Motorne testere

lancol , a inače stavljam i naj jeftinije koje imaju iz bureta na točenje , samo pazi da ti nesmrzne :haha: kao što se desilo mom bratu kupio naj jeftinije u jednoj prodavnici i mi preko zime da sečemo nešto ono ulje stoji okreneš testeru "naglavačke" a ulje stoji gore :haha: to da nisam video nebi verovao :zli: šta sve prodaju ::lose::
 
Ja sipam stalno SAE 30 na tocenje.Par puta sam nasuo SAE 90 jer tako pise u uputstvu,ali bolje podmazivanje ima sa 30.

Post je spojen: [time]1257870993[/time]
_________________________________________________
Ima i lancol a ima i testerol.Sve zavisi ko ga pakuje.
A u servis Husqvarne u Sapcu jedan lik je doneo testeru na popravku a u nju je sipao preredjeno ulje.Nije je izbrisao nego je onako doneo i ostavio majstoru.Ovaj hteo da popizdi.Sav crn.
Ima svakakvih likova.
 
I još nešto je bitno reći da treba mač povremeno okrenuti da se ravnomerno troši , barem sam ja to čitao u uputstvu
 
jhona DERU je napisao(la):
I još nešto je bitno reći da treba mač povremeno okrenuti da se ravnomerno troši , barem sam ja to čitao u uputstvu
ima smisla, ali mi nikad ne bi palo na pamet da to uradim, doduše nisam ni dobio uputstvo. Blagodarim :cao:
 
Ne da ima smisla nego je tacno tako.
S vremena na vreme mac treba okrenuti jer se haba u pravcu kretanja lanca.Ravnom turpijom ga poravnjati.Ravnja se sa bocne strane,tj skida se ivica koju je napravio lanac.
Nesto jako bitno,zvezda ili zupcanik na vrhu maca treba da se lagano okrece.To se podmazuje uljem s vremena na vreme.Nakapa se malo ulja posto se prethodno iz rupice predvidjene za podmazivanje zvezde ocisti piljevina.
Treba cistiti kanal na macu.Skinuti lanac i iscistiti kanal.
Takodje treba ocistiti i ispod poklopca koji drzi mac i lanac.
 
pa i meni je
service man je napisao(la):
Za Ikru ne znam gde ima delova.Zovi tamo gde ih prodaju pa nek ti kazu gde ima delova,moraju imati bar neki izgovor ako ne i odgovor.
Lancanik plasticni za Mc Culloch je oko 1250 din,nije skup,uzmi dva to uvek treba.
na ikrinu testeru otisao taj plasticni zupcanik,da l''su isti?
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
prava masina :D
moja je Sthil MS290 nit velika nit mala, zgodna za sve poslove
kupio ssam je novu 2002. i sad pre par nedelja drugar mi zamenio karike i lezajeve na radilici i vozi.
nikad nikakvih problema nisam imao s njom a bas sa nradila.
 
case ih je napisao(la):
MILOŠ D.T je napisao(la):
prava masina :D
moja je Sthil MS290 nit velika nit mala, zgodna za sve poslove
kupio ssam je novu 2002. i sad pre par nedelja drugar mi zamenio karike i lezajeve na radilici i vozi.
nikad nikakvih problema nisam imao s njom a bas sa nradila.
Moja je slicna tvojoj MS310. :cao:
 
lalo i ostali koji imate dekompresivni ventil za sta on sluzi??
pretp da sluzi kad je palis da dobije dekompresiju da je lakse "zaverglas" jer je velika i ima velik klip pa bude povuci potegni ili gresim :sta:
 
Pozdrav svima i jedna molba ako ima neko ko ima duže vremena VILLAGER testeru da napiše neko iskustvo i neke detalje mnoge nas interesuje unapred HVALA


Urban
 
danas sam kupio, jos jednu stihl ms260 ovaj put, imam i 051 ,ali ko ih poznaje zna kako su teske
acvq11.jpg
 
Ja imam isto MS290 kupio sam gajnc novu ::namigivanje:: 2oo3 godine sečem ogrevna drva po selu mada poslednjih godina naročito ove te nadri testere su napunile selo pa svi bi do lakih i brzih para. Što se tiče testere izuzetno sam zadovoljan mačem od 40 cm mnogo toga mogu i sam posekao problema nisam imao sem standardnih koje se mogu očekivati od ovakvih mašina. Sam sam svoj majstoro pa mi dosta znači ovakav forum zbog saveta. Inače u mojoj riznici imam i trimer FS 12o i odlično me služi.
zetor7245 :bravo: ::svaka cast:: moram priznati da ti zavidim maloo ali mi je drago i znam kako lep osećaj ući u prodavnicu i upreti prstom i reći predivnu rečenicu -Hoću t testeru.......... :D
Nisi nam odao tajnu koliko si se pružio ::novac::
Nisam imao posla sa o51 ali sam imao u posedu o45-cu .....
Informacije radi recimo ove jeseni sam posekao za jedan dan 15 m3 i to pre ručka 8 a posle 7 iskreno sam imao pomagače i to dobre (posle sam čuo u selu da su "ogovarali" da sam ih pošteno oznojio :haha: ) mada iskreno ni meni nije bilo sve jedno na kraju posla ali sam siguran da sa o51-com ne bi uspeo.
 
to zadovoljstvo me kostalo 700 evropljana, testera je profesionalna 2 godine garancije, na savjet prodavca uzeo sam mac od40cm, a imaju i od 37 i od 45. Snaga 3,5 konja +mazga sto ju drzi :haha:
 
Lepa mašinica gledao sam u katalogu i ne znam da li si znao da imaš mogućnost nadogradnje nastavka za živu ogradu HS 246 (po katalogu)
Srećan rad :D
 
Nazad
Vrh