Motorne testere

GORAN@64
Sad vidim da sam lose srocio prthodnu konstataciju , da si izostavio Kineseke proizvodjacce, za brendove stoji to sto si rekao , a za ove Kineske , osim Wilagerr-a, sreo sam more klonova , crvene-kobjagi Jonsered , narandzasto-bele kao Stihl , bezimene ( CHAINSOW , sto mu dodje lancana testera ) ocajnog kvaliteta skoro neupotrebljive i sve su kao prvi modeli Wilager-a sa malim razlikama.
 
Ma ja mislim da se u sve te kineske testere ugradjuju potpuno isti delovi. Kao npr testere : einhell royal , fivea tolls 1700w , CENO craft 1700w , . . . Sve su na prvi pogled iste samo razliciita farba. Cak i ove sa stihl , jonsered i husqvarna oznakama i bezimene , sve su iste . Moja bezimena je ista na izgled kao pomenute kineske marke a i delovi koji se ugradjuju su takodje isti. Razlika je samo sto ove markirane (kineske) imaju garanciju ( npr einhell daje 2 godine na sve proizvode) , dok ove bezimene nemaju tu garanciju i to je to. Materijal je kod svih ocajnog i istog kvaliteta.
 
E, sad jedno pitanje za sve Vas:
Da li mi se isplati da za ovu moju Stihl MS170 uzmem Dolmar PS-45, mislim da ovu moju prodam, pa da doturim malo love i uzmem Dolmar PS-45?
 
neledr je napisao(la):
E, sad jedno pitanje za sve Vas:
Da li mi se isplati da za ovu moju Stihl MS170 uzmem Dolmar PS-45, mislim da ovu moju prodam, pa da doturim malo love i uzmem Dolmar PS-45?
zavisi koliko je to malo love :D
 
Zagrejan komsija za nju i nudi mi 15000, a kod nas u blizini u servisu koji prodaje Dolmarov program, Dolmar PS-45 kosta oko 18450! A!? Sta Vi mislite?
 
pa ja bih zamijenio , jesam pristrasan prema dolmaru uzmi to u obzir :D

pitanje je koliko si ti koristio tu svoju stilovkicu , kada si je kupio i koliko je radila ?
ipak ti za nju dobijaš skoro cijenu za koju ja ovdje mogu da kupim novu takvu
 
@ Torrente,
Imas na 40-toj strani moj post i slike sta sam uradio sa njom pre nekoliko dana, ali treba mi malkice jaca testera, pa sam mislio da bi ovo trebalo da bude dobar dil cak i da doplatim i 5.000 za NOVU Dolmar ps-45, ako je realno bolja.Drzao sam je u rukama u servisu,neznatno je teza od ove moje, lepa je, nema sta,nisam je probao, mada iskreno znam da su Dolmarke poslovicno kvalitetne masine i da ih barem kod mas nema u servisima na popravci.....jedino dizajn.....nekako je ko nosa za malu decu :haha: tako mi izgleda , ali ako je bolja masina onda necu da razmisljam.
Post je spojen: [time]1290524363[/time]
_________________________________________________
Ovako, dobio sam je NOVU prosle godine u ovo doba, tako nekako,razradio je po pravilu...znas ono tipa 2 rezervoara na leru uz poneko dodavanje gasa na kratko.Mesavinu pravim sa Husqvarninim uljem XP, i sa spricom, jer imam staklenu flasu od 0,5l a to mi dodje 2 rezervoara.Posle rada obavezno dodje generalno ciscenje cetkicom i usisivacem....jbga ko da je zivo bice! Do sada sam je samo ja koristio i kod mene je istrugala tacno 5+4 kubika drva, i jedno otprilike 2-3 kubika nekih panjeva.
 
2hykluf.jpg
2vwd7r4.jpg

Nemogu da ubacim slike Partner-a o ovoj necu prokomentarisati
Post je spojen: [time]1290580556[/time]
_________________________________________________
2vvud69.jpg
evoje
Kupljena 2002 god do prosle godine je sama odradjivala sve pozrebe domacinstva sto je nasledila od Dolmara 111 mada su u to vreme potrebe domacinstva rasle ( 20 metara godisnje) a pomoc je dobila kupovinom gorevidjene vileger jer cesto nije mogla da obuhvati trupce .
Od kvarova sam imao samo uljanu pumpu prosle godine i amortizer ove godine :D za nisko budjetnu masinu :D mada osecam da nece jos dugo .
Pitanje za isskusne , Pokusacu da se bavim preprodajom drva , nekad bi imao potrebe da metre iz kamiona isecem na parcice 3/1 dale mi ova vilegerova masina moze odraditi taj posao sa recimo 4 odmaranja (20/4=5 metara bez stajanja) .
Koristim uvek hvalitetno ulje ze mesavinu i testerol za lanac i uvek vodim racuna da lanac bude ostar
 
mozda hoce ali pitanje kako dugo,ja sam bio sjekac u sumariji,hs imaju samo stihl,za novu pilo je kod nas norma bila otprilike oko 10000 kubika do otpisa,ali one su drzale puno duze,mjesecno jedan sjekac sijece u prosjeku 300 kubika pa racunajte koliko je to godisnje obicno pile traju 3 do 5 godina,poneka duze,govorim o stihl 064,066,650,660 ove slabije nemogu podnijeti toliko
 
