PDA

View Full Version : Motorne testere

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

telnett
22-08-10, 19:54
Neverujem

Ako je ko na kolima onda je jedan sraf za ler ( karburator u karburatoru ) , a drugi za kolicinu goriva u radnom rezimu .

Post je spojen: недеља, 22. август 2010. 10:03:50 MST_______________________________________________ __
Evo sada gledam u prospektu

1 Karb se podesava sa montiranim macem i lancem
- H i L osovine su ogranicene brojem obrtaja kao sto je pokazano H dizna - 1/4 L dizna 1/4
- Startujte motor i dopustite da se zagreje nekoliko minuta pri maloj brzini
- Okrenite podesavajuci vijak T suprotno kazaljci na satu tako da se lanac ne okrece. Ako je brzina premala okrenite vijak u smeru kazaljke na satu
- Napravire test secenja, podesite H osovinicu na najbolju sangu rezanja, ne na max brzinu
1 L dizna
2 H dizna
3 vijak za podesavanje ( praznog hoda ) - ler gasa ... Prekucano iz upustva

http://i34.tinypic.com/2qwhml3.jpg
http://i37.tinypic.com/t9wm6b.jpg

savoris
23-08-10, 00:47
pročitah cijelu temu pa bih i ja imao ''baciti'' koju

trenutno imam 5 motorki
STIHL 009
STIHL 026
DOLMAR 100
DOLMAR 109
HUSKA 268

sve su u dobrom stanju i rade skoro svaki dan osim ove huskvarne , prilično je razdrmana i trebalo bi mi osvježenje u vidu veće motorke , na njoj je dobra mašina i ima snage kao sam djavo ali je razdrkana , slaba varnica (bombina) , pola vijaka na njoj je polomljeno ili proklizalo , deklo gdje je špaga za paljenje je isto za zamjenu i ......................

razmišljam o tome da nabavim neku malo veću motorku koja bi samo radila veće prečnike koje nemože da dohvate stilovka 26 i ova dolmarka 109 koje su prilično istih karakteristika
razmišljam da uzmem vilager vgs43 , bilo je riječi o njoj ovdje na forumu ali niko nije rekao nijednu informaciju iz prve ruke

već imam vilagerov trimer i za sada je sve ok , a veliku cifru ::novac:: za profi stroj sa imenom nemam
iskreno da vam kažem nešto sam malo skeptičan prema ovim novim motorkama (ne bitan proizvodjač)
navodim primjer mog šuraka , već 2-3 godine ima MS290 i solidno je zadovoljan sa njom ,ALI njegov brat je spržio kada je nasuo nezamiješano gorivo i kada je rasklopljena niti na cilindru niti na stublini nigdje nema stihl oznake ^-^
motorka je kupljena u austriji i ima račun iz ovlaštenog servisa , nešto tu ne štima :<<> i tada je plaćena oko 800 evra čini mi se

u lokalnom servisu (ovlaštenom) nudi mi čovjek remontovanu MS361 sa novim :cilindrom , klipom , lancom i mačom , stim što dozvoljava da je otvorim i uvjerim se u stanje
cijena 300e

ja sam zadovoljan sa ovom huskom 268 kao modelom i tražio sam istu takvu da kupim ali bezuspješno , odgovarala bi mi i 61 ili 63 koje su jako vrijedne pile

eto ja malo odužih k'o da pišem knjigu ::lose::

Post je spojen: 1282545171________________________________________ _________
evo sada sam zvao prodavce vilagera i VGS43 košta 300evreja ::lose::
bome za sada otpada iz razmatranja , ostaje da vidim za ovu stihl361 ili da se bacim u sredjivanje moje razdrmane huske

DULEmajstor
23-08-10, 17:28
@savoris Pogledaj na netu , proguglaj malo mnogo ti je bolje da nadjes povoljnijeg vgs43 nego tu sredjivanu i krpljenu stilovku. Veruj mi da imam dosta iskustva sa takvim testerama kojima je menjan klip..... one ne mogu da te sluze ni godinu dana . Bolje ti je da uzmes novu testeru . Ja sam kupio jednog stila sredjenog i radio je godinu ipo dana , pa sam sredio mog dolmara 112 klip, radilica, karike, lezajevi i radio je posle toga cele dve godine. Kazu da je problem u tome sto su delovi koji se naknadno ugradjuju nesto tezi i tu nastaju problemi. Nekako kada mi je opet crko dolmar nije proslo ni nedelju dana naisli su cigani i doneli da prodaju nove stilke. Tu sam se upecao misleci da su kradene i dobre i misleci da sam kupio kvalitetnu novu stilku za 90e jer su morali msto pre da ih prodaju da ih ne bi uvatila policija. Medjutim je u pitanju bio kineski falsh . To je bilo pre cetri godine. Ljudi koji su uzimali te stihlove od cigana nisu uspeli da istruzu ni metar a znam i coveka kome je eksplodirala u ruci. Ja sam jedini koji moze da se pohvali da mi ta testera jos uvek radi i da je isekla bas dosta drva. Sada joj trazim samo neki amortizer sto jee puko , a inace radi odlicno. Pre mesec dana sam kupio i huskvarnu 450e novu i sa njom sam prilicno zadovoljan samo moram da je oteram do servisa da mi je majstor malo nasteluje jer se na pola potrosenog rezervoara dosta zagreje i posle nece da upali dok joj ne pritisnem gas , ali mislim da to nije neki problem i da ce se to malo nastelovati pa ce raditi ko zmaj . U suprotnom imam garanciju pa cu traziti zamenu testere ili povracaj novca. _________________________________________________ Zelim ti srecnu kupovinu i preporucujem ti taj vilager vgs43 neces pogresiti ako ga uzmes . Ja znam mnogo ljudi koji poseduju vilager motorke i svi su zadovoljni samo moras da proveris da li ti curi ulje na dizni za ulje i dihtungu za rezervoar kad je budes kupovao tako sto ces joj napuniti rezervoar i ostaviti jedno sat vremena i vratiti se u prodavnicu i ako ne curi kupiti bez razmisljanja.

