Motorne testere

Поздрав свима .
Потребан ми је лежај доње песнице за тестеру Дружба 4 ...
Ако неко зна било кога да продаје ове делове , нека ми јави , био бих захвалан .
У питању је ова тестера :
druzba.png

Čemu služi ova testera, ja imam takvu koja je paljena pre 20 godina.
 
Ovo sam kupio pre 5 dana i za moje potrebe je idealna

pn87c.jpg

15s1lcy.jpg


Mač je 35 cm snaga 2 konja cena 200 evra sa garancijom godinu dana.
 
E,sada utisak o Dolmar PS45, koju sam kupio prosle godine.......sto se upotrebe tice odlicna testera, za par nijansi jaca od MS170-180, sasvim dovoljna za domacinstvo i manje radove,struganje drva do oko 30-35cm.Neznatno veci potrosac od MS170-180, ali zato i manje bucna,malkice jaca....Mane: startni mehanizam im strada relativno brzo,kao sto se kod mene dogodilo i jos kod par kolega,filter vazduha koji se brzo zaprlja te Vam pravi problem kod startovanja,i naravno uljna pumpa koja druka ulje na mac dok testera radi bilo da struzete bilo da Vam radi na leru( ako je to uopste i mana mada mene nervira).Ovo su moji utisci posle prestruganih tacno 25m3, i posle intezivne upotrebe u zadnjih par meseci.
 
sremac 88 @

zaboravih da te pitam,jel si je uzeo novu ili ...jer nova kosta vise od 200e,a vidim da imas garanciju?:sta:
 
sremac,daj mi reci kako koristiš ovo pokraj testere,jel je to ono za oštrenje lanca i kako to funkcionira ja to imam doma a neznam to koristiti pa ako bi mi mogli objasniti
 
Kupio sam novu testeru ali je vec koriscena nisam mogao da odolim da ne odem u zabran :osmeh: To je kupljeno bez racuna od prijatelja koji ima prodavnicu pa smo nesto smutili inace puna cena je 280 evra.

Masinica za ostrenje se veoma lako koristi.Ova poslednja "sipka" je turpija, cela masinica se postavi na mac podesi se ugao turpije u odnosu na lanac i to je to slikacu pa cu postaviti sliku bice jasnije.
 
Drži samo pravac, ali i dalje ostaje problem simultano skidanje renkera (čistača).
Letos sam dobio iz inostranstva (jer jedino od tamo može da se nabavi taj alat) koji sam ovde u ovom thread-u pominjao ranije..cena je celih 50e za taj kombo (okrugla + ravna turpija), za vreme dok okruglom oštriš, ravna skida renker..i drži pravac.

uzgred, lepo si osmislio kazan :) nemaš probleme sa ložištem i gumama..? mislim na temperaturu i sl..vidi se da je leva felna od komine, jer se na tu stranu izručuje. Znači, samo ga uteraš u dvorište , nema cimanja na traktoru, skidanja, montiranja, pa posle još i utovar..baš lepo.
 
Ovakva bi i meni mašina za oštrenje trebala. Lanac mi je oštar samo dok je nov. Danas sam gledao Einhellovu za 30 €. Kvaliteta joj je kao i cijena. Sama plastika ne uljeva baš neko povjernje u njezin rad.
 
e hvala ti na slikama,onda se ta konstrukcija vuče napred nazad kao kod običnog turpijanja samo što ima navođenje,jel tako?

Bas tako, samo sa ovom masinicom nemoze da se desi da se promasi ugao zuba lanca i kao trebalo bi da obezbedi pravilno i ravnomerno skidanje zuba usled ostrenja, naravno ako se dobro montira.
 
MS 180 je odlicna testera za domacinstvo,neka te dugo sluzi!

ja sam je kupio kao ispomoc vecoj ( husqvarni 357xp) zapravo meni za ciscenje , ali me totalno razocarala vec nakon godinu dana koristenja i to iskljucivo za ciscenje granja jer za druge poslove imam pored ove husqvarne 357 i 350 kojom rezem na manje komade , prvo mi je stalno iskakao prekidac iz lezista pa je svako malo otvaraj , to su mi rijesili u servisu ugradnjom novog lezista ali se opet nakon kraceg vremena se dogadja isto, zatim mi se nekolio puta zacepio odusak od rezervara goriva , zbog kojeg treba rasturiti pola motorke i sad na kraju mi je otisla membrana nakon tri godine dok husky 357 stara 10 g ima jos uvijek originalnu a na manjoj tj. 350 je mijenjana ove godine nakon 15 godina rada od toga 5 g. mi je bila glavna jer sam imao samo nju.


moje dvije glavne radilice

a699e4f0.jpg
 
mbranko@

ja sam preneo iskustva ljudi koji imaju tu testeru par godina(brat,prvi komsija u selu) i mogu ti reci da nemaju druge testere,vec sa njom naseku drva za kucne potrebe.Pre par meseci sam uzeo Stihl 023 takodje kao ispomoc husq.351 i za sada bez zamerki,a mogu ti reci da se bas naradila,posebno poslednjih dana!:ppozdrav:
 
ima Sihl 041 farm bos,ja sam je kupio pre 10ak godina a koliko je stara ko zna,radi odlicno,samo sam jednom promenio platinsku dugmad,isecem oko 20ak kubika godisnje i ponekad oborim neko stablo.imam i tu masinicu za ostrenje, dobra stvar.
 
Nazad
Vrh