Motorne testere

Хвала на саветима, јуче пало растављање, чишћење, продувавање...
 
Kad ti se ugasi odvrni cep rezervoara pa probaj ponovo da palis.Mozda nema dobar odusak pa pravi vakum,ako je to menjaj cep rezervoara ili odusak zavisi kakav je.
 
Ljudi pomagajte!!!



Naime , na mom malom kinezu mi se desava sledeci problem . Kada ga upalim i dam mu gas on ga ne prima nego se prosto ugasi , Kad mu gas lagano dodajem malo po malo on tek tad ubrzava polako i kad dodje do odredjenog broja obrtaja ponovo se ugusi i ako mu ne pustim gas on se gasi.

Iskljucivo ad pali pali pod sauhom i nece nikako drugacije . Sta da mu radim . Da li su to membrane ? Ja imam jedan stari tillotson pa bi mogo kad budem imao vremena da zamenim ceo karb. No sta bi mogao da pogledam pre skidanja karba ?
Post je spojen: [time]1284998974[/time]
_________________________________________________
Sad sam ga upalio i izvuko samo malo sauh . Tada je sasvim dobro primao gas ali to je kratko trajalo i odma bi se gusio . Kad sam mu bio skinuo mac nije se tako gusio. Proveravao sam i lanac se sasvim lepo okrece i ne zakacinje nigde.
 
Vidi prvo filter goriva , u rezervoaru , ako je metalni sa nekvim cupavim filterom na vrhu koji drzi kopca , skini kopcu i imas ispod toga sito koje se obicno zapusi i nema dovoljno goriva za karb , produvas pazeci d ti ne ispadne sito pa se izgubi.
 
DuleMajstore posalji karburator i 300 dinara ja tebi ispravan i da se negasi.
Kinez je prava stvar.
 
nabavio sam neku motorku tomos husqarna 266 stara oko 20.g za male pare,moze li mi neko reci koliko bi ona otprilike mogla da ima konjskih snaga,a i na njoj je neki kraci mac,tako da ne mogu da ocijenim kolika joj je snaga?
 
dulis je napisao(la):
nabavio sam neku motorku tomos husqarna 266 stara oko 20.g za male pare,moze li mi neko reci koliko bi ona otprilike mogla da ima konjskih snaga,a i na njoj je neki kraci mac,tako da ne mogu da ocijenim kolika joj je snaga?
'oš prodati ?
imam ja 268 ja mislim da su iste , moja je 4.4ks
isti im je promjer klipa
 
evo malo domace radinosti......bio dokon stigla drva pa da vidim rekoh, da li radi, kad ono radi i to kako...msm na domacu kopiju profiholder-a.
2edmsrr.jpg

2r2pufo.jpg

A evo i link ka snimku kako to radi otprilike:
http://www.youtube.com/watch?v=afkBgj1FMqc
 
Juce sam bio na Aleksandrovackoj zupskoj berbi i tamo sam video cigane koji nose i prodaju motorne testere kineske proizvodnje. Te testere su potpuno iste kao moj kinez. Jedno je narandzasto bele boje i ne njemu ima nalepnica stil , a drugo je crvene boje i njemu je nalepnica husvarna , a testere su identicne samo razlika u boji.

Sada trenutno nemam vremena , ali kad ga budem imao pogledacu karburator na mom kinezu i i ostale stvari koje mogu da prave ranije opisane problemcice.
 
Kupio sam na pijaci polovnu Husqvarnu 33 u dobrom stanju.Na karburatoru piše Walbro pa je najvjerovatnije original.Na njoj postoje sve naljepnice na švedskom jeziku ali me buni što na pločici gdje je urezan serijski broj piše da je proizvedena u Kanadi a sa unutrašnjeg dekla piše USA.Takođe me zanima snaga ove testere ako ko ima istu testeru.
 
U pitanju je motorna testera koja se radi na americkom kontinentu . Tamo se rade uglavnom sve manje huskvarnine testere .









Neledr jel si ovo ti na snimku ? Ovaj sto sece.
 
Jesam.....sto? Da nisam nesto pogresno radio?
Opklada sa burazerom je bila da istovremeno moze da se pusi (cigara),pije ladno pivo natenane, i istruze 5 kubika hrastovine i jedno 1 kubik bukovine, sa ovom maleckom testerom, i to sam.Iz zajebancije smo spravu nazvali Jelena zato sto su me zezali kao ono jel si to uposlio i zenu!? Ovo je samo snimljen pocetak posla mada se to vidi na kamarici drva pored.A sto je najzanimljivije potrosio sam pa......hmmmmm ovako uzeo sam 2,5l bezolovnog, i ostalo mi je 750ml u dozeru i 250ml u testeri.....smesno covece da nisam mogao ni sam da poverujem.
 
meni ovo ne djeluje kao pomagalo , više se umoriš prenoseći drva , ja to siječem na licu mjesta tj. na zemlji
 
Nazad
Vrh