savoris
23-08-10, 19:13
kupovina vgs43 otpada
cijena je nerealna za nju :<<> skupo je to , ako već izdvajam veće novce odna ću da dodam još toliko para i za 600 evra mogu već da biram profi mašinu

većina ljudi se samo bazirala na stil-huskvarna , mada ima i drugih dobrih mašina
u pošetku sam i ja bio zaslijepljen stihlom i samo stihlom , medjutim mišljenje promijeniš kada uzmeš u ruke dobru huskvarnu 61 63 68 :D , to su zvjerine brale moj , izuzetno vrijedne motorke

onda dolmar , imam dvije , opasno dobre mašine
ovu 109ku sam kupio onako bez veze za 40evra kao neispravna , medjutim kvar je bio to što se samo kabl koji ide na prekidač za gašenje pohabao i spojio sa masom
ova 109ka je izuzetno štedljiva motorka , da ne povjeruješ koliko posla uradi sa jednim rezervoarom , evo upravo sam je sada rasklopio da provjerim seberinge na radilici pošto mi se nekako zalijeće tj. kada pustiš gas ona polako spušta obrtaje , vjerovano falšira zrak negdje ::lose::
cilindar i klip su u izuzetnom stanju , kao novo , karika bi se mogla zamijeniti kada sam je već otvorio

a imam i dolmarku 100 , nju sam kupio za 50e ispravnu , na njoj je svai vijak na svome mjestu , sve je picikato , nevjerovatno koliko snage u tako maloj mašini ima , i ona je danas dobila nov lanac :D

a na ovoj mojoj huskvarni sam danas zamijenio bombinu , tj. elektroniku kako je majstori zovu i bogami kako sam nakratko je probao izgleda će kupovine druge motorke da se odloži , na ovu ću da uložim koji dinar jer joj je mašina u osnovi dobra , samo je razdrndana jer je prethodni vlasnik bio neki krkan {"{":

BeB
24-08-10, 00:27
Telnet@

Kao sto darosavac rece L je od low a H od high , low ti je ler i prelazni rezim a high je rad od 1/4 do punog rezima rada. Tim srafovima se odredjuje kolicina goriva/smese za odredjeni rezim rada ,uprosceno , sa L regulises rad u leru a sa H rad punim gasom.Na stihl-ovim testerama i pise za koliko treba okrenuti koji sraf i to ti je to.Trecim srafom se regulise leptir za gas kao i na automobilskim karbovima .Sa L srafom pdesim lep , stabilan ler rad i trecim podesim visinu lera , taman da ne pokrece lanac ( pod uslovom da je kvacilo ispravno ) , H srafom podesim na najveci broj obrtaja pri punom gasu i OBAVEZNO malo vratim nazad , smanjim max broj obrtaja jer je takav rezim unistavajuci za motor. Fabricki se svaka testera steluje na odredjeni broj obrtaja radilice , iako testera pri punom gasu moze da postigne 10000 - 15000 obrtaja , podesava se na manje da se ne bi ostetio motor.

DULEmajstor
24-08-10, 10:27
Ja mislim da nisi u pravu jer se ler gas podesava sa T srafom gde se on zavija dok se testeri kad je na leru ne prestane da se okrece lanac . A H je za visoke obrtaje , L je za niske obrtaje pri radu gde se lanac naravno okrece.

BeB
24-08-10, 12:34
Dule...@

Pa to sam i napisao ::namigivanje::

neledr
25-08-10, 21:40
Pa, kako da ti kazem,...napisao sam to u smislu da je to testera koja nije ni profi a nije ni potpuno hobi alat,bolja je od mnooooogo modela tipa AGM,Einhell,Keno-Kraft itd,ali naravno i losija od nizih klasa marke Stihl, Husqvarna, Dolmar....naravno i cenovno je dosta povoljnija od istih.Sve u svemu, moje misljenje je da je Villager testera odlican izbor ( ako ne i najbolji ) za novac za koji se prodaje, i za klasu korisnika koji nisu preterano zahtevni.Iz licnog iskustva, znam da je kod ortaka Villager VGS 24, pokazao vise nego odlicno,i da ga sluzi BEZ IKAKVIH problema vec 4-5 godina!Istrugao je sa njom kao neko sa Stilkom ili husqvarnom.Rece mi danas da kad bude stala, kupuje drugu ali VGS 30.Eto, to sam hteo da Ti kazem.Znaci nemora da znaci da ako je manje poznata marka od ovde kod nas ustaljenih, da je to losa spravica. Naprotiv!Stoga Ti zelim da i tebe sluzi koliko i njega i jos toliko!

