Motorne testere

taj cep ti je za ulje za podmazivanje lanca kupi ,,lancol" ili slicno.lepo kaze crni gruja kupi ulje za podmazivanje lanca. :cool:
 
Evo da i ja postavim nešto :D, rušili smo kod ujaka platan koji se upetljao u žice, u radu je bila stihl ms 180 kupljena pre par meseci, na snimku se ne vidi sve najbolje jer je snimala sestra, pa smo joj rekli da se izmakne da je drvo ne bi povredilo:

mhrda8.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zRWs3BAa_d0[/youtube]
 
E Dukanac,
U vezi onog ulja! Pazi i ja sam ga jednom probao i moje misljenje je da nije uopste lose.Covek koji ga prodaje kod mene, ima sertifikat izdat u BG sa instituta za homologaciju ili tako nesto i tamo je to ulje dobilo visoku ocenu sto se kvaliteta tice.Koriste ga ovde kod mene paaaa 70 posto ljudi MADA!!!!!.....ja sam ipak za to da se kupuje ulje proverenog kvaliteta, jer, ipak je to za mesavinu brate! Lanac tako i nekako ali mesavina......ipak uzimati kvalitetno ulje. E, sada da se vratim na ovo ulje koje si ti uzeo. Pa, kao sto rekoh, lepo mi se pokazalo a uz to i mesavinu boji intezivno crvenom bojom, tako da je crvenije nego druga ulja, npr. Stihl, Dolmar....Na kraju ja sam probao sve i svasta i na kraju sam ostao na Husqvarninom ulju XP ili eventualno LS. Pozdrav!
 
Kosjerac je napisao(la):
Duka u prodavnicu po nov i teraj dalje.
Moram tako, nema druge, imao sam negde još dva mača ali kao da su u zemlju propali... ::lose::

@neledr: slažem se sa tobom da treba koristiti proverena ulja, i toga se pridržavam, loša mešavina upropasti testeru...
 
Prvo da Vas sve pozdravim,jer mi je ovo prvi post.
Registrovao sam se sa zeljom da pokusam da pomognem prevarenim kupcima Kineskih Stihl motornih testera,jer sam i ja jedan od njih.Kupio sam je za 80e U Pancevu,i posle 2 rezervoara goriva(nepuna 2) ona se ugasila,i nije vise htela da upali.Ja sam inace mehanicar,a kako sam znao da povratka novca nema,rasklopio sam je do najsitnijeg dela i utvrdio:
radilica je polomila jedan sitan deo venca iglicastog lezaja,koji je zatim upao izmedju klipa i hilzne i napravio totalnu stetu.
Kupio sam novu radilicu"Vilagerovu" u prodavnici za 2200din,zatim iglicasti lezaj bolcne klipa 300 din,oba lezaja radilice 6202 c3 980 dinara,oba semeringa 400din,a klip i cilindar sam kupio za 1000 dinara od coveka koji je hteo da baci takvu testeru jer je izgubio zivce sa njom.
Zatim sam naostrio i onako nov lanac,i mogu Vam reci da radi sasvim solidno,a solidno i sece drva.
Juce sam isekao 2 kubika debljeg jasena,i radi korektno.
Javljacu se povremeno da Vas obavestavam da li radi.
Pozdrav svima.
 
Ne razumem se puno u mehaniku, ali sam čuo za tu kinesku motornu kopiju Stihl-a, ujakov starac je naseo na takvu "prevaru", ako se ne varam mač je 45 cm, on ga je smanjio na 35 i kaže da je zadovoljan sa njom, svima u Bođanima su odavno pocrkale, a njegova i dalje seče..... ::namigivanje::
 
Tako ti je to,jedemo kineski beli luk i kupujemo shtilku za 80e.Stvarno ne razumem jer ta prevara traje preko 4 god,naravno u saradnji sa nasom bracom Romima,koji su kao i uvek snalazljivi i imaju dusu ko pauk muda...O P R E Z!!!
 
Možda bi trebalo reći da te motorke u početku u Pančevu nisu imale nikakvu oznaku kod kineza pa su naša "braća" lepili nalepnice e kasnije se i kinezi osmelili i sad sve u paketu ima za 50 e od kineza naravno kome još nije jasno o čemu se radi za tu količinu para taj obavi "dobru kupovinu" i posle se žali na sva usta ...
 
Vidim da ima jos ljudi kojima ovaj kinez sadi dobro. Dakle ista prica kao i kod mene . Ja sam je kupio na samom pocetku prevare pre 3,5 godine . U mom mestu su svima pocrkale a moja i dan danas odlicno radi.

Dobro moram i ja reci da sam imao problemcica u pocetku koje sam otklonio. Al da napomenem bili su samo sitni problemi.
Sta da vam kazem . Za male pare moze da se pogodi dosta dobra testera.

Vidim da ih sada prodaju na limundu od 5 hiljada pa na gore i moram reci da za njih postoji vrlo solidno interesovanje. Prodaju se na kraju za 6 - 9 hiljada zavisno od interesovanja i same licitacije.
 
svaka roba ima svoga kupca.. i sa najskupljom moze da bude problema .. ee kad te hoce da budes . jeb ....n gace same spadaju tako bar kazu . :haha: :haha: ali sta se tu moze sve je za ljude ne mozemo bez problema pa to ti je :haha: :haha:
 
Cuvajte se "Husqvarne 395 XP" to je ista varijanta kao i prevara sa Stihl-om.Samo sto je ova vise roza nego narandžasta...mozda ciljaju na zensku populaciju... :haha:
 
Naravno da su iskopirali i husqvarnu jer sa shtilom polako postaje cupavo.Cuvajte se i limundovaca,tamo kao cale doneo iz Nemacke pre par godina,pa je u medjuvremenu stigao da umre,pa u duhu starog spskog obicaja naslednici posle godisnjice to sad prodaju...joj jajce ::lose::prica pricu stize :bravo:
 
Da . Primetio sam i tu pricu na limundu.

Kao kupio cale stilku pa je dve godine nakon njegove smrti nasao slucajno u supi , zatrpanu , bez maca i lanca . Kao : nezna koji je model i iz koje godine samo na njoj pise nesto 5000 .

Eto i sa ovom sam se pricom sreo na limundu .

Ima jedan clan na limundu koji prodaje stalno ove testere od 5 hiljada pa dokle dogura. Uvek stavlja na licitaciju , ali i covek naglasi da je to nova testera i da nije stihl vec neka kineska kopija . Tog coveka izuzetno cenim jer nije prevarant .

Video sam tu husqvarnu 395xp koja je potpuno identicna kao moj kinez samo sto je roza. Ove kineske testere se lako prepoznaju po amortizerima koji se uvek vide iznad poklopca rezervoara goriva .

Inace prava husqvarna 395xp je profesionalna testera sa najvecim macem u porvdici husqvarna i koristi se za obaranje debelih stabala ( poput sekvoje ) u Americi .
 
Ima mnogo vecih razlika izmedju kineza i 394 XP,tj. nemaju nista slicno...ali dobro.

A na Limundu ako pise "neispitano,ne znam da li radi,mrzi me da proveravam,itd.U 99.8% znaci da je NEISPRAVNO.
 
Najveca husqvarna je 3120xp,duzina maca je neverovatnih 105 cm,dok husqvarna 395xp 90 cm,ali to su ogromne mrcine i retko se vidjaju kod nas
 
hahah pa ovo nije mač :haha:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qQRlXeJy6Ts&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_fkVKKrmrlY[/youtube]
a piljevine nekoliko džakova :D
 
Nazad
Vrh