Motorne testere

Verovatno karburator raštelovam, ili uvlači falš vazdu....
 
Rastislav je napisao(la):
Ja imam villager vgs-30c i nesto me zeza karburator, bila je kod jednog majstra i nije nastelovao kako treba...kaze promenio iglicu,membranu ali ona se gasi pri vecim obrtajima tj kada pocnem da secem onda se ugasi...kao da malo goriva dobija...filter za gorivo je cist!Jel imao neko takav slucaj na villagerovim testerama?Probacu kod jos jednog majstra a mislim da je najpametnije da promenim karburator...razocarao me villager! (ima samo godinu dana a nisam popilio ni 10 kubika)

vidi kakvo ti je dovodno crijevo do karburatora , sličan problem sam imao ja na mojoj DOLMAR 100 i crijevo je tako kurvanski napuklo da sam jedva jedva primijetio :ppozdrav:
i ne crkaju ni karburatori tako lako ::namigivanje::
 
Najverovatnije da je rastelovan karburator...mislim da nije do falsh vazduha....
Mislim da nije dovodno crvo napuklo malo sam ja to sacovao i nisam video a i testera je relativno nova.

Ovlasceni servis mi je u Kacu,trideset kilometara od mene,pa sam ja nju nosio drugom majstoru da mi to brze uradi ali nije pomoglo...probacu jos kod jednog ako taj ne bude siguran da zna da nasteluje karburator onda nosim u servis!
 
E vidiš to je kod nas generalno veliki problem idemo okolo naokolo od jednog do drugog "majstora" puno puta oni više pokvare nego što poprave, ipak ovlašćeni servis je ovlašćeni servis, ne mudruj nego je odmah odnesi u servis veruj mi to je najjeftinija varijanta
srećno u popravci
 
Rastislav je napisao(la):
Najverovatnije da je rastelovan karburator...mislim da nije do falsh vazduha....
Mislim da nije dovodno crvo napuklo malo sam ja to sacovao i nisam video a i testera je relativno nova.

Ovlasceni servis mi je u Kacu,trideset kilometara od mene,pa sam ja nju nosio drugom majstoru da mi to brze uradi ali nije pomoglo...probacu jos kod jednog ako taj ne bude siguran da zna da nasteluje karburator onda nosim u servis!
Promeni samo crevo za dovod goriva i resio si problem.
Pri vecem broju obrtaja ne dobije dovoljno goriva pa se zato gasi.Ima jos nesto interesantno,ako je jaka mesavina isti simptomi hoce da se javljaju. ::namigivanje::
 
Nije do creva jer je pre radila dobro...ali provericu ga jos jednom.
Nije jaka mesavina...to sam i ja isto bio pomislio jer sam pravio malu jacu pa sam smanjio na 2.5% kao sto pise u upustvu ali nije pomoglo... :haha:
 
@Rastislav
Rastislave, u Backom Petrovcu i okolini nemas neke majstore. Pravi ti je u Beceju, Pro technik 021/6917548. Ne znam koliko ti je to daleko, ali vredi odneti. Ako ne, ta testera cini mi se ima 2 godine garancije pa odnesi gde si kupio i reklamiraj.
 
Pisao sam Vam jednom o Villageru.Dakle i dalje stojim iza onoga sto sam tada rekao:veoooooma dobra stvar za te pare!Tvrdim!
 
cao ljudi, ja sam novi na forumu i imam jedno pitanje za iskusne sa motornom testerom. Sta mislite o sthilu ms 440?
Post je spojen: [time]1291159453[/time]
_________________________________________________
pozdrav ljudi dali neko imao iskustva sa sthil ms440 ,i da li zna koje su joj mane
 
odgovorio sam ti u predhodnoj temi ali ako hoces da ti neko nesto kaze na ovom forumu moras da postujes pravila ovog foruma odnosno da se prvo predstavis u odgovarajucoj temi za nove clanove ako to jos nisi ucinio ?
 
ekstra spravica kome treba tolika...
16gki2r.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=lMtvNZDlonk&feature=related
 
Rastislav :


I ja sam imao takav problem sa mojom kineskom testerom . Na leru radi super , kad se doda pun gas i krene da se sece gusi se i gasi .

Problem je 99% dovod goriva. Znam to da ti kazem iz licnog iskutrva .

Na karbu imas dva creva , Skini oba ali pazljivo (tanka su) , isprazni rezervoar i produvaj oba ( nemora da znaci ako je jedno uredu da je i drugo) . Kad to odradis sipaj malo goriva i probaj.

Druga mogucnos je zapusen odusak na poklopcu rezervora i nabije veliki pritisak u rezervoaru i ne doprema u karb potrebnu kolicinu goriva .

Treca mogucnos mozda je puklo jedno od creva ( ono donje sa desne strane karburatora sto je prikaceno je bitno , meni je ono napravilo probleme ) dovoljna je samo mala pukotina koju okom slabo mozes i da vidis , i da ti izazove takav problem. Proveri to pazljivo .

Kard ti nije sigurno. Nemoze on tek tako da strada ma kakav bio i ma ko ga proizvodio .

poz.
_________________________________________________ Jocko
dobrodoso na forum. :ppozdrav:
 
Gledao sam creva odokativno izgledala su mi u redu...a i testera je relativno nova pa nisam racunao na takve probleme...mora biti onda to...
 
Tek sam se uclanio pa da probam odmah da nekome i pomognem,iz mog dugogodisnjeg iskustva servisera testera mogu reci da je kvar te testere ako se moze tako nazvati samo zapusen filter goriva u rezervoaru jer te kineske testere imaju jako lose filtere i brzo se zapuse upravo zbog toga kako neko ranije rece da je isti problem resio produvavanjem kroz creva koja idu sa rezervoara ka karburatoru medjutim to je kratkorocno resenje treba zameniti filter kvalitetnijim i resiti problem na duze vreme
 
Ja se tu nebi zajebavao :nono:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MXoi1Ol4V2A[/youtube]
Evo jos jedan za naseg @Savorisa
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=otBWvKM4RKg[/youtube]
 
Nazad
Vrh