DULEmajstor
25-08-10, 23:13
Ja imam probleme sa mojom huskvarnom koju sam kupio pre mesec dana. Naime kada secem uopste mi ne podmazuj lanac. Kada skinem mac ulje samo prsti , ponovo vratim mac , krene po malo da podmazuje pocnem da secem i odma prestaje podmazivanje i kove mi lanac. Pri tome mi se i naravno greje testera . Prekosutra je nosim u servis , imam garanciju , mislim da je tu u pitanju fabricka greska i da serviser tu ne moze da uradi nista . Plasim se na sta ce sve to izaci i u sta ce prerasti. Plasim se ako je ozbiljniji problem da mi nece vratiti pare ili zameniti testeru vec me samo vuci za nos dok mi ne istekne garancija. A testera mi je sada izuzetno potrebna. Kajem se sto nisam uzo villagera . _________________________________________________ Jedno pitanje za sve vas koji imate villager vgs24 , vgs30 : da li ste imali poroblema sa onim malim gumenim amortizercicima? Oni se nalaze na rucki i iznad zatvaraca rezervoara goriva ?

telnett
26-08-10, 00:46
Beb zahvaljujem to cu isprobati kada krene seca dvorisna pa cu postovati . >:({

marko d
26-08-10, 00:52
Sta mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o&feature=search

neledr
26-08-10, 15:29
@miroslavjovanovic78,
...pa kao sti bi rekli...:jesam li ti rekao..: .Iskreno i ja planiram da uzmem jednu VGS 24 ili mozda VGS 30, u stvari resio sam.

galki
26-08-10, 17:29
Sta mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o&feature=search
ovaku sam i ja imao samo mali mac to je stihl 070

marko d
26-08-10, 17:49
I kakva je bila?Jel se dobro pokazala?

BeB
26-08-10, 19:04
Telnet@

Zaboravih bitnu stvar , kada stelujes H , testera je sa macem i lancem , drzis pun gas , pa ako to nisi radio neka ti neko pomogne jer uopste nije naivno da turiras testeru a drzis samo jednom rukom dok drugom stelujes. Kad nadjes najvisi broj obrtaja , odvrnes ( ne da zavrnes ) za 1/4 kruga, otprilike.

galki
26-08-10, 19:06
I kakva je bila?Jel se dobro pokazala?

nista posebno nemoze ovim novim ni vode da nosi jeste jaka ali spora do boga jedino mi se svidjalo sto ima sa strane pumpicu i mozes dodatno da druknes da bolje podmaze lanac sto sam i primetijo na snimku da covek radi

DULEmajstor
26-08-10, 20:06
Ja cu mog kineza da nastelujem na maksimum obrtaja pa sta bude bude . Imam drugo testere pa me boli uvo za njega. Kolko radi da radi. Nego tad ce da trosi i vise goriva jbg .

Post je spojen: 1282846141________________________________________ _________
Evo testere koju sam nedavno kupio : http://www.youtube.com/watch?v=65_Z4q2-mLk _________________________________________________ Evo uporednog testa husqvarne 450e i stihla ms260: http://www.youtube.com/watch?v=vwIJghMkaaE&feature=related

service man
26-08-10, 21:33
Trosice vise vazduha,a samim tim imace manje podmazivanje tj. nece dugo.Ubij kineza {"{":

marko d
26-08-10, 21:43
Service man....Kada bih kupovao nov Stihl koji bi mi preporucio?Za oko 20 m godisnje drva..... >:({

savoris
26-08-10, 23:25
Service man....Kada bih kupovao nov Stihl koji bi mi preporucio?Za oko 20 m godisnje drva..... >:({

bilo koji ako je nov >:({

to su zanemarive cifre za stihl , ja dnevno pičim i više od 20 metara , doduše samo u metrice
možda nešto u stilu 29ke bi ti odgovaralo , više ti zavisi od veličine drveta u šumi

ja sam prije imao samo stihl 009 i zadovoljavala je potrebe jedne kuće , polako i pamet u glavu i malo više vremena i sve sam sa njom rezao , inače šuma mi nije velikog prečnika pa je moglo

marko d
26-08-10, 23:27
I ja picim 20 metara na dan ali to bude nekih 2,3 dana u godini.. :lol:...za svoje potrebe.......

savoris
26-08-10, 23:39
ma tebe sve od 018 pa nagore može da zadovolji

service man
27-08-10, 15:33
Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.

DULEmajstor
27-08-10, 22:47
Ja sam danas sklopio mog kineza. Dok je imao nesto malo novog benzina radio je odlicno. Poceo sam da mu stelujem dizne ali je nestalo goriva . Potom sam sipao malo stare mesavine , prilicno je dosta stara . I desilo mi se da je u pocetku super radio samo poceo da se gusi . I onda upali pod sauhom i radi cim mu vratim sauh on pocne da se gusi i ugasi se . Da li je to zbog mesavine ? Sta bi moglo da je u pitanju ako nije mesavina ?

BeB
27-08-10, 23:09
Problem je manjak goriva , a razloga moze biti vise , cak i stara mesvina.Najcesce je ili zapusen filter goriva u rezervoaru , ili probusen isti pa trunje zapusi sito u karburatoru.Kreni prvo od sveze mesavine.

