PDA

View Full Version : Motorne testere

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

DULEmajstor
03-08-10, 22:27
ja imam neku made in PRC na macu i na naljepnicama pise favia . platio sam je 100 eura u ROBOTU
radi besprekorno vec dvije godine,samo sam joj promijenuo lanac ali kad sam ga vec ostrio 20 puta .izrezaqo sam sa njom oko 100m drveta .mac joj je 45cm ,teska je oko 8kg u fullu.iznenadio sam se kako je dobra
U pitanju je testera marke FIVEA . Ja sam ranije postavljao slike mog kineza . U pitanju je isto fivea od 1.7 kilovata . Vec tri godine radi a sada joj fale samo amortizeri koji se mogu prilagoditi i od vgs24 pa cu da ih nabavim . _________________________________________________ Od koliko je kilovata tvoja ? _________________________________________________ O ovoj testeri imas temu na forumu sam svoj majstor . http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewtopic/t=5987.html

BeB
03-08-10, 23:02
Barem dvadesetak kineskih testera su mi prosle kroz ruke , one sa oznakam stihl i husqarna na sebi ne bih pominjao , mada se i medju njima nadje po neka da neverovatno dobro radi , ipak vilageri , vec spomenuti vg 24 i vg 30 su vec testere za respekt s obzirom na cenu. Imaju nekih bezveznih nedostataka ( procuri rezervoar goriva , pucanje rukohvata ... ) ali sve se otkloni u garantnom roku. Video sam i ozbiljnijih kvarova , pucanje cilindra pri dnu , defektne radilice ... ali polovina njih je koristena kod profesionalaca koji se bave secom sume , normalno , koriste se za ciscenje stabala od granja, sitne stvari. Ako pregura dva - tri meseca konstantnog rada , ta ce dogurati.... Znam jednu koja odradjuje vec 6-u sezonu punog radnog vremena. Najveca mana im je neujednacen kvalitet , od komada do komada. Za amatersku upotrebu svakako.

dulis
04-08-10, 04:13
moja je 2,4 ili kw ili ks nemogu sad da se sjetim

Post je spojen: 1280889079________________________________________ _________
i zanima me jos jedna stvar,na njoj sam fabricki dobio lanac 3,8mm pa kad se istrosio stavio sam stilov lanac 4,5mm,da li je to mozda lanac sa prevelikim zupcima za nju?

BeB
04-08-10, 09:01
Hm , Vilageri koriste lanac koraka 3,25 bilo kog proizvodjaca ( preporuka Oregon ) a to 4.5 ne znam sta oznacava. Stihl proizvodi odlicne lance ali su nesto skuplji. Ako bi da menjas korak lanca , moras zameniti i lancanik i da odgovara vodilici ( maccu)

DULEmajstor
04-08-10, 11:07
moja je 2,4 ili kw ili ks nemogu sad da se sjetim

Post je spojen: 1280856679________________________________________ _________
i zanima me jos jedna stvar,na njoj sam fabricki dobio lanac 3,8mm pa kad se istrosio stavio sam stilov lanac 4,5mm,da li je to mozda lanac sa prevelikim zupcima za nju?
Da li mislis na rastojanje izmedju zuba (ono mora biti isto inace ces upropastiti lancanik) ili na velicinu samog zuba . _________________________________________________ Ona bi trebalo da ima korak ( rastojanje izmedju zuba ) 3/25 i da bi se promenio korak mora se zameniti i lancanik i mac sto je neisplativo . _________________________________________________ NA TESTERU UVEK STAVLJAJ LANAC ABRICKIH RAZMERA .

dulis
04-08-10, 18:20
mislim na velicinum samog zuba,da li je prevelik zub 4,5 mm za nju?

DULEmajstor
04-08-10, 19:11
pa pazi , fabrika je predvidela i verovatno testirala kada se testera najbolje ponasa . Zato bi ipak trebao da stavis fabricki lanac. _________________________________________________ Skoro sam pitao jednog coveka u servisu za kineske testere i on mi je rekao da ona koja se u pocetku dobro pokaze ta traje dosta i dobro radi , a koja ubrzo pocne da pravi probleme od nje nema vajda.

sumar
04-08-10, 22:50
Ne mogu ja gledati u dlan da li je dobra ili nije kupim profesional i samo gas nema da stane .

BeB
05-08-10, 22:42
DULIS

Pretpostavljam da mislis na sirinu zuba gledano odozgo , to ce biti verovatno lanac 3/8 , Vilageri koriste 3.25 koji je nesto uzi . tanji , ovaj 3/8 se kosristi na testerama vece snage , i ne moze se staviti bez vec pomenutih prepravki. Koristi fabricku dimenziju , samo izbegavaj jeftine lance.

dulis
06-08-10, 04:05
ne interesantno,ni meni nije jasno korak je 3.25 a lanac 4,5mm i turpiju sam kupio uz njega 4,5mm,u stvari nisam ja nego otac,a on se bas ne razumije u to puno,ali napisao sam mu sta da kupi:lanac korak 325 i da ima 36 zuba.dali su mu takav lanac i jos zamislite na svakoj alki od lanca ima ugravirano sthil

Post je spojen: 1281060569________________________________________ _________
a nisam ga ja ni stavljao ,stavljao ga je burazer ali radi super i reze super

DULEmajstor
06-08-10, 08:40
ne interesantno,ni meni nije jasno korak je 3.25 a lanac 4,5mm i turpiju sam kupio uz njega 4,5mm,u stvari nisam ja nego otac,a on se bas ne razumije u to puno,ali napisao sam mu sta da kupi:lanac korak 325 i da ima 36 zuba.dali su mu takav lanac i jos zamislite na svakoj alki od lanca ima ugravirano sthil

Post je spojen: 1281028169________________________________________ _________
a nisam ga ja ni stavljao ,stavljao ga je burazer ali radi super i reze super
Jel na lancu pise stihl ili sthil ? ^-^ ^-^ ^-^ Ako je stihl to je super i kvalitetan prilicno lanac, a ako pise sthil onda je opet neko tesko kinesko sranje. ;D} ;D} >:D

service man
06-08-10, 12:58
Pozdrav svima,bio sam na godisnjem,a vidim da se bas polemisalo ovde.
Slazem se da se treba drzati fabrickih mera,samo duzinu po potrebi menjati,ali nije preporucljivo da ne bi neko stavio mac od 50cm na testeru snage 2.0ks.
Sto se tice lanaca postoje koraci:

404"(uglavnom stare testere ga koriste i tesko se danas nalazi),

3/8" debljina kod Stihla 1.6mm
Husqvarne 1.5mm
Eho 1.3mm

3/8" Picco debljina Stihl 1.1mm(razliokuje se od 3/8" samo po velicini zuba)
Husqvarna 1.3mm

3/25" debljina Stihl 1.5mm
Husqvarna 1.3mm

Pomaze...

DULEmajstor
06-08-10, 15:43
Pozdrav svima,bio sam na godisnjem,a vidim da se bas polemisalo ovde.
Slazem se da se treba drzati fabrickih mera,samo duzinu po potrebi menjati,ali nije preporucljivo da ne bi neko stavio mac od 50cm na testeru snage 2.0ks.
Sto se tice lanaca postoje koraci:

404"(uglavnom stare testere ga koriste i tesko se danas nalazi),

3/8" debljina kod Stihla 1.6mm
Husqvarne 1.5mm
Eho 1.3mm

3/8" Picco debljina Stihl 1.1mm(razliokuje se od 3/8" samo po velicini zuba)
Husqvarna 1.3mm

3/25" debljina Stihl 1.5mm
Husqvarna 1.3mm

Pomaze...
A koja turpija treba da se koristi za 3/25 ? _________________________________________________ Ja imam turpiju na kojoj je oznaka 3/16 i cini mi se da je velika za korak 3/25 - kod huskvarne.

dulis
06-08-10, 18:03
malo mije nejasno,je li 3/8 znaci debljina zuba ili rastojanje od zuba do zuba?sta znaci to 1.6mm
ili 1.3mm?

DULEmajstor
06-08-10, 22:20
malo mije nejasno,je li 3/8 znaci debljina zuba ili rastojanje od zuba do zuba?sta znaci to 1.6mm
ili 1.3mm?
3/8 je rastojanje izmedju zuba , a ovo drugo je velicina samog zuba .

BeB
06-08-10, 23:29
To 3/8 incha oznacava razmak izmedju donjih zuba , onih koji preko lancanika teraju sam lanac , sto ce reci korak a ovo drugo 1.3 1.5 i 1.6 najcesce , predstavlja debljinu tih donjih zuba ili ti sirinu kanala vodilice ( macca ) , sto je lanac veci ti zubi su deblji samim tim lanac je jaci mnogo ljudi ne vodi racuna o tom drugom podatku tako da u stihl-ove maceve ( najcesce ) koji imaju kanal sirine 1.6 stavljaju lanac od 1.5 ( uzi ) pa nov lanac ne lezi lepo , landara levo desno , rez je malo siri sto ne smeta ali slabije odnosi ulje za podmazivanje sto ne valja.

service man
08-08-10, 09:11
Upravo tako.

A turpije za 3/8 mogu da idu od 4.8 - 5.5mm u zavisnosti koliko je lanac potrosen.
za 3/25 4.5 - 5.16mm
3/8 picco 4.0 - 4.5mm

DULEmajstor
08-08-10, 11:05
Pa jel to znaci da ja na husqvarnu ne mogu da stavljam stihlov lanac .? I da pri kupovini miram da vodim racuna na tu sirinu koju nikada nisam gledao!

Post je spojen: 1281258452________________________________________ _________
To je stvarno jako glupo , trebali su da to usaglase i da bude standard a ne da lutam od prodavnice do prodavnice u nadi da cu da nadjem novi lanac koji mi pasuje .

service man
08-08-10, 11:36
Mozes samo pod uslovom da je tvoj mac potrosen za 0.1mm da bi mogao da uglavis Stilov.Mada,ako mozes da nadjes original to je najbolje.

BeB
08-08-10, 17:39
Dule majstor@

Kupovina lanca je prosta stvar kad znas koji ti treba. Znaci , proizvodjac lanca ( oregon , stihl , craftop ....) moze biti bilo koji , moras znati korak lanca ( 3/8 , .325 najcesce ) , sirina kanala ( 1.3 1.5 1.6 najcesce ) i broj zuba ( ili clanaka ) najlakse je poneses stari i svaki ozbiljan prodavac ce ti reci velicine tvog lanca .

neledr
15-08-10, 23:45
Opet ja! Danas mi drugar u servisu nudi za moju MS170c, neku Jonsered testeru.Jako dobro je ocuvana, malo je radila oko 20-30m3 do sada a izgleda kao da ju je cuvao u najlonu. Da li mi se to isplati posto mi je nudi glavu za glavu?

smileys
16-08-10, 00:01
Zamolio bih sve forumase da kazu sve sto znaju o STIHL-u 041 AV.

DULEmajstor
16-08-10, 07:55
Zamolio bih sve forumase da kazu sve sto znaju o STIHL-u 041 AV.
Ja ne znam nista.

mims
16-08-10, 13:21
Može mala pomoć, imam testeru Stihl 009, ima dosta godina, a trenutno neće da upali, bila je kod raznih majstora - i sad je tamo i ništa. Ono što sam znao pregledao sam ali neće. Jel ima neko ideju šta to može da bude?

DULEmajstor
16-08-10, 17:44
Može mala pomoć, imam testeru Stihl 009, ima dosta godina, a trenutno neće da upali, bila je kod raznih majstora - i sad je tamo i ništa. Ono što sam znao pregledao sam ali neće. Jel ima neko ideju šta to može da bude?
Jel si proverio radilicu klip , klipnjacu , karike . Jel se cuje neko skripanje kad povuces kanap ? Proveri da li nije prso negde cilindar !!!

mims
16-08-10, 17:54
Zvuk paljenja je sasvim normalan. Najčudnije je što je bila kod jednog majstora, potrošila jedan rezervoar - radila super čak bolje nego pre, normalno ugašena i nikad više. Naravno taj majstor je otišao na more, pa u Bosnu itd. nisam ga nikad više nahvatao da je opet pogleda. Nisam proveravao motor u tom smislu nisam ima hrabrosti.

BeB
16-08-10, 20:45
Neledr@

Ako mozes daj sliku tog Jonsa koji ti nudi , postoje male testere crvene sa oznakom Jonsered , spolja lepe a unutra... ne pitaj. Pravi Jonseredi su odlicne profi testere , vrlo su kompatabilne sa nekim modelima Husqarni.

Smilesy@

st-041 av je bila dobra srednja testera , ali kazem bila , staarooo brate.

Mims@

Probaj da skines filter i strcnes malo goriva direktno u karb ,ako proradi vrovatno klapna sauga ,ako samo da znak da hoce da radi , najverovatnije zapusen karb ( filter goriva ) ako nista , kod mastora.

service man
17-08-10, 08:53
Opet ja! Danas mi drugar u servisu nudi za moju MS170c, neku Jonsered testeru.Jako dobro je ocuvana, malo je radila oko 20-30m3 do sada a izgleda kao da ju je cuvao u najlonu. Da li mi se to isplati posto mi je nudi glavu za glavu?

Koji je model Jonsered testere?

