PDA

View Full Version : Motorne testere

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23

Tintoreti
09-09-13, 13:56
Ja ima dve iste i trazim ako naletim na neku neispravnu za delove.Obicno idem kao sto rekoh husqvarna ful sintetika od 3,3 do 4% sve zavisi sta planiram da secem.

AcA OPEL
09-09-13, 17:31
Ti Tintoreti ako je stavis pod stakleno zvono ima i tvoji praunuci da se sluze sa njom.Sad ispade ta Oleo Mac testera neko cudo koje sa 4% mesavine traje u nedogled.Sve bi to bilo lepo da slucajno moja dvojica rodjaka nemaju te testere i to obe neispravne,a delova nema.Jedino sto su oni sa njima profesionalno sljakali,a ne pod stakleno zvono.Vec duze vreme koriste H 365 i 064.
Nemoj da se uvredis.>:({

Jos da dodam da je Dejan potpuno u pravu,jer ko sprzi 10 rezervoara dnevno,sem ako ne radi za dzabe,komotno moze da kupuje novu testeru posle par meseci.

kole
09-09-13, 17:43
U pravu si, može da kupuje, ali neće. Hoće da mu traju testere više godina. Niko nije lud da baca pare ...

AcA OPEL
09-09-13, 17:57
Naravno das niko nije lud i da nece da baca pare.Medjutim ovde se mesaju babe i zabe.Niko od tih profesionalaca ne ocekuje da przi 10 rezervoara dnevno i da za 20 godina zameni samo membrane.
Evo recimo moja 026,koja je stara 23 godine da nije strugala grede po najvecoj vrucini,bez imalo pauze ja bi sad mogo da kazem da sem lanca nista na njoj nije menjano.Ovako je zamenjen klip i karike i bocni lezajevi.Poenta je da je ona napravila ukupno oko 500 kubika i da je mozda jos toliko istrupcala,a to nije nikakva kolicina.Slike sam postavljao i vidi se da je vizuelno extra stanje.

mirosti
09-09-13, 18:24
Stari profesionalci su sa 070-tkama spaljivali i vise pa su testere trajale i duze. Tesko bilo koji profesionalac moze dvomesecno kupovati profesionalne testere koje kostaju od 700 do preko 1500€(u Nemackoj preko 2500).

- - - - - - - - - -

Stari profesionalci su sa 070-tkama spaljivali i vise pa su testere trajale i duze. Tesko bilo koji profesionalac moze dvomesecno kupovati profesionalne testere koje kostaju od 700 do preko 1500€(u Nemackoj preko 2500).

AcA OPEL
09-09-13, 18:28
Ajde sad budi iskren pa kazi koliko kubika drva moze da napravi 070 sa jednim rezervoarom?I koliko dana godisnje se tad radilo u sumi,a koliko sad?

mirosti
09-09-13, 19:16
Ja sam 070 samo probao par puta i to je kao ludo jaka masina pravljena za prave miskarce.
Moze dosta izrezati sa rezervarom. 70-tih godina u precniku od 20km imale su svega dvije i nisu asene dan-noc.g

AcA OPEL
09-09-13, 19:41
Moj otac i njegov ortak su pre jedno 10 godina morali da nasecu za par sati 25 kubika.Stize sleper,a 25 kubika hvali i oni sa 070 na smenu cas jedan,cas drugi.Gasili je samo da dosipaju mesavinu i lancol i da odostre lanac.Spremili su oni tih 25 kubika,ali dva-tri dana posle toga ni jedan ni drugi nisu mogli da jedu kasikom.Tresle im se ruke i bolele ih,a profesionalci i prilicno krupni ljudi.Tad su mi rekli "samo neko da te kazni pa da radis malo vise sa njom".Tad sam cuo i da mnogo trosi,a i da je izdrzljiva.

Tintoreti
09-09-13, 21:02
Nije moja testera nikakvo cudo, vec testera k'o i svaka testera, samo kvalitetna stvar, odrzavana i koriscena normalno. Ja sam moju koristio za sopstvene potrebe do pre 5-6godina. Godisnje spremala oko 20-25m sto podrazumeva struganje na trupcice za cepanje i sada je u zasluzenom odmoru ali cenim da moze jos dosta da isece. Planiram narednih godina da spremimam malo drva opet za sopstvene potrebe gde bih aktivirao nju i jos jednu kao ispomoc i da se nadje za nedaj boze.
Mozesli da mi nabavis te neispravne testere od tvojih rodjaka kad mi vec pomenu, puno bi mi znacilo. Delova ima samo ih treba naci.

AcA OPEL
10-09-13, 00:18
Pokusacu da nabavim ako su jos kod njih.Oni su hteli od te dve da sastave jednu pa nesto nije islo,a sta je posle bilo sa tim testerama ne znam.

mirosti
10-09-13, 13:24
Nije moja testera nikakvo cudo, vec testera k'o i svaka testera, samo kvalitetna stvar, odrzavana i koriscena normalno. Ja sam moju koristio za sopstvene potrebe do pre 5-6godina. Godisnje spremala oko 20-25m sto podrazumeva struganje na trupcice za cepanje i sada je u zasluzenom odmoru ali cenim da moze jos dosta da isece. Planiram narednih godina da spremimam malo drva opet za sopstvene potrebe gde bih aktivirao nju i jos jednu kao ispomoc i da se nadje za nedaj boze.
Mozesli da mi nabavis te neispravne testere od tvojih rodjaka kad mi vec pomenu, puno bi mi znacilo. Delova ima samo ih treba naci.

Izgleda da ne koristis mnogo te testere, ali zar nebi bilo mudrije da ti prodas te tvoje egzoticne testere i kupis Stihl 036 ili 034s?
Ako ulozis u kupovinu ta dva krsa+vrednost tih tvojih testera, to izlazi skoro kao dobra polovna testera iz mog predloga(do 250€).
Za ove testere delova ima na svakoj trafici, a ako kupis ocuvan(skuplji) primerak, nista ti nece ni trebati zadugo.

Tintoreti
10-09-13, 14:33
Stvar izbora. Kao sto ti preferiras stihl tako ja preferiram Oleo Mac, jedino zbog toga. Kao sto bi ti menjao svaku testeru za stilovku tako ja nikad nebih menjao OM za stihl jedino ako mi nije visak,nista drugo. Jednostavno su mi prirasle srcu pouzdanoscu, lakocom i snagom.
Ekonomsku stranu nikad nisam uzimao u obzir kada je tako nesto u pitanju.>:({

AcA OPEL
10-09-13, 16:34
Merak nema cenu!Ja sam isto veliki meraklija samo sto ne mogu sve da propratim finansijski.

Tintoreti
10-09-13, 18:12
Jos kad mi Aca nabavi te sto ima pa kad im vratim dusu ima da budeLkl{{>:({ ::super::

AcA OPEL
10-09-13, 23:35
Mogu da ti kazem da sam jos danas otiso do rodjaka da vidim jel jos cuva tu testeru i sta joj tacno hvali.Medjutim nije bio kod kuce pa cu da vidim narednih dana.Koliko se secam jedna je imala problem jer je stublina bila narisana i nista vise ne mogu da se setim.>:({

moskva
11-09-13, 14:09
Pozdrav svima.Posto vidim da ovde ima dosta dobrih I kvalitetnih masina hteo bih I ja da se pohvalim sa svojom masinom.Imam STIHL 08S vec 35 godina.Mislim da je negde oko 75 godiste.Sve na njoj je metal,osim filtera za vazduh I creva za gorivo.Teska je kao crna zemljaLkl{{,i nema amortizere tako da se treses posle njene upotrebe kao j...n zec.Ali kad sve ovo stavimo sa strane I uzmemo u obzir da se sa njom svake godine obori I isece oko 30 do 40 metara drva,mislim da zasluzuje visoko mesto u svetu profesionalnih testera.I moram da dodam da danasnje testere novijeg tipa ne mogu bas da se pohvale takvim ucinkom.

AcA OPEL
11-09-13, 17:19
Svaka cast za masinu.Zasta je prvobitno uzeta?Ne verujem da je uzeta za 30-40 metara godisnje.I ako mozes postavi neku slikicu,jer slikica govori vise od 1000 reci.

Tintoreti
11-09-13, 20:01
Ko zna za sta je i kad uzeta. U svoje vreme je bez sumnje bila atrakcija sigurno.::super::

moskva
11-09-13, 21:16
Dobro mozda sam I ja malo preterao sa 30-40 metara godisnje,ali 15 metara svake godine joj je minimum.Od 1990 do 2000 te smo se ja I cale bavili prodajom drva tako da je radila poprilicno.Ne znam tacno kada je uzeta, ostala mi je od pokojnog dede.Slike saljem cim skontam kako.

dejan 351
13-09-13, 11:28
Pozdrav svima.Posto vidim da ovde ima dosta dobrih I kvalitetnih masina hteo bih I ja da se pohvalim sa svojom masinom.Imam STIHL 08S vec 35 godina.Mislim da je negde oko 75 godiste.Sve na njoj je metal,osim filtera za vazduh I creva za gorivo.Teska je kao crna zemljaLkl{{,i nema amortizere tako da se treses posle njene upotrebe kao j...n zec.Ali kad sve ovo stavimo sa strane I uzmemo u obzir da se sa njom svake godine obori I isece oko 30 do 40 metara drva,mislim da zasluzuje visoko mesto u svetu profesionalnih testera.I moram da dodam da danasnje testere novijeg tipa ne mogu bas da se pohvale takvim ucinkom.
kolega moskva,30 -40 m nije nista (otprilike dva domacinstva),pogotovo za toliku masinu,znam dosta ljudi koji rezu preko 50 kubika godisnje sa 021 /023 godinama bez ikakvih problema

xsale
13-09-13, 11:59
Ja imam Stihl 015 od '79. godine.Malopre sam zalepio crevo od goriva ,posto mi je tamo gde izlazi crevo iz rezervoara curilo gorivo,osim lanca nije nikad nista menjano.Zadnih nekoliko godina radi mozda vise nego ijedna testera u selu.doduse ne sece nista debelo,ali kad naleti oborim drvo 35-40 cm debljine bez problema.Komsija ima neke jace testere ,nepoznatog proizvodjaca.namenjao se poslednjih par godina i najveci mu je problem kad ode da radi skoro nikad ne zavrsi sta je poceo.Kupuje polovne testere i uvek mu fali 50 eura za neku Stilovku,a za poslednje 3 godine je bacio sigurno jednu novu gledano kroz one krseve.

