Motorne testere

steva mrštanac je napisao(la):
Savo nema sanse o skarabudzivanju to je maltene izvuceno iz paljenja, a probao sam da ubacim parce metala pa da gauguram u zicu al struje ni za lek a paljenje se ne moze otvoriti. Izgleda da je imalo neku muku pa je tu zica pregorela i da je jos nesto stradalo. A ne mogu da ga slikam jer trenutno nije kod mene tast je odneo kod nekog ''kovaca'' kod njega.
Kovaci su najbolji majstori , ako je tomos-husqarna-61 , njoj je paljenje iz dva dela , pobude ( sa elektronikom ) i bobine , oba dela kostaju 40-ak evra , i ruka za zamenu 40 to ti je 80 , prosta racunica :sta: . Ako je kablic sa bobine ( iz nje ide onaj deblji kabl na svecicu ) nadji i sam zameni a ako je ovo drugo nadji pa da ti objasnim kako se menja/podesava.
 
40 e ZAMJENA PALJENJA :(
pa koliko bi koštala zamjena ležajeva na radilici ili neki komplikovan dio :sta:

bježi bre , sada si ga lupi odo jaja
ajd živio ti meni :ppozdrav: i da te pitam , dali bi ti dao 40e da ti neko zamijeni paljenje , znači ruke samo
 
husvarna tomos 61 pukla radilica na šafu sinoć nadjo na internetu i pročitah da se te radilice mogu menjati u delovima koliko je to sigurno znali mi neko reći kod mene neki majstor kaže da to neće da radi jer je nesigurno i predlaže da zamene i stavi polovnu ali ta me investija košta sa njegovim radom oko 100E kaže novi ležaji semenici i diktung 20 eura rad.A nova radilica orginal je oko 140 eura
 
333
To je samo los dan , zao mi je sto se nadjoh u njemu , samo ga pusti d prodje :ppozdrav:

Jaguar
Ako nisi procitao odgovor na temi koju si postavio , da ponovim , polovna radilica sa novom klipnjacom , lezajevi semerinzi nova karika dihtunzi i ruke, ne bi trebalo da prodje 80 - 100 evra , ako se dobro uradi opet imas dobru i pouzdanu testeru , ne moze se meriti sa novim Kinezima.
 
Jednom davno sam napisao da za svaku masinu treba imati i uvo...tako da se i sa malim testerama moze dosta uraditi.Evo sta sam ja uradio sa ovom mojom MS170:
w05htw.jpg

2alvua.jpg

a1s5d3.jpg

hrhu87.jpg

i2pv9z.jpg

1537ixf.jpg
..........
...jes da je malo potrajalo ali Boze moj, pa ja nigde nezurim...a osle posla cetkica u ruke i sredjivanje, usisivac za filter i to je to!
 
Pa, zdravo svima. Ja sam nov na forumu, ali malo stariji sa testerama. Pregledao sam forum u nekoliko stranica i imam neka obavestenja ako nekoga zanima. Kao prvo, postoje 13 proizvodjaca testera na svetu, a ima preko 160 modela (izvedenih )testera. Da ne nabrajam koji su. Sto se tice proizvodjaca lanaca tu su samo cetiri, odnosno tri: Oregon, Stihl i GB(Australija). Svi ostali kupuju od njih sa ,,svojim`` nazivom. Nekome nije bilo jasno da li je Dolmar sam ili Oregon. Ovaj Oregon koji se kupuje kod nas je trgovacki kvalitet, znaci osrednji, a Dolmar ima sa Oregonom ugovor, koji obnavljau svake pete godine i koji podrazumeva ugovoren kvalitet celika i odredjena ispitivanja na svakoj 25-oj rolni. Zato vam se cini da je bolji, a i jeste bolji nego Oregon koji nalazite u radnjama. Par recenica o testerama na nasem trzistu. Testera se ne kupuje po duzini maca, po snazi, po proizvodjacu, vec po vasim potrebama. I sto je za nase prilike najprihvatljivije, odnos cena-kvalitet. Birajte firmu koja to prodaje, da ne kazem uvozi, sta znate o njoj, kako vam se cine ozbiljni i dugorocni. Tu pre svega mislim na garanciju, servis, rezervne delove, potrosni materijal. Postoji firma koja proizvodi testere Komatsu-Zenoah, izuzetne testere, imaju i bolje performanse od Stihl-a, ali su iz Japana. Bila je uvezena jedna sitna kolicina i to je sve. Nikad, mozda niste culi, a kamoli videli servis ili rezervne delove. Zaboravite !
 
