Motorne testere

Naravno da smeš. Pa ni stihl husqvarna nisu proizvođači ulja već ga prodaju pod svojom robnom markom. Koristio sam valvoline i total dvotaktole bez problema i naravno stihl i husqvarna. Ova cena je za 1l.
:cao:
 
Koristi slobodno huskvarnino ulje . To je sinteticko i koliko sam ja informisan najkvalitetnije trenutno na nasem trzistu. Kod nas koriste to ulje i vlasnici stihla. Bas sam se o tome raspitao u servisu u kome sam i kupio testeru. Kod njega ima da se kupi i stihlovo i dolmarovo ulje inace.

Slobodno sipaj i ne razmisljaj.
 
U principu , svako kvalitetno sinteticko ili polusinteticko ulje ce ti odgovarati , samo oprezno kod kupovine , mnooogo je falsifikata , i pravi mesavinu prema uputstvu za testeru , ne prema tome sta pise na flasici ulja. U slobodnoj prodaji postoji ambalaza za ulje sa stihl nalepnicama .
 
Hvala Vam, @BeB, u pravu si apsolutno, za to, ali neverujem da bi zvanicni distributer kao Stihl Srbija u Lominoj 5, u BG-u sipao svasta u flase.Kako sam zakljucio, ispada da je to Husqvarna LS ili XP ulje ipak najbolje, pa cu ga i uzeti.Nekako sam zavoleo ovu testeru pa bih da me sto duze sluzi, i zato i zelim da koristim najbolje ulje za nju.Jos jednom hvala Vam svima,a kada ga budem uzeo saljem i slikicu. Pozdrav!
 
Resio sam problem sa kinezom. Zapusio mu se bio najverovatnije metalni filter u rezervoaru za gorivo. Sada radi odlicno ali mi se sada javio drugi problem. Blokira mi zvezda na macu.



Kupio sam juce na benziskoj pumpi u mom mestu ulje na tocenje za lanac. Kada sam ga sipao u testeru upalio i dodao gas poceo je da mi pusi lanac i mac celom duzinom. Potom sam otvorio flasu i pomirisao . Ustanovio sam da mi ulje mirise na kremu za suncanje. Kada sam strugao strugotina koja je dosla u kontakt sa takvim uljem se prosto okamenila. Ovako nesto mi se dosad nikad ali bas nikad nije desilo. Zbog toga mi je verovatno i ProPao mac. Do sada sam uvek kupovao to ulje i na toj istoj pumpi , ali dosad nikad nije mirisalo na kremu za suncanje.
 
Kao sto rece BoB , treba paziti.Ja licno za malecku uzimam Lancol i za sada nisam imao problema.
@Dule...
Ja sam resio problem sa zvezdom, tako sto sam sipao naftu u posudu stavio vrh maca unutra i rukom okretao do besvesti...jeste da sam posle satima smrdeo ko tigar ali sam zavrsio posao, pa sam posle problem nafte resio panol pastom! :haha:
E, posle toga dosao red na spric napunjen uljem, pa polako okretao zvezdu prstom a iza svakog zuba po nekoliko kapi ulja i to je bilo to.Taj mac na vrhu nije imao onu rupicu za podmazivanje, pa sam morao tako da resim dok ovaj drugi ima pa ponekad kad posle posla ocistim kanal,mazalicom ubacim masti u nju.Probaj mozda uspes, jedino ako ti nije otisao onaj lagercic e, onda mora drugi mac ja mislim, jer nema mu popravke.......Pozdrav

Post je spojen: [time]1283173608[/time]
_________________________________________________
service man je napisao(la):
Mozes uzeti Stihl MS 180 taj ce ti biti dobar za 20 metara drva,ali ako mislis ici u sumu onda od 29-ke pa na gore.
Tacno tako, odradio sam pre nekoliko dana jedno 15 metara, laganice i samo polako,ipak je to mala testerica (MS170/180), mada sam oborio sa njom jednu bukvicu cisto onako iz radoznalosti, i imala je oko 30-35 cm....e, nisam sad merio za koliko jer nisam ni zurio....laganice i opusteno.Ali kao sto Ti rece, za obaranje je ipak od 29-ke pa na gore.
 
Ne znam za vas ali ja sa mojim Stihl 029 Super radim sve...i obaranje i presecanje...imam samo tu testeru..jeste mala ali obaram i bukve,cer,bagrem i sve sto je na redu.....i mnogo dobro se pokazala......Meni se uopste ne cini da je ona mala za obaranje........ :sta:
 
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?
 
mislim da su u pitanju nekoliko stvari...npr.,zaprljani filteri goriva i vazduha,karburator,odnos smese gorivo-vazduh ili jednostavno prejaka mesavina, odn.previse ulja u mesavini.
 
dulis je napisao(la):
kako si resio problem na kinezu,i meni se na jednoj kineskoj motorci isto desava ,kao da nema dovoljno snage?i cesto mi se gasi u radu,odsecem komad drveta,pustim gas i ona se ugasi,kao da nesto malo zablokira,pa se ugasi,nekad se ugasi a nekad ne,dali je to do tog filtera goriva,gde se on nalazi na fivei i kako se cisti,kakodoci do njega?
Filter goriva ti se nalazi u samom rezervoaru. Kada otvoris poklopac rezervoara . Izvuses komplet crevce sa nekom savijenom zicom, iscupas filter iz crevceta i produvas sa kompresorom il pumpom za bicikle.
Filter vazduha odvijes onaj plastican sraf, skines poklopac izvadis filter, otvoris ga, operes benzinom ili deterdzentom za sudove.
Kada ti se testera zagreje imas sa strane diznu oznacenu sa slovom T I us pomoc ne regulises ler gas na testeri da ti se ne bi gasila kada pustis gas.
O kom kinezu je tacno rec?
 