Tintoreti
13-09-13, 12:32
kolega moskva,30 -40 m nije nista (otprilike dva domacinstva),pogotovo za toliku masinu,znam dosta ljudi koji rezu preko 50 kubika godisnje sa 021 /023 godinama bez ikakvih problema

Stihl 08 ima 56cc a pre 69godine 48cc, a 023 ima 40cc. Rekao bih da to i nije velika razlika u kubikazi. Jedino su te starije testere pravljene da traju jer je kod njih sirova snaga a ne brzina secenja kao kod ovih sad.

Majstor_Jovacha
17-09-13, 16:09
Pozdrav. Imam jedan mali problem sa motornom testerom stihl 038 av, tj testera normalno radi na visokim obrtajima (pod punim gasom) ali na ler gasu jache su vibracije i cesto se ugasi.
Kako se pravilno steluje motorna testera, da li mora biti zagrejana?
Podesavanja za niske obrtaje LA i L kako se koriste, u kom smeru se pojacava-smanjuje ler gas?
U napred Hvala.

Philby
17-09-13, 16:31
Za početak nemoj dirati L i H, ler gas se podešava LA zavrtnjem. Ako me sjećanje dobro služi zavrtanjem udesno se povećava, a ulijevo smanjuje. Uglavnom upališ testeru, držiš gas tek toliko da se ne ugasi i pomjeraš LA dok ne dobiješ ravnomjeran rad. Ostaviš tako da radi par minuta, ne smije se ugasiti. Ako previše povećaš ler gas lanac se ne zaustavlja pa smanjiš koliko je potrebno.

Pretpostavljam da si nalio svježu i dobro odmjerenu mješavinu, jer sa starom mješavinom se često dešavaju isti problemi.

Majstor_Jovacha
17-09-13, 16:43
Skoro sam menjao membranu bas iz tog razloga ali se opet javio isti problem, ne predstavlja neki veliki problem sto se ugasi ali ipak ne radi kako treba. Elem, koliko sme da se pomera LA, da li sme pun krug, pola kruga?
koristim mesavinu 4l sa 100 ml Stihl Engine oil (zeleno ulje) kad je prvi put startujem ima belog dima koji nestane cim se motor zagreje, da li treba promeniti svecicu?

Philby
17-09-13, 18:40
Ja sam uvijek uspio podesiti za neki mali ugao, maksimalno trećinu kruga. Preporučena mješavina je 2% (100 ml ulja na pet litara goriva) i kod mene najbolje radi sa tim omjerom. Neki koji kažu da teba jače, ali moje iskustvo je da se poštuje preporuka proizvođača. Osim što mašina više dimi i daje manju snagu sa jačom mješavinom dolazi i do bržeg izgaranja elemenata jer dvotaktol sagorjeva na većoj temperaturi od benzina.
Svjećicu provjeri za svaki slučaj, ako je uredne boje i elektrode nisu oštećene nema razloga da je mijenjaš.

Majstor_Jovacha
17-09-13, 18:49
Znaci ler se steluje tako sto se LA zavrce u smeru kazaljeke na satu...pokusacu malo kasnije ako ne uspem ide pravo u servis.
Koristim jacu mesavinu jer sam radio po visokom temperaturama i primetio da se alati vise greju na mesavinu 5l/100ml + jacha je kompresija.

Philby
17-09-13, 18:57
Ma nije to nikakav bauk, upališ, lijevom rukom lagano držiš gas da se ne ugasi i mrdaš LA. Meni nije dao đavo mira da ne probam na obe strane po četvrt kruga, čisto da osjetim pod rukom koliko treba. Lkl{{
Taman kad krene hvatati lanac ako može normalno raditi vratim možda za osminu kruga i to je to. U šumu ponesem mali šarafciger koji koristim samo za tu namjenu pa po potrebi dodatno podesim.

E da, ako ti je servis daleko od mjesta gdje sječeš može se desiti da zbog velike razlike u nadmorskoj visini ler gas skroz poludi. :) Tako moj ujak popravljao ovdje u BL motorku i majstor sve podesio kako treba, dođe kući na selo ona ni pet minuta da sastavi kako treba. Zaboravio čovjek da se popeo 1200 metara više. Lkl{{

Majstor_Jovacha
17-09-13, 19:29
Pa jeste taj razlog, razlika je preko 400m...

moskva
18-09-13, 20:34
Kao sto sam obecao saljem slike svojih masinica.http://www.dodaj.rs/f/27/9l/24neK6Ok/1/2012-12-23-345.jpghttp://www.dodaj.rs/f/42/cA/48EH9pZE/1/2012-12-23-346.jpg

Majstor_Jovacha
18-09-13, 21:03
CS2141 prvi put vidim ovu masinu, kako se pokazala?
Elem, treba mi mala pomoc u izboru testere za povremenu upotrebu, tj koristio sam husqvarna 136 zadnje tri godine mislim da je to njihova najslabija testera...zaista dusu sam joj izvadio...nema dobru kompresiju, gasi se veoma cesto...karburator stelujem veoma cesto...itd. Elem, potrebna mi je testera za povremeni rad i kao rezerva u toku rada ali obavezno jacha od husqvarne 136.
U napred hvala.

Tintoreti
18-09-13, 21:30
Kao sto sam obecao saljem slike svojih masinica.http://www.dodaj.rs/f/27/9l/24neK6Ok/1/2012-12-23-345.jpghttp://www.dodaj.rs/f/42/cA/48EH9pZE/1/2012-12-23-346.jpg
Priblizno iste jacine, ::namigivanje:: odlican tandem, "deda" se jos neda godinamaLkl{{ >:({

AcA OPEL
18-09-13, 23:34
Prvi put vidim STIHL 08.

Elem, treba mi mala pomoc u izboru testere za povremenu upotrebu, tj koristio sam husqvarna 136 zadnje tri godine mislim da je to njihova najslabija testera...zaista dusu sam joj izvadio...nema dobru kompresiju, gasi se veoma cesto...karburator stelujem veoma cesto...itd. Elem, potrebna mi je testera za povremeni rad i kao rezerva u toku rada ali obavezno jacha od husqvarne 136.
U napred hvala.
Ako hoces jacu od 136 vidi 440.Ima komsija 340 vec godinama i prezadovoljan je testericom i nije mnogo slaba.440 je valjda nasledila 340.

vica022
19-09-13, 15:21
taj deda stihl ce pojesti jos dosta ovih novijih.to je stara dobro proverena garda samo posle rada sa njom treba antistres terapija za ruke da bi se moglo jesti

milan1961
19-09-13, 16:06
Pozdrav. Ima li neko Stihl 038 za delove?

AcA OPEL
19-09-13, 16:46
Pa zar i 038 moze da se pokvari?Ja stvarno nisam cuo da je necija za delove.

Tintoreti
19-09-13, 18:28
Jel ti treba nesto specijalno ili jednostavno testera za delove da imas u rezervi?

PKB
19-09-13, 19:44
Jel ok potrosnja 5 l mesavine za rusenje 10 m topole i vrbe i secenje svake najsitnije grancice sve sa testerom ,zatim na cepanice kuci . Sa stihl 180 dd ja sam prezadovoljan ,sta vi mislite??

vica022
19-09-13, 19:59
nije mnogo sa obzirom da secenje tih grancica i raskresivanje da kazem potrosi dosta a malo se vidi nacecenog. u cistom drvetu je najmanja potrosnja po kubiku ili metru drveta ali posto je ta testera mala i namenjena za takve stvari odlicna potrosnja. meni vilidjer vgs30 u obaranju i secenju na kladice uopste netrosi mnogo ali u tom raskresivanju prilicno.mozda malo vise potrosim za 10 kubika isecenim na panjeve ali sta cu kad se zuri pa sve sa testerom seckaj

moskva
19-09-13, 20:43
U napred hvala.
Pravo da ti kazem ovu cs 2141 sam uzeo u slucaju da deda Stihl otegne papke,ali deda se neda, tako da mi ova jonsered sluzi uglavnom za neke lakse poslice.Mada,covek na youtubu srusi lepo drvo sa njom.Imam je godinu ipo dana I vrlo sam zadovoljan sa njom.Nije ni slaba bas toliko 2kw.Kazu mi da je to u stvari Husqvarna, samo sam zaboravio koji model,cak se I pravi u njihovoj fabrici.Ova nova je kostala negde oko 350evra,pre 3 godine.U svakom slucaju ako naletis na ovako nesto po povoljnoj ceni slobodno uzimaj.

