Motorne testere

Kakvi su Husqvarnini lanci ?
 
evo i ja kao zensko da se prikljucim ovoj diskusiji (mozda zvuci malo cudno). elem, kod nas u kuci su motorne testere osnovno sredstvo za rad sto se tice mog muza. on vec 20 godina ima firmu koja se bavi obrezivanjem i podiranjem drveca. tako da imamo puno tih testera i sve su samo stihl. macevi svih duzina. i druga srodna oprema (one testere za rezanje zivih ograda kao i neki usisivac za lisce, a i teleskopske palice) sve je stihl.
husquarnu je koristio na pocetku karijere, kaze bile su dosta lakse i istog kvaliteta, a onda je kvalitet opao. tako da sada samo koristi stihl.
eto to je iskustvo profesionalca. ako nekoga nesto zanima neka pita imam i katalog stihl-ov za ovu godinu sa cenovnikom i novim modelima.
u vezi ostrenja lanaca. moj muz to sam ostri turpijom i brzo mu to ide (10 min za jedan lanac). kupio i neku masinu za ostrenje ali je ne koristi, kaze bolje je ovako rucno turpijom.
pozdrav svima :cao:
 
savoris je napisao(la):
Relja Krilati je napisao(la):
Husqvarna 285 CD! Ja imam 480 CD, treba da je odnesem kod majstora, a nikako da to uradim. Dosta liče jedna na drugu, dok nisam video oznaku pomislio sam da su iste.

i kako si zadovoljan sa njom ?
Dobio sam je od ujaka (za dž ::namigivanje:spavam: ali nije ispravna, fali joj deklo, ručka, kabal za svećicu i još neke sitnice. Tako da nisam imao priliku da je probam, mada ujak kaže da je odlična mašina. Kad je budem napravio (ako sve ostalo bude uredu) rećiću ti moje utiske.
 
jel zna neko ko drzi delove za partner testere u okolini beograda,dobio sam s55 kojoj treba da se promeni klip i karike....koliko to moze odprilike da kosta.. :cao:
 
dragannrt je napisao(la):
jel zna neko ko drzi delove za partner testere u okolini beograda,dobio sam s55 kojoj treba da se promeni klip i karike....koliko to moze odprilike da kosta.. :cao:
ne isplati se ulagati u partnera,mnogo su loši,to ti govorim iz ličnog iskustva. :udri:
 
partner 462 ,secem uglavnom drva veceg precnika.uglavnom mi je problem lanac, uzeo sam stilov isteglila ga je kao zvaku a i brzo se tupio,carlton ne tegli se cvrsci je ,dolmar i oregon prava stvar. neznam kakvo si ti imao iskustvo sa partnerom ali ja sam prezadovoljan.
 
crni gruja je napisao(la):
ma za vece precnike neznam da li si ga video i radio sa njim ..stari "dolmar CC "to je cudo od motornjaka ja sam ga nasledio od pokojnog tasta a on od njegovog oca bez amortizera.. :D

imam i ja CCejku :D
hoćeli neko da je kupi , cijena prihvatljiva ? stanje odlično
 
mislio sam na lanac sa dolmar oznakom,to bi trebalo da proizvodi oregon. tako tvrdi prodavac serviser ,ali dali im je za verovati oni su u stanju da ti ispricaju svakakvu pricu samo da bi prodali.
 
Sto se tice lanaca evo i moje iskustvo,
Imam kao sto sam rekao 3 Stilke:najcesce mi radi mala MS 170,najlaksa mi je za rad ,lagana, ma za manje drvo do 30tak cm, nezamenjiva!E, dok su na njima bili originalni lanci sve je bilo ko Bog, medjutim kada je originalni lanac na njoj otisao, uzeo sam prvo neki Windsor koji je sluzio tacno 1 kubik i posle toga nije pomagalo ni masinsko ostrenje.Nikad vise nije radio kao kada je bio nov.Posle sam uzeo lanac kobajagi original Stihl ali na metar kako ja volim da kazem,sa spulne od 100m, e on je bio za nijansu bolje go...no nego vindsor.I tako posle 3-4 lanca odem u BG i u Lominoj uzmem stvarno original Stilov lanac (3/8 , 25z, 1,3mm), za 1000 dindzi originalno zapakovan sa zigom na svakom zubu ( pise Stihl, 3/8, P i M ili C cini mi se) i od tada u cugu spitchim 5-6 metara uz samo par ovlas ostrenja.......toliko o kvalitetu od mene.
 