Odg: YTO

Nevijerujem nicem Kineskom jedan kod mene kupio motorku nekakva kopija Stila i jedva 1 dan izdurala nekako ali na lancu 8 zuba popucalo jednostavno prekaljeni,ok kupio novi lanac otisao u sumu sutra dan prvo paljenje pukao feder,rastavio a njega oko prsta motas kako zelis,nekako smotao-namotao i na kraju dana otpalo ono na cemu se okrece spulna sa kucista.Kad je dosao kuci nekako to razbusio sa nekim podloskama uhvatio i na jedan dan rada pocela uljna pumpa srati uje svukud a na lanac nece da baca,to zamijenuo,nakon 2 dana popucali amortizeri i zvijezda na macu dobila luft.On se naljuti i upali IMT 560 i svu je smrvi gazeci po njoj i na kraju pospe benzinom i preradjenim uljem i zapali na serd puta kolskog.Malo sam skrenuo sa teme ali nek mod. premijesti temu jer toliko o kinezima imam reci.
 
Opet goran 64@
Kazes da ima 13 proizvodjaca testera , verovatno si Kineze tu izostavio :sta: , ja sam negde naisao na neverovatnu brojku ( ne smem ni da pomenem ) firmi koje se bave proizvodnjom testera/komponenata za iste.
 
Odg: YTO

CAR je napisao(la):
Nevijerujem nicem Kineskom jedan kod mene kupio motorku nekakva kopija Stila i jedva 1 dan izdurala nekako ali na lancu 8 zuba popucalo jednostavno prekaljeni,ok kupio novi lanac otisao u sumu sutra dan prvo paljenje pukao feder,rastavio a njega oko prsta motas kako zelis,nekako smotao-namotao i na kraju dana otpalo ono na cemu se okrece spulna sa kucista.Kad je dosao kuci nekako to razbusio sa nekim podloskama uhvatio i na jedan dan rada pocela uljna pumpa srati uje svukud a na lanac nece da baca,to zamijenuo,nakon 2 dana popucali amortizeri i zvijezda na macu dobila luft.On se naljuti i upali IMT 560 i svu je smrvi gazeci po njoj i na kraju pospe benzinom i preradjenim uljem i zapali na serd puta kolskog.Malo sam skrenuo sa teme ali nek mod. premijesti temu jer toliko o kinezima imam reci.

OFFTOPIC

Ja kupio istu tu, vjeruj da sam s njom za dva dana isjekao 5 prikolica drveta (Tehnostroj prikolica od 3T, vozio IMT539, otprilike 3 kubika po prikolici, mnogo je los put bio a ipak je to 539). Nije se nijednom ugasila, a nisam je stedio nimalo. Juce sam sjekao s njom neke suhe klade i panjeve, ko beton tvrdo drvo, opet radila bez problema, izrezao sam mozda 2 kubika toga. Jbga, ova moja i posle svega toga radi ko sat, taj tvoj je izgleda naletio na neku bas feleričnu.
 
Ja isto imam kopiju stihla . Radi vec cetri godine . Samo sam joj zamenio skoro amortizere. Isekla je silu i nemna vecih problema. Samo pomalo ali bas jako malo pusta ulje na sraf za stelovanje kolicine ulja koja ide na lanac.