- - - - - - - - - -

Priblizno iste jacine, ::namigivanje:: odlican tandem, "deda" se jos neda godinamaLkl{{ >:({
Deda jos ponosno komanduje.
Lkl{{

- - - - - - - - - -

Malo istorije.http://poljoinfo.com/mhtml:file://E:\Dragan\Motorne testere\STIHL katalog\Model Profile 08S.mht!http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/0.84?OpenElement&FieldElemFormat=jpghttp://poljoinfo.com/mhtml:file://E:\Dragan\Motorne testere\STIHL katalog\Model Profile 08S.mht!http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/0.8392?OpenElement&FieldElemFormat=gifhttp://poljoinfo.com/mhtml:file://E:\Dragan\Motorne testere\STIHL katalog\Model Profile 08S.mht!http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/1b34cb7aefe58c2f88256ba200160833/Images/7.3778?OpenElement&FieldElemFormat=gif

racicstevan
19-09-13, 22:51
Pozdrav. Opet problem sa ms 180 danas sam zamenio semeringe ( nije htela da primi pun gas , a kad rukom smanjim -zatvorim dovod vazduha onda radi bolje ). sada uopšte neće da primi gas kao da je problem karburator , kao da neće da povuče gorivo . kad zatvorim -smanjim vazduh na karburatoru onda se ugasi kao kad povučeš sauh na zagrejanu mašinu . Kompresija možda nije savršena , ali je više nego dobra . Pomagajte::pomoc:;::samo bes::{"{":::pomoc:;

Crnobrnja93
19-09-13, 23:39
Jesi odradio reparaciju karburatora? Jesi pogledao krimer u kakvom je stanju (kada ga savijas da nema pukotine)?

Tintoreti
20-09-13, 07:31
Nemoze da radi ako je slaba kompresija.Kompresiju koristi i za pumpanje goriva iz rezervoara do karburatora i dalje.Samom tim ako je mala kompresija nemoze da dobije ni gorivo da bi upalila nekim slucajem. To je vise izrazeno kod testera sa manjom kubikazom. Proveri kakvi su semerinzi za svaki slucaj mozda malo gubi i na njih.

racicstevan
20-09-13, 07:49
Nemoze da radi ako je slaba kompresija.Kompresiju koristi i za pumpanje goriva iz rezervoara do karburatora i dalje.Samom tim ako je mala kompresija nemoze da dobije ni gorivo da bi upalila nekim slucajem. To je vise izrazeno kod testera sa manjom kubikazom. Proveri kakvi su semerinzi za svaki slucaj mozda malo gubi i na njih.
semerinzi su novi *nadam se i da su dobri* kompresija nije loša. pre promene semeringa je dobijla falš vazduh čini mi se(kad smanjim rukom dotok vazduha na karburatoru radila je bolje), ali je radla sad hoce samo na leru čim dodam gas guši se kao da nema dovoljno goriva

Tintoreti
20-09-13, 08:02
Filter za gorivo?Dobija li karburator gorivo iz rezervoara i dobija li impuls iz kucista radilice? Koliki je impuls dali je dovoljan da napumpa gorivo u karburator?Ima tu dosta zezancija koje mogu da zezaju, odnesi je u servis da je pogledaju.

Krajisnik
20-09-13, 08:58
Ako ti je bolje radila kad smanjis rukom protok vazduha definitivno je karburator u pitanju tj smesa.Kad je takva problematika u pitanju znaci da je radila na ivici snage tj sa jako siromasnom smesom pa je tvoje zatvaranje rukom difuzer teralo da koristi vecu kolicinu benzina iz karburatora i tako je obogacivala smesu prisilno i radila bolje.Sada kad si to cackao ti si joj naneo vise stete nego koristi (uslovno receno) jer si otklonio delimicno tu gresku ali nisi resio problem u korenu i ona sada ne radi.Definitivno je problem u karburatoru i kako si ti to objasnio za nekoga ko se malo bolje razume u te zafrkancije to je posao od minut-dva.U pitanju je po mome stelovanje smese tj odnosa smese goriva i vazduha.Imas na kucistu plasticnome oznaceno koji je vijak za stelovanje smese tj koji je sraf za sta oznaceno slovima.Ako pak neznas stelovati zavijes oba do kraja i odvijes za dva ipo kruga.Tu bi trebala da upali ostalo je sve u uhu.

Tintoreti
20-09-13, 09:09
Ako me secanje dobro sluzi ova testera nema stelovanje smese na karburatoru.::namigivanje::

racicstevan
20-09-13, 09:59
Ako ti je bolje radila kad smanjis rukom protok vazduha definitivno je karburator u pitanju tj smesa.Kad je takva problematika u pitanju znaci da je radila na ivici snage tj sa jako siromasnom smesom pa je tvoje zatvaranje rukom difuzer teralo da koristi vecu kolicinu benzina iz karburatora i tako je obogacivala smesu prisilno i radila bolje.Sada kad si to cackao ti si joj naneo vise stete nego koristi (uslovno receno) jer si otklonio delimicno tu gresku ali nisi resio problem u korenu i ona sada ne radi.Definitivno je problem u karburatoru i kako si ti to objasnio za nekoga ko se malo bolje razume u te zafrkancije to je posao od minut-dva.U pitanju je po mome stelovanje smese tj odnosa smese goriva i vazduha.Imas na kucistu plasticnome oznaceno koji je vijak za stelovanje smese tj koji je sraf za sta oznaceno slovima.Ako pak neznas stelovati zavijes oba do kraja i odvijes za dva ipo kruga.Tu bi trebala da upali ostalo je sve u uhu.

Tintoreti (http://poljoinfo.com/member.php?8885-Tintoreti) je potpuno u pravu - svaka čast na poznavanju ms 180 nema štelovanja smese ima samo jedan šaf za ler gas
inače problem sa vazduhom je nastao praktično odjednom, znači testera radila i ugašena sutradan pokrenuta i odjednom neće -od pola gasa počela da se guši , a bolje radi kad se smanji vazduh . Sada zamenjeni semerinzi -definitivno su bili loši čak i vizuelno i testera radi samo na leru kao da nema dovoljan dovod goriva

- - - - - - - - - -

Još jedno pitanje . Kad skinem karburator treba li na usisu da imam bilo kakav pritisak ( usisavanje iz cilindra ) kad stavim prst ili najlon kesu ništa se ne dešava kao da ne uvlači ni malo ( naravno dok potežem kanap , a na kanapu je kompresija baš osetna ) . Rupica za impuls je čista.

DA li je silikon sa dihtunga ako je imalo viška mogao da upadne i zatvori kanale za gorivo ^-^^-^^-^

Crnobrnja93
20-09-13, 11:23
Jesi siguran da svuda dobro hihtuje, da ti ne vuce fals negde na cilindru?
I ako si stavio malo deblji sloj silikona moze se desiti da se nadje u cilindru, ali ne znam da moze tek tako da zacepi.

Tintoreti
20-09-13, 12:18
Kad skines karburator i kad klip krene gore onda treba da se stvori vakum ispod klipa (u kucistu radilice) i kad stigne klip skroz gore otvori port i usisa smesu u kuciste radilice.
Kad krene dole, zatvara usisni port od karburatora i stvara pritisak smese u kucistu radilice. Kad stigne skroz dole otvara port za ubacivanje smese u cilindar i krece na gore da sabija i pravi ceo ciklus iz pocetka.
Nesto slicno ovome samo sto ti nemas ove transver portove i klip je zatvoren.

https://www.youtube.com/watch?v=IY7zQKw4qsQ

mirosti
20-09-13, 16:58
Ovo sto si okacio je dvotaktni strato motor koji ispira cilindar cistim vazduhom.
Trebao si naci konvencionalni dvotaktni motor da coveku pojednostavis stvari.

racicstevan
20-09-13, 18:32
Hvala svima . PRORADILA SPRAVA. Nisam siguran šta je tačno bilo u pitanju . Skidao sam samo membrane sa karburatora -ponovo i ona je proradila . moguće je da karburator nije dobro nalegao tako da nije dobijao impuls kako treba , ne znam kako je to kod drugih testera ali na ms 180 je veoma mala rupica na gumi koja spaja cilindar i karburator , a pošto sam skidao gumu prethodno moguće je da nije bila nalegla 100% i da nije bila na pravom mestu . Kažem moguće je ali nisam siguran sada radi . pozdrav

Tintoreti
20-09-13, 19:01
Ovo sto si okacio je dvotaktni strato motor koji ispira cilindar cistim vazduhom.

Sto bi rekao Balasevic "princip je isti sve su ostalo nijanse"Lkl{{ Mislim da me je i ovako razumeo. >:({

racicstevan
20-09-13, 19:10
Sto bi rekao Balasevic "princip je isti sve su ostalo nijanse"Lkl{{ Mislim da me je i ovako razumeo. >:({

razumeo nego šta a moraćemo i >:({
nego Tintoreti jesi li baš iz Milanovca . Moja majka mje iz Vraćevšnice , kao mali sam tamo maltene odrastao.

Tintoreti
20-09-13, 19:23
Da iz Milanovca sam a imam i seosko domacinstvo i imanje na 15km od G.Milanovca.
Eto vidis, u neku ruku smo i zemljaci Lkl{{.

Majstor_Jovacha
21-09-13, 16:13
Pa zar i 038 moze da se pokvari?Ja stvarno nisam cuo da je necija za delove.
Moze da se pokvari, ima jedan plastican zupcanik koji pokrece uljnu pumpu, meni se skoro desilo, nista ozbiljno...ili ako neko radi sa tupim lancem...brzo propadnu karike...inace, tesko da se moze unistiti.

milan1961
22-09-13, 00:01
Jel ti treba nesto specijalno ili jednostavno testera za delove da imas u rezervi?

Pozdrav. Potrebna mi je lamela sa lancanikom,pumpa za ulje i dekli.

