Motorne testere

Sumadinac

Ne skida se od oka , kad kupis gotov lanac ( Oregon ) na njegovoj kutiji na poledjini imas uputstvo kolika treba da je visinska razlika izmedju kutnjaka ( babe ) i zuba , za 3/8 lanac je oko 0.7 mm. Ako je malo , pravi prasinu , ako je prevelika nece da krene pri manjem gasu i moze biti opasno za pocetnike jer reze ko luuud ali samo u turazi.

dule
ako nema filter u rezervoaru , posto kroz iber lauf uvlaci najsitniju prasinu u rezervoar , zapusenje karburatora ( sitanca u karbu ) je vrlo brzo
 
vodjice ne skidati više od 0,6mm jer je opasno ako se dodirne vrhom mača , za neiskusne to je igra koja se zove ruski rulet :D
 
Hvala BeB i Savorise na pomoci jer posle vasih odgovora necu da pipam vodjice kad je opasno .Da niste odgovorili ja bi to od oka i ko zna sta bi napravio.

PS Imam i kombinovani sablon za ostrenje lanca i dubinu ,samo jos da provalim na koju foru radi sablon za dubinu ,tj kako se namesta na zub i vodjicu
 
pa nije to baš tako dramatično , samo ti kažem obrati pažnju pošto pipanje vrhom mača može biti veoma opasno ako su vodjice mnogo skinute

a iako pretjeraš sa vodjicama možda će ti malo glupo zvučati , uzmi i lancom malo namjerno zakači zemlje da malo otupiš zube i onda će biti bezbednije , i onda ih nemoj izoštravati do kraja kada budeš turpijao , ostavi malo tuplje
 
Pozrav svima! Novi sam na ovom forumu, i imam jedno pitanje za vas. Dobio sam od ujaka testeru Husqvarnu 480 kojoj fali ručka, uređaj za paljenje (ako to tako mogu nazvati - mislim na onaj deo maske u kojem se nalazi kanap i mehanizam koji se pokreće kada se kanap povuče), prekidač za gašenje, kabal za svećicu. Interesuje me o kakvoj testeri je reč (performanse) pošto mi na prvi pogled izgleda da je reč o nekoj većoj testeri, i da li je moguće naći nevedene delove, pošto je u pitanju starija testera i pošto mi je majstor koga sam pitao za delove rekao da ih nema. Unapred hvala!
 
To je Husqvarna CD 480,stara oko 35 godina.Delova slabo ima,ali mislim da imam deklu startera ali bez kotura i ostalih delova.Dodje negde oko 1.800 din.Inace oko 60ccm 4.5ks mac 45cm profi je,doduse malo teska,ali radi posao.
 
E ljudi imam Husqvarna Tomos 61FF. Stara je 21 god. i extra radi samo me malo stelovanje zeza.
Da nema neko mozda od vas prospekt koji dodje uz nju tj. da ga nije neko sacuvao, pa da ga skenira i postavi jer tamo ima sve objasnjeno.
Hvala puno
 
SLS
Kada je h-61 dobra , samo joj odvrnes oba srafa ( H i L ) za po jedan krug , mora dobro da radi. Ako ne onda nije do stelovanja vec nesto drugo , verovatno membrane ako duugo nisu menjane .
 
Hvala na informacijama service man! Danas mi stric reče da postoji mogućnost da majstor koji je njemu pravio testeru ima delove za moju Husqvarnu. Težina nije problem, jer imam iskustva sa teškim testerama, ovu Husqvarnu 480 sam uzeo od ujaka jer mi je Stihl 056 zakovao - otišla radilica, klip i cilindar. Interesuje me tvoje mišljenje da li je dobra investicija popravljati ovu testeru, jer cenim da će to da košta od 5000-10000 din, a ipak reč je o starom modelu. Imao sam priliku da radim sa Husqvarnom 61, koja je isto poprilično stara, ali dosta dobra, da li se ova koju ja imam može porediti sa njom. Izvini, mnogo pitam, ali kao što neko reče, "ko pita ne skita". Unapred hvala!
 
Relja ako će da košta popravka 10000 hiljada to nije skupo, ali mislim da klip, klipnjača, radilica, karike, ležajevi, semerinzi,dihtunzi i još sitnica moraju da koštaju oko 200-250 evra, raspitaj se prvo za cene pa se odluči dali se isplati raditi ili ne.
 
Mislio sam na popravku Husqvarne 480. Popravka Stihl-a bi me koštala 300 eura, sigurno, i to nemam nameru da radim.
 
Danas sam popravio svog kineza. Namucio sam se a kvar je bio sasvim sitan i bezazlen. Sitance karbaa nije bilo zapuseno .

Stavio sam drugi filter sa starog dolmara 112 koji je gotovo nov , opet cistio sito , membranu, i na kraju opet nece i nece. Slucajno sam kada sam montirao testeru primetio jos jedno crevce sa strane karba. Kada sam ga skinuo , gorivo je krenulo kao iz fontane zbog pritiska . Jedva sam ga produvao sa pumpom za biciklu i kada sam sastavio radilo je ko ludo . Nikad bolje do sada nije radilo.

