Motorne testere

da bas mi je rekao prodavac, a i dobio sam original katolog svih stihlovih proizvoda za 2010. Taj dodatak HS264 kosta oko 180 evropljana, duzina je 60cm. vidjecu poslije dok vidimo kako ce se pokazati u grabovoj sumi. hvala na cestitkama i sve najbolje u novoj2010 :ppozdrav:
 
pozdrav svima ! ja imam ms640, ms 390, husqvarna 576 xp ! prednost dajem 576-ici! mocna pila !
 
Imas u Knjazevcu,"Mehanika" Vojvode Stepe 13 tel.019/734-536 Oni su ovlasceni za Mc Culloch-a,ukoliko je novija testera.Zovi pa vidi...
 
Stihl 038, Dolmar ps33..

Vidim spominjali ste okretanje vodilice (mača, lista), ja to radim prilikom svakog skidanja lanca kad oštrim strojno. Normalno tada ide i čišćenje kanala vodilice, skidanje ruba, podmazivanje zvijezde (za to ima i mast, jer ulje dobije s lanca a kroz bočnu rupu mast ide direkt na ležaj)..
 
Ja je nemam,ali ima komsija ,pa mu dodje inspiracija da je steluje nedeljom popodne. mrvu mu je...be.. ::jako_besan:: ::samo bes::
 
evo je ms260 protiv hrastovine
x0nw41.jpg
 
posedujem vise od dvadeset godina stil 007 nije Bondova pila mac 30cm radi i dan danas za po kuci super makina
 
imam partner P 100. prezadovoljan sam s njom. dobio sam je na poklon od komsije pre 10 godina, sa njom sam iseko drva i drva... nikad nije ni zastucala. nikad nigde nisam nasao ni jedan podatak o toj testeri pa ako neko zna da mi napise neke karakteristike, snagu, broj obrtaja itd.
 
moram da se uključim svaka čast ljudima što poseduju stihl i ostale brend marke testera ( o njima nema potrebe diskutovati jer se uglavnom sve zna) ali mislim da je mnogo zanimljivije reći još nešto o niskobudjetnim testerama koje u današnje vreme može sebi čovek da priušti a da nema velikih potreba u toku godine već čisto za kućnu upotrebu, jesenas sam se i sam dvoumio šta uzeti i odlučio sam se za vilager 024 bila u šumi isekla oko 20-30 kubika sa pauzama od nekoliko dana ista drva kući isekla za ogrev išao sestri i zetu iseći drva i prezadovoljan za takve potrebe idealna treba naglasiti da sam sipao stihlovo ulje za mešavinu i i stihlov lancol i posle završenog rada kompresorom izduvao svu prljavštinu pogotovo iz dela gde ulje ulazi u vodilicu pored testere posedujem i vilager pumpu i trimer bc 1900 s i sa svim alatkama se ponašam isto i sve su ok i preporučujem svima onima koji se ne bave profi sa tim poslom nego imaju potrebe za svoju kuću

Ponavljam Stihl je marka i sve ostale brendirane firme ali to mora i da se plati računicu je lako izvući pa nek svako sagleda svoje potrebe i mogućnosti i šta od tog alata očekuje. Postoje ljudi koji će više platiti samo da bi se mogli hvaliti da imaju stihlov alat a koriste ga sat dva godišnje
malo sam odužio ali za sve one koji se kolebaju nek se obrate slobodno što znam reći ću iskreno bez uvijanja i hvalisanja
 
Pozdrav, ja posedujem 3 motornjaka. Stihl Ms 230 (mali za sitnije poslove), Ms 440(profesinalna testera) i EHO 55(Star 20god a slican je stihlu 051). Prezadovoljan sam sa njima, do sada se nisu kvarili a iz drveta ne izlaze........... :ppozdrav:
 