DULEmajstor
27-08-10, 23:27
Znaci sveza mesavina , Pa onda filter u rezervoaru , a ako nista od toga ne bude bilo onda otvaranje , razvaljivanje i ciscenje karba. Ja sam u pocetku mislio da je tu problem do toga sto sam malo pomako diznu. Ali kako god da je namestim on se isto ponasa . Ako nista od ovoga ne uspe onda cu da probam da zamenim ceo karb i stavim karb sa dolmara 112. Ali to u krajnjem , krajnjem slucaju . Javicu vam sta sam uradio prekosutra pa ce mo videti sta i kako . Hvala na pomoci. >:({

savoris
28-08-10, 00:14
@dulemajstor
koja motorka je u pitanju ^-^

neledr
28-08-10, 09:29
Imam jednu nedoumicu:koja od ova tri ulja za mesavinu za ovu malecku testeru MS 170?
http://i33.tinypic.com/dwfe3m.jpg
http://i38.tinypic.com/2dv7jhi.jpg

DULEmajstor
28-08-10, 10:16
Neka kineska , nema na njoj marku ali je potpuno identnicna fivei od 1,7 kw . Do sada je radila tri godina bez problema i isekla silu drva.

poljoprivrednik u pokusaj
28-08-10, 10:18
Imam jednu nedoumicu:koja od ova tri ulja za mesavinu za ovu malecku testeru MS 170?
Ako nemas puno rezanja STIHL posto mu je bar cjena kodnas duplo veca od modricinog a kvalitet mu nije upitan.

DULEmajstor
28-08-10, 10:21
neledr@ Izaberi od ova tri samo ono koje je zapecaceno sa folijom na otvoru flase kad odvijes poklopac. Ostalo je sve lose i nezapecacene flasice je mogao da puni ko god je hteo i da sipa svasta u njih. Ja kupujem samo sinteticko huskvarnino ulje i to uvek zapecaceno sa folijom koji ne mozes nikako da skines vec samo da je probusis. To ulje kosta 140din za mesavinu od 5l .

Post je spojen: 1282948058________________________________________ _________
Ove bocice stihl ulja koje se kupuju na pumpama i ... su jako loseg kvaliteta i ni jedan serviser ga ne preporucuje jos mi je licno i rekao serviser da ni po koju cenu ne sipam to ulje. Druga prica je kao sto sam i rekao u prethodnom postu kada se na otvoru flase nalazi folija zapecacena. Samo to je pravo stihl ulje , ostalo puni ko stigne i ne treba se igrati time.

Post je spojen: 1282983712________________________________________ _________
Ovako sad kad sam pokusao da ga upalim nije hteo nikako. Potom sam mu sipao malo goriva u karburator i odma je upalio na kratko. Provericu mu taj filter goriva sutra pa cu da vidim da li je on u pitanju.

neledr
28-08-10, 12:59
Mozda jedno glupo pitanje....hmmmmm....a, jel' smem da pravim ja mesavinu sa tim Husqvarninim uljem i da je koristim u mojoj MS170-tici? U servisu su mi dostupna ulja u zatopljenoj flasici kao sa slike Stihl i Husqvarna LS low smoke oil, zelene boje msm da je sintetika u zapecacenoj ambalazi sa folijom 1l pakovanje.Dakle smem li ja da koristim to ulje i ako je to najbolji izbor onda cu to i da kupim (cena kod nas je oko 1100 ili tako nesto dinara).

meeker
28-08-10, 13:05
Naravno da smeš. Pa ni stihl husqvarna nisu proizvođači ulja već ga prodaju pod svojom robnom markom. Koristio sam valvoline i total dvotaktole bez problema i naravno stihl i husqvarna. Ova cena je za 1l.
>:D

DULEmajstor
28-08-10, 16:09
Koristi slobodno huskvarnino ulje . To je sinteticko i koliko sam ja informisan najkvalitetnije trenutno na nasem trzistu. Kod nas koriste to ulje i vlasnici stihla. Bas sam se o tome raspitao u servisu u kome sam i kupio testeru. Kod njega ima da se kupi i stihlovo i dolmarovo ulje inace.

Slobodno sipaj i ne razmisljaj.

BeB
28-08-10, 17:21
U principu , svako kvalitetno sinteticko ili polusinteticko ulje ce ti odgovarati , samo oprezno kod kupovine , mnooogo je falsifikata , i pravi mesavinu prema uputstvu za testeru , ne prema tome sta pise na flasici ulja. U slobodnoj prodaji postoji ambalaza za ulje sa stihl nalepnicama .

neledr
29-08-10, 13:33
Hvala Vam, @BeB, u pravu si apsolutno, za to, ali neverujem da bi zvanicni distributer kao Stihl Srbija u Lominoj 5, u BG-u sipao svasta u flase.Kako sam zakljucio, ispada da je to Husqvarna LS ili XP ulje ipak najbolje, pa cu ga i uzeti.Nekako sam zavoleo ovu testeru pa bih da me sto duze sluzi, i zato i zelim da koristim najbolje ulje za nju.Jos jednom hvala Vam svima,a kada ga budem uzeo saljem i slikicu. Pozdrav!

DULEmajstor
29-08-10, 14:04
Resio sam problem sa kinezom. Zapusio mu se bio najverovatnije metalni filter u rezervoaru za gorivo. Sada radi odlicno ali mi se sada javio drugi problem. Blokira mi zvezda na macu.