Tintoreti
22-09-13, 00:06
Lamela i lancanik ovde http://www.kupujemprodajem.com/Magnet-kvacilo-lancanik-za-Stihl-038-7834316-oglas.htm?filter_id=22153880
Pumpa ovde http://www.kupujemprodajem.com/Uljna-pumpa-za-Stihl-038-7693434-oglas.htm?filter_id=33314893
Dekli? koji ti treba?Onaj na pumpi ili na lanac ili "hauba", poteznica mnogo se moze okarakterisati kao dekli?

Ima i ovde polovni delovi trebalo bi da su original najverovatnije http://www.kupujemprodajem.com/Stihl-038-delovi-7648413-oglas.htm?filter_id=23464115

milan1961
22-09-13, 00:22
HvalaTintoreti. A sto se deklija tice treba mi onaj za lanac. Ta stilka je imala uredjaj za skidanje kore sa drveta pa sam ja mislio da je sredim da sluzi kao testera.

skuter
22-09-13, 23:40
Prikazan dvotaktni motor na animaciji je novije generacije i neka mi niko ne zameri sto cu reci. Mozda je od ispiranja vazduhom pravilnije reci *sagorevaju sa dodatnim vazduhom*. Mana svih uobicajenih dvotaktnih motora je neefikasno sagorevanje smese, taktovi ispiranja i usisavanja 2T su previse bliski pa se uvek deo smese pri eksploziji izgubi nesagoreo, i deo cak uvuce u sledeci takt. To se oseti po neizbeznom mirisu nesagorelog benzina pri radu uobicajenih dvotaktnih motora. Ovi novi motori imaju sistem dopremanja dodatnog vazduha (viska vazduha) koji se cist ubacuje u fazu sabijanja (prva kolicina vazduha je vec u smesi u karteru, i prelivnim kanalima se protisne iz kartera u prostor iznad klipa). Taj dodatni a cist vazduh se mesa sa vec sabijenom smesom iznad klipa i pri eksploziji doprinosi dodatnom, potpunom sagorevanju prvobitne smese. Efekat je pojacanje snage nesto kao turbo, ali nije turbo jer se dodatni vazduh ne ubacuje turbinom nego usisavanjem u smaknutoj fazi, nezavisno od usisavanja prvobitne smese. Uglavnom, efekat je potpuno sagorevanje, bolje iskoriscenje istog goriva, manje otrovan izduv, manja potrosnja, pojacana snaga u celom opsegu obrtaja, mehanicki prosto i pouzdano. To su modeli *X-Torq* kod Husqvarne.

Tintoreti
22-09-13, 23:58
To su modeli *4 mix* kod Stihl-a i *X-Torq* kod Husqvarne.
Ova dva sistema su podpuno razlicita.

skuter
23-09-13, 00:32
Dodatni cug na furuni.

Tintoreti
23-09-13, 00:37
Nema to u 4mix motoru.

skuter
23-09-13, 00:59
Tacno. 4 mix je ventilski. 2 mix je sa onim principom.

mirosti
23-09-13, 13:31
Prikazan dvotaktni motor na animaciji je novije generacije i neka mi niko ne zameri sto cu reci. Mozda je od ispiranja vazduhom pravilnije reci *sagorevaju sa dodatnim vazduhom*. Mana svih uobicajenih dvotaktnih motora je neefikasno sagorevanje smese, taktovi ispiranja i usisavanja 2T su previse bliski pa se uvek deo smese pri eksploziji izgubi nesagoreo, i deo cak uvuce u sledeci takt. To se oseti po neizbeznom mirisu nesagorelog benzina pri radu uobicajenih dvotaktnih motora. Ovi novi motori imaju sistem dopremanja dodatnog vazduha (viska vazduha) koji se cist ubacuje u fazu sabijanja (prva kolicina vazduha je vec u smesi u karteru, i prelivnim kanalima se protisne iz kartera u prostor iznad klipa). Taj dodatni a cist vazduh se mesa sa vec sabijenom smesom iznad klipa i pri eksploziji doprinosi dodatnom, potpunom sagorevanju prvobitne smese. Efekat je pojacanje snage nesto kao turbo, ali nije turbo jer se dodatni vazduh ne ubacuje turbinom nego usisavanjem u smaknutoj fazi, nezavisno od usisavanja prvobitne smese. Uglavnom, efekat je potpuno sagorevanje, bolje iskoriscenje istog goriva, manje otrovan izduv, manja potrosnja, pojacana snaga u celom opsegu obrtaja, mehanicki prosto i pouzdano. To su modeli *X-Torq* kod Husqvarne.

Sve pogresno.
Stehiometrijski odnos vazduha i benzina pri sagorevanju je oko 16:1 i narusavanje tog odnosa bi samo donosilo probleme.
Strato motori rade bas tehnologiju ispiranje cilindra vazduhom umesto smesom. Radi toga su ekonomicniji tih deklarisanih 20-30%.

AcA OPEL
23-09-13, 14:46
Ljudi,evo danas malo seko neka drva sa mojom ms 290 i zapazim jedan problemcic.Neka debela hrastovina bila u pitanju i ja naravno pun gas,ali testera nekako kao da "prducka" ,nije to to i kao da nema bas punu brzinu.Sinem je ja tako nekoliko puta pun mac u drvo,a ona malo malo pa kao da se ugusi.Ajd reko kad vec nema ucinak kako bi trbalo sa punim gasom daj da smanjim gas pa polagacke.I tako ispade da sa gasom malo vise od pola najbolje radi i najbolje sece i nema uopste da se gusi,znaci pun mac 45cm i upada u drvo.Ja sam steko utisak kao da je nesto gusi,dal joj hvali mesavina,sta li je ne znam ni sam.Filter za vazduh lepo opran i cist kao suza,za mesavinu deluje cisto,lanac naravno ostar,jedino ne znam dal ima nesto u karb da zacepi i da je zeza.
Posto se slabo razumem u popravku testera molio bih ako neko ima neki predlog sta bi moglo da bude i sta da joj radim?

Tintoreti
23-09-13, 15:29
Nista ne diraj sve je uredu. Na punom gasu treba da kako ti kazes "prducka".

dejan 351
23-09-13, 20:20
pa ne znam bas da je sve u redu,testera u punom gasu ali na "prazno",dakle ne opterecena mora malo da "stekce",dok opterecena u punom gasu mora da shiba.Mozda malo dostelovati H na karbu ili mebrana ako je duze stajala

AcA OPEL
24-09-13, 01:41
Mislim da je Dejan pogodio sustinu stvari.Ona ne "stekce" na punom gasu,nego kao sto sam napisao "prducka".Jbg ne znam kako drugacije da objasnim.Imam jos jednu Stihl testeru i znam kako treba da se cuje i kako treba da razvija snagu i brzinu,a ova definitivno ne radi tako.Sad sta je ne znam,moguce i da je membrana.
Sta bih dobio stelovanjem "H" i na koju stranu da vrtim?

mirosti
24-09-13, 08:53
Pa odvrni ga za 1/4 kruga. Ako se nista ne menja vrati i trazi razlog u necemu drugom.

Tintoreti
24-09-13, 23:22
Evo ih kinezi samo stancuju "husqvarnu" ::sramota::
http://s6.postimg.org/pfu23lvrh/husqvarna_137_142_gasoline_petrol_chainsaw.jpg (http://postimg.org/image/pfu23lvrh/)http://s6.postimg.org/qm2ng59fx/husqvarna_137_142_gasoline_petrol_chainsaw_4.jpg (http://postimg.org/image/qm2ng59fx/)http://s6.postimg.org/bnfn7z4zx/husqvarna_137_142_gasoline_petrol_chainsaw_2.jpg (http://postimg.org/image/bnfn7z4zx/)http://s6.postimg.org/utsub5lhp/husqvarna_137_142_gasoline_petrol_chainsaw_3.jpg (http://postimg.org/image/utsub5lhp/)

Crnobrnja93
25-09-13, 02:53
Kupis paletu ovih, i miran si jednu sezonu. :lol:

vica022
25-09-13, 10:35
stancaju oni sve redom ne samo husku. zato bez starih nema nista . dok je njih dotle cemo jos se i naraditi

mirosti
25-09-13, 11:21
Neki dan donese kolega mog drugara do mene Stihl ms 362 i stvarno sam se iznenadio kako bezveze izgleda. Materijali i zavrsna obrada mnogo lice na onu kinesku od 50€.
Nebih rekao da ta testera moze da radi 20 godina bez otvaranja kao moja stara 036.

racicstevan
25-09-13, 22:26
Pozdrav svima .
Šta mislite o stilu 028 i 029 gledao sam dve polovne čini se da nisu loše .
Dvoumim se između njih . 029 je mlađa i nešto skuplja

mirosti
26-09-13, 09:51
Ako vec kupujes polovno ja bih ti preporucio 036/034 ili 026.
028 je matora i teska za svoju snagu a 029 je amaterska testera koja nije namenjena za servisiranje.