koliko košta vilager 43 kod vas u Srbiji , ja mislim da bi trebalo biti kakve razlike nego ovdje kod mene uzimajući u obzir razlike u cijeni trimera
 
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .
 
dulis je napisao(la):
rec je o fivea crvena motorka 2ks
Koliko sam te razumeo ona super pali i sve super radi samo je problem u tome sto kada seces i preseces neko trupce ona se ugusi i ugasi.

Da li posle pali bez problema ili se namucis dok je upalis?

Postoje tri mogucnosti:

1. Blokira zvezda na vrhu maca. Kada ti se to desi skini mac i lanac i proveri kako se okrece zvezda na macu i da li blokira , negde zakacinje i sl. Ako postoji neki takav problem onda je jedino resenje kupovina novog maca.

2. Nedostatak vazduha. Problem se desava usled zaprljanosti filtera vazduha koji treda da se ocisti u benzinu ili pomocu deterdzenta za sudje , a potom se dobro izpere i osusi i na kraju namontira na testeru.

3. Nedostatak goriva. Problem se javlja u slucaju zacepljenosti metalnog filtera u rezervoaru, ostecenosti nekog crevca za dovod goriva ili zaprljanosti samih sitanaca u karburatoru. Problem resiti: Uzeti jedan komad cvrste zice , saviti, napraviti kukicu i izvuci metalni filter iz rezervoara. Filter skinuti sa creva i pomocu kompresora produvati ili uz pomoc pumpe za gume dok se ne uverite da su rupice ciste. Prekontrolisati sva crevca za dovod goriva . U slucaju zaprljanosti karburatora konsultujte se sa serviserom motornih testera.


Sitni i retki problemcici:


1. Proveriti da li se kojim slucajem nije iscupao kabal za svecicu.

2. Skinuti svecicu i ocistiti finim smirgl papirom.

3. Proveriti da li crevo za dovod goriva nije dobro pricvrsceno i da li ne uvlaci vazduh i stvara samim tim probleme.


Kada budes proverio sve ove moguce nedostatke javi mi se za dalje instrukcije u koliko nisi resio problem , i u slucaju resenja problema koji je problem u pitanju kako bi se sa njim upoznali i ostali clanovi foruma.

I ja imam istu testeru. Sliku sam postavio negde izmedju pete i desete stranice ove teme u koliko te interesuje da pogledas.
 
telnett je napisao(la):
Savo nadji nekoga sa bilo kakvom firmom pa kupite na VP preko racuna . On dobije kes povrat PDV a a ti motorku povoljniju za 50 posto nego u b&h . Mislim da je VP sa pdv oko 18 hiljda .

i koliko bi to izašlo u konačnici :sta:
 
Nije do maca,kupio sam jos jedan novi husqvarnin mac malo kraci i novi lanac koji odgovara za taj novi mac i isto se desava ,ona meni ne gusi drvo ,ja isecem drvo do kraja,kad odmaknem testeru od drveta i pustim gas ona se ugasi u jednom stilu kao da u momentu zablokira.medjutim ja je ponovo upalim stisnem gas i rezem dalje.A zanima me jos kod ovog metalnog filtera za gorivo sa jedne strane ima gde se natice na crevo a sa druge je neki spuzvasti filter pricvrscen metalnim kopcama za metalni deo filtera,da li je dovoljno da skinem crevo za gorivo sa kompletnog filtera i produvam ili se treba i taj spuzvasti deo koji je pricvrscen kopcama razdvajati i otkopcavati od glavnog metalnog kucista pa cistiti.javljam se kad procistim malo ove osnovne stvari to jest filtere
 
Dulis ...

Sada znam u cemu je problem kod tebe 90%

Na testeri ti se nalaze zasticeni sa crnom gumom koja ima rupice za sravciger srafovi-dizne L i H koje su jedna do druge i T dizna koja je postavljena iznad te dve dizne . T dizna je dizna za ler gas koju ces nastelovati sa uskim obicnim srafciderom tako sto ces je zavrnuti za nekoliko krugova do te mere kada ti testera dok je zagrejana ne krene da obrce lanac a da pritom ti uopste ne drzis gas. Kada se to dogodi i ona sama krene da obrce lanac pomalo , a da ti pritom ne drzis gas - onda lagano popustaj tu diznu dok lanac ne prestane da se okrece pri otpustenoj rucici gasa. Cim se lanac zaustavi vise nista ne diras sraf i testera bi trebala sasvim normalno da radi i ne bi trebalo da pravi isti problem koji si opisao.

Kada ovo odradis javi da li je bilo uspesno.

I jos nesto me jako interesuje . Da li imas problem sa curenjem ulja kada ostavis testeru ugasenu da boravi nekoliko dana sa punim uljnim rezervoarom. Da li ti se na betonu napravi barica ulja ispod testere.
 
Nazad
Vrh