Kupio sam juce na benziskoj pumpi u mom mestu ulje na tocenje za lanac. Kada sam ga sipao u testeru upalio i dodao gas poceo je da mi pusi lanac i mac celom duzinom. Potom sam otvorio flasu i pomirisao . Ustanovio sam da mi ulje mirise na kremu za suncanje. Kada sam strugao strugotina koja je dosla u kontakt sa takvim uljem se prosto okamenila. Ovako nesto mi se dosad nikad ali bas nikad nije desilo. Zbog toga mi je verovatno i ProPao mac. Do sada sam uvek kupovao to ulje i na toj istoj pumpi , ali dosad nikad nije mirisalo na kremu za suncanje.

neledr
30-08-10, 15:56
Kao sto rece BoB , treba paziti.Ja licno za malecku uzimam Lancol i za sada nisam imao problema.
@Dule...
Ja sam resio problem sa zvezdom, tako sto sam sipao naftu u posudu stavio vrh maca unutra i rukom okretao do besvesti...jeste da sam posle satima smrdeo ko tigar ali sam zavrsio posao, pa sam posle problem nafte resio panol pastom! :lol:
E, posle toga dosao red na spric napunjen uljem, pa polako okretao zvezdu prstom a iza svakog zuba po nekoliko kapi ulja i to je bilo to.Taj mac na vrhu nije imao onu rupicu za podmazivanje, pa sam morao tako da resim dok ovaj drugi ima pa ponekad kad posle posla ocistim kanal,mazalicom ubacim masti u nju.Probaj mozda uspes, jedino ako ti nije otisao onaj lagercic e, onda mora drugi mac ja mislim, jer nema mu popravke.......Pozdrav

Post je spojen: 1283173608________________________________________ _________

Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.

Tacno tako, odradio sam pre nekoliko dana jedno 15 metara, laganice i samo polako,ipak je to mala testerica (MS170/180), mada sam oborio sa njom jednu bukvicu cisto onako iz radoznalosti, i imala je oko 30-35 cm....e, nisam sad merio za koliko jer nisam ni zurio....laganice i opusteno.Ali kao sto Ti rece, za obaranje je ipak od 29-ke pa na gore.

marko d
30-08-10, 17:40
Ne znam za vas ali ja sa mojim Stihl 029 Super radim sve...i obaranje i presecanje...imam samo tu testeru..jeste mala ali obaram i bukve,cer,bagrem i sve sto je na redu.....i mnogo dobro se pokazala......Meni se uopste ne cini da je ona mala za obaranje........ ^-^

dulis
30-08-10, 22:56
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?

neledr
30-08-10, 23:15
mislim da su u pitanju nekoliko stvari...npr.,zaprljani filteri goriva i vazduha,karburator,odnos smese gorivo-vazduh ili jednostavno prejaka mesavina, odn.previse ulja u mesavini.

savoris
31-08-10, 00:07
danas zamijenio kariku i membrane karburatora u moba dolmara 109 , druga motorka , cepa kao blesava ::svaka cast::

neledr
31-08-10, 16:53
He,he....pa naravno, kad je ono najbitnije novo....a i onako s obzirom da ima 2KW/2.8 Ks, ne nedostaje joj snage.

DULEmajstor
31-08-10, 23:43
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?

Filter goriva ti se nalazi u samom rezervoaru. Kada otvoris poklopac rezervoara . Izvuses komplet crevce sa nekom savijenom zicom, iscupas filter iz crevceta i produvas sa kompresorom il pumpom za bicikle.
Filter vazduha odvijes onaj plastican sraf, skines poklopac izvadis filter, otvoris ga, operes benzinom ili deterdzentom za sudove.
Kada ti se testera zagreje imas sa strane diznu oznacenu sa slovom T I us pomoc ne regulises ler gas na testeri da ti se ne bi gasila kada pustis gas.
O kom kinezu je tacno rec?

dulis
01-09-10, 04:28
rec je o fivea crvena motorka 2ks

savoris
01-09-10, 09:43
koliko košta vilager 43 kod vas u Srbiji , ja mislim da bi trebalo biti kakve razlike nego ovdje kod mene uzimajući u obzir razlike u cijeni trimera

MONTOYA
01-09-10, 10:41
i ja sam je merkao
zadnji put kada sam gledao bila je 24000 din.

telnett
01-09-10, 20:45
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .

DULEmajstor
01-09-10, 21:25
rec je o fivea crvena motorka 2ks
Koliko sam te razumeo ona super pali i sve super radi samo je problem u tome sto kada seces i preseces neko trupce ona se ugusi i ugasi.

Da li posle pali bez problema ili se namucis dok je upalis?

Postoje tri mogucnosti:

1. Blokira zvezda na vrhu maca. Kada ti se to desi skini mac i lanac i proveri kako se okrece zvezda na macu i da li blokira , negde zakacinje i sl. Ako postoji neki takav problem onda je jedino resenje kupovina novog maca.

2. Nedostatak vazduha. Problem se desava usled zaprljanosti filtera vazduha koji treda da se ocisti u benzinu ili pomocu deterdzenta za sudje , a potom se dobro izpere i osusi i na kraju namontira na testeru.

3. Nedostatak goriva. Problem se javlja u slucaju zacepljenosti metalnog filtera u rezervoaru, ostecenosti nekog crevca za dovod goriva ili zaprljanosti samih sitanaca u karburatoru. Problem resiti: Uzeti jedan komad cvrste zice , saviti, napraviti kukicu i izvuci metalni filter iz rezervoara. Filter skinuti sa creva i pomocu kompresora produvati ili uz pomoc pumpe za gume dok se ne uverite da su rupice ciste. Prekontrolisati sva crevca za dovod goriva . U slucaju zaprljanosti karburatora konsultujte se sa serviserom motornih testera.

Sitni i retki problemcici:

1. Proveriti da li se kojim slucajem nije iscupao kabal za svecicu.

2. Skinuti svecicu i ocistiti finim smirgl papirom.

3. Proveriti da li crevo za dovod goriva nije dobro pricvrsceno i da li ne uvlaci vazduh i stvara samim tim probleme.

Kada budes proverio sve ove moguce nedostatke javi mi se za dalje instrukcije u koliko nisi resio problem , i u slucaju resenja problema koji je problem u pitanju kako bi se sa njim upoznali i ostali clanovi foruma.

