Motorne testere

DULEmajstor je napisao(la):
Juce sam bio na Aleksandrovackoj zupskoj berbi i tamo sam video cigane koji nose i prodaju motorne testere kineske proizvodnje. Te testere su potpuno iste kao moj kinez. Jedno je narandzasto bele boje i ne njemu ima nalepnica stil , a drugo je crvene boje i njemu je nalepnica husvarna , a testere su identicne samo razlika u boji.

Sada trenutno nemam vremena , ali kad ga budem imao pogledacu karburator na mom kinezu i i ostale stvari koje mogu da prave ranije opisane problemcice.
To su testere koje su iste kao i VG 4500 , ali su im plastike slabije , starter pogotovu , kad mi naidje neka takva i ako treba da skidam cilindar , obavezno joj podmetnem jos jedan dihtung pod cilinadar da bi smanjio kompresiju. Pitaj boga ko to sklapa :sta:
Produvaj filter i ako nije on vidi sito kod membrane pumpe , oce ono da se zapusi ako filter propusta.Ako izduvavas kompresorom , pazi da ne izduvas i samo sito , odleti negde i nema ga vise.
 
savoris je napisao(la):
meni ovo ne djeluje kao pomagalo , više se umoriš prenoseći drva , ja to siječem na licu mjesta tj. na zemlji
Pa da, to i jeste pomagalo, a ja sam ti solo covek,nezurim nigde, ono za sebe seckam sa merakom i polako.Meni sat tamo-ovamo neznaci nista jer stvarno nigde nezurim Znas kad te niko nejuri, a i testera nije velika pa da prilegnes na nju.Doduse imam 038-micu ali brate teska je. Ovako laganice i obavljen posao.Za sezonu mi treba oko 10-tak kubika drveta, tako da i nije neki veliki posao sa struganjem,pa to odradjujem sa 170-ticom laganice!Znaci iz zajebancije sam juce odradio 6 kubika bez nekog velikog umora.Testerica ko perce oko 3Kg i nesto, malo goriva i Bog!Ama ne osetis.A, sto se tice sece na zemlji pa, i ja sam tako radio kad secem vise drveta,ili kad je frka pa zurim, ali posto sam sj.....bao lanac, na taj nacin, vise mi se isplati ovako polako.....
 
Slazem se malo je komplikovano . Mada ja nemam nikada cepanice. Uglavnom obla i veca drva i sve seccem na licu mesta. i nemam problema sa tim da isecem tri parceta pa da spustam motorku na zemlju , podizem , zaglavljujem dru cepanicu , uzmemem testeru i napravim dva reza pa sve iznova i iznova.


Neledr svaka cast na izradi spravice . Nekome je korisna i potrebna , a nekome suvisna . Cisto sam te onako pitao jesi li ti na tom snimku . POZZ :ppozdrav:
 
Ma naravno, bio sam dokon kao sto rekoh, pa malo ubio vreme a eto, ispade korisno.Naravno, ovo je samo za male kolicine i za onoga ko nezuri, i nije u trci sa vremenom kao sto sam ja npr. Za sezonu mi treba 7-8 tona uglja i do 10 kubika drveta i to je to pa kao sto rekoh da spojim zedovoljstvo i korist.......maaaaa volim ove stvari, a i onako treba mi malo i vezbe s'obzirom koliki mi je stomak :haha: (kako kaze moja zena)........xe,xe,xe....vidi se na snimku.Aj' :ppozdrav:
 
Da li neko zna gde mogu da se kupe delovi za Motornu testeru Solo 606? Treba mi zupcanik,mac i lanac....ako neko zna neka ostavi adresu ili na pp..
 
skinuo sam sitance. ocistio ga. Imalo je dosta prljavstine. sve sklopio i upalio testere . radilo je malo odlicno i onda opet problemi i problemi. Filter u rezervoaru prakticno i nema . Samo metalni deo koji je suplji . Kroz to moze da prodje sve i svasta. neznam da li je moguce da je ponovo zapusilo sito ili je neki drugi problem i koji bi problem mogao jos da bude. Kad budem imao vremena ponovo cu otvoriti i ocistiti sitance i oprati rezervoar , staviti novi filter , produvati crevo .


Sta bi pored sita i filtera mogao biti problem ?
 