e sad razlika izmedju dolmar lanca (i gde ima da se kupi i pošto) i orginal stihlovog iz lomine i ima li neki kontakt (neće se računati kao reklama)
 
ja sam 32 zuba 3/8 platio 1650 dinara u vrscu. inace je sve na metre i onda oni prave koji hoces ,trazio sam im i one za tvrdje drvo ali im se ne isplati da uzimaju samo za mene ceo kotur jer sam im samo ja trazo, mada imas i tvrdo navarenih lanaca koji se ne ostre ali to ovde nisam video.
 
Evo danas sam isekao par kubika drva granja i krsa pa da stavim utisak . Radili smo kolega i ja samo on ima malu stilku a ja vilager 24 trosili su otprilike isto . Oregon lanac dobrano isbacuje krupnu piljevinu i nije joj problem iseci deblje stablo samo ga pustiti da njegova tezina pritiska .
 
urban je napisao(la):
e sad razlika izmedju dolmar lanca (i gde ima da se kupi i pošto) i orginal stihlovog iz lomine i ima li neki kontakt (neće se računati kao reklama)
Za Dolmar kontakt je:
Brace Jugovica 16,11000 Beograd, tel: +381 11 3343498

Za Stihl :
Lomina br5, 11000 Beograd, Telefon: 011 328 1584
Post je spojen: [time]1287771874[/time]
_________________________________________________
@ Telnett
Znas sta nekoliko puta sam vec napisao o tom VGS24, i stvarno ljudi,ne da su se pokazale, nego to je trenutno TVRDIM, najbolji odnos cene i kvaliteta.Neko bi rekao koliko para toliko i muzike, ali u ovom slucaju muzike doooosta vise!
 
Pozdrav . Nije me bilo neko vreme imao sam strasne probleme sa racunarom . zamenio sistem i opet isto.


Velika prednost villagera pored toga sto je najbolji od svih kineza je ta sto za njega imaju da se kupe svi rezervni delovi.

Sto se lanaca tice . delimicno iz licnog iskustva a delimicno po pricanju drugih ljudi : oregon lanci koji se kupuju na metar u prodavnicama na metar nisu dobri i nisu istog kvaliteta ko oni u kutijama. Kako je to moguce ni sam neznam jer logicno bi bilo da je sve to isto. Takodje po iskustvima drugih ljudi ( vecina ljudi se bavi secom suma u mom mestu i od toga zive) dolmar lanci bi trebalo da su najkvalitetniji trenutno na nasem trzistu , a za to da su turpije kvalitetne uverio sam se i sam , nijedan proizvodjac turpija ne moze da im parira.

Sto se tice husqvarna lanace nisu nista posebno. Original na mojoj husqvarni450 , pa mogu reci slobodno da nije kvalitetan . Stavljen je u prvu ugradnju a ne pruza neke performanse.


Sta mislite o onim masinama za ostrenje lanca. Ja bas kuburim sa tim ostrenjem. Isplati li se to kupovati ? Kako naostri lanac ta masinica? Imate li iskustva sa tim?
 
Hvala drugari na informacijama, složio bih se sa konstatacijom o kvalitetu Vilager 24 imam je i za sada ok opet uz napomenu o kvalitetnom ulju za mešavinu i ta lanac a što se tiče mašinica za oštrenje lanca merkam ih već neko vreme trebao bih i sam je kupiti, nemam sa njom nikakvo iskustvo ali po meni bi trebalo da je to ok podešeni ugao dubina i dr znači svaki zub bi morao šablonski da ispadne dobro jedino neznam koliko sve to zavisi od ljudskog faktora kolika je umešnost potrebna, pa ujedno pozivam ljude koji imaju neko iskustvo sa tim mašinicama da to podele sa svima nama...
 
Nisam upucen u ove novije husqvarnine modele dovoljno. Zapusio mi se filter za vazduh na husqvarni 450e . Pokusavao sam da ga ocistim , ali nisam u tome uspeo . Hteo sam da pitam:

Da li je taj filter za jednokratnu upotrebu i da li se svaki put kada se zapusi kupuje novi? Kolika je cena tog filtera?

Molim vas ako ste upuceni u ovaj problem da mi javite kako da postupim.
 
Nazad
Vrh