A 041 AV od nje jedino da dobijes parkinsonovu bolest sirova je i teska.

mims
17-08-10, 09:09
Neledr@

Ako mozes daj sliku tog Jonsa koji ti nudi , postoje male testere crvene sa oznakom Jonsered , spolja lepe a unutra... ne pitaj. Pravi Jonseredi su odlicne profi testere , vrlo su kompatabilne sa nekim modelima Husqarni.

Smilesy@

st-041 av je bila dobra srednja testera , ali kazem bila , staarooo brate.

Mims@

Probaj da skines filter i strcnes malo goriva direktno u karb ,ako proradi vrovatno klapna sauga ,ako samo da znak da hoce da radi , najverovatnije zapusen karb ( filter goriva ) ako nista , kod mastora.

Probao sam i to i ništa. Sad je drugog majstora i ništa. A ne kupuje mi se nova, al izgleda da ću morati, odoše ::novac::

DULEmajstor
17-08-10, 16:53
Skini ti cilindar i proveri da li nije prso , proveri pre toga da li ti baca struju kad povuces kanap.

mims
17-08-10, 18:35
Svećica baca varnicu. Uzeću je od majstora pa ću videti. Javim šta sam uradio. Hvala na pomoći. >:({

North ARMY
18-08-10, 07:45
I ja je imam i imam identican problem,tesk pali kad ne pali duze,navlazi svecica,onda je cale nasao resenje npr ako zna da ce je sutra koristiti danas odvrne svecicu da ispari benzin i deluje,dosta lakse pali.

mims
18-08-10, 08:59
Probaću i to pre nego je celu rasturim. >:({

DULEmajstor
18-08-10, 09:57
Kakva joj je kompresija?

neledr
18-08-10, 10:08
evo to je taj model ali sam skinuo sliku sa neta jer mi nije aparat pri ruci...
http://i37.tinypic.com/dqp1j5.jpg
Znaci iiiista ovakva, ali je boja oklopa za nijansu tamnije crvena nego na slici,malo je zaparana jedino na donjoj strani valjda od spustanja na beton u garazi.....dakle, da li da je menjam glavu za glavu za Stihl MS170?

BeB
18-08-10, 12:17
Neledr@

Sto dalje od toga , dok radi vrlo je dobra , brza lagana ,ali to traje veoooma kratko. Na cilindru uopste nema nikakvu kosuljicu , znaci go aluminijum pa ti vidi koliko to moze da izdrzi. Potpuno iste takve samo sto su od zute plastike nose nalepnicu Partner , ima ih i nekih zelenih ali se ne secam koju nalepnicu nose.

DULEmajstor
18-08-10, 17:51
Ma to je kupila huskvarna covece mora da je kvalitet ako je original . Menjaj slobodno . Das taj stari stihl za novije testere .

neledr
19-08-10, 08:08
E, sad imam jos jednu opciju, da prodam ms170, da dodam jos malo love i uzmem ms211.Sta mislite o tome?

DULEmajstor
19-08-10, 09:01
E, sad imam jos jednu opciju, da prodam ms170, da dodam jos malo love i uzmem ms211.Sta mislite o tome?

Pa pazi prvo u kakvom je stanju ta , koliko je radila . Ako je tvoja u boljem stanju zasto bi rizikovao i uzimao nesto sto je izrabaceno i sa cim ces imati stalno problema. Vidi prvo koja je prava namera tog sto ti je ponudio . Jel je menja zato sto mu je potrebna manja i laksa za posao koji obavlja njome ili zeli da ti je uvali jer je na kraju radnog veka . _________________________________________________ Obrati paznju obavezno na kompresiju : kad je podignes i pustis rucku , a drzis je samo za kanap ona ne bi smela da se spusti dole ( tj ne bi smela odma BRZO DA sidje ) i samo da cujes zzzzzzzzzzzzzzzzz i vidis je na zemlji. Vidi raspitaj se kakav je taj covek , sta je radio sa njom , kako je radio, jel je silovao mnogo, daj mu se pregrevala ? _________________________________________________ OBAVEZNO proveri da li kad seces malo sa njom kad se ugreje tesko pali. Ako tad tesko pali bezi dalje od toga - ovo ti kazem iz svog licnog iskustva i ne zelim da jos neko bude u takvoj situaciji kao ja . Srecno kolega @neledr

neledr
19-08-10, 23:12
Dule, hvala Ti na dobronamernom savetu i na objasnjenju ipak sam odlucio da zadrzim moju malecku,ipak znam da sam je ja prvi upalio o razradio, dobio sam je novu i kako Ti kazes, znam kakva je.Jos jednom Hvala.

telnett
20-08-10, 10:44
mims & north army

Imam villagera VGS24 i imam slican problem ali sam nasao resenje. Naime kada se izvuce cok (sauh) i progam uvek presisa. Kada se sauh izvuce treba malko vratiti polugu sauha bez da se otkaci davajuci gas do daske . Uvek pali dok nisam skontao nije htela ni jedared .

BeB
20-08-10, 17:09
telnett@
karburator , ciscenje & podesavanje , ako ne zamena membrana i iglice i radice.

telnett
20-08-10, 20:30
Radila par sati, a od kada sam je doneo tako se ponasa . Po meni leptir raztvori skroz kanal za dovod vazduha pa presisa .

marko d
20-08-10, 20:37
Moj Stihl 029 super mnogoooo dobra stvar....kupljena nova 2002.....nista nije dirano osim potrosnog materijala.......,.preporucujem.. >:({

http://thumbnails23.imagebam.com/9398/855b8093975839.jpg (http://www.imagebam.com/image/855b8093975839)

BeB
21-08-10, 22:38
Telnett@

Leptir u karbu ( za sauh ) i treba da se potpuno zatvori , onda pali kad je hladna , tebi nesto drugo ne valja , odaje previse goriva ,zato ti presisa. Probaj da ona dva srafa na karbu ( H i L ) pazljivo zasrafis do kraja i odsrafis za po 1,5 krugova , oba i onda probaj testeru. Ako je karb u redu radice ,ako ne preporucujem da pogleda neko ko ima iskustva sa takvim karburatorima.

Darosavac@

Dobra testerica , lagana , brza . problem je kad treba izservisirati nsto unutar masine , karike ,semering.... mora se kompletna rastaviti , bude malo skuplje.

neledr
22-08-10, 08:31
Hoce druze moj sluzice te i to kako.Samo budi pazljiv sa njom jer je ipak to posebna klasa testere. U jednom od prethodnih mojih postova sam Vam napisao za mog kolegu koji ima Villager VGS 24, i koji je sa njom isekao mnooooogo.Mislim da su Villageru boljka uljne pumpe, na sta trebash obratiti paznju, i kao sto rece nemoj je siliti i mislim da ce te dugo posluziti, sto Ti najiskrenije zelim kao i svima drugima koji imaju Villagera kao i onima koji imaju druge marke. Pozdrav.

marko d
22-08-10, 12:47
@ Beb
Sto se tice servisiranja nije nikad otisla kod majstora ili u servis......lagana jeste,za manje koriscenje idealna....inace godisnje izvucemo oko 20-30 metara drva..... Stihl je Stihl........ >:({

milanristicks
22-08-10, 13:43
Drugari ja imam Vilager VGS24 vec 4 godine bez ikakvih problema sto se tice paljenja normalno gas i sauh cim se javi vratis sauh ipali bez problema .Posto sam bio zadovoljan testerom odlucio sam da kupim jos neke njihove alatke , sledeci je bio trimer 900 c aposle njega aparat za varenje co2. Ja sam sa Vilagerom zadovoljan bolje su se pokazali nego neka velika imena a nisu ni skupi.

telnett
22-08-10, 17:25
Beb

Sta znaci jedan a sta drugi sraf ? H L

Miroslav Jovanovic

Ako ne vratim sauh malo tako presisa da samo vadjenje svecice pomaze . Ovo sto si ti kazao kako se pali tako mi je rekao i prodavac ali ova moja radi sasvim drukcije .

marko d
22-08-10, 17:33
To mislim da znaci ,,H,, na engleskom ,,high,, sto znaci visoko a ,,L,, na engleskom ,,low,, sto mu dodje nisko........mada nisam siguran 100%....... >:({

telnett
22-08-10, 18:54
Neverujem

Ako je ko na kolima onda je jedan sraf za ler ( karburator u karburatoru ) , a drugi za kolicinu goriva u radnom rezimu .

Post je spojen: недеља, 22. август 2010. 10:03:50 MST_______________________________________________ __
Evo sada gledam u prospektu

1 Karb se podesava sa montiranim macem i lancem
- H i L osovine su ogranicene brojem obrtaja kao sto je pokazano H dizna - 1/4 L dizna 1/4
- Startujte motor i dopustite da se zagreje nekoliko minuta pri maloj brzini
- Okrenite podesavajuci vijak T suprotno kazaljci na satu tako da se lanac ne okrece. Ako je brzina premala okrenite vijak u smeru kazaljke na satu
- Napravire test secenja, podesite H osovinicu na najbolju sangu rezanja, ne na max brzinu
1 L dizna
2 H dizna
3 vijak za podesavanje ( praznog hoda ) - ler gasa ... Prekucano iz upustva

http://i34.tinypic.com/2qwhml3.jpg
http://i37.tinypic.com/t9wm6b.jpg

savoris
22-08-10, 23:47
pročitah cijelu temu pa bih i ja imao ''baciti'' koju

trenutno imam 5 motorki
STIHL 009
STIHL 026
DOLMAR 100
DOLMAR 109
HUSKA 268

sve su u dobrom stanju i rade skoro svaki dan osim ove huskvarne , prilično je razdrmana i trebalo bi mi osvježenje u vidu veće motorke , na njoj je dobra mašina i ima snage kao sam djavo ali je razdrkana , slaba varnica (bombina) , pola vijaka na njoj je polomljeno ili proklizalo , deklo gdje je špaga za paljenje je isto za zamjenu i ......................

razmišljam o tome da nabavim neku malo veću motorku koja bi samo radila veće prečnike koje nemože da dohvate stilovka 26 i ova dolmarka 109 koje su prilično istih karakteristika
razmišljam da uzmem vilager vgs43 , bilo je riječi o njoj ovdje na forumu ali niko nije rekao nijednu informaciju iz prve ruke

već imam vilagerov trimer i za sada je sve ok , a veliku cifru ::novac:: za profi stroj sa imenom nemam
iskreno da vam kažem nešto sam malo skeptičan prema ovim novim motorkama (ne bitan proizvodjač)
navodim primjer mog šuraka , već 2-3 godine ima MS290 i solidno je zadovoljan sa njom ,ALI njegov brat je spržio kada je nasuo nezamiješano gorivo i kada je rasklopljena niti na cilindru niti na stublini nigdje nema stihl oznake ^-^
motorka je kupljena u austriji i ima račun iz ovlaštenog servisa , nešto tu ne štima :<<> i tada je plaćena oko 800 evra čini mi se

u lokalnom servisu (ovlaštenom) nudi mi čovjek remontovanu MS361 sa novim :cilindrom , klipom , lancom i mačom , stim što dozvoljava da je otvorim i uvjerim se u stanje
cijena 300e

ja sam zadovoljan sa ovom huskom 268 kao modelom i tražio sam istu takvu da kupim ali bezuspješno , odgovarala bi mi i 61 ili 63 koje su jako vrijedne pile

eto ja malo odužih k'o da pišem knjigu ::lose::

Post je spojen: 1282545171________________________________________ _________
evo sada sam zvao prodavce vilagera i VGS43 košta 300evreja ::lose::
bome za sada otpada iz razmatranja , ostaje da vidim za ovu stihl361 ili da se bacim u sredjivanje moje razdrmane huske

DULEmajstor
23-08-10, 16:28
@savoris Pogledaj na netu , proguglaj malo mnogo ti je bolje da nadjes povoljnijeg vgs43 nego tu sredjivanu i krpljenu stilovku. Veruj mi da imam dosta iskustva sa takvim testerama kojima je menjan klip..... one ne mogu da te sluze ni godinu dana . Bolje ti je da uzmes novu testeru . Ja sam kupio jednog stila sredjenog i radio je godinu ipo dana , pa sam sredio mog dolmara 112 klip, radilica, karike, lezajevi i radio je posle toga cele dve godine. Kazu da je problem u tome sto su delovi koji se naknadno ugradjuju nesto tezi i tu nastaju problemi. Nekako kada mi je opet crko dolmar nije proslo ni nedelju dana naisli su cigani i doneli da prodaju nove stilke. Tu sam se upecao misleci da su kradene i dobre i misleci da sam kupio kvalitetnu novu stilku za 90e jer su morali msto pre da ih prodaju da ih ne bi uvatila policija. Medjutim je u pitanju bio kineski falsh . To je bilo pre cetri godine. Ljudi koji su uzimali te stihlove od cigana nisu uspeli da istruzu ni metar a znam i coveka kome je eksplodirala u ruci. Ja sam jedini koji moze da se pohvali da mi ta testera jos uvek radi i da je isekla bas dosta drva. Sada joj trazim samo neki amortizer sto jee puko , a inace radi odlicno. Pre mesec dana sam kupio i huskvarnu 450e novu i sa njom sam prilicno zadovoljan samo moram da je oteram do servisa da mi je majstor malo nasteluje jer se na pola potrosenog rezervoara dosta zagreje i posle nece da upali dok joj ne pritisnem gas , ali mislim da to nije neki problem i da ce se to malo nastelovati pa ce raditi ko zmaj . U suprotnom imam garanciju pa cu traziti zamenu testere ili povracaj novca. _________________________________________________ Zelim ti srecnu kupovinu i preporucujem ti taj vilager vgs43 neces pogresiti ako ga uzmes . Ja znam mnogo ljudi koji poseduju vilager motorke i svi su zadovoljni samo moras da proveris da li ti curi ulje na dizni za ulje i dihtungu za rezervoar kad je budes kupovao tako sto ces joj napuniti rezervoar i ostaviti jedno sat vremena i vratiti se u prodavnicu i ako ne curi kupiti bez razmisljanja.

