Motorne testere

Ja imam stilovu 180-icu 6 godina kupljena nova i jos nista nije na njoj dirano osim ostrenja lanca i promenjene svecice.
 
iskustva su uvek razlicita,ja sam preneo nekoliko u vezi ms 180,ali postoje primeri gde bas i nije kako sve treba,sto po mom misljenju najvise zavisi od onog ko rukuje sa masinom.Sto se tice tog,sada vec pomalo i dosadnog izbora,stihl / husqvarna,mislim da su sthl-ove masine sa starim oznakama (oxx) bile kvalitetnije od ovih sada (ms xxx) i to ne sustinski,vec u plastici,kanapu,starteru.Kada je rec o husqvarni,najbolji modeli(pogotovo sa slabijim motorima)su se proizvodili dok su bili sklapani isklucivo u Svedskoj!
 
Potpuno se slazem sa misljenjem o poredjenju starih i novih modela testera ,a i o tome da je vazno kako se rukuje sa njima.
 
ali postoje primeri gde bas i nije kako sve treba,sto po mom misljenju najvise zavisi od onog ko rukuje sa masinom.

a i o tome da je vazno kako se rukuje sa njima.

ako je ovo dvoje upuceno meni evo onda odgovora ja se ne zalim na njezinu kvalitetu rada i izdrzljivost vec na ono sto bi svabe rekle "schlamperei" jer bi se onda "kvarile" i druge dvije a ne bi izgledale ovako nakon 15 g. (prva na slici) odnosno 10 (druga) a godisnje minimalno potrosim s njima 50 litara goriva (znam po ulju za mjesavinu)



ova dva moja problema koja me najvise nerviraju mogu se jedino sprijeciti tako da stoji na stalazi, jer neznam na koji nacin mogu ja biti kriv sto im je odusak za rezervar jedna mala gumena cijevcica i gdje dovoljno da dodje malo smeca i zatvori ga, to je ovo broj 19 na slici

ef8dd424.jpg


dok se ovo iskakanje rucice prekidaca dogadja samo kad se prebaci u puni čok , ova osovina br. 20 iskace iz ovog oznacenog crveno. BTW moja je made in portugal.

1d770824.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
ne znam cemu "ljutnja",moj post se odnosio generalno na onoga ko rukuje testerom(mislivsi na one koji ocekuju na pr.da od 180-ice obaraju sume i rade profesionalno sa njom),a sto se tice konkretno tvog problema,rekao sam da novija stihl generacija ima problem sa plasticnim delovima i
 

ludi ameri jedino njima moze nesto ovakvo pasti na pamet , sad im jos preostaje da naprave pilu na mlazni pogon
 
bilo je reci ovde o toj marki,ali nije nesto mnogo zastupljena u nas,jel si je pazario novu i kolko je koristis?:ppozdrav:
 
Imam problem a nije mi baš jasan,Promijenio mi majstor kariku i klip na husqvarni tomos 266 čini mi se ,starije je to testera i došlo je do sledećeg: Upalio sam je da se razradi i radila je nekih pola sata.Nisam imao više vremena da je razradjujem (nisam ništa sijekao ,samo je radila na prazno,nekad sam dodavao gas a nekad ne) i ugasio je i ostavio.Nakon nekoliko dana htio samda je upalim opet daje još malo razradim ali nisam mogao imala je ,a ima i sada toliko jaku kompresiju da ne mogu da povučem špagu.Mogu samo do prvog kruga i više ne ,Kada skinem svijećico mogu normalno da povučem špagu do kraja.Otvarao sam ponovo testeru da vidim da nije slučajno zaribala i sve je u redu.Do čega bi to moglo da bude?
 
@dulis
koliko imaš špage na automatu za paljenje , hoće se desiti da ako imaš nepotpunu špagu ona bude na malom prečniku i jednostavno nemože da nadjača kompresiju
znači špaga mora biti kompletna , pun onaj kotur a ne manje
 
tesko da je nesto drugo sem karika,bar tako izlazi iz tvoje price,a sta je....:sta:,promer,kvalitet,kvalitet majstora...!
tacno je da stare masine nisu imale dekompresor,ali taj ventil sluzi da bi samo olaksao silu na startu,a ovo kod tebe je nesto drugo:sta:
 
ma neznam da li ima dekompresioni ventil,to je stara mašina,nema ni amortizere ,stara je sigurno 20 - tak godina.Ima majstor iskustva,sad ne kažem da je neki specijalac,ali se dugo bavi motorkama,oko 15 god sigurno.Nije mi jasno, da su karike ,možda ne bih mogao ni prvi put upaliti lako,odnodsno palili smo je lako odmah kad smo je sastavili.Ima li veze možda onaj dio između cilindra i karburatora,onaj dio nije bio u redu pa smo ga morali variti bio se zalomio šeraf,pa smo ga morali odjeci inositi da se poravna.Bio je oštećen,mislim da je ti od aluminijuma ,znam da je išao na varenje argonom.A iza njega ide ona guma ,pa karburator,da nema možda to veze
 
Nazad
Vrh