Torrente,
reci mi molim te kako ti se pokazala Dolmarka, i treba mi par informacija.Naime posto sam cvrsto resio da je i ja uzmem, a na forumu sam rekao na koji nacin, imam jos par dana dok ova moja ne ode,interesuje me koliko pravis mesavinu za nju,koliko posto i da li za nju mogu da koristim Husqvarnino ulje za mesavinu? Naime u uputstvu za nju stoji da se preporucuje samo Dolmar 2T ulje ili eventualno neko drugo poznate marke, u razmeri 50:1 ili 2%.Znaci ako ti nije problem malo poblize o ovom problemu. Pitanje vazi i za ostale postovane forumase.
 
Rale 83 je napisao(la):
2hykluf.jpg
2vwd7r4.jpg

Nemogu da ubacim slike Partner-a o ovoj necu prokomentarisati
Post je spojen: [time]1290555356[/time]
_________________________________________________
2vvud69.jpg
evoje
Kupljena 2002 god do prosle godine je sama odradjivala sve pozrebe domacinstva sto je nasledila od Dolmara 111 mada su u to vreme potrebe domacinstva rasle ( 20 metara godisnje) a pomoc je dobila kupovinom gorevidjene vileger jer cesto nije mogla da obuhvati trupce .
Od kvarova sam imao samo uljanu pumpu prosle godine i amortizer ove godine :D za nisko budjetnu masinu :D mada osecam da nece jos dugo .
Pitanje za isskusne , Pokusacu da se bavim preprodajom drva , nekad bi imao potrebe da metre iz kamiona isecem na parcice 3/1 dale mi ova vilegerova masina moze odraditi taj posao sa recimo 4 odmaranja (20/4=5 metara bez stajanja) .
Koristim uvek hvalitetno ulje ze mesavinu i testerol za lanac i uvek vodim racuna da lanac bude ostar
Imam dva pitanja za tebe.
Kakva su tvoja iskustva sa Villager-om? Pošto razmišljam o kupovini.
Koliko ks ima Partner?
 
Postovani forumasi,

na sajmu sam van zemlje ma imam vremena da Vam odgovorim na neka pitanja mada nisu meni postavljena:
@neledr
Dolmar PS 45 je bolja od Stihl MS 170. PS 45 ima 2.3KS, naspram MS170 sa 1.8KS. Kod Dolmara PS45 je kubikaza 45cm3, a kod Stihla 30cm3. Duzina maca kod Dolmara je 40cm, a kod Stihla 30cm. Sto se ulja tice stavi ono sto je preporuceno: znaci Dolmar ulje u razmeri 50:1 i neces imati problema. I jos nesto, koliko ja znam prava cena Dolmar PS45 je 25000 dinara, ali oni imaju sada neki popust pa je zato jeftina, a i cuo sam da su uvoznici dobili tu bolju cenu jer su uvezli vise komada pa je plasiraju po toj promotivnoj ceni, sto ne znaci da ce kasnije biti skuplja.

@Rale83
Ova na slici je VGS 43 od 4.3KS i kosta oko 25000 dinara. Pricali su mi ljudi da su isekli sa njom i 600-700 kubika uz sitne popravke i normalno odrzavanje. Ako ti to uradi posle mozes i da je bacis, isplatice ti se ( a ima 2 godine garanciju). Ono sto pise MTZ82 o Stihlovim motorkama i marke koje pominje, to su testere sa 1000 i preko Eura. To su profesionalke, a ja iz nicijeg pisma ne vidim da nekome to ovde treba. Od istih takvih Dolmar ima dva modela i kostaju 650 i 700Eura.

@Dulemajstor
Dule, delovi i kucista izgledaju isto, ali je kvalitet razlicit. Zato je razlika u ceni, zato je garancija. Evo ti primer: Kazu Jonsered je isti kao i Husqvarna, neko cak tvrdi da je Jonsered bolji !! Husqvarna, svedska firma kupila Jonsered takodje svedski. Zar su oni ludi da kupe sebi konkurenciju. A radi se o kvalitetu delova, pa tako klip i cilindar kod Jonsereda traje 4000 radnih sati, a kod Husqvarne 7000. Zato je i cena razlicita za isti model i po 70-80 i vise Eura. Ali ko sece 20-30 metara godisnje i jedna i druga ce mu trajati 30 godina pa nece primetiti razliku.
Post je spojen: [time]1291054558[/time]
_________________________________________________
@Rale83
Partner 352 je hobi masina sa 1.8KS 35cm3. Sa macem od 35cm je solidna, ali ako ima veci mac i pokusavas da rezes vece balvane nece dugo. Prvo, to nije onaj kanadski Partner vec kineski (mislim da sam objasnjavao skoro) koji je kupila Husqvarna ili ako Vam je lakse koncern Electrolux.
 