savoris
23-08-10, 18:13
kupovina vgs43 otpada
cijena je nerealna za nju :<<> skupo je to , ako već izdvajam veće novce odna ću da dodam još toliko para i za 600 evra mogu već da biram profi mašinu

većina ljudi se samo bazirala na stil-huskvarna , mada ima i drugih dobrih mašina
u pošetku sam i ja bio zaslijepljen stihlom i samo stihlom , medjutim mišljenje promijeniš kada uzmeš u ruke dobru huskvarnu 61 63 68 :D , to su zvjerine brale moj , izuzetno vrijedne motorke

onda dolmar , imam dvije , opasno dobre mašine
ovu 109ku sam kupio onako bez veze za 40evra kao neispravna , medjutim kvar je bio to što se samo kabl koji ide na prekidač za gašenje pohabao i spojio sa masom
ova 109ka je izuzetno štedljiva motorka , da ne povjeruješ koliko posla uradi sa jednim rezervoarom , evo upravo sam je sada rasklopio da provjerim seberinge na radilici pošto mi se nekako zalijeće tj. kada pustiš gas ona polako spušta obrtaje , vjerovano falšira zrak negdje ::lose::
cilindar i klip su u izuzetnom stanju , kao novo , karika bi se mogla zamijeniti kada sam je već otvorio

a imam i dolmarku 100 , nju sam kupio za 50e ispravnu , na njoj je svai vijak na svome mjestu , sve je picikato , nevjerovatno koliko snage u tako maloj mašini ima , i ona je danas dobila nov lanac :D

a na ovoj mojoj huskvarni sam danas zamijenio bombinu , tj. elektroniku kako je majstori zovu i bogami kako sam nakratko je probao izgleda će kupovine druge motorke da se odloži , na ovu ću da uložim koji dinar jer joj je mašina u osnovi dobra , samo je razdrndana jer je prethodni vlasnik bio neki krkan {"{":

BeB
23-08-10, 23:27
Telnet@

Kao sto darosavac rece L je od low a H od high , low ti je ler i prelazni rezim a high je rad od 1/4 do punog rezima rada. Tim srafovima se odredjuje kolicina goriva/smese za odredjeni rezim rada ,uprosceno , sa L regulises rad u leru a sa H rad punim gasom.Na stihl-ovim testerama i pise za koliko treba okrenuti koji sraf i to ti je to.Trecim srafom se regulise leptir za gas kao i na automobilskim karbovima .Sa L srafom pdesim lep , stabilan ler rad i trecim podesim visinu lera , taman da ne pokrece lanac ( pod uslovom da je kvacilo ispravno ) , H srafom podesim na najveci broj obrtaja pri punom gasu i OBAVEZNO malo vratim nazad , smanjim max broj obrtaja jer je takav rezim unistavajuci za motor. Fabricki se svaka testera steluje na odredjeni broj obrtaja radilice , iako testera pri punom gasu moze da postigne 10000 - 15000 obrtaja , podesava se na manje da se ne bi ostetio motor.

DULEmajstor
24-08-10, 09:27
Ja mislim da nisi u pravu jer se ler gas podesava sa T srafom gde se on zavija dok se testeri kad je na leru ne prestane da se okrece lanac . A H je za visoke obrtaje , L je za niske obrtaje pri radu gde se lanac naravno okrece.

BeB
24-08-10, 11:34
Dule...@

Pa to sam i napisao ::namigivanje::

neledr
25-08-10, 20:40
Pa, kako da ti kazem,...napisao sam to u smislu da je to testera koja nije ni profi a nije ni potpuno hobi alat,bolja je od mnooooogo modela tipa AGM,Einhell,Keno-Kraft itd,ali naravno i losija od nizih klasa marke Stihl, Husqvarna, Dolmar....naravno i cenovno je dosta povoljnija od istih.Sve u svemu, moje misljenje je da je Villager testera odlican izbor ( ako ne i najbolji ) za novac za koji se prodaje, i za klasu korisnika koji nisu preterano zahtevni.Iz licnog iskustva, znam da je kod ortaka Villager VGS 24, pokazao vise nego odlicno,i da ga sluzi BEZ IKAKVIH problema vec 4-5 godina!Istrugao je sa njom kao neko sa Stilkom ili husqvarnom.Rece mi danas da kad bude stala, kupuje drugu ali VGS 30.Eto, to sam hteo da Ti kazem.Znaci nemora da znaci da ako je manje poznata marka od ovde kod nas ustaljenih, da je to losa spravica. Naprotiv!Stoga Ti zelim da i tebe sluzi koliko i njega i jos toliko!

DULEmajstor
25-08-10, 22:13
Ja imam probleme sa mojom huskvarnom koju sam kupio pre mesec dana. Naime kada secem uopste mi ne podmazuj lanac. Kada skinem mac ulje samo prsti , ponovo vratim mac , krene po malo da podmazuje pocnem da secem i odma prestaje podmazivanje i kove mi lanac. Pri tome mi se i naravno greje testera . Prekosutra je nosim u servis , imam garanciju , mislim da je tu u pitanju fabricka greska i da serviser tu ne moze da uradi nista . Plasim se na sta ce sve to izaci i u sta ce prerasti. Plasim se ako je ozbiljniji problem da mi nece vratiti pare ili zameniti testeru vec me samo vuci za nos dok mi ne istekne garancija. A testera mi je sada izuzetno potrebna. Kajem se sto nisam uzo villagera . _________________________________________________ Jedno pitanje za sve vas koji imate villager vgs24 , vgs30 : da li ste imali poroblema sa onim malim gumenim amortizercicima? Oni se nalaze na rucki i iznad zatvaraca rezervoara goriva ?

telnett
25-08-10, 23:46
Beb zahvaljujem to cu isprobati kada krene seca dvorisna pa cu postovati . >:({

marko d
25-08-10, 23:52
Sta mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o&feature=search

neledr
26-08-10, 14:29
@miroslavjovanovic78,
...pa kao sti bi rekli...:jesam li ti rekao..: .Iskreno i ja planiram da uzmem jednu VGS 24 ili mozda VGS 30, u stvari resio sam.

galki
26-08-10, 16:29
Sta mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o&feature=search
ovaku sam i ja imao samo mali mac to je stihl 070

marko d
26-08-10, 16:49
I kakva je bila?Jel se dobro pokazala?

BeB
26-08-10, 18:04
Telnet@

Zaboravih bitnu stvar , kada stelujes H , testera je sa macem i lancem , drzis pun gas , pa ako to nisi radio neka ti neko pomogne jer uopste nije naivno da turiras testeru a drzis samo jednom rukom dok drugom stelujes. Kad nadjes najvisi broj obrtaja , odvrnes ( ne da zavrnes ) za 1/4 kruga, otprilike.

galki
26-08-10, 18:06
I kakva je bila?Jel se dobro pokazala?

nista posebno nemoze ovim novim ni vode da nosi jeste jaka ali spora do boga jedino mi se svidjalo sto ima sa strane pumpicu i mozes dodatno da druknes da bolje podmaze lanac sto sam i primetijo na snimku da covek radi

DULEmajstor
26-08-10, 19:06
Ja cu mog kineza da nastelujem na maksimum obrtaja pa sta bude bude . Imam drugo testere pa me boli uvo za njega. Kolko radi da radi. Nego tad ce da trosi i vise goriva jbg .

Post je spojen: 1282846141________________________________________ _________
Evo testere koju sam nedavno kupio : http://www.youtube.com/watch?v=65_Z4q2-mLk _________________________________________________ Evo uporednog testa husqvarne 450e i stihla ms260: http://www.youtube.com/watch?v=vwIJghMkaaE&feature=related

service man
26-08-10, 20:33
Trosice vise vazduha,a samim tim imace manje podmazivanje tj. nece dugo.Ubij kineza {"{":

marko d
26-08-10, 20:43
Service man....Kada bih kupovao nov Stihl koji bi mi preporucio?Za oko 20 m godisnje drva..... >:({

savoris
26-08-10, 22:25
Service man....Kada bih kupovao nov Stihl koji bi mi preporucio?Za oko 20 m godisnje drva..... >:({

bilo koji ako je nov >:({

to su zanemarive cifre za stihl , ja dnevno pičim i više od 20 metara , doduše samo u metrice
možda nešto u stilu 29ke bi ti odgovaralo , više ti zavisi od veličine drveta u šumi

ja sam prije imao samo stihl 009 i zadovoljavala je potrebe jedne kuće , polako i pamet u glavu i malo više vremena i sve sam sa njom rezao , inače šuma mi nije velikog prečnika pa je moglo

marko d
26-08-10, 22:27
I ja picim 20 metara na dan ali to bude nekih 2,3 dana u godini.. :lol:...za svoje potrebe.......

savoris
26-08-10, 22:39
ma tebe sve od 018 pa nagore može da zadovolji

service man
27-08-10, 14:33
Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.

DULEmajstor
27-08-10, 21:47
Ja sam danas sklopio mog kineza. Dok je imao nesto malo novog benzina radio je odlicno. Poceo sam da mu stelujem dizne ali je nestalo goriva . Potom sam sipao malo stare mesavine , prilicno je dosta stara . I desilo mi se da je u pocetku super radio samo poceo da se gusi . I onda upali pod sauhom i radi cim mu vratim sauh on pocne da se gusi i ugasi se . Da li je to zbog mesavine ? Sta bi moglo da je u pitanju ako nije mesavina ?

BeB
27-08-10, 22:09
Problem je manjak goriva , a razloga moze biti vise , cak i stara mesvina.Najcesce je ili zapusen filter goriva u rezervoaru , ili probusen isti pa trunje zapusi sito u karburatoru.Kreni prvo od sveze mesavine.

DULEmajstor
27-08-10, 22:27
Znaci sveza mesavina , Pa onda filter u rezervoaru , a ako nista od toga ne bude bilo onda otvaranje , razvaljivanje i ciscenje karba. Ja sam u pocetku mislio da je tu problem do toga sto sam malo pomako diznu. Ali kako god da je namestim on se isto ponasa . Ako nista od ovoga ne uspe onda cu da probam da zamenim ceo karb i stavim karb sa dolmara 112. Ali to u krajnjem , krajnjem slucaju . Javicu vam sta sam uradio prekosutra pa ce mo videti sta i kako . Hvala na pomoci. >:({

savoris
27-08-10, 23:14
@dulemajstor
koja motorka je u pitanju ^-^

neledr
28-08-10, 08:29
Imam jednu nedoumicu:koja od ova tri ulja za mesavinu za ovu malecku testeru MS 170?
http://i33.tinypic.com/dwfe3m.jpg
http://i38.tinypic.com/2dv7jhi.jpg

DULEmajstor
28-08-10, 09:16
Neka kineska , nema na njoj marku ali je potpuno identnicna fivei od 1,7 kw . Do sada je radila tri godina bez problema i isekla silu drva.

poljoprivrednik u pokusaj
28-08-10, 09:18
Imam jednu nedoumicu:koja od ova tri ulja za mesavinu za ovu malecku testeru MS 170?
Ako nemas puno rezanja STIHL posto mu je bar cjena kodnas duplo veca od modricinog a kvalitet mu nije upitan.

DULEmajstor
28-08-10, 09:21
neledr@ Izaberi od ova tri samo ono koje je zapecaceno sa folijom na otvoru flase kad odvijes poklopac. Ostalo je sve lose i nezapecacene flasice je mogao da puni ko god je hteo i da sipa svasta u njih. Ja kupujem samo sinteticko huskvarnino ulje i to uvek zapecaceno sa folijom koji ne mozes nikako da skines vec samo da je probusis. To ulje kosta 140din za mesavinu od 5l .

Post je spojen: 1282948058________________________________________ _________
Ove bocice stihl ulja koje se kupuju na pumpama i ... su jako loseg kvaliteta i ni jedan serviser ga ne preporucuje jos mi je licno i rekao serviser da ni po koju cenu ne sipam to ulje. Druga prica je kao sto sam i rekao u prethodnom postu kada se na otvoru flase nalazi folija zapecacena. Samo to je pravo stihl ulje , ostalo puni ko stigne i ne treba se igrati time.

