Motorne testere

Evo da vam ja kazem par reci, za sitnije kucne potrebe vilager je ok, licno se bavim secom sume, to mi je glavna delatnost i zato koristim stihla imam ih 3 komada..... A imam i jedan savet za sve, svakoj testeri ce te produziti radni vek za 40% samo ako struzete sa ostrim lancem!!! Tup lanac unistava testeru!!! :nono: Pozdrav.... :ppozdrav:
 
Da se uključim i ja, imam dve motorne testere, jedna je dolmar super50 cc iz '65 luda mašina, treba za nju samo lud i jak, teška je 14 kg i nema amortizere pa kada radiš sa njom malo duže zabole ruke, ali ona samo služi za obaranje drvete jer je jaka, a druga je niskobuđetna tajga ruske proizvodnje kupljena u Staroj Pazovi pre 15-tak godina nije bila skupa nekih 100 maraka ako se dobro sećam, nije loša za svoje potrebe pošto se nebavim sečom šume ( jedino za ogrev za mene).
 
@ poelbuster upravo kao sto si rekao, ravnomerno naostren lanac, da zubi budu veci od kaljaka i onda spustim u drvo i drzim jednom rukom, motorka sama struze bez 1 grama moje snage...

I jos jedan savet, vi to svi verovatno znate ali nije zgoreg ponoviti. Turpiju i ulje za mesavinu NIKADA ne uzimajte na pijacu. Sa pijacnom turpijom od 100-200 din ne mozete napstriti lanac da valja, a o ulju necu ni da pricam, samesajte sa pijacnim i sa orginalnim i sami ce te primetiti razliku u radu testere.... Ja licno sve uzimam u Stihlovim prodavnicama i Hvala Bogu nemam problema..... :ppozdrav:
 
bravo momci pametno pričate potpuno se slažem sa predhodnih nekoliko postova imam vilager 24 i koristim je već poduže i naradila se ali pod odredjenim uslovima ulje koristim stihlovo isključivo kupljeno u njihovim pradavnica a lanac nosim kod njih na mašinsko oštrenje (imam ih nekoliko oštrte za 150 d) i uvek radi ko singerica još kad se dodje iz šume skinem mač i kompresorom izduvam piljevinu iz kanala i dovoda za ulje proverim kako podmazuje i ujutro je spremna (za lanac koristim stihlovo ulje za podmazivanje lanca) ne bavim se profesionalno sečom nego ogrev spremam za tri kuće i taj ogrev i isečem za šporet
 
Ja lanac ostrim sam, nebih imao racun da placam, a i dosta dobro ostrim. A kazem vam Villager je skroz ok za svoje potrebe, uz gore navedene uslove. Licno sam sa ujakovim Villagerom istrugao 10m drva bez odmora...

Medjutim gledam po vasarima prodaju motorke kao stihl za 100e, a nema nikakve slicnosti sa stihlom, prevarili mog komsiju i kupi, verujte ljudi nije stigao jedno drvo da isece raspao je se..... tako da ne pomisljajte tako nesto da uzmete!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Vi bar znate da je vasar,a posto sam ja u pogranicnom delu...srecom nisam bio kuci a ni cale,vec samo baba i deda...dosao neki lik u komsiluk da ponudi motorku stihl nova za 100e,navodno mu hitno trebaju pare za carinike nece motorku i daje je ispod cene samo da ode.SRECOM baba nije dala dedi da pazari bez mene ili tate,posto se deda ne razume...a svi vicu vidi je nova,blago onom ko je kupi,na kraju nije ispalo tako. :udri:
 
nisam bas zagledao sta pise, al na kilometar se vidi da nema veze sa stihlom.... ma to je ulicna prodaja, cigani gledaju samo da te zeznu, ni carape nekupujem na vaseru dok ne probam :haha: :haha:

Prodavnica je zakon, dobijes racun, garanciju i briga te, mozes da reklamiras.... :D
 
Odavno imam neki tomos mislim da je 77 ili 770 . Al kad je pogledaš bolje cilindar Mahle. Slovenci su je izgleda samo montirali. Malo je koristim i radi odlično. Šteta samo što nema ventil za dekompresiju prilikom paljenja, i teška je.Lanac oštrim sam turpijom bez problema. Inače koristim lanac mač turpije OREGON i zadovoljan sam kvalitetom. Uje za lanac domaće NIS ili FAM , za mešavinu stihl ili huskvarna.
:ppozdrav:
 
te pijačne " stihlovke" se kupuju na Pančevačkom buvljaku od kineza za 45 evra na više i onda se prodaju po vašarima čista prevara i zato samo kupujte kako je već rečeno isključivo u prodavnicama i glava ne boli a što se oštrenja tiče oštrim u servisu jer nisam baš vešt sam da je naoštrim pa mi je ovako sigurnije uvek lepo seče i to je to
 
Ima da se kupi ostrac lanca za motorke,gledao sam pre po netu ide za oko 20-ak evra,s tim sto moras namontirati svoju brusilicu ili busilicu.
 