@Goran64
Jesili procitao moj post, to su masine koje ja vec posedujem i slikao sam ih u sumi dok sam odmarao.
Ovaj partner je kupljen 2002 godine , neznam ko je pravio al mi stvarno traje a 7 godina mi bila jedina testera u domacinstvu a grejem 300m².
@Relja Krilati
Ovaj viladjer sam kupio prosle godine i jos ti nista neznam reci jer ga nisam dovoljno testirao,
Motor ima snage , ostar lanac i moze cuda da napravi .
Od nedostataka sam primetio da se filter vazduha strasno prlja i lose se cisti , jednom mi u sumi sa ujakom spao feder sa mehanizma za paljenje a seklismo drvo koje je bilo 160 cm na 1 rezu ( seklismoga za rezanje stolarske gradje) pri kupovini sam dobio neki blesavi lanac koji neznam da objasnim , morao sam menjati mac i lanac , srecom je pogonska zvezda pasovala sa standardima
 
Rale 83 je napisao(la):
@Goran64
Jesili procitao moj post, to su masine koje ja vec posedujem i slikao sam ih u sumi dok sam odmarao.
Ovaj partner je kupljen 2002 godine , neznam ko je pravio al mi stvarno traje a 7 godina mi bila jedina testera u domacinstvu a grejem 300m².
@Relja Krilati
Ovaj viladjer sam kupio prosle godine i jos ti nista neznam reci jer ga nisam dovoljno testirao,
Motor ima snage , ostar lanac i moze cuda da napravi .
Od nedostataka sam primetio da se filter vazduha strasno prlja i lose se cisti , jednom mi u sumi sa ujakom spao feder sa mehanizma za paljenje a seklismo drvo koje je bilo 160 cm na 1 rezu ( seklismoga za rezanje stolarske gradje) pri kupovini sam dobio neki blesavi lanac koji neznam da objasnim , morao sam menjati mac i lanac , srecom je pogonska zvezda pasovala sa standardima
Moj komšija ima Villager 43, nedavno sam ga probao, čini mi se da nije loš. A lanac im je smejurija. Moj komšija je kupio Dolmarov.
 
Lanac struže a testera ga samo okreće, tup lanac propasti testeru. Ako se vodi računa o testeri, dobra mešavina i ne pregrejavati, a lanac obavezno da bude oštar svaka će da vas služi dugo.
 
Ja imam villager vgs-30c i nesto me zeza karburator, bila je kod jednog majstra i nije nastelovao kako treba...kaze promenio iglicu,membranu ali ona se gasi pri vecim obrtajima tj kada pocnem da secem onda se ugasi...kao da malo goriva dobija...filter za gorivo je cist!Jel imao neko takav slucaj na villagerovim testerama?Probacu kod jos jednog majstra a mislim da je najpametnije da promenim karburator...razocarao me villager! (ima samo godinu dana a nisam popilio ni 10 kubika)
 
Rastislav je napisao(la):
Ja imam villager vgs-30c i nesto me zeza karburator, bila je kod jednog majstra i nije nastelovao kako treba...kaze promenio iglicu,membranu ali ona se gasi pri vecim obrtajima tj kada pocnem da secem onda se ugasi...kao da malo goriva dobija...filter za gorivo je cist!Jel imao neko takav slucaj na villagerovim testerama?Probacu kod jos jednog majstra a mislim da je najpametnije da promenim karburator...razocarao me villager! (ima samo godinu dana a nisam popilio ni 10 kubika)
Vidis , a ja samo za ovu godinu 25-30m³ iz sume pa na parcice , a jos ne donosim nikakve zakljucke o njoj .
Ratislave , jesi koristio preporuceno ulje , ima li motorka kompresiju , moj ujak ima takvu kao ti i kaze da je motorka ok, da te slucajno ne pecka struja oko nje
 
Ma ne...menjao sam i svecicu stavio sam bosh-ovu,ima elektronsko paljenje...nije do paljenja...radi ona dobro na malim obrtajima i na velikim na prazno ali kada pocnes da seces onda se ugusi kao da nema snage...pre je dobro radila sada je nedavno pocela da zeza...nesto karburator ne valja...ili nije dobro podesen.
 
Nazad
Vrh