Post je spojen: 1282983712________________________________________ _________
Ovako sad kad sam pokusao da ga upalim nije hteo nikako. Potom sam mu sipao malo goriva u karburator i odma je upalio na kratko. Provericu mu taj filter goriva sutra pa cu da vidim da li je on u pitanju.

neledr
28-08-10, 11:59
Mozda jedno glupo pitanje....hmmmmm....a, jel' smem da pravim ja mesavinu sa tim Husqvarninim uljem i da je koristim u mojoj MS170-tici? U servisu su mi dostupna ulja u zatopljenoj flasici kao sa slike Stihl i Husqvarna LS low smoke oil, zelene boje msm da je sintetika u zapecacenoj ambalazi sa folijom 1l pakovanje.Dakle smem li ja da koristim to ulje i ako je to najbolji izbor onda cu to i da kupim (cena kod nas je oko 1100 ili tako nesto dinara).

meeker
28-08-10, 12:05
Naravno da smeš. Pa ni stihl husqvarna nisu proizvođači ulja već ga prodaju pod svojom robnom markom. Koristio sam valvoline i total dvotaktole bez problema i naravno stihl i husqvarna. Ova cena je za 1l.
>:D

DULEmajstor
28-08-10, 15:09
Koristi slobodno huskvarnino ulje . To je sinteticko i koliko sam ja informisan najkvalitetnije trenutno na nasem trzistu. Kod nas koriste to ulje i vlasnici stihla. Bas sam se o tome raspitao u servisu u kome sam i kupio testeru. Kod njega ima da se kupi i stihlovo i dolmarovo ulje inace.

Slobodno sipaj i ne razmisljaj.

BeB
28-08-10, 16:21
U principu , svako kvalitetno sinteticko ili polusinteticko ulje ce ti odgovarati , samo oprezno kod kupovine , mnooogo je falsifikata , i pravi mesavinu prema uputstvu za testeru , ne prema tome sta pise na flasici ulja. U slobodnoj prodaji postoji ambalaza za ulje sa stihl nalepnicama .

neledr
29-08-10, 12:33
Hvala Vam, @BeB, u pravu si apsolutno, za to, ali neverujem da bi zvanicni distributer kao Stihl Srbija u Lominoj 5, u BG-u sipao svasta u flase.Kako sam zakljucio, ispada da je to Husqvarna LS ili XP ulje ipak najbolje, pa cu ga i uzeti.Nekako sam zavoleo ovu testeru pa bih da me sto duze sluzi, i zato i zelim da koristim najbolje ulje za nju.Jos jednom hvala Vam svima,a kada ga budem uzeo saljem i slikicu. Pozdrav!

DULEmajstor
29-08-10, 13:04
Resio sam problem sa kinezom. Zapusio mu se bio najverovatnije metalni filter u rezervoaru za gorivo. Sada radi odlicno ali mi se sada javio drugi problem. Blokira mi zvezda na macu.

Kupio sam juce na benziskoj pumpi u mom mestu ulje na tocenje za lanac. Kada sam ga sipao u testeru upalio i dodao gas poceo je da mi pusi lanac i mac celom duzinom. Potom sam otvorio flasu i pomirisao . Ustanovio sam da mi ulje mirise na kremu za suncanje. Kada sam strugao strugotina koja je dosla u kontakt sa takvim uljem se prosto okamenila. Ovako nesto mi se dosad nikad ali bas nikad nije desilo. Zbog toga mi je verovatno i ProPao mac. Do sada sam uvek kupovao to ulje i na toj istoj pumpi , ali dosad nikad nije mirisalo na kremu za suncanje.

neledr
30-08-10, 14:56
Kao sto rece BoB , treba paziti.Ja licno za malecku uzimam Lancol i za sada nisam imao problema.
@Dule...
Ja sam resio problem sa zvezdom, tako sto sam sipao naftu u posudu stavio vrh maca unutra i rukom okretao do besvesti...jeste da sam posle satima smrdeo ko tigar ali sam zavrsio posao, pa sam posle problem nafte resio panol pastom! :lol:
E, posle toga dosao red na spric napunjen uljem, pa polako okretao zvezdu prstom a iza svakog zuba po nekoliko kapi ulja i to je bilo to.Taj mac na vrhu nije imao onu rupicu za podmazivanje, pa sam morao tako da resim dok ovaj drugi ima pa ponekad kad posle posla ocistim kanal,mazalicom ubacim masti u nju.Probaj mozda uspes, jedino ako ti nije otisao onaj lagercic e, onda mora drugi mac ja mislim, jer nema mu popravke.......Pozdrav

Post je spojen: 1283173608________________________________________ _________

Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.

Tacno tako, odradio sam pre nekoliko dana jedno 15 metara, laganice i samo polako,ipak je to mala testerica (MS170/180), mada sam oborio sa njom jednu bukvicu cisto onako iz radoznalosti, i imala je oko 30-35 cm....e, nisam sad merio za koliko jer nisam ni zurio....laganice i opusteno.Ali kao sto Ti rece, za obaranje je ipak od 29-ke pa na gore.

marko d
30-08-10, 16:40
Ne znam za vas ali ja sa mojim Stihl 029 Super radim sve...i obaranje i presecanje...imam samo tu testeru..jeste mala ali obaram i bukve,cer,bagrem i sve sto je na redu.....i mnogo dobro se pokazala......Meni se uopste ne cini da je ona mala za obaranje........ ^-^

dulis
30-08-10, 21:56
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?

neledr
30-08-10, 22:15
mislim da su u pitanju nekoliko stvari...npr.,zaprljani filteri goriva i vazduha,karburator,odnos smese gorivo-vazduh ili jednostavno prejaka mesavina, odn.previse ulja u mesavini.

savoris
30-08-10, 23:07
danas zamijenio kariku i membrane karburatora u moba dolmara 109 , druga motorka , cepa kao blesava ::svaka cast::

neledr
31-08-10, 15:53
He,he....pa naravno, kad je ono najbitnije novo....a i onako s obzirom da ima 2KW/2.8 Ks, ne nedostaje joj snage.

DULEmajstor
31-08-10, 22:43
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?

Filter goriva ti se nalazi u samom rezervoaru. Kada otvoris poklopac rezervoara . Izvuses komplet crevce sa nekom savijenom zicom, iscupas filter iz crevceta i produvas sa kompresorom il pumpom za bicikle.
Filter vazduha odvijes onaj plastican sraf, skines poklopac izvadis filter, otvoris ga, operes benzinom ili deterdzentom za sudove.
Kada ti se testera zagreje imas sa strane diznu oznacenu sa slovom T I us pomoc ne regulises ler gas na testeri da ti se ne bi gasila kada pustis gas.
O kom kinezu je tacno rec?

dulis
01-09-10, 03:28
rec je o fivea crvena motorka 2ks

savoris
01-09-10, 08:43
koliko košta vilager 43 kod vas u Srbiji , ja mislim da bi trebalo biti kakve razlike nego ovdje kod mene uzimajući u obzir razlike u cijeni trimera

MONTOYA
01-09-10, 09:41
i ja sam je merkao
zadnji put kada sam gledao bila je 24000 din.

telnett
01-09-10, 19:45
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .

DULEmajstor
01-09-10, 20:25
rec je o fivea crvena motorka 2ks
Koliko sam te razumeo ona super pali i sve super radi samo je problem u tome sto kada seces i preseces neko trupce ona se ugusi i ugasi.

Da li posle pali bez problema ili se namucis dok je upalis?

Postoje tri mogucnosti:

1. Blokira zvezda na vrhu maca. Kada ti se to desi skini mac i lanac i proveri kako se okrece zvezda na macu i da li blokira , negde zakacinje i sl. Ako postoji neki takav problem onda je jedino resenje kupovina novog maca.

2. Nedostatak vazduha. Problem se desava usled zaprljanosti filtera vazduha koji treda da se ocisti u benzinu ili pomocu deterdzenta za sudje , a potom se dobro izpere i osusi i na kraju namontira na testeru.

3. Nedostatak goriva. Problem se javlja u slucaju zacepljenosti metalnog filtera u rezervoaru, ostecenosti nekog crevca za dovod goriva ili zaprljanosti samih sitanaca u karburatoru. Problem resiti: Uzeti jedan komad cvrste zice , saviti, napraviti kukicu i izvuci metalni filter iz rezervoara. Filter skinuti sa creva i pomocu kompresora produvati ili uz pomoc pumpe za gume dok se ne uverite da su rupice ciste. Prekontrolisati sva crevca za dovod goriva . U slucaju zaprljanosti karburatora konsultujte se sa serviserom motornih testera.

Sitni i retki problemcici:

1. Proveriti da li se kojim slucajem nije iscupao kabal za svecicu.

2. Skinuti svecicu i ocistiti finim smirgl papirom.

3. Proveriti da li crevo za dovod goriva nije dobro pricvrsceno i da li ne uvlaci vazduh i stvara samim tim probleme.

Kada budes proverio sve ove moguce nedostatke javi mi se za dalje instrukcije u koliko nisi resio problem , i u slucaju resenja problema koji je problem u pitanju kako bi se sa njim upoznali i ostali clanovi foruma.

I ja imam istu testeru. Sliku sam postavio negde izmedju pete i desete stranice ove teme u koliko te interesuje da pogledas.

savoris
01-09-10, 20:33
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .

i koliko bi to izašlo u konačnici ^-^

dulis
01-09-10, 21:28
Nije do maca,kupio sam jos jedan novi husqvarnin mac malo kraci i novi lanac koji odgovara za taj novi mac i isto se desava ,ona meni ne gusi drvo ,ja isecem drvo do kraja,kad odmaknem testeru od drveta i pustim gas ona se ugasi u jednom stilu kao da u momentu zablokira.medjutim ja je ponovo upalim stisnem gas i rezem dalje.A zanima me jos kod ovog metalnog filtera za gorivo sa jedne strane ima gde se natice na crevo a sa druge je neki spuzvasti filter pricvrscen metalnim kopcama za metalni deo filtera,da li je dovoljno da skinem crevo za gorivo sa kompletnog filtera i produvam ili se treba i taj spuzvasti deo koji je pricvrscen kopcama razdvajati i otkopcavati od glavnog metalnog kucista pa cistiti.javljam se kad procistim malo ove osnovne stvari to jest filtere

DULEmajstor
01-09-10, 22:41
Dulis ...

Sada znam u cemu je problem kod tebe 90%

Na testeri ti se nalaze zasticeni sa crnom gumom koja ima rupice za sravciger srafovi-dizne L i H koje su jedna do druge i T dizna koja je postavljena iznad te dve dizne . T dizna je dizna za ler gas koju ces nastelovati sa uskim obicnim srafciderom tako sto ces je zavrnuti za nekoliko krugova do te mere kada ti testera dok je zagrejana ne krene da obrce lanac a da pritom ti uopste ne drzis gas. Kada se to dogodi i ona sama krene da obrce lanac pomalo , a da ti pritom ne drzis gas - onda lagano popustaj tu diznu dok lanac ne prestane da se okrece pri otpustenoj rucici gasa. Cim se lanac zaustavi vise nista ne diras sraf i testera bi trebala sasvim normalno da radi i ne bi trebalo da pravi isti problem koji si opisao.

Kada ovo odradis javi da li je bilo uspesno.

I jos nesto me jako interesuje . Da li imas problem sa curenjem ulja kada ostavis testeru ugasenu da boravi nekoliko dana sa punim uljnim rezervoarom. Da li ti se na betonu napravi barica ulja ispod testere.

savoris
02-09-10, 13:14
sada naidjem da kupim silka za trimera i nadjem akciju motornih pila
STIHL MS390 košta 950km=425e
MS361 košta 1100km=550e
MS018 košta 410km=205e

nešto sam mjerkao ovu 390 a ona 361 me sama doziva :D
dobijam plaćanje iz dva puta pošto sam stari mušterija

dulis
02-09-10, 14:40
ne ,nema barice ispod ulja,mogu da ostavim pun i po dva meseca.a sta ako mi je neki kolega malo cackao dizne L i H ,kako da to nastimam dobro? i nisi mi odgovorio napitanje u vezi sa filterom goriva?

DULEmajstor
02-09-10, 18:56
dulis

Za L i H dizne smo razradili i objasnili detaljno stelovanje 2-3 stranice ispred u ovoj temi .

No ako ti lepo reze te dizne ne bi trebalo da su problem. Da li si proverio i dotego T diznu koja se vremenom tokom rada otpustila ?

Filter bi najbolje bilo ako bi mogao da slikas i da postavis da bi vido da li je isti. Njega nemoj da rastavljas vec ga samo skini sa creva i izduvaj.

Kolko je stara ta testera i kolko si je platio u evrima? Ja sam jos dok je bila potpuno nova imao problem sa uljem koje curi pored dizne za ulje.

BeB
02-09-10, 19:48
Dulis , skini taj sundjercic i ispod njega ima ( treba da bude ) sito koje zadrzava cestice , izduvaj ga i operi sundjercic , a to sto kad oduzmes gas u radu kao zaglavi , skini deklu startera pa probaj koliki luft ima ventilator/magnet , da ne struze o starter , znaju da imaju preeeveliki aksijalni zazor.

dulis
03-09-10, 14:14
Dao sam nekom svom prijatelju da malo naštela ta tri šrafa ali nisam bio prisutan pa ne znam koja je od ta tri dotezao.Sad je ler malo previše pojačan ali se ne gasi više i radi dobro,dobro reže.Malo kad je upalim dok je hladna okreće se lanac na leru,a poslije se ne okreće više i dobro radi.platio sam je 100 evra u robotu u Banjaluci.I moj komšija je uzeo istu takvu i prezadovoljan je sa njome.One su skroz crvene.One imaju metalno kućište za rezervoar,sa uljem.Evo u današnjim novinama vidim da je u toku akcija u robotu,mnogo stvari izmedju ostalog i motornih testera.Trenutna cena im je 61euro i dobiješ garanciju oko godinu dana čini mi se

DULEmajstor
03-09-10, 17:40
Ja sam moju uzo za 90e . Ista je potpuno . Narandzasta odnosno svetlo crvena . Isto ima metalan rezervoar naravno . Samo mi sad fali mac moram da kupim i stavicu malo manji oko 35 .