Imam husqvarnu 340 staru skoro 4,5 godine. Radila odlicno ali letos strugala gradju za krov i daske koje su imale betona na sebi.Problem je u tome sto i pored novog lanca i maca pocinje da se gusi kad sece drvo ,nosio u servis i masjtor mi rekao da je filter za gorivo , naostrio lanac ali ona isto, gusi se a lanac kao da nije ostren. Strugotina je kao prasina , bolje sece stari istrosen lanac nego nov .U cemu moze da bude problem? Doduse sipao sam joj nis ulje za lanac.Kad struze pocne da pusi i kad izbacuje na neku povrsinu ulje ono nije zuto nego crno kao da je predajeno.Posle toga sipao sam FAM ovo ulje ali se ponavlja zagusivanje , pusenje ,kads truze vuce u levu stranu , ne vuce u drvo.Dodje mi da je rasturim u delove.
Post je spojen: [time]1286138336[/time]
_________________________________________________
Da dodam , posle struganja gradje i dasaka pocinju problemi .Pre toga radila bez ikakvih problema .
 
jel ti taj nov lanac radio u tome betonu ili si ga posle stavio :sta:
ako je sitna piljevina a lanac naoštren onda su ti visoke vodjice zuba , ali nije to to pošto tebi i snage nestaje
provjeri u kakvom ti je stanju centrifagalno kvačilo
 
Radio je nov lanac i u betonu a mozda jei neki ekser presekao
 
Meni se recimo desilo sledece.Stavio nov lanac, strugao neke panjeve, zakacio neznem ni ja sta u panju i zeznuo zube.Kad sam ga odneo na ostrenje posto nije moglo rucno, na masini je moralo da se skine skoro po milimetar od svakog reznog zuba, zato sto je bio zatupljen onaj siljati prednji deo zuba koji sece.
 
Ma nema više da se kupi dobar lanac, pre par dana sam uzeo nov, počeo da stružem, posle 10-ak trupaca počinje da izbacuje sitnu piljevinu i da slabo struže, tup kao budak, naoštrim ponovo počnem sa struganjem opet isto, malo malo opet tup.... Onda sam vratio stari lanac koji skoro da nije imao zuba i istrugao kao čovek... Prodavac kaže da drugi lanac nema i da je ovo orginal OREGON, e do.... djavola ako je ovo orginal. :udri: :udri: :udri:
 
Sad mi je jasno a nije mi bilo pre jer je ostren 2-3 puta , pa sam pomislio da je dovoljno samo ostrenje i da nije unisten jer nije ni milimter skrcen nijedana rezna karika.Uglavnom ce da me kosta lanac jedno 1500 dinara najmanje .
 
Najbolje ti je kad imas tako nesto "prljavo" da seces radi sa tim lancem koji je vec unisten,malo ga doteras.A kupis novi i koristis ga za cistije poslove,tako ce ti najduze trajati.Nije lose cak i mac da imas za prljave poslove.
 
Sta moze da bude sa testerom kad se gusi ako nije sitance i filter goriva ? Dam gas i onda se ugusi i ugasi. Membrana je dobra. kad sam cistio sitance ona je bila ok . U pocetku posle ciscenja radilo je perfekt a sad opet nece. Dobro je radilo cela 2 minuta . Jedino ako sito opet zapusilo jer filter kao da nema . Imali koji drugi problem osim sita i membrane ?



Sto se tice ulja za lanac , pusi se lanac i mas , to je cist parafin . Tu nema ni trunka ulja . Kad kupujete prvo pomirisite jel mirise na ulje ili kremu za ruke i slicno. Moze doci do kovanja i upropascavanja maca i ostaje nesto crno po macu kao da curi , a kad se ohladi stvrdne se. Meni je zato propao jedan mac . Cuvajte se parafina. :ppozdrav:
 
Videcu kako ce da sece kad proban na trupcu ,kod majstora je strugao neko parce od drveta prilicno dobro ali posto je ostren na dva tocila ,gledao sta radi.I moj lanac je Oregon,mozda se pogodio los kvalitet lanaca.Videcu
 
a jeli ti je majstor na lancu skidao kutnjake,ona zube koji su izmedu rezaca,ako baca prasinu to je to,oni se skidaju plosnatom turpijom,ako oces da je ko britva slobodno na novom lancu ih odmah jednom skines pa da vidis
 
Sad struze dobro ali me interesuje koliko otprilike da skinem turpijom vrhove vodjica ( valjda sam pogodio naziv-idu ispred rezne karike ) ili otprilike mogu da skinem koliko mi se ucini da treba ? Dosadan sam ali sta cu ? Ko pita ne skita.
 
Nazad
Vrh