Trimeri

savoris kod nas koji nemamo drugove za servis dosta strogo gledaju svaki detalj
 
Na razumem..zašto nešto što sam platio, moram dodatno da prepravljam?

Ništa,da skratimo nedoumice, upravo sam okretao maloprodaju,nabavku,servis u Kragujevcu i rekli su mi da je model 1900S, kao rešen taj problem sa namotavanjem trave, promenjen menjač i glava..kako sam razumeo...a, postoji i model 1900x iz 2011.godine koji je potpuno drugačiji, kao što sam rekao ima crnu masku, dakle sve je crno na njemu i drugačiji je sistem rada, tako su mi rekli u servisu u Kragujevcu...eto.

Ipak ću sačekati 10tak dana i uzeću taj 1900x model koji nosi šifru 23463 i to sam saznao :ppozdrav:
..cena mu je 18.400din.
 
Da li bi mogao Villager bc1250 ili bc1900 da odrzava 2 sljivika ukupne povrsine nekih 250-300 stabala i uvratine njiva nekih 20-ak kj ??
Gledam cena mu je ok i imam za njega,stihl mi je samo misaona imenica za sad.Iduce nedelje cu znati sta mi je ciniti i hoce biti jos sponzora za trimer da se i oni kuci otvore. :D
 
Ovo hocu ja da kupim(bez mame i tate) imam nesto evrica zaradjenih tako da ovo sto imam to mi je,ako daju dali su ali ne bih na rate mada mogu kod nas u selu zadruga u zadruzi cale kooperant...
Moracu da obidjem grad malo,ako nadjem neki dobar za 150e kupicu ga najverovatnije.Jel imate neku preporuku gde ima u NS-u povoljno trimera ??
 
pozdrav ljudi,imam stihl fs 55 kupljen 2006.god.nov,sa njim sam zadovoljan,ali bi hteo da uzmem nekog villagera(najvise zbog cene)da malo odmorim stihl,tj.da podele poslove.Mislio sam ili 1,7ks ili 1,9ks,pa me interesuje ko od vas ima takvog,ali bar 3-4god.i kakvi su im glavni nedostaci i na sta treba obratiti paznju
 
pa moja neka preporuka ti je Villager bc1250 ili bc1900 a sad na sta da obratis paznju sto je meni zapalo za oko je to da im je glava nula kvaliteta...ostalo manje vise ok,nije to profi masina ali manje poslove moze da odradi bez problema...Nije on za svaki dan po ceo dan da radi ali posto ti vec imas jednu masinu,ovaj ce ti posluziti sigurno..
 
Dzogi 89@

to sam i mislio,imam nekih 40 ari staza i jos po nesto sitno,tako da sam mislio villagera kao ispomoc,koliko dugo ga imas?Kako se ponasa na vrucinama i da li je pouzdan,naravno pricamo o redukovanoj upotrebi?Kad kazem pouzdan,ne mislim na profesionalne karakteristike,jer ja i sthl-a ne cepam mnogo,najvise pola rezervoara,pa predjem na kosacicu,i tako naizmenicno dok ne riknem.Kad kazes da im je glava losa,da li je kompatibilna neka stihlova ili cepal,pa dokle traje?
 
Poslednja izmena:
U maloj sam ne doumici pa me zanima da li trimer i zaista može da zameni ručnu kosu, imam površinu od oko 2500 m2 koja se kosi, suši i balira, ali nmg više da kosim sa kosom.....
 
Problem sa losom glavom su imali stari modeli kao sto je pomenuti bc1900 koji se vise ne proizvodi , ali po prodavnicama ima jos zaostalih neprodatih masina.

Villager je za 2011 lansirao novi model 1900 koji ne nosi vise oznaku BC vec neku drugu - ne mogu sad da se setim tacno koja je.

Ovaj novi model je dugo razvijan i otklonjen mu je glavni nedostatak a to je glava , kao i neki sitniji problemcici. Za ovaj model villager garantuje da glava ne pravi nikakve probleme.
Pored toga masina je i drugacije tehnicki resana , sa novom maskom takodje koja je ako se ne varam crne boje.


O ovom modelu se pricalo u ovoj temi i vrati se nekoliko stranica unazad i potrazi.

Nemoj da nasedas na price trgovaca da je na zadnjoj seriji bc1900 resen problem , to su samo izgovori jer vise niko nece da kupi ovaj stari model i ne mogu da ga prodaju .
 
Matkemafija


Moze kosu da ti zameni neki profesionalni husqvarnin ili stihlov model , a za vilager nista neznam . Videcemo kako ce se pokazati ovaj novi model na visim temperaturama.
 
@DULEmajstor pokušao sam da ti pošaljem pp, ali nisam usspeo jer verovatno imaš pretrpano sanduče. Da li bi mogao da mi odgovoriš naravno ako znaš...
 
Odgovorio sam post iznad.


Kazem za ovog vilagera jos se nista ne zna , jer ga jos niko nije probao na vecim temperaturama i ne zna se kakav mu je sistem za hladjenje i da li i koliko se greje .

Mada iz villagera su rekli da je to njihova najbolja masina dosada koju su lansirali.
 
imam ga 3 godine i radi bez ikakvih zezancija,posedujem bc1250....stavis stihlovu glavu i miran si...sto se leta i vrucina tice nemoj da te to plasi,jer sam na poslu kosio mesec dana svkaki dan po 8 sati nekad i vise i nije mu bilo nista.....
 
a vilager ide koracima kako vidim stalnim lansiranjem novih modela , što mi se baš i ne svidja , ali neka neka ih ima makar da zabrinu ostalu ''markiranu gospodu'' ;)
 
Pozdrav!

- Podrzavam Savu u izlaganju i moje je misljenje isto..;-))

- Ja sam pre nekih mesec dana kupio Villager BC1900S, i isprobao sam ga par puta, i sta znam....zadovoljan sam za pocetak, videcemo dalje sta ce se zbivati..
Nego u prospektu pise da zupcanike treba podmazivati otprilike svakih 20-tak radnih dana, pa me zanima kakva se mast u tom slucaju koristi??
 
Pozdrav!

- Podrzavam Savu u izlaganju i moje je misljenje isto..;-))

- Ja sam pre nekih mesec dana kupio Villager BC1900S, i isprobao sam ga par puta, i sta znam....zadovoljan sam za pocetak, videcemo dalje sta ce se zbivati..
Nego u prospektu pise da zupcanike treba podmazivati otprilike svakih 20-tak radnih dana, pa me zanima kakva se mast u tom slucaju koristi??
ja imam villager bc750',, vec tri godine, 1,02ks, malo je nejaci ali vrsi mi posao u malinjaku za koji je kao izmisljen...
 
U maloj sam ne doumici pa me zanima da li trimer i zaista može da zameni ručnu kosu, imam površinu od oko 2500 m2 koja se kosi, suši i balira, ali nmg više da kosim sa kosom.....


moze bez problema samo si uzmi tricut glavu s plasticnim nozevima i kosis kao sa obicnom rucnom kosom

1e209211.jpg


tricut je husqvarnin naziv a neznam koji je sthla, ide i sa trokrakrim ili cetverokrakim nozem ali je on dosta sporiji
 
Nazad
Vrh