Beb: kod mene nema tog sundjerastog dela . I ja sam se zacudio kad sam vido da ga nema . Nisam zagledivao dal nije ispao negde u rezervoaru. Uglavnom sad radi perfektno , samo cu joj kupiti mac koji ce da odgovara i ovoj huskvarni koju sam sad kupio i kolko radi da radi .

BeB
03-09-10, 19:51
Pa ima vise ( barem 3 ) modela filtera goriva koje nalazim u Kineskim testerama , jedan je metalni sa sundjerom na vrhu koga drzi neka kopca , imaju veeoma tanko crevo goriva tako da ne moze bilo koji. Bitno je samo da u karb ne dodje nefiltrirano gorivo jer ce zapusiti sito u karbu ili gore da ode u kanalice , e onda ne valja.

neledr
04-09-10, 22:43
...a kako to da na Stilkama MS 170/180 na karburatoru postoji samo jedan sraf za stelovanje.Jel moze na njih neki drugi karb? Msm cisto onako iz radoznalosti...?

BeB
05-09-10, 08:46
Pa takav je karb , steluje se samo ler i prelazni rezim , pun rad ne. Moze se staviti drugi karb , ali se mora izbusiti jos jedna rupa na rukohvatu ( radio sam vec )

galki
05-09-10, 17:37
Ako nekog interesuje STIHL O70 neka se javi da mu dam broj telefona , naleteh na čoveka u Rumi na vašaru prodaje je, testera je u ekstra stanju čiča je ceni 150 eura.

savoris
05-09-10, 19:33
a ko ima ledja za to , njen mač ja mislim da je u originalu 120cm

Kosjerac
08-09-10, 14:30
Evo stigla prinova kod mene, husvarna 142, za sitne poslove i raskresivanje i da pomogne starom dolmaru.
http://img2.imagetitan.com/img2/small/40/40_p9080028.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=40_p9080028.jpg)

BeB
08-09-10, 15:00
Lepo >:({ koliko si je platio?

sumar
08-09-10, 17:13
Sto pre neka se otplati >:({

Kosjerac
08-09-10, 19:41
Imao je neki popust, a iznela je 29488rsd i uzeo još nekih sitnica znači sve to 300evra.

savoris
08-09-10, 21:05
ja jutros išao gledao jednog stihla 38 i nije mi se svidio , slaba kompresija , cijena 180evrova

Dzogi_89
08-09-10, 21:08
@Kosjerac prava masina....
zna neko gde ima i kolika je cena za husqvarnu 365?

Bosonoga
08-09-10, 23:06
Savo neznam kavu motorku tražiš ali kod mene čovjek prodaje Hursqvanu 372XP, cijeni je 700 KM. Daje i garanciju na nju.

Kosjerac
08-09-10, 23:22
Dzogi 89 ima kod mene i cena je negde oko 71 hiljadu i još neki dinar, znači oko 700 evra sa popustom naravno, danas sam je gledao kad sam kupovao ovu 142, a dogodine ako bude sve po planu i programu treba da bude u mom vlasništvu.

savoris
09-09-10, 08:41
Savo neznam kavu motorku tražiš ali kod mene čovjek prodaje Hursqvanu 372XP, cijeni je 700 KM. Daje i garanciju na nju.

mnogo mi je to para za polovnu , nije bitno stanje
ako već dajem pola para od nove onda idem na novu ::namigivanje::

to jeste strojka i zapala mi je za oko , moćna motorka

neledr
12-09-10, 10:25
E, sta bi-bi! Ja uzeh ovo ulje za Stihl ms170. Nadam se da se nisam z******o!
http://i51.tinypic.com/2b9s0l.jpg

DULEmajstor
12-09-10, 15:44
@Neledr

Jel je boca zapecacena odozgo ?

Post je spojen: 1284299134________________________________________ _________
To je sinteticko ulje i ne moze da ne valja ako je original.

savoris
12-09-10, 15:49
stiglo pojačanje :D 4,7ks
DOLMAR model pitaj boga koji , djeluje da je u dobrom stanju
kada daš gas bukvalno skače iz ruku

http://img291.imageshack.us/img291/6955/abcd0018ts.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/4458/abcd0017r.jpg

sada moja armada izgleda ovako
STIHL009 , DOLMAR100 , DOLMAR109 , STIHL026 , HUSKVARNA268 , DOLMARzvijer
http://img707.imageshack.us/img707/7199/abcd0019o.jpg

poljoprivrednik u pokusaj
12-09-10, 16:06
svaka cast Savo samo jadna li je suma gdje udje samo dio iz ovog arsenala.

savoris
12-09-10, 16:40
znaš ti onu pjesmu

nisam krao , šumar mi je dao
ja sam samo dvije osjekao
:lol:

ma jok nije to tako strašno ::namigivanje::

neledr
12-09-10, 20:28
@ Dule,
Ima foliju i na jednom i na drugom cepu.Veruj mi, jedva sam je probio (da izvines) :lol: ,koliko je utopljena u kanticu.Valjda ce valjati za malecku Stihl-ku ^-^

Kosjerac
12-09-10, 21:04
stiglo pojačanje :D 4,7ks

Savo takav je i moj dolmar, odlična mašina, jaka, samo malo teška i nema amortizere ali jbg pravljena '65 god. http://img2.imagetitan.com/img2/small/41/41_slika0058.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_slika0058.jpg)

savoris
12-09-10, 21:17
ma ona mi samo treba za napraviti nekoliko rezova na velikim drvima , vidiš i sam da ne oskudijevam sa malim i srednjim motorkama one će odraditi većinu posla
ova ej samo za ''muške'' stvari :D

kako si zadovoljan njom , kako služi , ima li dijelova
ako ima na njoj šta da se pokvari :lol:

DULEmajstor
12-09-10, 22:43
@Savoris

Kolko si platio ovog dolmara ako nije tajna ?

savoris
12-09-10, 22:46
ma ja nisam dao pare nego sam uzeo od čovjeka da mu skinem bijedu sa vrata da se ne pati više :lol: :lol: :lol: :lol:

nisam je snimio ali ima potpuno isti zvuk kao ova koji je jako karakterističan za dolmar mašine
SuL_wPPrnUM&feature=related

MONTOYA
13-09-10, 08:33
čudan joj rukohvat
gde joj je gas
nije valjda na uvrtanje kao na motoru :D

savoris
13-09-10, 19:50
nije nego imaš jedan leptir pored rukohvata koji pritišćeš palcom

šandor
13-09-10, 22:39
Drug mi je kupio jednu mašinu za sećenje i cepanje drva :

( nije reklama )

http://www.youtube.com/watch?v=zhFuUpS41BY

savoris
13-09-10, 22:50
Drug mi je kupio jednu mašinu za sećenje i cepanje drva :

( nije reklama )

:D samo kako se ovo ponaša kada mu upadne nešto čvrgavo ^-^

šandor
13-09-10, 22:58
Ne znam ^-^ .

neledr
14-09-10, 23:56
Evo ulja u svetu (Nemacka) za "Stihl-ovce".Redom:mineralno, polusynth, full synth.
http://i53.tinypic.com/2efjexf.jpg
http://i53.tinypic.com/r1my53.jpg
http://i54.tinypic.com/2rfx5eh.jpg
....znaci mineralno oznaka HP, polusint oznaka HP Super, Full sint oznaka HP Ultra....

DULEmajstor
18-09-10, 09:38
Sandor

Kakva masinica
Samo steta sto ne moze da sece i neke deblje komade drveta

d.j.grljanac
18-09-10, 10:35
Ја имам ОПЕН тестеру већ 25 година, просечно посечем двадесетак кубика годишње и до јуче нисам имао никакакв проблем. Јуче невоља, прегреје се после пет минута, створи велики притисак у резервоару горива и избацује гориво на одушку у јаком млазу, трокира, не пали поново док не променим свећицу.
Зна ли неко одакле да почнем са поправком?

DULEmajstor
18-09-10, 11:00
Ја имам ОПЕН тестеру већ 25 година, просечно посечем двадесетак кубика годишње и до јуче нисам имао никакакв проблем. Јуче невоља, прегреје се после пет минута, створи велики притисак у резервоару горива и избацује гориво на одушку у јаком млазу, трокира, не пали поново док не променим свећицу.
Зна ли неко одакле да почнем са поправком?

Prvo ciscenje dizni
koje ne verujem da si dosad ikad cistio. Proveri i pumpu za gorivo ako je imas. ona moze da stvara jak pritisak

Kosjerac
18-09-10, 20:49
Od karburatora.

d.j.grljanac
20-09-10, 10:37
Хвала на саветима, јуче пало растављање, чишћење, продувавање...

service man
20-09-10, 14:01
Kad ti se ugasi odvrni cep rezervoara pa probaj ponovo da palis.Mozda nema dobar odusak pa pravi vakum,ako je to menjaj cep rezervoara ili odusak zavisi kakav je.

DULEmajstor
20-09-10, 18:04
Ljudi pomagajte!!!

Naime , na mom malom kinezu mi se desava sledeci problem . Kada ga upalim i dam mu gas on ga ne prima nego se prosto ugasi , Kad mu gas lagano dodajem malo po malo on tek tad ubrzava polako i kad dodje do odredjenog broja obrtaja ponovo se ugusi i ako mu ne pustim gas on se gasi.

Iskljucivo ad pali pali pod sauhom i nece nikako drugacije . Sta da mu radim . Da li su to membrane ? Ja imam jedan stari tillotson pa bi mogo kad budem imao vremena da zamenim ceo karb. No sta bi mogao da pogledam pre skidanja karba ?

Post je spojen: 1284998974________________________________________ _________
Sad sam ga upalio i izvuko samo malo sauh . Tada je sasvim dobro primao gas ali to je kratko trajalo i odma bi se gusio . Kad sam mu bio skinuo mac nije se tako gusio. Proveravao sam i lanac se sasvim lepo okrece i ne zakacinje nigde.

galki
20-09-10, 18:30
ili ti je zapusao karburator ili ti negde falsira na karteru vazduh >:D

BeB
20-09-10, 19:28
Vidi prvo filter goriva , u rezervoaru , ako je metalni sa nekvim cupavim filterom na vrhu koji drzi kopca , skini kopcu i imas ispod toga sito koje se obicno zapusi i nema dovoljno goriva za karb , produvas pazeci d ti ne ispadne sito pa se izgubi.

dkocic
20-09-10, 20:16
DuleMajstore posalji karburator i 300 dinara ja tebi ispravan i da se negasi.
Kinez je prava stvar.

DULEmajstor
20-09-10, 21:19
na filteru nema nista , samo metalan deo i nista drugo.

dulis
21-09-10, 11:45
nabavio sam neku motorku tomos husqarna 266 stara oko 20.g za male pare,moze li mi neko reci koliko bi ona otprilike mogla da ima konjskih snaga,a i na njoj je neki kraci mac,tako da ne mogu da ocijenim kolika joj je snaga?

savoris
21-09-10, 22:58
nabavio sam neku motorku tomos husqarna 266 stara oko 20.g za male pare,moze li mi neko reci koliko bi ona otprilike mogla da ima konjskih snaga,a i na njoj je neki kraci mac,tako da ne mogu da ocijenim kolika joj je snaga?

'oš prodati ?
imam ja 268 ja mislim da su iste , moja je 4.4ks
isti im je promjer klipa

dulis
21-09-10, 23:03
necu jos da vidim malo kako radi?koliko joj se krece cijena na trzistu,ako je onako usolidnom stanju?

service man
22-09-10, 08:53
Super je to testera 4.5ks mac 45cm.Za to mozes u solidnom stanju da trazis 200-250e.

savoris
22-09-10, 08:57
Super je to testera 4.5ks mac 45cm.Za to mozes u solidnom stanju da trazis 200-250e.

može u Srbiji , kod nas ne :<<>

dulis
22-09-10, 20:11
koliko kod nas?

neledr
23-09-10, 15:18
evo malo domace radinosti......bio dokon stigla drva pa da vidim rekoh, da li radi, kad ono radi i to kako...msm na domacu kopiju profiholder-a.
http://i55.tinypic.com/2edmsrr.jpg
http://i52.tinypic.com/2r2pufo.jpg
A evo i link ka snimku kako to radi otprilike:
http://www.youtube.com/watch?v=afkBgj1FMqc

DULEmajstor
26-09-10, 16:38
Juce sam bio na Aleksandrovackoj zupskoj berbi i tamo sam video cigane koji nose i prodaju motorne testere kineske proizvodnje. Te testere su potpuno iste kao moj kinez. Jedno je narandzasto bele boje i ne njemu ima nalepnica stil , a drugo je crvene boje i njemu je nalepnica husvarna , a testere su identicne samo razlika u boji.