I ja imam istu testeru. Sliku sam postavio negde izmedju pete i desete stranice ove teme u koliko te interesuje da pogledas.

savoris
01-09-10, 21:33
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .

i koliko bi to izašlo u konačnici ^-^

dulis
01-09-10, 22:28
Nije do maca,kupio sam jos jedan novi husqvarnin mac malo kraci i novi lanac koji odgovara za taj novi mac i isto se desava ,ona meni ne gusi drvo ,ja isecem drvo do kraja,kad odmaknem testeru od drveta i pustim gas ona se ugasi u jednom stilu kao da u momentu zablokira.medjutim ja je ponovo upalim stisnem gas i rezem dalje.A zanima me jos kod ovog metalnog filtera za gorivo sa jedne strane ima gde se natice na crevo a sa druge je neki spuzvasti filter pricvrscen metalnim kopcama za metalni deo filtera,da li je dovoljno da skinem crevo za gorivo sa kompletnog filtera i produvam ili se treba i taj spuzvasti deo koji je pricvrscen kopcama razdvajati i otkopcavati od glavnog metalnog kucista pa cistiti.javljam se kad procistim malo ove osnovne stvari to jest filtere

DULEmajstor
01-09-10, 23:41
Dulis ...

Sada znam u cemu je problem kod tebe 90%

Na testeri ti se nalaze zasticeni sa crnom gumom koja ima rupice za sravciger srafovi-dizne L i H koje su jedna do druge i T dizna koja je postavljena iznad te dve dizne . T dizna je dizna za ler gas koju ces nastelovati sa uskim obicnim srafciderom tako sto ces je zavrnuti za nekoliko krugova do te mere kada ti testera dok je zagrejana ne krene da obrce lanac a da pritom ti uopste ne drzis gas. Kada se to dogodi i ona sama krene da obrce lanac pomalo , a da ti pritom ne drzis gas - onda lagano popustaj tu diznu dok lanac ne prestane da se okrece pri otpustenoj rucici gasa. Cim se lanac zaustavi vise nista ne diras sraf i testera bi trebala sasvim normalno da radi i ne bi trebalo da pravi isti problem koji si opisao.

Kada ovo odradis javi da li je bilo uspesno.

I jos nesto me jako interesuje . Da li imas problem sa curenjem ulja kada ostavis testeru ugasenu da boravi nekoliko dana sa punim uljnim rezervoarom. Da li ti se na betonu napravi barica ulja ispod testere.

savoris
02-09-10, 14:14
sada naidjem da kupim silka za trimera i nadjem akciju motornih pila
STIHL MS390 košta 950km=425e
MS361 košta 1100km=550e
MS018 košta 410km=205e

nešto sam mjerkao ovu 390 a ona 361 me sama doziva :D
dobijam plaćanje iz dva puta pošto sam stari mušterija

dulis
02-09-10, 15:40
ne ,nema barice ispod ulja,mogu da ostavim pun i po dva meseca.a sta ako mi je neki kolega malo cackao dizne L i H ,kako da to nastimam dobro? i nisi mi odgovorio napitanje u vezi sa filterom goriva?

DULEmajstor
02-09-10, 19:56
dulis

Za L i H dizne smo razradili i objasnili detaljno stelovanje 2-3 stranice ispred u ovoj temi .

No ako ti lepo reze te dizne ne bi trebalo da su problem. Da li si proverio i dotego T diznu koja se vremenom tokom rada otpustila ?

Filter bi najbolje bilo ako bi mogao da slikas i da postavis da bi vido da li je isti. Njega nemoj da rastavljas vec ga samo skini sa creva i izduvaj.

Kolko je stara ta testera i kolko si je platio u evrima? Ja sam jos dok je bila potpuno nova imao problem sa uljem koje curi pored dizne za ulje.

BeB
02-09-10, 20:48
Dulis , skini taj sundjercic i ispod njega ima ( treba da bude ) sito koje zadrzava cestice , izduvaj ga i operi sundjercic , a to sto kad oduzmes gas u radu kao zaglavi , skini deklu startera pa probaj koliki luft ima ventilator/magnet , da ne struze o starter , znaju da imaju preeeveliki aksijalni zazor.

dulis
03-09-10, 15:14
Dao sam nekom svom prijatelju da malo naštela ta tri šrafa ali nisam bio prisutan pa ne znam koja je od ta tri dotezao.Sad je ler malo previše pojačan ali se ne gasi više i radi dobro,dobro reže.Malo kad je upalim dok je hladna okreće se lanac na leru,a poslije se ne okreće više i dobro radi.platio sam je 100 evra u robotu u Banjaluci.I moj komšija je uzeo istu takvu i prezadovoljan je sa njome.One su skroz crvene.One imaju metalno kućište za rezervoar,sa uljem.Evo u današnjim novinama vidim da je u toku akcija u robotu,mnogo stvari izmedju ostalog i motornih testera.Trenutna cena im je 61euro i dobiješ garanciju oko godinu dana čini mi se

DULEmajstor
03-09-10, 18:40
Ja sam moju uzo za 90e . Ista je potpuno . Narandzasta odnosno svetlo crvena . Isto ima metalan rezervoar naravno . Samo mi sad fali mac moram da kupim i stavicu malo manji oko 35 .