racicstevan
26-09-13, 10:27
mirosti (http://poljoinfo.com/member.php?7571-mirosti) hvala na odgovoru i još jedno pitanje koliko može da vredi 026 :-\ obzirom da su i one matore mada sam negde procitao da su se proizvodile u isto vreme (026 i 028 ) ali da je 026 pregazila ovu drugu

mirosti
26-09-13, 12:29
026 je testera jednu generaciju ispred 028. Izradjena je sa istim stepenom kvaliteta konstrukcije kao i velike profesionalne testere. Lepo nastelovana sa ostrim lancem je za rezanje drva do 30cm, moze i veca, naravno, ali joj to nije primarna namena. Veoma okretna, lagana, ostra na gasu(snaga 3.5ks). Odrzavanje je glavna stvar kod profesionalnih testera jer je veoma prosto.
036 i 034super su mozda najbolji odnos snage i tezine za kucne korisnike, jer imaju znatnu snagu(4.5ks), a nisu uopste teske(5.5 kg masina). Neverovatno su trajne. Mogu bez problema okresivati a i poseci drvo od 80-90cm. Ja bih ti je preporucio kao br.1 ako kupujes za kucnu upotrebu.
E sad kako kupiti polovno: Mogu se naci perfektni malo korisceni primerci tih testera za 200-250€, ali treba biti strpljiv. Ja bih uvek trazio neotvaranu testeru.
To je smesan novac u poredjenju sa novim motorkama ms210/230 ili 290 a koje su u zadnje vreme prilicno sumnjivog kvaliteta.

racicstevan
26-09-13, 13:00
Mirosti kao i uvek od velike pomoći .
Upravo sam pazario jednu 026
ne mogu da je probam do sutra uveče , a jedva čekam. Na prvi pogled izgleda sasvim dobro ne bi trebalo da je otvarana .

mirosti
26-09-13, 13:53
Cestitam, da te lepo posluzi masina. Fotografisi da vidimo spravu.
Ja sam na mojoj dok sam bio mladji radio punu modifikaciju cilindra, auspuha i karburatora niko ne moze da veruje kada proba da je to 26-tica.
Lancanik mi je 8 zuba a mac 33cm za 28 zuba, tako da je za drva do 20cm brza recimo i od 066.

AcA OPEL
26-09-13, 15:15
Cestitam na kupovini.
Imam je i ja i mogu da kazem da je moja omiljena testerica.Dobar odnos snaga/masa,mala potrosnja i dobar kvalitet.Kao sto Mirosti rece do 30cm precnika zakon,ja licno imam mac 38cm i seko sam i dosta deblja drva.

dejan 351
26-09-13, 20:50
Mirosti kao i uvek od velike pomoći .
Upravo sam pazario jednu 026
ne mogu da je probam do sutra uveče , a jedva čekam. Na prvi pogled izgleda sasvim dobro ne bi trebalo da je otvarana .
neka te dugo sluzi,sve pohvale za 026

racicstevan
28-09-13, 13:53
neka te dugo sluzi,sve pohvale za 026

Ljudi prevara .::jako_besan::":":{

Testera sa kupujem prodajem. Komunikacija ok navodno extra i sve ostalo neke sitne mane , ali ipak je polovna .
Srećom poućen nekim iskustvima kad je stigla brza pošta pre plaćanja otvorim i imam šta da vidim . Auspuh polomljen nešto budžen , ručica kočnice čudno landara , lanac ,mač i lančanik novi (tako piše u oglasu ) kad pogledam jesu bili novi nekad. komresija :lol: ... i tako jednom rečju testera čisti škart .
Kao što rekoh srećom pogledah pre plaćanja , onda ga pozovem i sve po spisku i mašinu (gimilu gvožđa vratim ) .

ZATO UVEK OPREZ . Dokoni vrebaju da nekom uzmu novac
Pozdrav svima , a ja odo da tražim neku drugu mašinu . ako neko zna za neku 026 neka javi

AcA OPEL
28-09-13, 17:43
Majku im prevarantsku!Cime se sve ljudi ne sluze da bi dosli do nekih para.Koja je bila cena ako nije tajna i jel je ima jos na oglasima?

racicstevan
28-09-13, 20:13
cena je bila 185 . u svakom slučaju proveriti pa tek onda platiti UVEK jer nikad se nezna.

goranfri
28-09-13, 22:15
Napiši nam ime korisnika , neka se zna .

dreger
29-09-13, 11:28
Neki dan donese kolega mog drugara do mene Stihl ms 362 i stvarno sam se iznenadio kako bezveze izgleda. Materijali i zavrsna obrada mnogo lice na onu kinesku od 50€.
Nebih rekao da ta testera moze da radi 20 godina bez otvaranja kao moja stara 036.

Bas tako ,pre neki dan navratim u novu radnju Stihl u ZR.i izlozeni skoro svi modeli ,fali mozda 2-3 modela od manjih.znaci MS 250,260,271,290,291,361,362,itd do 880.i sto rece Mirosti na prvi pogled razocarenje,znaci sam izled plasticnih delova mi deluje toliko jeftino i nekvalitetno .sad nemora da znaci ali...meni se cini da je npr. nova husqvarna mnogo bolje uradjena.iako vise volim a i imam 2 stilovke,doduse starije proizvodnje(026,041 farm bos)

- - - - - - - - - -

cena je bila 185 . u svakom slučaju proveriti pa tek onda platiti UVEK jer nikad se nezna.

Druze ,tesko ces za te pare naci dobru pa jos 026.tako da treba odmah da ti je nesto sumljivo osim ako dobro ne poznajes coveka.I ja sam kupio istu takvu za 230e.iz servisa ,doduse ostavio neki covek da prodaju,ali mi receno da je uradjena generalna da je testera ok itd.kad ono prc.odmah primeceno da nepodmazuje dobro lanac,ajd u servis,kad tamo pogledaju cilindar jeste nov(sto i sam vidim)ali klip stari pa jos ostecen.tako da ti je danas kupovina ne samo testera prava lutrija.al trazi dalje uvek ima da se nadje nesto dobro i ocuvano samo se ne zaleci.

dejan 351
29-09-13, 12:39
za te pare 026 ces tesko naci,dobra se ne moze naci ipod 250e

vlada90
29-09-13, 13:01
[QUOTE=dreger;750597]Bas tako ,pre neki dan navratim u novu radnju Stihl u ZR.i izlozeni skoro svi modeli ,fali mozda 2-3 modela od manjih.znaci MS 250,260,271,290,291,361,362,itd do 880.i sto rece Mirosti na prvi pogled razocarenje,znaci sam izled plasticnih delova mi deluje toliko jeftino i nekvalitetno .sad nemora da znaci ali...meni se cini da je npr. nova husqvarna mnogo bolje uradjena.iako vise volim a i imam 2 stilovke,doduse starije proizvodnje(026,041 farm bos)

- - - - - - - - - -
proletos ka dsma kupovao tesyeru isao sam da gledam stihl ,i mogu ti reci da su jeftinije od husquarne . Ali sam onda pricao sa drugarom koji je uzeo husquarnu da je njegov prijatelj kupio stihl od 1000 i nesto eura,uglavnom profi testera i kad je uzeo da je rastavi da na karburatoru pise made in china. Ja sam ipak uzeo husqvarna 445 koja je tad bila n snizenju 49 000. Sad vidim da su cnu jos spustili na 45 000. Zaista odlicna testera.

darko1973
29-09-13, 13:24
I u oglasima nemackim(ebay) nisu bas jeftine tesko ima nesto bez 200-300e za stil,jedino ova husqvarna sto kosta 80ehttp://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/motorsaege-saege-husqvarna-288xp/146544321-89-182,i to je pitanje kakva je.

drazen90
29-09-13, 15:53
Ja radim u zelenilu i testere polovne sam uzimao za sebe i kolege od Milosa iz Loznice. Covek to uvozi iz svajcarske i stvarno su dobre. On ih prodaje na sajtu kupujem prodajem.
Bio sam kod njega u ponedeljak i ima trenutno dosta testera. Zapale su mi za oko dve stilke 034 i 064 a ima i jednu husqvarnu skoro pa glanc nova[ mislim da je u pitanju 365 ali nisam siguran jer sam je pogledao izdaleka]. Nije mi namera da reklamiram coveka vec samo da kazem da je on siguran prodavac.
U poslednje vreme se pojavila jedna osoba iz svilajnca koja skida slike testera sa interneta i postavlja na kupujem prodajem kao svoje a u stvari vrsi prevaru. Mesto testera salje razne stare stvari. Jedno vreme je imala dva imena bokica i milana. Prodavala je husqvarnu 365 i stihl 029. Pazite se

Majstor_Jovacha
30-09-13, 01:06
za te pare 026 ces tesko naci,dobra se ne moze naci ipod 250e

Zar su toliko skupe, imao sam srecu da kupim stihl 038av za 25.000 din sa par mana, morao sam da promenim filter za gorivo, nastelujem, promenim membrane i naostrim lanac...
Izgleda imao sam srece....

- - - - - - - - - -

Pitao sam jednom za savet ali cu ponoviti i malo preformulisati....treba mi testera za orezivanje vocnjaka i secu ogranjaka za ogrev, vazno je da je lagana....ako neko nesto slicno ima na prodaju ili zna gde mogu naci povoljno-polovno...tu sam da cujem svaki savet.

dejan 351
30-09-13, 11:31
onda stihl 021 ili 023,husqa 136 ili 142,340

AcA OPEL
30-09-13, 11:45
Stihl 026 je jako cenjena testera i naravno da je skupa.Odnosno kad se sve uzme u obzir nije ni skupa,ako je dobra 250e nije nikakva para.
Sto se tice 021,drug skoro uzeo polovnu i moze za vocnjak i ovrsine,a moja preporuka je H 340 ima je komsija godinama i radi bez problema i moze i malo deblja drva da sece.