Sada trenutno nemam vremena , ali kad ga budem imao pogledacu karburator na mom kinezu i i ostale stvari koje mogu da prave ranije opisane problemcice.

sbatke
26-09-10, 16:52
Kupio sam na pijaci polovnu Husqvarnu 33 u dobrom stanju.Na karburatoru piše Walbro pa je najvjerovatnije original.Na njoj postoje sve naljepnice na švedskom jeziku ali me buni što na pločici gdje je urezan serijski broj piše da je proizvedena u Kanadi a sa unutrašnjeg dekla piše USA.Takođe me zanima snaga ove testere ako ko ima istu testeru.

DULEmajstor
26-09-10, 18:00
U pitanju je motorna testera koja se radi na americkom kontinentu . Tamo se rade uglavnom sve manje huskvarnine testere .

Neledr jel si ovo ti na snimku ? Ovaj sto sece.

neledr
26-09-10, 19:32
Jesam.....sto? Da nisam nesto pogresno radio?
Opklada sa burazerom je bila da istovremeno moze da se pusi (cigara),pije ladno pivo natenane, i istruze 5 kubika hrastovine i jedno 1 kubik bukovine, sa ovom maleckom testerom, i to sam.Iz zajebancije smo spravu nazvali Jelena zato sto su me zezali kao ono jel si to uposlio i zenu!? Ovo je samo snimljen pocetak posla mada se to vidi na kamarici drva pored.A sto je najzanimljivije potrosio sam pa......hmmmmm ovako uzeo sam 2,5l bezolovnog, i ostalo mi je 750ml u dozeru i 250ml u testeri.....smesno covece da nisam mogao ni sam da poverujem.

savoris
26-09-10, 20:00
meni ovo ne djeluje kao pomagalo , više se umoriš prenoseći drva , ja to siječem na licu mjesta tj. na zemlji

BeB
26-09-10, 20:54
Juce sam bio na Aleksandrovackoj zupskoj berbi i tamo sam video cigane koji nose i prodaju motorne testere kineske proizvodnje. Te testere su potpuno iste kao moj kinez. Jedno je narandzasto bele boje i ne njemu ima nalepnica stil , a drugo je crvene boje i njemu je nalepnica husvarna , a testere su identicne samo razlika u boji.

Sada trenutno nemam vremena , ali kad ga budem imao pogledacu karburator na mom kinezu i i ostale stvari koje mogu da prave ranije opisane problemcice.
To su testere koje su iste kao i VG 4500 , ali su im plastike slabije , starter pogotovu , kad mi naidje neka takva i ako treba da skidam cilindar , obavezno joj podmetnem jos jedan dihtung pod cilinadar da bi smanjio kompresiju. Pitaj boga ko to sklapa ^-^
Produvaj filter i ako nije on vidi sito kod membrane pumpe , oce ono da se zapusi ako filter propusta.Ako izduvavas kompresorom , pazi da ne izduvas i samo sito , odleti negde i nema ga vise.

neledr
26-09-10, 22:09
meni ovo ne djeluje kao pomagalo , više se umoriš prenoseći drva , ja to siječem na licu mjesta tj. na zemlji

Pa da, to i jeste pomagalo, a ja sam ti solo covek,nezurim nigde, ono za sebe seckam sa merakom i polako.Meni sat tamo-ovamo neznaci nista jer stvarno nigde nezurim Znas kad te niko nejuri, a i testera nije velika pa da prilegnes na nju.Doduse imam 038-micu ali brate teska je. Ovako laganice i obavljen posao.Za sezonu mi treba oko 10-tak kubika drveta, tako da i nije neki veliki posao sa struganjem,pa to odradjujem sa 170-ticom laganice!Znaci iz zajebancije sam juce odradio 6 kubika bez nekog velikog umora.Testerica ko perce oko 3Kg i nesto, malo goriva i Bog!Ama ne osetis.A, sto se tice sece na zemlji pa, i ja sam tako radio kad secem vise drveta,ili kad je frka pa zurim, ali posto sam sj.....bao lanac, na taj nacin, vise mi se isplati ovako polako.....

savoris
26-09-10, 22:45
ma oke svi mi imamo neke druge navike >:D

DULEmajstor
27-09-10, 17:59
Slazem se malo je komplikovano . Mada ja nemam nikada cepanice. Uglavnom obla i veca drva i sve seccem na licu mesta. i nemam problema sa tim da isecem tri parceta pa da spustam motorku na zemlju , podizem , zaglavljujem dru cepanicu , uzmemem testeru i napravim dva reza pa sve iznova i iznova.

Neledr svaka cast na izradi spravice . Nekome je korisna i potrebna , a nekome suvisna . Cisto sam te onako pitao jesi li ti na tom snimku . POZZ >:({

neledr
27-09-10, 20:47
Ma naravno, bio sam dokon kao sto rekoh, pa malo ubio vreme a eto, ispade korisno.Naravno, ovo je samo za male kolicine i za onoga ko nezuri, i nije u trci sa vremenom kao sto sam ja npr. Za sezonu mi treba 7-8 tona uglja i do 10 kubika drveta i to je to pa kao sto rekoh da spojim zedovoljstvo i korist.......maaaaa volim ove stvari, a i onako treba mi malo i vezbe s'obzirom koliki mi je stomak :lol: (kako kaze moja zena)........xe,xe,xe....vidi se na snimku.Aj' >:({

bane84
29-09-10, 15:30
Da li neko zna gde mogu da se kupe delovi za Motornu testeru Solo 606? Treba mi zupcanik,mac i lanac....ako neko zna neka ostavi adresu ili na pp..

DULEmajstor
02-10-10, 22:24
skinuo sam sitance. ocistio ga. Imalo je dosta prljavstine. sve sklopio i upalio testere . radilo je malo odlicno i onda opet problemi i problemi. Filter u rezervoaru prakticno i nema . Samo metalni deo koji je suplji . Kroz to moze da prodje sve i svasta. neznam da li je moguce da je ponovo zapusilo sito ili je neki drugi problem i koji bi problem mogao jos da bude. Kad budem imao vremena ponovo cu otvoriti i ocistiti sitance i oprati rezervoar , staviti novi filter , produvati crevo .

Sta bi pored sita i filtera mogao biti problem ?

Sumadinac-Gruzanin
03-10-10, 22:37
Imam husqvarnu 340 staru skoro 4,5 godine. Radila odlicno ali letos strugala gradju za krov i daske koje su imale betona na sebi.Problem je u tome sto i pored novog lanca i maca pocinje da se gusi kad sece drvo ,nosio u servis i masjtor mi rekao da je filter za gorivo , naostrio lanac ali ona isto, gusi se a lanac kao da nije ostren. Strugotina je kao prasina , bolje sece stari istrosen lanac nego nov .U cemu moze da bude problem? Doduse sipao sam joj nis ulje za lanac.Kad struze pocne da pusi i kad izbacuje na neku povrsinu ulje ono nije zuto nego crno kao da je predajeno.Posle toga sipao sam FAM ovo ulje ali se ponavlja zagusivanje , pusenje ,kads truze vuce u levu stranu , ne vuce u drvo.Dodje mi da je rasturim u delove.

Post je spojen: 1286138336________________________________________ _________
Da dodam , posle struganja gradje i dasaka pocinju problemi .Pre toga radila bez ikakvih problema .

savoris
03-10-10, 23:01
jel ti taj nov lanac radio u tome betonu ili si ga posle stavio ^-^
ako je sitna piljevina a lanac naoštren onda su ti visoke vodjice zuba , ali nije to to pošto tebi i snage nestaje
provjeri u kakvom ti je stanju centrifagalno kvačilo

Sumadinac-Gruzanin
04-10-10, 13:00
Radio je nov lanac i u betonu a mozda jei neki ekser presekao

Bosonoga
04-10-10, 13:32
Ako si presjekao koji ekser pogledaj da nisi koji zub otkinuo.

neledr
04-10-10, 19:08
Meni se recimo desilo sledece.Stavio nov lanac, strugao neke panjeve, zakacio neznem ni ja sta u panju i zeznuo zube.Kad sam ga odneo na ostrenje posto nije moglo rucno, na masini je moralo da se skine skoro po milimetar od svakog reznog zuba, zato sto je bio zatupljen onaj siljati prednji deo zuba koji sece.

Dukanac
04-10-10, 19:19
Ma nema više da se kupi dobar lanac, pre par dana sam uzeo nov, počeo da stružem, posle 10-ak trupaca počinje da izbacuje sitnu piljevinu i da slabo struže, tup kao budak, naoštrim ponovo počnem sa struganjem opet isto, malo malo opet tup.... Onda sam vratio stari lanac koji skoro da nije imao zuba i istrugao kao čovek... Prodavac kaže da drugi lanac nema i da je ovo orginal OREGON, e do.... djavola ako je ovo orginal. {"{": {"{": {"{":

savoris
04-10-10, 20:05
Radio je nov lanac i u betonu a mozda jei neki ekser presekao

i šta to onda nije jasno :D

Sumadinac-Gruzanin
04-10-10, 20:45
Sad mi je jasno a nije mi bilo pre jer je ostren 2-3 puta , pa sam pomislio da je dovoljno samo ostrenje i da nije unisten jer nije ni milimter skrcen nijedana rezna karika.Uglavnom ce da me kosta lanac jedno 1500 dinara najmanje .

service man
05-10-10, 08:59
Najbolje ti je kad imas tako nesto "prljavo" da seces radi sa tim lancem koji je vec unisten,malo ga doteras.A kupis novi i koristis ga za cistije poslove,tako ce ti najduze trajati.Nije lose cak i mac da imas za prljave poslove.

DULEmajstor
05-10-10, 09:25
Sta moze da bude sa testerom kad se gusi ako nije sitance i filter goriva ? Dam gas i onda se ugusi i ugasi. Membrana je dobra. kad sam cistio sitance ona je bila ok . U pocetku posle ciscenja radilo je perfekt a sad opet nece. Dobro je radilo cela 2 minuta . Jedino ako sito opet zapusilo jer filter kao da nema . Imali koji drugi problem osim sita i membrane ?

Sto se tice ulja za lanac , pusi se lanac i mas , to je cist parafin . Tu nema ni trunka ulja . Kad kupujete prvo pomirisite jel mirise na ulje ili kremu za ruke i slicno. Moze doci do kovanja i upropascavanja maca i ostaje nesto crno po macu kao da curi , a kad se ohladi stvrdne se. Meni je zato propao jedan mac . Cuvajte se parafina. >:({

Sumadinac-Gruzanin
05-10-10, 09:51
Videcu kako ce da sece kad proban na trupcu ,kod majstora je strugao neko parce od drveta prilicno dobro ali posto je ostren na dva tocila ,gledao sta radi.I moj lanac je Oregon,mozda se pogodio los kvalitet lanaca.Videcu

mtz82
05-10-10, 18:58
a jeli ti je majstor na lancu skidao kutnjake,ona zube koji su izmedu rezaca,ako baca prasinu to je to,oni se skidaju plosnatom turpijom,ako oces da je ko britva slobodno na novom lancu ih odmah jednom skines pa da vidis

Sumadinac-Gruzanin
06-10-10, 14:33
Sad struze dobro ali me interesuje koliko otprilike da skinem turpijom vrhove vodjica ( valjda sam pogodio naziv-idu ispred rezne karike ) ili otprilike mogu da skinem koliko mi se ucini da treba ? Dosadan sam ali sta cu ? Ko pita ne skita.

BeB
06-10-10, 18:03
Sumadinac

Ne skida se od oka , kad kupis gotov lanac ( Oregon ) na njegovoj kutiji na poledjini imas uputstvo kolika treba da je visinska razlika izmedju kutnjaka ( babe ) i zuba , za 3/8 lanac je oko 0.7 mm. Ako je malo , pravi prasinu , ako je prevelika nece da krene pri manjem gasu i moze biti opasno za pocetnike jer reze ko luuud ali samo u turazi.

dule
ako nema filter u rezervoaru , posto kroz iber lauf uvlaci najsitniju prasinu u rezervoar , zapusenje karburatora ( sitanca u karbu ) je vrlo brzo

savoris
06-10-10, 19:37
vodjice ne skidati više od 0,6mm jer je opasno ako se dodirne vrhom mača , za neiskusne to je igra koja se zove ruski rulet :D

Sumadinac-Gruzanin
06-10-10, 22:14
Hvala BeB i Savorise na pomoci jer posle vasih odgovora necu da pipam vodjice kad je opasno .Da niste odgovorili ja bi to od oka i ko zna sta bi napravio.

PS Imam i kombinovani sablon za ostrenje lanca i dubinu ,samo jos da provalim na koju foru radi sablon za dubinu ,tj kako se namesta na zub i vodjicu

savoris
07-10-10, 00:07
pa nije to baš tako dramatično , samo ti kažem obrati pažnju pošto pipanje vrhom mača može biti veoma opasno ako su vodjice mnogo skinute

a iako pretjeraš sa vodjicama možda će ti malo glupo zvučati , uzmi i lancom malo namjerno zakači zemlje da malo otupiš zube i onda će biti bezbednije , i onda ih nemoj izoštravati do kraja kada budeš turpijao , ostavi malo tuplje

Relja Krilati
07-10-10, 01:19
Pozrav svima! Novi sam na ovom forumu, i imam jedno pitanje za vas. Dobio sam od ujaka testeru Husqvarnu 480 kojoj fali ručka, uređaj za paljenje (ako to tako mogu nazvati - mislim na onaj deo maske u kojem se nalazi kanap i mehanizam koji se pokreće kada se kanap povuče), prekidač za gašenje, kabal za svećicu. Interesuje me o kakvoj testeri je reč (performanse) pošto mi na prvi pogled izgleda da je reč o nekoj većoj testeri, i da li je moguće naći nevedene delove, pošto je u pitanju starija testera i pošto mi je majstor koga sam pitao za delove rekao da ih nema. Unapred hvala!

service man
07-10-10, 13:43
To je Husqvarna CD 480,stara oko 35 godina.Delova slabo ima,ali mislim da imam deklu startera ali bez kotura i ostalih delova.Dodje negde oko 1.800 din.Inace oko 60ccm 4.5ks mac 45cm profi je,doduse malo teska,ali radi posao.

