problema stim što oni mnogo više kose od mene a ja baš kosim mnogo, gledao sam njihovu dvojicu kako rade to je strava kad počnu gas se odrapi do đ i ne smanjuje se dok ima goriva tako da ne treba se bojati ničega što se tih uredjaja tiče uz normalno rukovanje radiće vam dugo i lepo
 
moja zver.
2nsa05w.jpg

zvevk2.jpg

2ecj5i0.jpg

deo rezultata.
mrwimx.jpg
matke ovo ti je moja preporuka. imam ga vec tri godine, jedino sam menjao nastavak za najlon, jer propada od udaranja o beton zbog produzavanja kanapa.
slika sa rezultatom je deo rada sa diskom. disk je zakon za veliku travu, a cini mi se da bi ti takvu kosio.
 
@zcurcic imam i ja taj disk ali s tricutom je neusporedivo brze a i ne smeta ako zakacis sto u travi , cijena tih nozeva je cca 5€ za pakovanje od 12 kom.
 
@zcurcic gde si kupio taj trimer Hitachi, kontaktirao sam juče generalnog zastupnika villager-a, u Zrenjaninu je najbliže zastupništvo, mada msm da ću sačekati sajam, možda bude poslednjih dana i nekih pogodnosti i sniženih cena, da li taj nož može da se postavi na svaki trimer ? :sta: :ppozdrav:

@urban hvala ti kolega ! :ppozdrav:
 
trimer je cale kupio na poljoprivrednom sajmu 2008 godine. od tada je pokosio trave i trave. radi u cugu po 5-6 sati bez problema. treba imati samo dobra leđa.
što se tiče noža ne znam da li može na svaki trimer. iako nikada nisam kosio sa ručnom kosom, mislim da je ovo što radi taj nož vrlo blizu tome.
voleo bih da vidim kako izgledaju otkosi sa tim trokrakim nožem.
 
Matke zavisi koliko si para rešio da izdvojiš.
Imam stihl fs80 avion od mašine koštao pre 4 godine 400 eura.Pokosio bog zna koliko.Nije profi al je najači u hobi varijanti.Moja prporuka.
Vilager mi kao marka deluju dosta "kineski" mada imam njihovu motornu kosačicu radi isto od kad i trimer,nemam zamerke.
Da imam i pumpu,bušulic...u itd vilager, sve radi bez problema.
 
Za alat netreba zaliti pare.Vec duze vreme radim sa FS 350(ili 360),azdaja.Nema sta nemoze da uradi,cak ima dodatak za okopavanje baste-kao moticice kultivatora.E to je trimer.Sve ostalo su igracke u odnosu na njega.A i cena je U fulu.
 
Ovaj je drugaciji,sa dva reda nozeva.MA trimer je ubica,mada mu je i cena lepa,oko 570e sa autocut glavom,trokrakim nozem i cikularom.
 
sta mislite o robnoj marki "gude"mislim da je slovacka,konkretno gledam njihov trimer od 1,5 ks?
 
Imam villager atomizer već skoro 3 godine, meni radi savršeno, a i zaradio sam sa njim kod ljudi u selu, komšija ima kosačicu, kaže da je prezadovoljan, tako da msm da prave ok stvari za tu svotu novca. Video sam cenu oko 18 ~ 19 000 RSD i to mi je ok, ne bih davao više, nadam se da se za te pare može uzeti lep trimer...
 
evo jos jednog pitanja:rec je o einhellu bc-bg 43,relativno male pare i ostaje mi dilema koji da dodam stihl-u,kao drugu masinu(villager,gude,einhell).Video sam da forumas Bosonoga ima tog einhella,pa me zanimaju iskustva,buduci da taj model ima 2 ks,sto je za trimer fina snaga.Kako je stanje sto se tice delova i servisa?
 
Vilager se tek probija kod nas,tako da mu je kvalitet solidno visok.Moje sledece masine su njihove.Ovo ostalo mi je bas nekako "kineski".
 
Da ja sam pazario taj trimer prošle godine za 143 €. Snage ima dosta, ali zato i gorivo srče podosta. Ja sam ga forsirao maksimalno podosta i zasad nije ništa otkazalo. Još jedna od većih mana je što je prilično težak pa te brzo umori. Evo neki dan sam ga startovo nakon 4,5 mjeseci , upali iz trećeg povlačenja. Što se tiče rezervnih djelova kod nas nije problem jer imamo generalnog uvoznika einhella za BiH pa problema s djelovima nesmije biti. Ali što će biti za 5 godina tko zna. Trimer ima granciju od 2 godine te ga treba iskoristiti za te dvije godine pa oko hoće da crkne nek crkne. Vidio sam da je došao na tržište i malo poboljšani model koji se može rastaviti na polovici što je jako praktično prilikom transporta u autu. Ja muku mučim sa svojim kad ga trebam stviti u auto (ako imaš karavan onda nije problem). Moja preporuka za tebe da kupuješ trimer prema svojim potrebam i po blizini i dostupnosti srevisa i djelova.
 
Vidim da je ovde reper " znanja" Dule majstor i da se od njega čeka presudna reč,u redu svako ima pravo na svoje mišljenje, ali zarad istine moram da napišem par reči kojima ću pojedine postove demantovati i to što se tiče glave trimera bc 1900 s prvi put čujem za taj problem naime imam ga od prvog dana kad je izašao i nikad stime nije bilo problema niti bilo ko kod nas, u početku sezone proveriti tot mast i to je to, a koristim ga baš puno s time što sam do ove godine kosio i pola jutra deteline sa trokrakim nožem naravno sa puš pauzama, kod nas je i mesna zajednica kupila dva komada u toj prvoj turi čim su izašli i rade svaki dan sa njima bez problema stim što oni mnogo više kose od mene a ja baš kosim mnogo, gledao sam njihovu dvojicu kako rade to je strava kad počnu gas se odrapi do đ i ne smanjuje se dok ima goriva tako da ne treba se bojati ničega što se tih uredjaja tiče uz normalno rukovanje radiće vam dugo i lepo


To sto ti licno imas protiv DULETAmajstora ostavi po strani i ne zamaraj i ne buni ljude na forumu , jer smo svi ovde da pomazemo jedni druge , a ne da vredjamo jedni druge .

Ako imas neki problem samnom obrati mi se na PP .


Dosta ljudi se zali na taj trimer , i nisam ja jedini koji ovo kaze . Nisam cuo ni video coveka koji se nije zalio na problem sa glavom , odnosno sa umotavanjem i zamrsivanjem trave na glavi .

No taj problem se resava , jednostavnim stavljanjem stihlove glave ili na neke druge nacine gde gde se doda jedna sipka ili prsten (neznam kako da se izrazim) na staru postojecu villager glavu i problem se otklanja.

Kazem da je to i sam villager resio na modelu BC1900x .

Nema potrebe za zbunivanjem ljudi.
 
Nazad
Vrh