Ja radim u zelenilu i testere polovne sam uzimao za sebe i kolege od Milosa iz Loznice. Covek to uvozi iz svajcarske i stvarno su dobre. On ih prodaje na sajtu kupujem prodajem.
Bio sam kod njega u ponedeljak i ima trenutno dosta testera. Zapale su mi za oko dve stilke 034 i 064 a ima i jednu husqvarnu skoro pa glanc nova[ mislim da je u pitanju 365 ali nisam siguran jer sam je pogledao izdaleka]. Nije mi namera da reklamiram coveka vec samo da kazem da je on siguran prodavac.
U poslednje vreme se pojavila jedna osoba iz svilajnca koja skida slike testera sa interneta i postavlja na kupujem prodajem kao svoje a u stvari vrsi prevaru. Mesto testera salje razne stare stvari. Jedno vreme je imala dva imena bokica i milana. Prodavala je husqvarnu 365 i stihl 029. Pazite se
Koja je cena za 034 i 064 sto su ti zapale za oko?

drazen90
30-09-13, 19:17
cena za stihl 034 je 215evra a 064 mislim da je 330 ili 340 evra. U super su stanju, obe imaju ekstra kompresiju. Krivo mi je sto nisam pogledao onu husqvarnu

Bi Zeleni
30-09-13, 20:54
otvorio sam ja temu da menjam moju stilovku a moze i na prodaju
http://poljoinfo.com/showthread.php?9620-Stihl-064av-za-024-026-ms260-husqvarna-346xp
neznam kolko ti je isplativo uzimati 034

drazen90
30-09-13, 22:14
otvorio sam ja temu da menjam moju stilovku a moze i na prodaju
http://poljoinfo.com/showthread.php?9620-Stihl-064av-za-024-026-ms260-husqvarna-346xp
neznam kolko ti je isplativo uzimati 034
Kolega sa posla ima stihl 034 i meni je ona bolja od moje novije i ocuvanije husqvarne 359. za mene je 034 stvarno vrh testera, ali naravno nije svako istog misljenja

Bi Zeleni
01-10-13, 11:33
Druze ja mislim da smo se nas dvojica culi vec preko kupujem prodajem si nesto prvo hteo da menjas husqvarnu za ovu moju 064av pa nesto odustao,jel tako il sam poglesio >:({

AcA OPEL
01-10-13, 11:55
cena za stihl 034 je 215evra a 064 mislim da je 330 ili 340 evra. U super su stanju, obe imaju ekstra kompresiju. Krivo mi je sto nisam pogledao onu husqvarnu
Ako su testere u super stanju onda su stvarno povoljne,narocito 034.Ima moj drug 034 i dosta je hvali,bas je zadovoljan sa njom.
Jedno 15km od mene je covek koji prodaje testere iz austrije,najvise Husqvarna,za 250 do 300e mogu da se uzmu stvarno vrh testere.Jos cujem da mogu odmah da se isprobaju pa cak i u sumi da se probaju pre placanja.Ljudi koji su uzimali od njega svi prezadovoljni.

drazen90
01-10-13, 18:43
Druze ja mislim da smo se nas dvojica culi vec preko kupujem prodajem si nesto prvo hteo da menjas husqvarnu za ovu moju 064av pa nesto odustao,jel tako il sam poglesio >:({

Jeste tako je. Jedan od kolega me je molio da je ne prodajem nego da ostavim njemu. Na kraju sam odlucio da je nedam nikome nego da je ostavim za sebe iako sa njom ne radim mnogo. Ove godine je samo jednu lipu isekla.

Bi Zeleni
02-10-13, 12:48
http://www.kupujemprodajem.com/husvarna-ispravna-7891648-oglas.htm?filter_id=33312200
Sta je ovo sunce ti jeb..

Tintoreti
02-10-13, 14:58
Husqvarna 70E ; odprilike 60ih Lkl{{ Postoji i Husqvarna MS 70, E70 i F70 identicne ovoj koriscene su i kao vojne testere naravno u zelenoj boji, tezine oko 8,5kg. Njih su pravili i za Partner jedno vreme, istu testeru poznatiju kao Partner TS >:({

Bi Zeleni
02-10-13, 20:23
Moj deda je 67me kupio PARTNER r16 novu 3.2ks sta je ta sume srusila a tada je dobrano platio deda (bila tek izasla) to je prva motorka u nasoj familiji,inace u mom selu u unaokolo selima prvi je bio sem sumarije,mada sumarija je imala malo bolje masine STIHL 041 ::namigivanje::

cokanj
02-10-13, 21:43
Postovani.
Trebam savet, dali uzeti novu husq. 445 ili polovnu sthil 024, nije utvrdjeno stanje.
Hvala.

goranfri
02-10-13, 22:45
Uzmi novu husq 445

dejan 351
03-10-13, 10:22
Postovani.
Trebam savet, dali uzeti novu husq. 445 ili polovnu sthil 024, nije utvrdjeno stanje.
Hvala.
ma sve i da je u super stanju,to je stara masina (preko 20 godina),a novo je novo

Bi Zeleni
03-10-13, 11:33
Sto kaze dejan sve je to lepo ali 20 godina je 20 godina,ja bi ti preporucio ms260 da nadjes polovnu ali u sto boljem stanju
ili husqvarna 346xp

dreger
03-10-13, 14:38
E ljudi bas nemam srece sa ovom mojom stihl 026,pre mesec dana nije htela da upali odnesem u servis (gde je ostavio covek da je prodaju)kazu bilo rastelovano vazduh-gorivo.sad pali ali nema snage jednostavno stane u drvetu,nema ni dobar ler gas,a nemogu ni da ga podesim,hoce i da se pri zavrsenom rezu ugasi.i uopste mi se ne svidja kako radi u leru,kao da joj nedostaje benzina.imate li neki savet sta moze biti?

mirosti
03-10-13, 15:22
Prvo se gleda kompresija. Ako je dobra(bar 8.5 bara) idemo dalje.
Mnogo servisa lose steluje H i L dizne. Slobodno ih zavrni do kraja i otvori svaku po jedan okret. Mehanicki ler zavrni jedno dva kruga(da dignes obrtaje). Kad upali trebalo bi da ima visoke obrtaje. Polako odvrci mehanicki ler dok ne stane lanac. Probaj u drvetu. Ako ima previse goriva malo privrni H diznu(oko 1/8 obrtaja), ali ne mnogo jer onda testera nema dovoljno goriva koje joj je bitno za podmazivanje.
Probaj ovo sto sam ti napisao, reci kako se ponasa, pa cu probati da ti pomognem preko foruma..

dreger
03-10-13, 18:31
Posto nemam aparat da izmerim kompresiju,kolko kapiram ne vredi raditi ni ovo dalje sto si napisao.Ako nadjem negde da izmerim kompresiju probacu ovaj postupak sto si rekao ,pa se javljam sa rezultatima.u svakom slucaju hvala druze.

AcA OPEL
03-10-13, 19:40
Odnesi u servis da ti izmere.Ako ni tamo nemaju vidi kod majstora sto rade kola,ima taj aparat slican kao barometar za gume to bi svako trebao da ima.

mirosti
03-10-13, 20:00
Posto nemam aparat da izmerim kompresiju,kolko kapiram ne vredi raditi ni ovo dalje sto si napisao.Ako nadjem negde da izmerim kompresiju probacu ovaj postupak sto si rekao ,pa se javljam sa rezultatima.u svakom slucaju hvala druze.

Ja bih ti ipak preporucio da nastelujes karburator po mom uputstvu, jer nista nemozes pokvariti.
Uradio sam dosta tih 26-tica, i desavalo se da klip bude istrosen pri dnu cak skoro milimetar i radila je cak i sa solidnom snagom. Ako je kod tebe bila snazna prije servisa, nije mogla odjednom izgubiti.
Reviziju klipa i cilindra je na toj testeri prilicno lako uraditi, i ja bih to na tvom mestu odradio u svakom slucaju. Brazilski klipovi su oko 30€, i kada ga ugradis miran si poduze. Sto je najvaznije, nemas opasnost da pokvaris stublinu lomom stare karike i lepljenjem starog klipa.
Nemoj da se sekiras jer se ta testera moze prakticno uvek popraviti-nista joj nemozes.

Pavle.
04-10-13, 03:26
E pa nije bas tako , neke testere je nemoguce popraviti.Prekljuce sam kod pasanca imao priliku da vidim Stihl MS 180 koja se bukvalno razletela.Pukla je radilica puklo je kuciste klip i cilindar dakle popravka je nemoguca.Testera stara devet dana kupljena preko oglasa kao nova i originalna za 170 evra sa sve kutijom i ostalim espapom.U pitanju je falsifikat odradjen spolja do detalja ali je zato unutra sve jadni fuseraj.U ducanu kosta 28.000 dinara a pasa se polakomio i pazario ovu "novu ispod cene"eto ti sad macora , bacio je novce Kinezima prevarantima.

mirosti
04-10-13, 08:58
@Pavle
Znam sta sam rekao.
Mozda neznas, ali Stihl ima liniju profesionalnih i Liniju amaterskih testera.
Konstrukcija im je drasticno razlicita, profi se mogu relativno lako odrzavati i popravljati, dok amaterske(u koje spadaju ms170,180,210..pa do 390) imaju cudnu strategiju da se generalna popravka prakticno ne isplati. Cista consumer masinerija za potrosacko drustvo. Dok radi-radi, posle bacas i kupujes novu.
Testere kao 026,34/36,44,46,64/66 se mogu decenijama koristiti i popravljati.
Ja recimo, nikom nebih preporucio da kupi amatersku testeru, jer smatram da je to najgora investicija(jednokratna).
Sve ovo pricam o originalnim testerama, kineske kopije nebih razmatrao, jer su cista prevara za lakoverne.