SLS
07-10-10, 14:08
E ljudi imam Husqvarna Tomos 61FF. Stara je 21 god. i extra radi samo me malo stelovanje zeza.
Da nema neko mozda od vas prospekt koji dodje uz nju tj. da ga nije neko sacuvao, pa da ga skenira i postavi jer tamo ima sve objasnjeno.
Hvala puno

BeB
07-10-10, 19:32
SLS
Kada je h-61 dobra , samo joj odvrnes oba srafa ( H i L ) za po jedan krug , mora dobro da radi. Ako ne onda nije do stelovanja vec nesto drugo , verovatno membrane ako duugo nisu menjane .

Relja Krilati
07-10-10, 19:43
Hvala na informacijama service man! Danas mi stric reče da postoji mogućnost da majstor koji je njemu pravio testeru ima delove za moju Husqvarnu. Težina nije problem, jer imam iskustva sa teškim testerama, ovu Husqvarnu 480 sam uzeo od ujaka jer mi je Stihl 056 zakovao - otišla radilica, klip i cilindar. Interesuje me tvoje mišljenje da li je dobra investicija popravljati ovu testeru, jer cenim da će to da košta od 5000-10000 din, a ipak reč je o starom modelu. Imao sam priliku da radim sa Husqvarnom 61, koja je isto poprilično stara, ali dosta dobra, da li se ova koju ja imam može porediti sa njom. Izvini, mnogo pitam, ali kao što neko reče, "ko pita ne skita". Unapred hvala!

Kosjerac
07-10-10, 22:27
Relja ako će da košta popravka 10000 hiljada to nije skupo, ali mislim da klip, klipnjača, radilica, karike, ležajevi, semerinzi,dihtunzi i još sitnica moraju da koštaju oko 200-250 evra, raspitaj se prvo za cene pa se odluči dali se isplati raditi ili ne.

Relja Krilati
08-10-10, 00:51
Mislio sam na popravku Husqvarne 480. Popravka Stihl-a bi me koštala 300 eura, sigurno, i to nemam nameru da radim.

DULEmajstor
09-10-10, 17:24
Danas sam popravio svog kineza. Namucio sam se a kvar je bio sasvim sitan i bezazlen. Sitance karbaa nije bilo zapuseno .

Stavio sam drugi filter sa starog dolmara 112 koji je gotovo nov , opet cistio sito , membranu, i na kraju opet nece i nece. Slucajno sam kada sam montirao testeru primetio jos jedno crevce sa strane karba. Kada sam ga skinuo , gorivo je krenulo kao iz fontane zbog pritiska . Jedva sam ga produvao sa pumpom za biciklu i kada sam sastavio radilo je ko ludo . Nikad bolje do sada nije radilo.

Nikad nisam ni pomisljao da se crevce za gorivo moze zapusiti. I ranije na drugim testerama koje sam otvarao nisam vidjao po dva crevca na karburatoru. Ovo drugo je verovatno preliv.

Pre mesec dva sam kupio amortizere za vilager VGS24 koji odgovaraju ovom testeretu i zamenio ih . Vecina delova , gotovo svi , mogu da se kupe u vilager prodavnici i svi pasuju. Mislim da je i karb isti , membrane se prigadjaju . U Kraljevu ima villager prodavnica sitnih delova u kojoj moze da se kupi svaki deo za njive proizvode , od lezajeva i cetkica za busilicu pa do cilindra za motornu testeru... Bas su dobro snabdeveni i svi delovivi mogu da se nadju . To je ono po cemu je villager iznad svih ostalih kineza. A cesto delovi mogu da se prigode i na druge kineze.

Ova huskvarna 450e koju sam kupio pocetkom avgusta je odlicna testera. Bas sam zadovoljan , malo trosi, a dobro sece i zavrsava poslove.

dragannrt
10-10-10, 10:50
pozdrav svima,imam problem sa tomosovom testerom oznake 61 ff...pozajmili smo je od stica da isecemo drva,gasila se na ler gasu,i pametni cale kao da nasteluje ler gas uzme da vrti one srafove od stelovanja smese...i sad je sjebe totalno...jel zna neko kako se steluje smesa na njoj

DULEmajstor
10-10-10, 17:19
pogledaj nekoliko stranica iza ov

pozdrav svima,imam problem sa tomosovom testerom oznake 61 ff...pozajmili smo je od stica da isecemo drva,gasila se na ler gasu,i pametni cale kao da nasteluje ler gas uzme da vrti one srafove od stelovanja smese...i sad je sjebe totalno...jel zna neko kako se steluje smesa na njoj

Pogledaj nekoliko stranica iza ove i, stelovanje je bas detaljno odjasnjeno da se ne vracamo sada opet na istu pricu.

Ler gas se steluje diznom (sraf) koja se oznacava slovom T .

Postupi onako kako je odjasnjeno na prethodnim stranicama i ako je testera uredu trebala bi da radi odlicno.

Sumadinac-Gruzanin
10-10-10, 21:25
Moja testera sad struze kao luda .Ja joj malo isturpijao vodjice i majstor je dobro naostrio.Juce nasekla prikolicu drva i nije se ni malo istupila.

inzinjerac
10-10-10, 23:08
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/0.84?OpenElement&FieldElemFormat=jpg http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/7.3778?OpenElement&FieldElemFormat=gif
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/0.8392?OpenElement&FieldElemFormat=gif

evo i moja testera radi kao sat prvi servis joj bio pred 3 godine tada su smenje karike i neke sitnice na karburtoru. Pre toga je samo dosipano ulje i benzin. Sada je bas :D ali ja mislim da je prodam da bi kupio neku novu husqvarnu ili neki novii STIHL ali ipak zao mi je da je prodam zasto je tolike godine verno sluzila i oborila ko zna koliko hijade kubika drva pa ne zelim da je prodam. Zelim vase mislenje od toga dali da je prodam ili ne. Daju mi 100 ::novac:: za ovu testeru i ako je stara 45 godina a delova ima sto go hoces za njom.

dragannrt
11-10-10, 12:03
uspem nekako da je upalim i da joj nastelujem smesu da radi i na leru i kad dodam pun gas,i ona tako radi 20 min i onda pri dodavanju gasa pocne da se gusi,pokusavao sam i ono sto je neko ranije pisao da zavrnem do kraja ta dva srafa (H i L) pa da ih odvrnem za po jedan krug,ma nece ni da cuje da upali,dok je radila taj H sraf je bio odvrnit za jedan krug dik je onaj L bio mnogo vise...dodje mi da je razbijem

savoris
11-10-10, 17:28
uspem nekako da je upalim i da joj nastelujem smesu da radi i na leru i kad dodam pun gas,i ona tako radi 20 min i onda pri dodavanju gasa pocne da se gusi,pokusavao sam i ono sto je neko ranije pisao da zavrnem do kraja ta dva srafa (H i L) pa da ih odvrnem za po jedan krug,ma nece ni da cuje da upali,dok je radila taj H sraf je bio odvrnit za jedan krug dik je onaj L bio mnogo vise...dodje mi da je razbijem

prodaš je meni :D

cika_jova
11-10-10, 19:30
jel ima neko iskustva sa Galax-ovim ditaktolom ultra?

otprilike je ko crveno ulje Stihlovo - isto se crveni :lol:

ja obicno uzimam Husqvarnino zeleno ulje, ali sam se kasno setio, a potrosio sam rezervno, a samo sam ovo nasao da kupim

BeB
11-10-10, 20:24
Dragannrt

To sto ti je L sraf mnoogo odrafljen znaci da nesto sa karbom nije u redu , ili negde vuce fals vazduh ( dihtung cilindra , semerinzi ...) , mislim da ce morati na popravku.

DULEmajstor
12-10-10, 08:50
cika_jova:

Nemoj da sipas bilo koje ulje. Sipaj iskljucivo original (zapecaceno0 huskvarnino ulje. Sve to ostalo ko zna cim i ko puni , rizik je veliki i ne isplati se rizikovati.

cika_jova
12-10-10, 10:46
ma ja uvek kupim vise i imam u rezervi, al mi juce nestalo u najgorem trenutku, a ovo mi je bio jedini izbor ::lose::

service man
12-10-10, 15:42
E sto imam jednu dobru Husqvarnu 346xp profesionalna 2.7ks,45cm mac,46 kubika.Uradjena generalna garancija 6 meseci.Nova je 49,987,00.
Necu da kazem da je na prodaju,i necu da kazem da kosta 280eur sa dogovorom,a 250eur da se ne dogovaramo :lol:,da ne bi rekli da reklamiram...

http://i53.tinypic.com/2m830vd.jpg

neledr
13-10-10, 13:25
cika_jova:

Nemoj da sipas bilo koje ulje. Sipaj iskljucivo original (zapecaceno0 huskvarnino ulje. Sve to ostalo ko zna cim i ko puni , rizik je veliki i ne isplati se rizikovati.

Da znas da si u pravu, ja za MS 170 koristim ili XP ili LS Husqvarnino ulje i da Vam kazem malecka radi ko doxa.....

Kosjerac
14-10-10, 20:48
Evo jedne stare 070, očuvana ali teška za rad.
http://img2.imagetitan.com/img2/small/41/41_pa140042.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_pa140042.jpg)

cika_jova
14-10-10, 21:08
celo poslepodne trazio turpiju ":":{ , imam tri turpije i nijedne nema {"{": , a lanac zuba skoro nema, a tup ko dupe - kad su strugali malo su ga ostrili na zemlju, a malo na zicu i eksere - strugali neke direke suve bagrenove

sutra cu da kupim nov lanac i uljanca za rezervu i turpiju

Kurkela
15-10-10, 19:36
Pozz narode!

Dali ima neko da proda rashodovanu motornu testeru marke HOMELITE XL AUTOMATIK?

http://i51.tinypic.com/6f8npv.jpg

Kosjerac
15-10-10, 19:57
@Kurkela šta ti konkretno treba od delova?

toshiba
15-10-10, 19:58
Koliko nudis ::novac:: imam ja skoro ispravnu. Kad se greje ugasi se i nece da pali.

Kurkela
15-10-10, 21:26
Testera je ispravna, ali je retka kod nas. I teze se nalaze delovi. >:({

@ Toshiba

Druze koliko cenis, necu posle da bude "ucenio me"

topalovic
15-10-10, 21:40
imao sam ja i poklonio je jednom drugaru kod nje je problem sto su mere u colovima pa ces teze naci klip i karike a moze razbusivanje i stvar resena mebrane se poklapaju od neke testere ali sam zaboravio od koje u sustini moze da se nadje po neki deo i ako je made in USA

Kurkela
15-10-10, 21:58
I sta je uradio drugar?
Dali je koristi?
Nasao sam ovakvu kao moja, ali okasnio malko. :lol:

Isto covek poklonio, rodjaku. Ovaj sredjivao, nekoristi, ali i neprodaje.

topalovic
15-10-10, 22:12
pravo da ti kazem nevidjam je kod njega ko zna gde je ^-^

Post je spojen: 1287173662________________________________________ _________
sad se setih ja mislim da se mebrane od karburatora poklapaju sa alko motorne testere

neledr
16-10-10, 23:39
joooooj sto Vi volite te egzoticne stvari... ::namigivanje::

savoris
17-10-10, 22:38
e danas sam naletio na ovu zvjerku nisam je kupio ali mi je zapala za oko
http://img259.imageshack.us/img259/2770/abcd0015hg.jpg
cijena 150 evrova , stanje je takvo kakvo je

a kompresija je bože sačuvaj , i pored popriličnog iskustva u paljenju jedva sam povukao špagu , ja neznam kako to paliti u šumi , treba alnaser :D

service man
17-10-10, 23:04
Nasao sam zanimljive kataloge rezervnih delova za Stihl i Husqvarnu na netu za 10din,sajt za licitaciju pa ko da vise.mozete se prijaviti na ovaj link,lako je i svasta se moze naci za male pare:

http://www.limundo.com/ref/dadojlo

A ovde su katalozi :

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige-i-Casopisi/Tehnika-i-Mehanika-i-Elektrotehnika/Katalog-rezervnih-delova-Husqvarna/1797850

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige-i-Casopisi/Tehnika-i-Mehanika-i-Elektrotehnika/Katalog-rezervnih-delova-Stihl/1797838

Relja Krilati
18-10-10, 22:07
Husqvarna 285 CD! Ja imam 480 CD, treba da je odnesem kod majstora, a nikako da to uradim. Dosta liče jedna na drugu, dok nisam video oznaku pomislio sam da su iste.

savoris
18-10-10, 22:20
Husqvarna 285 CD! Ja imam 480 CD, treba da je odnesem kod majstora, a nikako da to uradim. Dosta liče jedna na drugu, dok nisam video oznaku pomislio sam da su iste.

i kako si zadovoljan sa njom ?