Nikad nisam ni pomisljao da se crevce za gorivo moze zapusiti. I ranije na drugim testerama koje sam otvarao nisam vidjao po dva crevca na karburatoru. Ovo drugo je verovatno preliv.

Pre mesec dva sam kupio amortizere za vilager VGS24 koji odgovaraju ovom testeretu i zamenio ih . Vecina delova , gotovo svi , mogu da se kupe u vilager prodavnici i svi pasuju. Mislim da je i karb isti , membrane se prigadjaju . U Kraljevu ima villager prodavnica sitnih delova u kojoj moze da se kupi svaki deo za njive proizvode , od lezajeva i cetkica za busilicu pa do cilindra za motornu testeru... Bas su dobro snabdeveni i svi delovivi mogu da se nadju . To je ono po cemu je villager iznad svih ostalih kineza. A cesto delovi mogu da se prigode i na druge kineze.

Ova huskvarna 450e koju sam kupio pocetkom avgusta je odlicna testera. Bas sam zadovoljan , malo trosi, a dobro sece i zavrsava poslove.
 
pozdrav svima,imam problem sa tomosovom testerom oznake 61 ff...pozajmili smo je od stica da isecemo drva,gasila se na ler gasu,i pametni cale kao da nasteluje ler gas uzme da vrti one srafove od stelovanja smese...i sad je sjebe totalno...jel zna neko kako se steluje smesa na njoj
 
pogledaj nekoliko stranica iza ov
dragannrt je napisao(la):
pozdrav svima,imam problem sa tomosovom testerom oznake 61 ff...pozajmili smo je od stica da isecemo drva,gasila se na ler gasu,i pametni cale kao da nasteluje ler gas uzme da vrti one srafove od stelovanja smese...i sad je sjebe totalno...jel zna neko kako se steluje smesa na njoj

Pogledaj nekoliko stranica iza ove i, stelovanje je bas detaljno odjasnjeno da se ne vracamo sada opet na istu pricu.

Ler gas se steluje diznom (sraf) koja se oznacava slovom T .

Postupi onako kako je odjasnjeno na prethodnim stranicama i ako je testera uredu trebala bi da radi odlicno.
 
Moja testera sad struze kao luda .Ja joj malo isturpijao vodjice i majstor je dobro naostrio.Juce nasekla prikolicu drva i nije se ni malo istupila.
 
0.84
7.3778

0.8392


evo i moja testera radi kao sat prvi servis joj bio pred 3 godine tada su smenje karike i neke sitnice na karburtoru. Pre toga je samo dosipano ulje i benzin. Sada je bas :D ali ja mislim da je prodam da bi kupio neku novu husqvarnu ili neki novii STIHL ali ipak zao mi je da je prodam zasto je tolike godine verno sluzila i oborila ko zna koliko hijade kubika drva pa ne zelim da je prodam. Zelim vase mislenje od toga dali da je prodam ili ne. Daju mi 100 ::novac:: za ovu testeru i ako je stara 45 godina a delova ima sto go hoces za njom.
 
uspem nekako da je upalim i da joj nastelujem smesu da radi i na leru i kad dodam pun gas,i ona tako radi 20 min i onda pri dodavanju gasa pocne da se gusi,pokusavao sam i ono sto je neko ranije pisao da zavrnem do kraja ta dva srafa (H i L) pa da ih odvrnem za po jedan krug,ma nece ni da cuje da upali,dok je radila taj H sraf je bio odvrnit za jedan krug dik je onaj L bio mnogo vise...dodje mi da je razbijem
 
dragannrt je napisao(la):
uspem nekako da je upalim i da joj nastelujem smesu da radi i na leru i kad dodam pun gas,i ona tako radi 20 min i onda pri dodavanju gasa pocne da se gusi,pokusavao sam i ono sto je neko ranije pisao da zavrnem do kraja ta dva srafa (H i L) pa da ih odvrnem za po jedan krug,ma nece ni da cuje da upali,dok je radila taj H sraf je bio odvrnit za jedan krug dik je onaj L bio mnogo vise...dodje mi da je razbijem

prodaš je meni :D
 
jel ima neko iskustva sa Galax-ovim ditaktolom ultra?

otprilike je ko crveno ulje Stihlovo - isto se crveni :haha:

ja obicno uzimam Husqvarnino zeleno ulje, ali sam se kasno setio, a potrosio sam rezervno, a samo sam ovo nasao da kupim
 
Dragannrt

To sto ti je L sraf mnoogo odrafljen znaci da nesto sa karbom nije u redu , ili negde vuce fals vazduh ( dihtung cilindra , semerinzi ...) , mislim da ce morati na popravku.
 
Nazad
Vrh