dreger
04-10-13, 21:30
nisam merio kompresiju,nosio sam je danas kod jednog drugara koji se razume u te stvari i on ovako kaze a i sam sam video.podesavao je H-L i da kazemo da je to i u redu ali mehanicki ler ne reaguje na podesavanje,znaci kad namestis da ne vrti lanac ona se gasi.on kaze da negde vuce fals vazduh,skidali smo auspuh i videli da je klip dosta ostecen tj.ima riseve,radilica ima lufta ,ako su samo lezajevi jos nekako ali ako je otislo kuciste(kaze da je dosta skupo) sta onda? cilindar je navodno nov(receno mi u servisu gde sam kupio) a tako spolja i izgleda mada izgleda da i on ima mala ostecenja.ima li svrhe sve to popravljati(mislim na cenu).a kupio sam je kao generalno sredjenu .kad ono medjutim.A da probali smo je u drvetu i sad se ne gusi al sve u svemu nije to to.

mirosti
04-10-13, 22:18
E jeb..a ga. Tipicna prevarantska trgovina u Srbiji. Ja bih na tvom mestu od prodavca trazio povrat novca, s obzirom da je garantovao ispravnost testere. Takva goveda treba poceti uciti redu, jer iako je Srb nesto treba ipak da se zna.
E sad ako si uzeo testeru jeftino, sredjivanje testere nebi trebalo izaci vise od 80-100€(pod uslovom da je cilindar dobar i da je originalan), pa se nemoras ni sekirati previse ako prevaranta ne stignes.
Znaci detaljno rasklapanje, ciscenje i defektaza. Kuciste obicno nema lufta na lezajevima(osim ako neko vec nije nesto petljao), tako da je dovoljno zameniti samo lezajeve.
Sada ti falsira vazduh na semerinzima zbog zazora na lezajevima, i nesmes tako raditi, jer ce klip vrlo brzo otici zbog nepodmazivanja(verovatno ti je i otisao radi fals vazduha).
Treba pregledati i uljnu pumpu, kada se vec radi sve.
Kada sve utvrdis sta treba menjati, nabavljas delove u ovlastenoj Stihl radnji. Znaci dihtunzi, lezajevi, semerinzi, klip, a ostalo ako treba.
Cistoca je u svemu ovom najvaznija, mora biti cisto kao novo.
Ako negde zapne tu sam...

Tintoreti
04-10-13, 22:52
Ima li neko Husqvarnu 272 i moze li mi nesto vise reci o njoj? Pouzdanost, dugotrajnost, mane?

mirosti
04-10-13, 23:11
Solidna testera gornje klase snage, poput Stihl044/440.
Koliko mi je poznato nije imala neke posebne nedostatke, uradjena na proverenoj klasicnoj platformi. Nije imala bas dobar odnos tezine i snage-znaci malo je teza nego sto bi neki voleli. U principu nema greske sa njom.

dreger
04-10-13, 23:59
Mirosti ne znam ni sam,videcu nesto moram pokusati,ako je i cilindar (mislim da je nov oko 160e+ovo sto si ti naveo)za zamenu onda mislim da stvarno nevredi da je radim s obzirom da sam je platio 230e .a sto se uljane pumpe tice ona me je odmah zajebavala nisam skoro ni sekao-zamenjen puz i crevo i ociscena tako da sad dobro podmazuje.tako da sam sa njom imao problema odmah pa do sad a nisam isekao vise od 20-25 kubika drva.U svakom slucaju hvala na pomoci i savetima.sta ce biti cuce se.pozdrav.

- - - - - - - - - -

E zaboravih malopre ,sta si mislio pod "cistoca je najbitnija,mora biti cisto kao novo"nije mi bas najjasnije?

mirosti
05-10-13, 12:07
Mislio sam na cistocu delova prilikom montaze.
Ti si to prijatelju zestoko platio, kao da je stvarno remontovana.

AcA OPEL
05-10-13, 12:38
Jel STIHL ima svoje klipove i karike za starije modele(026,034,036) ili se ugradjuje od nekih drugih proizvodjaca?

mirosti
05-10-13, 13:57
Klipove i cilindre za Stihl a i za ostale firme pravi za prvu ugradnju Kolbenschmidt i Mahle. Oni takodje rade i karike.
Znaci mogu se nabaviti originalne karike.
Mada iz mog iskustva, najpravilnije je promeniti ceo klip sa karikama, jer ako se karike potrose ili dobiju aksijalni luft, znaci i da je klip otisao bez obzira sto lepo izgleda.

Traktorist
05-10-13, 18:55
motorka mi se ugasila dok sam rezao drva i vise je nisam mogao upaliti...mislio sam da je svecica,ali nije...da li neko zna sta je u pitanju ili da je teram kod majtora

Sumadinac-Gruzanin
05-10-13, 19:33
Da li se isplati i da li u servisima rade zamneu zuba? Danas polomljen jedan i to na husqvarninom novom lancu.

Philby
05-10-13, 20:03
Može se zamijeniti, ja sam par puta nosio i pokidane lance na opravku.

racicstevan
05-10-13, 20:32
Pozdrav svima skoro sam i ja radio slično na jednom lancu

A SAD DA SE MALO POHVALIMO . NAKON HILJADU MUKA 7 MORA I 7 GORA NAJZAD JE MOJU ERGELU POJAČALA I 026
Ovaj put bez pokušaja prevare. Mašina odmah proverena radi ko metak vruća, hladna ide u drvo bez problema i to je to . Evo i slika

http://imageshack.us/scaled/medium/96/5tki.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/96/5tki.jpg/)
http://imageshack.us/scaled/medium/10/1cv0.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/1cv0.jpg/)

Kažu da sa ovim specijalnim gorivom pored nje složi mnogo lepši rad
>:({>:({

mirosti
05-10-13, 20:46
Nadam se da sada mozemo stvarno cestitati.>:({
To gorivo je dobro, ali da pozoves i nas koji smo te moralno podrzavali da zajednicki zalijemo masinu.
Vidim da si uzeo C varijantu sa dekompresorom. To bi trebalo da je najbolja serija. Jeli ti podesljiva uljna pumpa?
U svakom slucaju lici da si ovaj put stvarno 'ubo'..

racicstevan
05-10-13, 21:15
Jeste podesiva .
Naravno poziv svima stoji , a goriva hvala bogu uvek ima za prijatelje .
Saveti su bili vrlo korisni , a mašina je morala da naleti.
U međuvremenu je bilo još dešavanja potpuno neverovatnih vezano što za ovu testeru što za malu guju (mc 180 ) da ne prepričavam, u jednom trenutku sam pomislio da je skrivena kamera . Na sreću nadam se da je sve to iza mene .

Sumadinac-Gruzanin
05-10-13, 21:52
stevane nek te sluzi testera dugo godina bez kvarova. Posle svako sipanja benzina prodji turpijom jednom dva puta po reznim zubima i skoro nikad neces da je umoris .

racicstevan
05-10-13, 22:27
Hvala imam običaj to da radim . Sada trenutno režem neki bagrem , tu čak ne mogu da čekam ni na dolivanje goriva nego na pola rezervoara , satre mi lanac .

mirosti
05-10-13, 22:39
Vidim da je sada na njoj kineski mac od 28zuba(33cm), nebi bilo lose da joj nabavis i 37cm ali gjedaj da je original Stihl, jer mislim da ti ovaj nece dugo izdrzati u tom suvom bagremu.
Odvrni podmazivanje na max.

Dinic Zoran
05-10-13, 22:41
Prohromski čelik 3,400kg

http://imageshack.us/a/img842/3889/fu9w.jpg
http://imageshack.us/a/img21/3604/i1bu.jpg
http://imageshack.us/a/img138/1641/8jbk.jpg
http://imageshack.us/a/img713/8529/xhbo.jpg

racicstevan
05-10-13, 23:03
kakva je ovo sila ?

- - - - - - - - - -

Vidim da je sada na njoj kineski mac od 28zuba(33cm), nebi bilo lose da joj nabavis i 37cm ali gjedaj da je original Stihl, jer mislim da ti ovaj nece dugo izdrzati u tom suvom bagremu.
Odvrni podmazivanje na max.

na njoj je 37 cm samo kinez .
možda je i bolje da u bagremu satrem njega na maloj mi se pre neki dan mač bukvalno raspao ( bio original stihl)

i još jedno pitanje na rukohvatu sa strane ima prekidač mali -čemu služi
to sam video tek kad sam testeru doneo kući

mirosti
05-10-13, 23:05
Ovo je za cepanje. Dobro i strucno odradjeno. Mozda je mogla drzalica biti malo finije osmirglana.
Ja se spremam da napravim ovo (http://vipukirves.fi/english/description.htm).

racicstevan
05-10-13, 23:20
setih se Lkl{{ balvan i zatucan -grejač rukohvata . nismo mi seljaci još za jevropu -dok oni tamo ručice greju na grejač mi to radimo sa šljivom ;D};D}

mirosti
05-10-13, 23:38
Ja na mojoj 026 imam grejace rucki. Nije uopste lose zimi.

