Motorne testere

potpuno se slažem, svako treba da realno sagleda svoje potrebe i spram toga da se odluči koju mašinu će kupiti naravno da Vilager ne spada u profi alat već u hobi ali mislim da spram cene sasvim zadovoljava hobi potreber jednog domaćinstva, ja u jednoj godini spremim drva u šumi za tri domaćinstva i ista ta drva i isečem za loženje i tako već 2-3 g oštrim u servisu sipam kvalitetno ulje i sve radi ok više se od takve mašinice ne treba ni očekivati
 
Poz.

Isekao sam kalup maca . Izbusio sve rupice i kada cam ga prislonio uz testere sve rupice se nalaze na svome mestu.

Taj mac je skolo duplo uzi od stihlovog. Kad potrosim lanac uzecu mac za stihl i odgovarajuci lanac tom macu pa da vidim da li ce bolje da podmazuje posle kad je siri kanal.

A kad radi bez maca izbaca dobro ulje medjutim , mozda nije dovoljan pritisak ulja.
 
Ljudi, nemojte nikada ovako da stružete. :nono: :nono: :nono:
qn0nz7.jpg
:haha: :haha: :haha: :haha:
 
...s obzirom na putanju pada testere, ai putanju njegovog pada stvarno izgleda da ni on vise nece strugati ovako..... a bogami ni uopste nece strugati.... :zli:
 
kod mene nema vise da se nadje super za mesavinu, samo ima bezolovni
sad da li moze on i kolko staviti ulja?
 
pa ja oduvijek sipam bezolovni :sta: 1:50 i nisam imao nikakvih problema , čak ja nekada i bez potrebe za čas skinem cilindar da vidim stanje , u svake motorke je uredno
 
Ima li neko koji savet za mene. Naime uzeo sam od tasta motorku tomosovu i nasla bas kod mene da se sjebe :udri: otpala zicka od elektronike paljenja al je tako odradila da se pokidala do samog zida i ne moze da se nastavi. Odneo sam kod majstora on kaze 80 eura mora nova elektraonika ja sam po...... :zli:
 
Sta se podrazumeva pod bezolovni , ovaj od 95 oktana ili bas bezolovni.Ja kupuje ovaj od 95 oktana sstosipam u kola
 
steva mrštanac je napisao(la):
Ima li neko koji savet za mene. Naime uzeo sam od tasta motorku tomosovu i nasla bas kod mene da se sjebe :udri: otpala zicka od elektronike paljenja al je tako odradila da se pokidala do samog zida i ne moze da se nastavi. Odneo sam kod majstora on kaze 80 eura mora nova elektraonika ja sam po...... :zli:

Majstori su ko doktori, uvek trazi drugo misljenje :cao: mislim idi kod drugog majstrora.
 
@stevo , neguće da je tolika cijena , ja neznam kakvo je paljenje kod tebe ali ja sam skoro kupio za moju huskvarnu 268 novo , platio ga oko 20 evra
ali džaba sam ga kupio , jer je i staro bilo ispravno , samo malo oštećeno mehanički , zamijenio sam ga više preventivno
ako je isti tip paljenja nemoguće da je to toliko , 'oće majstor da te odere 100%

@šumadinac , pa bezolovni , ja mislim da je i on 95 :sta: nisam te najbolje ni razumio šta pitaš
 
Stava Mrstanac :


Nerazumem najbolje . Sto jednostavno ne zalemis tu zicicu i kraj posla, neznam na koji nacin bi je ti nastavljao, samo zalemis i kraj price.
 
Savo ova je radjena po licenci huskvarne, neznam videcu u Nisu tamo ima vise prodavnica ovi nasi nemaju nista na lager sve nesto da poruce pa kao to je neki cudan model pa trte mrte...

Dule, nemoze da se zalemi prekinuta je do samog zida nema za stada se zalemi.

koji sam ja baksuz :zli:
 
MONTOYA je napisao(la):

ne, mislim bezolovni :cao:

stevo brate pa kakva je to radnja koja nema paljenje za najpoznatiju motorku našeg podneblja , bježi od njih što prije :zli:
te priče oko naručivanja čim čujem meni pritisak skoči u tri pi... materine :zli:
imaš ili nemaš i dovidjenja

nego daj malo pojasni gdje je se ta žica zalomila , jer postoji mogućnost da malo te izolacije (bakelita) udubiš i ponovo da je upecaš

ajde slikaj taj detalj ako možeš pošto sam ja radio mnogo budževina u životu , možda može nešto da se smućka
 
kod nas normal je onaj od 86oktana, super imas 95 i 98, a ima i bezolovni
86ice nema odavno, a sad nema ni supera samo bezolovni
posto mi ponestaje mesavine to me bunilo kako je sad napraviti
 
Savo nema sanse o skarabudzivanju to je maltene izvuceno iz paljenja, a probao sam da ubacim parce metala pa da gauguram u zicu al struje ni za lek a paljenje se ne moze otvoriti. Izgleda da je imalo neku muku pa je tu zica pregorela i da je jos nesto stradalo. A ne mogu da ga slikam jer trenutno nije kod mene tast je odneo kod nekog ''kovaca'' kod njega.
 
Što se tiče benzina imate MB-motorni benzin (super) 95 oktana i BMB- bezolovni motorni benzin takodje 95 oktana, to se trenutno može naći na pumpana, mada uskoro više neće biti MB benzina, ostaće samo BMB, a stari modeli testera rade na MB, i smatram da neće biti problema kada predju na BMB jer već duže vreme koristim BMB u staroj testeri i radi bez problema.... :cao:
 
Dukanac je u pravu,
stric ima 038, i jednu 051AV, u obe sipa BMB 95 i koliko ja znam do sada nije imao problema ni sa jednom.Kada sam ga jednom pitao za mesavinu,rece mi, bolje vise nego manje....
rvzz1l.jpg

xfncdf.jpg

isam imao aparat pa sam slike pozajmio sa net-a, ali su bukvalno identicne....
 
Nazad
Vrh