Pozdrav svima na ovoj temi :cao: imamo stilh 038 iz 84 god i stilh 660 iz 2009 god obe su profesionalne ko ima stilh on zna o cemu pricam . Mi se bavimo profisionalno sa secom suma godisnje posecemo oko 500 pm (kubika) sume na 038 nisam imao ni jedan kvar :nono:ako se ne racuna lanac mac lancanik svesica mebrane filter... dok 660 je masina :D posebnog kvaliteta kupio je jesenas platio 1000 evra ali se za te ::novac:: isplati naravno ako imas posla a ne da ti sedi u garazi :spavam: .Ja moje motorne testere ne odmaram uopste sa njima vrsim obaranje kresanje grena prsecanje i tako sve u krug dok nestane goriva pa nalijem pa opet sve dok ne skupim kolicinu od 15m i na kraju utovar i kuci ni jedna nisko budzetna testera nebi mogla da izdrzi takav tempo rada pri letnjim vricinama ako se slazete :nono: :cool: :cool: :udri: :udri: ::lose:: ::lose::.
Sto se tice niskobudzetnih motornih testera od 10000 - 15000 hiljada dinara mou vam reci da su to samo igracke za decu jer ako oces da imas pravu stvar i da te sluzi dobro i da nikad ne zazalis sto si dao malo vise ::novac:: uzmi profesionalku neces se pokajati ne pricam napamet u tome imam najvise iskustva a i znanja (maticna profesija sumar) :ideja: , ali ako zelis da posle svakog obradjenog drveta pravis odmor (odmaras masinu) ::suncanje:: i stabla sa vecim precnikom da ti prave problem ::samo bes:: onda ti sam izaberi . Po meni one su dobre za negu u vocnjaku za secu siblja i sl ::namigivanje::.
Sto se tice duzine maca ja koristim od 40 do 75cm ako nemate potrebe za vesim macem vi ga nemojte ni kupovati jer pravi problem oko obaranja manjih stabla ili se lanac brze pupi ili radnik brze umara . Ako neko ima neke nedomice oko kupovine m. testere neka mi se javi rado cu mu pomoci .
Izvinite sto sam malo davijo ali nadam se da cu bar nekome pomoci .
Slike cu postaviti kad budem stigo :cao:
 
puno puta se pitam kako bi pojedini ljudi pisali da nema smajlija naravno ne odnosi se ovo samo na tebe novi kolega, pošto ima njih dosta koji bez 5-6 smajlija neznaju da postave post
 
ma uopšte mi ne smeta,taman posla samo sa puno smajlija ceo tekst gubi na ozbiljnosti i deluje kao dečiji rad ali opet stvar ukusa,ne uzbudjuj se kolega samo ti piši kako je tebi lepše
 
šumar
ti se baviš profesionalno i svakako treba da imaš i takvu testeru,ali šta će nekom testera od 800 i više eura ako iseče godišnje 10-20 metara drva,viladžer i sl. će to odrađivati dugo godina
Ja imam Mc Culloch već 12 godna i isečem za moje potrebe godišnje 15-tak metara i nisam nikakvih problema imao.
Kupiću ovog leta Villager VGS 43
 
MONTOYA je napisao(la):
šumar
ti se baviš profesionalno i svakako treba da imaš i takvu testeru,ali šta će nekom testera od 800 i više eura ako iseče godišnje 10-20 metara drva,viladžer i sl. će to odrađivati dugo godina
Ja imam Mc Culloch već 12 godna i isečem za moje potrebe godišnje 15-tak metara i nisam nikakvih problema imao.
Kupiću ovog leta Villager VGS 43
Pa ako si odlucio tako onda tako i uradi ali ja ti nebi savetovao jer moras dosta voditi racuna oko same eksplotacije ne smes je mnogo naprezati moras je i odmarati u radu 4-5 puta na jednim rezervarom i nikako raditi sa njom tehnicku gradju vec nesto manjeg precnika kao sto su drva za ogrev odnosno prostornog karaktera pa ti ona moze i zavrsiti poso .
 
Ja ni ovu Mc Culloch ne odmaram po par sati ne vidim zašto bih Villager 43 koja ima 4 KS odmarao na rezervar nekoliko puta :sta:
Ima kod nas koji se bave profi sečom šume i VGS 43 služi ih već par godina bez greške
 
Nazad
Vrh