U mom mestu je dosta ljudi kupilo tu testeru . Ali samo ja mogu da se ppohvalim da mi radi odlicno i da mi jos uvek radi. Nekima je pri prvom paljenju iksplodirao cilindar , neki su presekli samo dva trupceta i crkla, ali moja se naradila i jos ce bogami . Letos sam kupio huasqvarnu 450e , pa cu sad malo slabije da je koristim ali zatrebace ponekad da se nesto odradi.
 
upropastio mi se zupcanik sto tera lanac /sest -zubi/ black -decker elektricni 1800 w mac 40 cm -narandzasti , gde bi se moglo nabaviti , u subotici nema , hvala unapred :ppozdrav:
 
@ tibor.danji

Tibore, i ja imam električnu B&D i imao sam problem nabaviti plastičan zupčanik za kvačilo, ali sam ga našao u NS na najlon pijaci kod trgovaca motornim testerama. Ponesi stari zupčanik i sigurno ćeš tamo naći odgovarajući. Ja sam celu kompletnu testeru bez mača i lanca kupio za 500 dinara.
 
@CAR
Te kopije Stihla o kojima pricas ima i u Srbiji. Uvozna cena, iz Rumunije je 30Eura, a sami prodavci imaju racun na 5400 din (negde oko 50Eura). To je najgori moguci materijal koji se moze naci i u Kini i te testere su i jako opasne za bilo kakav rad, cak i da se upale i rade na ler. Pomenuo sam ranije, kupujte testere bar sa garancijom i servisom ako neznate nista drugo o proizvodjacu odnosno distributeru.
Post je spojen: [time]1290379401[/time]
_________________________________________________
@BeB
Da, ima trinaest proizvodjaca testera u svetu. A to su: Nemacka- Stihl, Dolmar, Solo. Svedska- Husqvarna, Jonsered, Partner. Italija- Alpina, Oleo Mac, Efco. Japan- Solo, Shindaiwa, Komatsu Zenoah, Tanaka. Postojale su jos dve marke Mccoulloch i Homelite, obe iz Amerike, ali su propale pocetkom 2000 te godine, a Homellite je prebacen u Evropu, ali se radi u Kini. Naravno ovo su svestki brendovi koji u svom asortimanu imaju i profesionalne testere. Ostali ih nemaju. Sve ostale marke koje ste culi su izvedene iz gore pomenutih (davanje licence i slicno ) i ima ih preko 160 modela. Za potrebe jednog domacinstva nisu vam potrebne profesionalne testere, pa zato ne bacajte novac, naravno ako neko nema neki slozeniji posao ili zeli da uz svoje potrebe i zaradi nesto, e tu se prica menja.
 
Nisi pomenuo i Ryobi, jos jednu Japansku marku a izuzetnu testeru..Mana je sto ako ti stane kod nas, nema delova, ali dok traje-traje (i to veoma dugo).....da ne pominjemo AGM,Garden-Club,Villager,Keno-Kraft,Einhell,ECS,MTD,Club Cadet...i jos mali milion hobby marki.
PS: Makita-Svedska jamislim..
 
@ neledr
Ryobi uopste nije japanska marka, vec kineska, koju je kupio koncern Electrolux, tj. Husqvarna. Uvoznik za Ryobi je firma Armel iz Veternika kod Novog Sada. Probaj kod njih za delove, mada nisu mnogo snabdeveni.
Sve ostale marke koje si nabrojao su izvedene marke koje sam ranije pokusao da objasnim. Nisu brendovi. Sto se tice Makite, nikada nije proizvodila testere vec su 1980 kupili Dolmar i jedno vreme ih proizvodili samo u njihovoj boji (plavo zelenoj), a onda su se vratili da prodaju Dolamra u njegovoj, crvenij boji. Dolmar nije prekidao nikada proizvodnju testera pa i dan danas ako vidis Makita testera znaj da je to testera iz Dolmara, iz njihove fabrike, samo ofarbana u drugoj boji.
Izvinjavam se, kada sam pisao o japanskim brendovima testera, stavio sam Solo (ponovo) mislivsi na ECHO.Jos jednom izvinjenje.
 
Nazad
Vrh