Motorne testere

Stihl ima utisnut znak na svakom pojedinačnom delu, npr. na svakoj karici od lanca, a ove kineske nemaju. Takođe boja im je malo drugačija ali to se teško uočava. Na prvi pogled su indentične.
 
tako su kod nas dosli u selo nekim autom strane tablice i kao na granici im ne daju da prenesu pa nude novu stilovku za 100e sreca pa nismo ni ja ni cale bili kuci a deda nije hteo bez nas da pazari inace bi popusili kao neki koji su kupili ::lose::
 
Tako neki su bili i kod mene. Ali se nismo upecali. Ima tih testera u Pančevu na buvljaku ako je neko zainteresovan.
 
covek sto je kupio nije ni jedan rezervoar potrosio i riknula kaze da su unutra delovi od plastike i kad se ugrejala plastika se deformisala i ode sve do...
 
Pozdrav ljudi,inace radim u servisu za motorne testere i svega sam se nagledao.Pricate o Villageru Power Tools,Power plus,Gude;1.grupa i
Einhellu,Ikra,Iskra 2.grupa,Sve ove marke su dva razlicita modela i svi se proizvode u Kini.Ne mogu da kazem da su jako lose,kod mnogih dobro rade.Problem nastaje kad se pokvari pa zatreba deo,retka je sansa da nadjete isti.One kostaju od 10.000 do 15.000 din.
Husqvarna i Stihl su Mercedes i BMW u ovoj industriji,manji modeli se krecu od 22.000 pa na gore...
Partner je ono sto hocu da vam preporucim kosta kao ove kineske,kvalitetniji je od njih bar 5 puta,cena mu je od 15.500 do 18.500,postoji zvanican uvoznik(uvoznik Husqvarne),ovlascen servis i gomila rezervnih delova.Znaci za malo vise para puno pouzdanija masina u svakom pogledu.
731q2a.jpg

Pisite ako vas bilo sta interesuje :cao:
Post je spojen: [time]1256300728[/time]
_________________________________________________
Milanche je napisao(la):
Ja sam fan husqvarne 353 3.3ks dekompresioni ventil
Milanche zna sta valja...malo je skuplja ali... :D
 
Jonsered je takodje odlicna.E ovako:mali Partner ima isti motor kao mali Jonsered,a ostali modeli Jonsered testera su isti kao Husqvarna samo sto je husqvarna narandzasta a jonsered crvena.Jonsered-Husqvarna-Partner je grupa koju proizvodi Husqvarna AB Sweden.

Trimer:haha:Husqvarna 323r zakon!noz,konac,(cirkular) 42.000,00 al znas za sta si dao.Ili 235r 53.000,00 (isto).

Mc Culloch elektricne su iste kao Partner elektricne;Partner,Mc Culloch,Mac proizvodi Elektrolux,koji je takodje Husqvarna kupila.
Mozda sam ga malo zapetljao sa proizvodjacima,al uglavnom sve sto se Husqvarne tice je olicna masina.
 
E to na slici je 395xp inace se koristi za juznoamericke prasume tj za stabla preko 1.5m u precniku.Kosta oko 120.000.
Cestitam ::svaka cast::
 
service man je napisao(la):
E to na slici je 395xp inace se koristi za juznoamericke prasume tj za stabla preko 1.5m u precniku.Kosta oko 120.000.
Cestitam ::svaka cast::
treba mi rezervni deo za Ikrinu elektricnu testeru,znas li mozda gde mogu u srbiji naruciti?
radio ih je mikro motor iz sapca,medjutim ne mogu da stupim u kontakt sa njima
izgleda da vise ne rade
 
service man jedno pitanje dali znaš možda koliko košta onaj plastični zupčanik kao pepeljara što okreće lanac za Mc Culloch električnu testeru ??
To sam već jednom menjao ali je bila pod garancijom pa nisam platio ništa a sada bi morao ponovo zameniti taj deo zato što motor radi okreće al lanac stoji ne okreće se :udri:
 
Za Ikru ne znam gde ima delova.Zovi tamo gde ih prodaju pa nek ti kazu gde ima delova,moraju imati bar neki izgovor ako ne i odgovor.
Lancanik plasticni za Mc Culloch je oko 1250 din,nije skup,uzmi dva to uvek treba.
 
Husqvarna 340 motorka od 2,7 ks.Mala ali zestoka.Mozda sam trebao vecu,ali je i ova dobra.Zgodna za obaranje i kresanje,presecanje cekija.
Poucen iskustvom sa njom da je trebala jaca masina uzeo sam trimer Husqvarna 343R 2,7 KS.Timer,trokraki noz i cirkular.Ova motorna kosa nema sta nemoze.Za nju samo trebaju dobra ledja. :D


Sto se tice motorki od 10000-15000 to je sto bi rekao narod:"Koliko para toliko muzike".
Jedina dobra stvar je ako te nahvata sumar i murija kad je oduzmu da ti nije zao.Das opet 150 evrica i teraj dalje. ::namigivanje::
 
Ljudi koje ulje stavljate za podmazivanje lanca? Ja sam do sada kupovao neko predviđeno za to(valjda se zove lankol), međutim negde sam čuo da može i standardno traktorsko ulje SAE 40? Da li je to istina? :cao:
 
Nazad
Vrh