Sumadinac-Gruzanin
18-10-10, 23:04
E danas mom lancu j..... sve po spisku.Pogodio se los.Pa sam ga ostrio na svakih pola metra istruganih drva.Cim se istupi sece jedino ukuso i to na levu stranu vuce ,kad se naostri sece pravo, testera vuce sama. Izbegavajte oregon lance ,ili se meni pogodio los.

DULEmajstor
19-10-10, 07:39
Cuo sam da su mnogo bolji dolmar lanci . Ljudi u mom mestu ih bas bas hvale. Sto se tice oregona , prica se da oni lanci koje prodavci u prodavnicama nastavljaju prema broju zuba nisu oizasta. A dok oni koji se kupe u kutijama ( ali uvezeni u kutijama a ne ope nastavljani pa samo strpani u kutije) sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta ( u ovlascenim prodavnicama).

Sumadinac-Gruzanin
19-10-10, 11:31
Kakvi su Husqvarnini lanci ?

VojvodaM
19-10-10, 15:10
evo i ja kao zensko da se prikljucim ovoj diskusiji (mozda zvuci malo cudno). elem, kod nas u kuci su motorne testere osnovno sredstvo za rad sto se tice mog muza. on vec 20 godina ima firmu koja se bavi obrezivanjem i podiranjem drveca. tako da imamo puno tih testera i sve su samo stihl. macevi svih duzina. i druga srodna oprema (one testere za rezanje zivih ograda kao i neki usisivac za lisce, a i teleskopske palice) sve je stihl.
husquarnu je koristio na pocetku karijere, kaze bile su dosta lakse i istog kvaliteta, a onda je kvalitet opao. tako da sada samo koristi stihl.
eto to je iskustvo profesionalca. ako nekoga nesto zanima neka pita imam i katalog stihl-ov za ovu godinu sa cenovnikom i novim modelima.
u vezi ostrenja lanaca. moj muz to sam ostri turpijom i brzo mu to ide (10 min za jedan lanac). kupio i neku masinu za ostrenje ali je ne koristi, kaze bolje je ovako rucno turpijom.
pozdrav svima >:D

Relja Krilati
19-10-10, 19:36

i kako si zadovoljan sa njom ?
Dobio sam je od ujaka (za dž ::namigivanje::) ali nije ispravna, fali joj deklo, ručka, kabal za svećicu i još neke sitnice. Tako da nisam imao priliku da je probam, mada ujak kaže da je odlična mašina. Kad je budem napravio (ako sve ostalo bude uredu) rećiću ti moje utiske.

dragannrt
19-10-10, 21:03
jel zna neko ko drzi delove za partner testere u okolini beograda,dobio sam s55 kojoj treba da se promeni klip i karike....koliko to moze odprilike da kosta.. >:D

tomobanja
20-10-10, 20:51
jel zna neko ko drzi delove za partner testere u okolini beograda,dobio sam s55 kojoj treba da se promeni klip i karike....koliko to moze odprilike da kosta.. >:D
ne isplati se ulagati u partnera,mnogo su loši,to ti govorim iz ličnog iskustva. {"{":

crni gruja
20-10-10, 21:09
sto losi ..... ^-^ meni se pokazao kao mali potrosac i prezadovoljan sam :D

dejan 77
20-10-10, 21:34
partner 462 ,secem uglavnom drva veceg precnika.uglavnom mi je problem lanac, uzeo sam stilov isteglila ga je kao zvaku a i brzo se tupio,carlton ne tegli se cvrsci je ,dolmar i oregon prava stvar. neznam kakvo si ti imao iskustvo sa partnerom ali ja sam prezadovoljan.

crni gruja
20-10-10, 21:47
ma za vece precnike neznam da li si ga video i radio sa njim ..stari "dolmar CC "to je cudo od motornjaka ja sam ga nasledio od pokojnog tasta a on od njegovog oca bez amortizera.. :D

savoris
20-10-10, 22:26
ma za vece precnike neznam da li si ga video i radio sa njim ..stari "dolmar CC "to je cudo od motornjaka ja sam ga nasledio od pokojnog tasta a on od njegovog oca bez amortizera.. :D

imam i ja CCejku :D
hoćeli neko da je kupi , cijena prihvatljiva ? stanje odlično

crni gruja
20-10-10, 22:35
nemoj da je prodajes nema cenu ovi u servisu mi je traze kao muzejski eksponat ::namigivanje::

dejan 77
20-10-10, 22:41
mislio sam na lanac sa dolmar oznakom,to bi trebalo da proizvodi oregon. tako tvrdi prodavac serviser ,ali dali im je za verovati oni su u stanju da ti ispricaju svakakvu pricu samo da bi prodali.

DULEmajstor
21-10-10, 09:47
Dolmar lanci su bolji od oregona.

neledr
21-10-10, 17:50
Sto se tice lanaca evo i moje iskustvo,
Imam kao sto sam rekao 3 Stilke:najcesce mi radi mala MS 170,najlaksa mi je za rad ,lagana, ma za manje drvo do 30tak cm, nezamenjiva!E, dok su na njima bili originalni lanci sve je bilo ko Bog, medjutim kada je originalni lanac na njoj otisao, uzeo sam prvo neki Windsor koji je sluzio tacno 1 kubik i posle toga nije pomagalo ni masinsko ostrenje.Nikad vise nije radio kao kada je bio nov.Posle sam uzeo lanac kobajagi original Stihl ali na metar kako ja volim da kazem,sa spulne od 100m, e on je bio za nijansu bolje go...no nego vindsor.I tako posle 3-4 lanca odem u BG i u Lominoj uzmem stvarno original Stilov lanac (3/8 , 25z, 1,3mm), za 1000 dindzi originalno zapakovan sa zigom na svakom zubu ( pise Stihl, 3/8, P i M ili C cini mi se) i od tada u cugu spitchim 5-6 metara uz samo par ovlas ostrenja.......toliko o kvalitetu od mene.

urban
21-10-10, 19:00
e sad razlika izmedju dolmar lanca (i gde ima da se kupi i pošto) i orginal stihlovog iz lomine i ima li neki kontakt (neće se računati kao reklama)

dejan 77
22-10-10, 13:00
ja sam 32 zuba 3/8 platio 1650 dinara u vrscu. inace je sve na metre i onda oni prave koji hoces ,trazio sam im i one za tvrdje drvo ali im se ne isplati da uzimaju samo za mene ceo kotur jer sam im samo ja trazo, mada imas i tvrdo navarenih lanaca koji se ne ostre ali to ovde nisam video.

telnett
22-10-10, 19:51
Evo danas sam isekao par kubika drva granja i krsa pa da stavim utisak . Radili smo kolega i ja samo on ima malu stilku a ja vilager 24 trosili su otprilike isto . Oregon lanac dobrano isbacuje krupnu piljevinu i nije joj problem iseci deblje stablo samo ga pustiti da njegova tezina pritiska .

neledr
22-10-10, 20:21
e sad razlika izmedju dolmar lanca (i gde ima da se kupi i pošto) i orginal stihlovog iz lomine i ima li neki kontakt (neće se računati kao reklama)

Za Dolmar kontakt je:
Brace Jugovica 16,11000 Beograd, tel: +381 11 3343498

Za Stihl :
Lomina br5, 11000 Beograd, Telefon: 011 328 1584

Post je spojen: 1287771874________________________________________ _________
@ Telnett
Znas sta nekoliko puta sam vec napisao o tom VGS24, i stvarno ljudi,ne da su se pokazale, nego to je trenutno TVRDIM, najbolji odnos cene i kvaliteta.Neko bi rekao koliko para toliko i muzike, ali u ovom slucaju muzike doooosta vise!

DULEmajstor
22-10-10, 21:04
Pozdrav . Nije me bilo neko vreme imao sam strasne probleme sa racunarom . zamenio sistem i opet isto.

Velika prednost villagera pored toga sto je najbolji od svih kineza je ta sto za njega imaju da se kupe svi rezervni delovi.

Sto se lanaca tice . delimicno iz licnog iskustva a delimicno po pricanju drugih ljudi : oregon lanci koji se kupuju na metar u prodavnicama na metar nisu dobri i nisu istog kvaliteta ko oni u kutijama. Kako je to moguce ni sam neznam jer logicno bi bilo da je sve to isto. Takodje po iskustvima drugih ljudi ( vecina ljudi se bavi secom suma u mom mestu i od toga zive) dolmar lanci bi trebalo da su najkvalitetniji trenutno na nasem trzistu , a za to da su turpije kvalitetne uverio sam se i sam , nijedan proizvodjac turpija ne moze da im parira.

Sto se tice husqvarna lanace nisu nista posebno. Original na mojoj husqvarni450 , pa mogu reci slobodno da nije kvalitetan . Stavljen je u prvu ugradnju a ne pruza neke performanse.

Sta mislite o onim masinama za ostrenje lanca. Ja bas kuburim sa tim ostrenjem. Isplati li se to kupovati ? Kako naostri lanac ta masinica? Imate li iskustva sa tim?

urban
23-10-10, 21:16
Hvala drugari na informacijama, složio bih se sa konstatacijom o kvalitetu Vilager 24 imam je i za sada ok opet uz napomenu o kvalitetnom ulju za mešavinu i ta lanac a što se tiče mašinica za oštrenje lanca merkam ih već neko vreme trebao bih i sam je kupiti, nemam sa njom nikakvo iskustvo ali po meni bi trebalo da je to ok podešeni ugao dubina i dr znači svaki zub bi morao šablonski da ispadne dobro jedino neznam koliko sve to zavisi od ljudskog faktora kolika je umešnost potrebna, pa ujedno pozivam ljude koji imaju neko iskustvo sa tim mašinicama da to podele sa svima nama...

DULEmajstor
24-10-10, 14:57
Nisam upucen u ove novije husqvarnine modele dovoljno. Zapusio mi se filter za vazduh na husqvarni 450e . Pokusavao sam da ga ocistim , ali nisam u tome uspeo . Hteo sam da pitam:

Da li je taj filter za jednokratnu upotrebu i da li se svaki put kada se zapusi kupuje novi? Kolika je cena tog filtera?

Molim vas ako ste upuceni u ovaj problem da mi javite kako da postupim.

dejan 77
24-10-10, 19:14
cena ti je oko 850 din

DULEmajstor
24-10-10, 20:25
Hvala . Sto je skup taj filter , ni u snu nebi reko da je toliko. Nije jos potrosila ni 10l goriva a vec joj se zaprljao taj filter . Ako budem morao na svakih 15l mesavine da kupujem i po jedan taj filter onda je to bas , bas bezveze , mnogo veliki izdatak.

telnett
24-10-10, 20:30
Nele naravno da si rekao ;D} . Ja potvrdjujem jer sam ranije obecao da cu napisati nesto vise kada je upotrebim vise . Za neverovati kompresija ja luda skoro da nekada nemoze da se povuce start kanap .

DULEmajstor
24-10-10, 20:35
@telnet:

Koliko dugo ti imas tu motornu testeru?

telnett
24-10-10, 20:40
Oko pola godine sto? pre sam jako malo radio, neki dan sam isao u sumu pa je radila podosta a i kuci sam sekao sto sam doneo .

DULEmajstor
24-10-10, 20:45
Telnett:

Koliko trosi? Jos je ona mlada da bi krenuli da ti se javljaju neki problemcici i da ti oslabi kompresija.

Kosjerac:

Da li imas slucajno problem na toj huskvarni problema sa podmazivanjem lanca.? Da nekad ostane ne potrosen rezervoar ulja a potrosen goriva npr . Da li ona ima neki sraf za regulaciju kolicine ulja koje baca na lanac . Ovo te pitam posto se ona pravi u SAD pa me zanjima da li takav problem imaju samo one made in Swiden.

Kosjerac
24-10-10, 21:54
Dule nema šaf za regulaciju količine ulja, i mene je to mučilo u početku, sipao sam prvo lancol pa nije mi trošilo 1:1(rezervar goriva-rezervar ulja) nego je ostajalo pola rezervara ulja, pa sam probao Kruševački lancol ista stvar, pa pitam servisera on kaže razredi to ulje malo naftom, ja nisam hteo jer se bojim da nafta ne napravi kakvu zajebanciju pa sam probao da sipam motorno ulje ono najeftinije koje ima i na točenje i sada radi lepo, uvek je lanac masan i vodilica i kada približim vrh mača drvetu i dam gas ocrtava se ulje na njemu znači da baca ulje dobro. A imam i dolmarku cc50 i neku rusku tajgu kupljena u Pazovi pre jedno 15- tak god. Dolmarka radi ko sat ali teška (14kg i bez amortizera) i kada uzmem ovu 365 ona ide kod jednog drugara što seče sigu (navari dva mača jedan na drugi i seče kocke 1*1*1), a tajga ide na otpad pravo( jel mi je pojela mnogo živaca i produžila desnu ruku 5cm od trzanja da upali). Poz.

DULEmajstor
24-10-10, 22:00
Kosjerac:

Izvini ako sam dosadan. Koje sad tacno ulje kupujes ?

savoris
24-10-10, 22:09
za mene je normala kada potrošim dva rezervoara benzina na jedan ulja

German hunting terrier | Jagdterrier