Motorne testere

Hvala . Sto je skup taj filter , ni u snu nebi reko da je toliko. Nije jos potrosila ni 10l goriva a vec joj se zaprljao taj filter . Ako budem morao na svakih 15l mesavine da kupujem i po jedan taj filter onda je to bas , bas bezveze , mnogo veliki izdatak.
 
Nele naravno da si rekao :bravo: . Ja potvrdjujem jer sam ranije obecao da cu napisati nesto vise kada je upotrebim vise . Za neverovati kompresija ja luda skoro da nekada nemoze da se povuce start kanap .
 
Oko pola godine sto? pre sam jako malo radio, neki dan sam isao u sumu pa je radila podosta a i kuci sam sekao sto sam doneo .
 
Telnett:

Koliko trosi? Jos je ona mlada da bi krenuli da ti se javljaju neki problemcici i da ti oslabi kompresija.


Kosjerac:


Da li imas slucajno problem na toj huskvarni problema sa podmazivanjem lanca.? Da nekad ostane ne potrosen rezervoar ulja a potrosen goriva npr . Da li ona ima neki sraf za regulaciju kolicine ulja koje baca na lanac . Ovo te pitam posto se ona pravi u SAD pa me zanjima da li takav problem imaju samo one made in Swiden.
 
Dule nema šaf za regulaciju količine ulja, i mene je to mučilo u početku, sipao sam prvo lancol pa nije mi trošilo 1:1(rezervar goriva-rezervar ulja) nego je ostajalo pola rezervara ulja, pa sam probao Kruševački lancol ista stvar, pa pitam servisera on kaže razredi to ulje malo naftom, ja nisam hteo jer se bojim da nafta ne napravi kakvu zajebanciju pa sam probao da sipam motorno ulje ono najeftinije koje ima i na točenje i sada radi lepo, uvek je lanac masan i vodilica i kada približim vrh mača drvetu i dam gas ocrtava se ulje na njemu znači da baca ulje dobro. A imam i dolmarku cc50 i neku rusku tajgu kupljena u Pazovi pre jedno 15- tak god. Dolmarka radi ko sat ali teška (14kg i bez amortizera) i kada uzmem ovu 365 ona ide kod jednog drugara što seče sigu (navari dva mača jedan na drugi i seče kocke 1*1*1), a tajga ide na otpad pravo( jel mi je pojela mnogo živaca i produžila desnu ruku 5cm od trzanja da upali). Poz.
 
Dule nisi dosadan ovde smo na forumu da razmenjujemo mišljenja i iskustva, sada sipam sae 30 obično motorno ulje ono najeftinije (sutra ću slikati mač vidi se kako je ulje bacalo).
 
Savoris:

Zavisi od testere do testere.

Kosjerac:

Hvala. Ja mucim muku sa tim podmazivanjem , zadnje koje sam kupio je neki testerol.


U mom mestu , na benzinskoj pumpi ulje koje se toci je cist parafin , kad dodas pun gas na testeri lanac i mac se puse. Sa tim uljem sam upropastio mac na kinezu.
 
ja sam koristio 30 ali sam presao na famov lancol i cini mi se da je bolji, moje misljenje.
 
@Kosjerac
mali off topic, juce sam ti bio u Kosjericu nanekoj svadbi......
Post je spojen: [time]1288012544[/time]
_________________________________________________
@ Dejan 77
Ja koristim lancol od pocetka i neverujem da cu ga menjati.......... :nono:
 
savoris je napisao(la):
abcd0015hg.jpg



eeeeeeeeee kupio sam je :D nisam mogao da odolim

dao sam onu moju CCejku i joše doplatio za ovu

mašina je u ekstra stanju , klip stublina sve kao novo ali sjebano paljenje , magnet ima lufta (sreća nije na radilici) nego izmedju središnjeg i vanjskog dijela mageta

postojala bi možda mogućnost i da se ovaj magnet spasi ali prvo da vidim koliko para je nov jer mašina obećava :D i isplati se na nju uložiti


a šta ste se napalili na ulje , ja sipam od 46tice do 90desetke i nemam nikakvih problema , jedino što NIKADA ali baš NIKADA ne bih nasuo u motorku je preradjeno ulje , sve ostalo ide
 
O ulju pricamo jer novije husqvarne imaju problem sa uljnom pumpom , i meni se licno desavalo da mi potrosi pun rezervoar koriva a da mi rezervoar za ulje jos uvek bude pun . To je mana svih novih husqvarni . Mora da se sipa redje ulje da bi ga trosilo i podmazivalo .
 
@ savoris
Sipaš hidrol :sta:

Koliko znam testeroli sadrže aditive za lepljenje (da ih lanac jednostavno ne otrese sa sebe).
:ppozdrav:
 
meeker je napisao(la):
@ savoris
Sipaš hidrol :sta:

Koliko znam testeroli sadrže aditive za lepljenje (da ih lanac jednostavno ne otrese sa sebe).
:ppozdrav:
ili da ti zablokiraju tanke fluide ::namigivanje::

sipam ili motorno ulje na točenje MODRIČA , ali pošto je ono u zadnje vrijeme bezobrazno poskupilo onda ću vjerovatno preći na hidrol 68

možda nekome pomogne pri odabiru :D
5663302_stihlsaw-1-2.jpg

Post je spojen: [time]1288041502[/time]
_________________________________________________
e sada nadjoh , ovdje piše da paljenje na ovu huskvarnu što sa kupio odgovara i sa nekih stihl modela :sta:
odkud to :sta:
http://store.chainsawr.com/products/stihl-huqvarna-and-dolmar-bosch-electronic-ignition-coil-unit

čak i sa dolmar :sta:
 
Nazad
Vrh