Beb: kod mene nema tog sundjerastog dela . I ja sam se zacudio kad sam vido da ga nema . Nisam zagledivao dal nije ispao negde u rezervoaru. Uglavnom sad radi perfektno , samo cu joj kupiti mac koji ce da odgovara i ovoj huskvarni koju sam sad kupio i kolko radi da radi .

BeB
03-09-10, 20:51
Pa ima vise ( barem 3 ) modela filtera goriva koje nalazim u Kineskim testerama , jedan je metalni sa sundjerom na vrhu koga drzi neka kopca , imaju veeoma tanko crevo goriva tako da ne moze bilo koji. Bitno je samo da u karb ne dodje nefiltrirano gorivo jer ce zapusiti sito u karbu ili gore da ode u kanalice , e onda ne valja.

neledr
04-09-10, 23:43
...a kako to da na Stilkama MS 170/180 na karburatoru postoji samo jedan sraf za stelovanje.Jel moze na njih neki drugi karb? Msm cisto onako iz radoznalosti...?

BeB
05-09-10, 09:46
Pa takav je karb , steluje se samo ler i prelazni rezim , pun rad ne. Moze se staviti drugi karb , ali se mora izbusiti jos jedna rupa na rukohvatu ( radio sam vec )

galki
05-09-10, 18:37
Ako nekog interesuje STIHL O70 neka se javi da mu dam broj telefona , naleteh na čoveka u Rumi na vašaru prodaje je, testera je u ekstra stanju čiča je ceni 150 eura.

savoris
05-09-10, 20:33
a ko ima ledja za to , njen mač ja mislim da je u originalu 120cm

Kosjerac
08-09-10, 15:30
Evo stigla prinova kod mene, husvarna 142, za sitne poslove i raskresivanje i da pomogne starom dolmaru.
http://img2.imagetitan.com/img2/small/40/40_p9080028.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=40_p9080028.jpg)

BeB
08-09-10, 16:00
Lepo >:({ koliko si je platio?

sumar
08-09-10, 18:13
Sto pre neka se otplati >:({

Kosjerac
08-09-10, 20:41
Imao je neki popust, a iznela je 29488rsd i uzeo još nekih sitnica znači sve to 300evra.

savoris
08-09-10, 22:05
ja jutros išao gledao jednog stihla 38 i nije mi se svidio , slaba kompresija , cijena 180evrova

Dzogi_89
08-09-10, 22:08
@Kosjerac prava masina....
zna neko gde ima i kolika je cena za husqvarnu 365?

Bosonoga
09-09-10, 00:06
Savo neznam kavu motorku tražiš ali kod mene čovjek prodaje Hursqvanu 372XP, cijeni je 700 KM. Daje i garanciju na nju.

Kosjerac
09-09-10, 00:22
Dzogi 89 ima kod mene i cena je negde oko 71 hiljadu i još neki dinar, znači oko 700 evra sa popustom naravno, danas sam je gledao kad sam kupovao ovu 142, a dogodine ako bude sve po planu i programu treba da bude u mom vlasništvu.

savoris
09-09-10, 09:41
Savo neznam kavu motorku tražiš ali kod mene čovjek prodaje Hursqvanu 372XP, cijeni je 700 KM. Daje i garanciju na nju.

mnogo mi je to para za polovnu , nije bitno stanje
ako već dajem pola para od nove onda idem na novu ::namigivanje::

to jeste strojka i zapala mi je za oko , moćna motorka

neledr
12-09-10, 11:25
E, sta bi-bi! Ja uzeh ovo ulje za Stihl ms170. Nadam se da se nisam z******o!
http://i51.tinypic.com/2b9s0l.jpg

DULEmajstor
12-09-10, 16:44
@Neledr

Jel je boca zapecacena odozgo ?

Post je spojen: 1284299134________________________________________ _________
To je sinteticko ulje i ne moze da ne valja ako je original.

savoris
12-09-10, 16:49
stiglo pojačanje :D 4,7ks
DOLMAR model pitaj boga koji , djeluje da je u dobrom stanju
kada daš gas bukvalno skače iz ruku

http://img291.imageshack.us/img291/6955/abcd0018ts.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/4458/abcd0017r.jpg

sada moja armada izgleda ovako
STIHL009 , DOLMAR100 , DOLMAR109 , STIHL026 , HUSKVARNA268 , DOLMARzvijer
http://img707.imageshack.us/img707/7199/abcd0019o.jpg

poljoprivrednik u pokusaj
12-09-10, 17:06
svaka cast Savo samo jadna li je suma gdje udje samo dio iz ovog arsenala.

savoris
12-09-10, 17:40
znaš ti onu pjesmu

nisam krao , šumar mi je dao
ja sam samo dvije osjekao
:lol:

ma jok nije to tako strašno ::namigivanje::

neledr
12-09-10, 21:28
@ Dule,
Ima foliju i na jednom i na drugom cepu.Veruj mi, jedva sam je probio (da izvines) :lol: ,koliko je utopljena u kanticu.Valjda ce valjati za malecku Stihl-ku ^-^

Kosjerac
12-09-10, 22:04
stiglo pojačanje :D 4,7ks

Savo takav je i moj dolmar, odlična mašina, jaka, samo malo teška i nema amortizere ali jbg pravljena '65 god. http://img2.imagetitan.com/img2/small/41/41_slika0058.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_slika0058.jpg)

savoris
12-09-10, 22:17
ma ona mi samo treba za napraviti nekoliko rezova na velikim drvima , vidiš i sam da ne oskudijevam sa malim i srednjim motorkama one će odraditi većinu posla
ova ej samo za ''muške'' stvari :D

kako si zadovoljan njom , kako služi , ima li dijelova
ako ima na njoj šta da se pokvari :lol:

DULEmajstor
12-09-10, 23:43
@Savoris

Kolko si platio ovog dolmara ako nije tajna ?

savoris
12-09-10, 23:46
ma ja nisam dao pare nego sam uzeo od čovjeka da mu skinem bijedu sa vrata da se ne pati više :lol: :lol: :lol: :lol:

nisam je snimio ali ima potpuno isti zvuk kao ova koji je jako karakterističan za dolmar mašine
SuL_wPPrnUM&feature=related

MONTOYA
13-09-10, 09:33
čudan joj rukohvat
gde joj je gas
nije valjda na uvrtanje kao na motoru :D

savoris
13-09-10, 20:50
nije nego imaš jedan leptir pored rukohvata koji pritišćeš palcom

šandor
13-09-10, 23:39
Drug mi je kupio jednu mašinu za sećenje i cepanje drva :

( nije reklama )

http://www.youtube.com/watch?v=zhFuUpS41BY

savoris
13-09-10, 23:50
Drug mi je kupio jednu mašinu za sećenje i cepanje drva :

( nije reklama )

:D samo kako se ovo ponaša kada mu upadne nešto čvrgavo ^-^

šandor
13-09-10, 23:58
Ne znam ^-^ .

neledr
15-09-10, 00:56
Evo ulja u svetu (Nemacka) za "Stihl-ovce".Redom:mineralno, polusynth, full synth.
http://i53.tinypic.com/2efjexf.jpg
http://i53.tinypic.com/r1my53.jpg
http://i54.tinypic.com/2rfx5eh.jpg
....znaci mineralno oznaka HP, polusint oznaka HP Super, Full sint oznaka HP Ultra....

DULEmajstor
18-09-10, 10:38
Sandor

Kakva masinica
Samo steta sto ne moze da sece i neke deblje komade drveta

d.j.grljanac
18-09-10, 11:35
Ја имам ОПЕН тестеру већ 25 година, просечно посечем двадесетак кубика годишње и до јуче нисам имао никакакв проблем. Јуче невоља, прегреје се после пет минута, створи велики притисак у резервоару горива и избацује гориво на одушку у јаком млазу, трокира, не пали поново док не променим свећицу.
Зна ли неко одакле да почнем са поправком?

DULEmajstor
18-09-10, 12:00
Ја имам ОПЕН тестеру већ 25 година, просечно посечем двадесетак кубика годишње и до јуче нисам имао никакакв проблем. Јуче невоља, прегреје се после пет минута, створи велики притисак у резервоару горива и избацује гориво на одушку у јаком млазу, трокира, не пали поново док не променим свећицу.
Зна ли неко одакле да почнем са поправком?

Prvo ciscenje dizni
koje ne verujem da si dosad ikad cistio. Proveri i pumpu za gorivo ako je imas. ona moze da stvara jak pritisak

Kosjerac
18-09-10, 21:49
Od karburatora.

d.j.grljanac
20-09-10, 11:37
Хвала на саветима, јуче пало растављање, чишћење, продувавање...

service man
20-09-10, 15:01
Kad ti se ugasi odvrni cep rezervoara pa probaj ponovo da palis.Mozda nema dobar odusak pa pravi vakum,ako je to menjaj cep rezervoara ili odusak zavisi kakav je.

DULEmajstor
20-09-10, 19:04
Ljudi pomagajte!!!

Naime , na mom malom kinezu mi se desava sledeci problem . Kada ga upalim i dam mu gas on ga ne prima nego se prosto ugasi , Kad mu gas lagano dodajem malo po malo on tek tad ubrzava polako i kad dodje do odredjenog broja obrtaja ponovo se ugusi i ako mu ne pustim gas on se gasi.

Iskljucivo ad pali pali pod sauhom i nece nikako drugacije . Sta da mu radim . Da li su to membrane ? Ja imam jedan stari tillotson pa bi mogo kad budem imao vremena da zamenim ceo karb. No sta bi mogao da pogledam pre skidanja karba ?

Post je spojen: 1284998974________________________________________ _________
Sad sam ga upalio i izvuko samo malo sauh . Tada je sasvim dobro primao gas ali to je kratko trajalo i odma bi se gusio . Kad sam mu bio skinuo mac nije se tako gusio. Proveravao sam i lanac se sasvim lepo okrece i ne zakacinje nigde.

galki
20-09-10, 19:30
ili ti je zapusao karburator ili ti negde falsira na karteru vazduh >:D

BeB
20-09-10, 20:28
Vidi prvo filter goriva , u rezervoaru , ako je metalni sa nekvim cupavim filterom na vrhu koji drzi kopca , skini kopcu i imas ispod toga sito koje se obicno zapusi i nema dovoljno goriva za karb , produvas pazeci d ti ne ispadne sito pa se izgubi.

dkocic
20-09-10, 21:16
DuleMajstore posalji karburator i 300 dinara ja tebi ispravan i da se negasi.
Kinez je prava stvar.

DULEmajstor
20-09-10, 22:19
na filteru nema nista , samo metalan deo i nista drugo.

dulis
21-09-10, 12:45
nabavio sam neku motorku tomos husqarna 266 stara oko 20.g za male pare,moze li mi neko reci koliko bi ona otprilike mogla da ima konjskih snaga,a i na njoj je neki kraci mac,tako da ne mogu da ocijenim kolika joj je snaga?

German hunting terrier | Jagdterrier