Sinoc mi crkne motorka, jutros odnesem u servis i ima sta da se vidi, karika skoro da nema, klip pukao, stublina ostecena. Popravka oko 250 jevreja, nije problem platiti nego ovo je stara testera i ne moze covek da nadje delove.... Uzrok kvara kako kaze majstor lose gorivo... :sta:
Pokupio ostatke bacim u kantu posto bez dva velika i jaka motornjaka ne mogu da funkcionisem, pravac stilova prodavnica. Pazarih stihl MS 660, 103450 dinara odrase me nacisto, nekako se izborih da se dogovorimo da mu platim u 6 rata, jedva je pristao covek... ::jako_besan::
 
Mislim da su oko 15000-16000 din model VGS 24.... Nisam bas nesto zagledao ali ali znam da se tuda krece cena.... :ppozdrav:
 
Mi posedujemo Swedsku Hugsvarnu 61 prava masina..... mada ne radimo nesto veliko s njom al dobro dodje ..... ako isece 10 kubika godisnje dosta je..... a i sta da sece u nasoj lepoj ravnici..... okrcimo koji salas i ako dobijemo malo grana topole iz sume i to je to.... :D :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja lanac ostrim masinski imam elektricno tocilo za ostrenje ali kad zatreba ja lanac bez problema ostrim u sumi turpiom slazem se sa vama da zubi na lancu treba da budu jednako naostreni da ne bi doslo do povratnih udara na testeri i bespotrebnog habanja lancanika
 
Pozdrav svima,
Posto sam ovde novi, red je da i ja kazem nesto. U principu, imam dve motorke Stihl 031Av, i Stihl 051 AV koje su mi ostale od matorog, a pre par dana dobijem MS 180. E, u odnosu na ona dva monstruma ovo je pravo osvezenje za srce dusu i ostale organe...Ova mala mi je ko Bog dobro dosla jer ja se ne bavim obaranjem to mi radi stric, ali....za po kuci i tako nesto slicno, dusu dala! Nego da Vas sve nesto pitam.Uz ovu malecku, dobijem kanister Stihl ulja oznake Stihl zweitaktOl HP Ultra. E, sad me interesuje posto je to potouno sinteticko, da li je ono bolje od ovog Stihl ulja, u malim bocicama od 100ml koje sam do sada kupovao u servisu.....ako nesto znaci, zelene je boje za razliku od ovog drugog....Pozdrav.
 
MS 180 je mala i laka testera i dobra je za manje (sitnije poslove), ja imam MS 230 uzeo sam ga sa namerom da struzem grane u sumi, ali za dve godine koliko je kod mene nisam ga koristio 10 puta maximalno.... A sto se tice ulja za koje pitas u svakom slucaju da je bolje posto je potpuno sinteticko, mada je i ovo stihl ulje obicno sasvim sasvim ok. Samo mesati u razmeri 1:50 i udri... :ppozdrav:
 
@ Dukanac,
Hvala Ti na odgovoru, e, sada posto inace radim u Domu Zdravlja, uzmem lepo spric od 25ml, naspem u dozu od 1l (koju sam dobio uz malecku) litar bezolovnog, i navucem 20ml gore pomenutog ulja i protresem. Da li je to pravilno? Za ove dve velike testere, uglavnom mi je otac i stric pravio mesavinu, ali nazalost je to sad spalo na mene......pa bih ja najradije radio sa malom, dok neudjem u stos. E, zbog toga mi je potrebna mala (velika) pomoc i saveti od Vas koji dosta znate o tome.Dalje, rezervoar kod 180-tice je 250ml, tako da imam 4 rezervoara iz 1l. Iz ovoga imam jos jedno pitanje za Vas. koliko sme da stoji spremljena mesavina sa ovim uljem u dooooobro dihtujucem i doooobro zatvorenom kanistercicu?
:sta:
Post je spojen: [time]1273390607[/time]
_________________________________________________
PS: u stavri u cemu je razlika za mesavinu izmedju bezolovnog i super benzina, osim u izduvnim gasovima?Da li je super losiji ili da li ce skoditi ili je to samo zbog gasova pri izduvu?
 
Nazad
Vrh