Philby
06-10-13, 00:03
Zanimljiva opcija za ljude koji rade testerama tokom cijele godine. Prvi put sam to vidio na testeri koju duži komšija električar i od njega sam čuo sve pohvale za taj sistem. Jbg. kad u januaru treba krpiti mrežu u nekoj nedođiji sve što je zagrijano s posebno cijeni. Lkl{{

Bi Zeleni
06-10-13, 00:57
jel treba mozda nekome ili ima nesto od ovoga da menjamo izvinite za :){{

racicstevan
06-10-13, 23:01
Izgleda da grejač ručki ne funkcioniše , sem toga obzirom da sam u zaostatku danas je 026 ceo dan radila u šumi i radi ko metak - ZADOVOLJAN

Pavle.
07-10-13, 01:00
Drmenes jednu ljutu i stavis rukavice i da vidis cuda.

racicstevan
07-10-13, 09:19
Drmenes jednu ljutu i stavis rukavice i da vidis cuda.

rukavice su obavezne , a ljuta tek kad testeru vratim u šupu .

dreger
07-10-13, 09:41
Racicstevan-aj da te dobro i dugo sluzi ova 026,lepo izgleda e sad videces kako ce se pokazati u radu.valjda te nisu zajebali ko mene.inace moju sam odneo u servis gde sam je kupio videcemo kolko ce kostati popravka al od mene dinara nece dobiti pa nek bude sta bude.

pele
07-10-13, 10:22
Ne znam da li neko ima iskustva sa teleskopskim motornim testerama za orezivanje visokih krosnji drveca.Trebaju mi za orezivanje vrsnih mladara kod kajsije.Do sada sam radio sa rucnim teleskopskim makazama na povlacanje i ide jaaako sporo,pogotovo kada duva vetar,nikad granu uhvatiti.Da li je neko orezivao sa njima i koliko je efikasno.Vidim da nove stihlove kostaju oko 70 000 din.

mirosti
07-10-13, 12:21
Ja za to koristim akumulatorsku Black&Decker:
http://www.amazon.com/Black-Decker-NPP2018-Cordless-Electric/dp/B0007OPJM8
Meni se ovo lepo pokazalo, imam nastavke i mogu dosegnuti 5-6 metara.

pele
07-10-13, 13:31
Ovo je interesantno ali ne znam koliko akumulator traje
Imam oko 500 stabala pa me interesuje koliko vocki mozes sa jednim punjenjem akumulatora da uradis?

radashin
07-10-13, 13:55
Ljudi, kakva je Partner 4700 i kolika joj je cena?

Tintoreti
07-10-13, 14:16
Ima dobre specifikacije za kucnu varijantu ali na oko mi deluje kao amaterska testera. Mislim na kvalitet izrade i ostalo. Nisam imao licnog iskustva sa tim testerama a i imam naviku da Partner testere izbegavam pa je mozda i zbog toga. Cenu te neznam kao ni dali se moze kupiti negde kod nas. Kad se sve sabere nisu na ceni ni nekom glasu.

mirosti
07-10-13, 15:05
Ovo je interesantno ali ne znam koliko akumulator traje
Imam oko 500 stabala pa me interesuje koliko vocki mozes sa jednim punjenjem akumulatora da uradis?

Ja imam dvije baterije, pa dok jedna radi, druga se puni.
Je nemam mnogo vocaka pa nisam nikad ni potrosio bateriju.
Cenim da moze izdrzati jedno pola sata u punoj snazi.

pele
07-10-13, 18:22
Pretpostavio sam,to mi onda ne bi odgovaralo,u blizini nemam struju a i velik je broj stabala pa bi se brzo trosio akimulator.

cokanj
10-10-13, 13:56
Postovani forumasi!
Pre dva dana kupih novu husk445 po vasem svetu. Mislim da nema greske, msina lepo pali ,dobro sece, ,dobro prima gas i nije teska.
Hvala za svete!
pS.neznam da okacim fotke?

radashin
10-10-13, 14:09
Kolika je cena?
Za kačenje ima više načina, ja svoje okačim na Dropbox, pa šerujem link.

AcA OPEL
10-10-13, 16:03
Postovani forumasi!
Pre dva dana kupih novu husk445 po vasem svetu. Mislim da nema greske, msina lepo pali ,dobro sece, ,dobro prima gas i nije teska.
Hvala za svete!
Cestitam na kupovini.Da iseces makar 1000 kubika pa posle kako oce.>:({
Za slike idi na "Dodaj.rs" i sve ce ti se samo kasti.

skuter
10-10-13, 17:25
Neka dobro sluzi, to je univerzalna velicina najcesce potrebne snage, velicine, tezine, potrosnje, namenjena za najcescu domacu potrebu. U stanju je da ponekad presece i deblje stablo, nije preslaba. Pravi izbor.

cokanj
10-10-13, 20:20
Evo fotke.
http://www.dodaj.rs/f/2M/D7/3jyxZvoR/1/img4396.jpg (http://www.dodaj.rs/f/2M/D7/3jyxZvoR/1/img4396.jpg)
http://www.dodaj.rs/f/2/LW/46qhDnMj/img4397.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2E/10e/10I3qt8y/1/img4395.jpg
http://www.dodaj.rs/f/20/mr/fa1mtUY/1/img4394.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2/xv/3F0Bcizv/img4393.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3w/4K/qSQ6hjQ/1/img4390.jpg
Prvi utisci pozitvni. Placeno 44900.00din. Hvala na lepim zeljama , (http://www.dodaj.rs/f/2M/D7/3jyxZvoR/1/img4396.jpg)
Praticemo njen rad.

racicstevan
11-10-13, 09:13
Postovani forumasi!
Hvala za svete!

Pozdrav . Da te služi dugo i dobro

dejan 351
11-10-13, 14:42
i od mene cestitke,gledam ove cepove od goriva/ulja,cini mi se da je i Husqvarna presla na slicne kao Stihl od ms serije,koji su se pokazali dosta losiji od klasicnih

- - - - - - - - - -

inace ovih dana sam uzeo jednu sumu i dosad napravio i prodao oko 30 kubika,teren katastofa,ferga jedva izbaci 4m po turi.Juce sam isao ujaku da pomognem da sece drva za sebe (cerova suma),on ne moze da struze pa poneo svoju ms 290 a ja H 365.Razlika je ogromna,sa 365 sam obarao a stihlkom uglavnom okresivao.Velika mana kod 290 je sto nema dekompresor i kada je hladna tesko se vuce,on je do sada triput kidao uze

mirosti
11-10-13, 16:05
Mislim da je kod te 29-tke nesto dugo problem kod kidanja kanapa a ne njena kompresija.
Mnogo vecih testera(036,44,64,66) postoje bez dekompresora pa se pale hladne bez takvih problema.
Skini dekl paljenja, podmazi centralnu osovinicu retkom masti, i dodaj joj jos jednu klinku za paljenje. Time ces trenje dosta smanjiti.
Ja obavezno ugradjujem na sve Stihl testere po dve klinke, u tom slucaju vise nema izmene tih delova.
Potrebna je samo i dvostruka snala.

AcA OPEL
11-10-13, 20:17
inace ovih dana sam uzeo jednu sumu i dosad napravio i prodao oko 30 kubika,teren katastofa,ferga jedva izbaci 4m po turi.Juce sam isao ujaku da pomognem da sece drva za sebe (cerova suma),on ne moze da struze pa poneo svoju ms 290 a ja H 365.Razlika je ogromna,sa 365 sam obarao a stihlkom uglavnom okresivao.Velika mana kod 290 je sto nema dekompresor i kada je hladna tesko se vuce,on je do sada triput kidao uze
Postavi neku sliku radova u sumi i ferdze sa 4m u temi "sumarstvo",cisto da vidimo kako se to kod tebe radi.
Sto se MS 290 tice,moja i hladna pali bez problema i nema veliki otpor kad povucem.Recimo 026 ima veci otpor od 290.

Tintoreti
11-10-13, 20:30
Moze li se reci ako upali testera i normalno radi na leru sa skinutim dekompreserom da je dobra kompresija?

mirosti
11-10-13, 21:02
Moze li se reci ako upali testera i normalno radi na leru sa skinutim dekompreserom da je dobra kompresija?

Testera ti upali sa tolikom rupom u cilindru? Nesto neverovatnije jos nisam cuoLkl{{
Kompresija 10bara je minimalno za dobrostojecu testeru, a 8.5 je granica da uopste radi.

Tintoreti
11-10-13, 21:12
To je "rupica" oko 3-4mm Lkl{{. Znam za kompresiju, odprilike granice, ali mislim da je ovo sa dekompreserom dosta dobra "mera" bez alata.

mirosti
11-10-13, 23:42
Tesko da je navoj za dekompresor M3 ili M4, ali ako je kod tebe tako onda OK.

Tintoreti
11-10-13, 23:45
Nije toliki navoj za dekompresor vec je rupa na unutrasnjoj strani cilindra tolika a navoj za dekompresor je veci.U pitanju je husqvarna a ne stihl koji nema komoru za dekompresor vec ide direktno u cilindar. Tj radi se o dekompresoru sa strane a ne kao kod stihla na vrhu cilindra pa moze da ide direktno.>:({

http://s15.postimg.org/awsk5539n/S5300380.jpg

mirosti
11-10-13, 23:50
Ok, vazi..

cira92
11-10-13, 23:52
Posle isecenih 4 prikolica bagrema crkla mi testera Sthil 038.... Otisao klip,karike,pumpa za podmazivalje lanca,nesto oko karburatora... Trenutno je u servisu,pravimo pauzu u spremanju drva... Imam samo manju testeru... Moracu da joj pazarim zamenu... Naj verovatnije Sthil 064!!!

racicstevan
13-10-13, 11:08
Posle isecenih 4 prikolica bagrema crkla mi testera Sthil 038.... Otisao klip,karike,pumpa za podmazivalje lanca,nesto oko karburatora... Trenutno je u servisu,pravimo pauzu u spremanju drva... Imam samo manju testeru... Moracu da joj pazarim zamenu... Naj verovatnije Sthil 064!!!
Prijatelju bagrem je zlo za rad . Ja se borim sa njim već dva meseca intenzivno . Za lanac je smrt, a ako ga ne oštriš redovno ode cela testera u tri lepe ,plus ako je mač loš pa počne da skuplja strugotinu i da zapušava ::jako_besan::":":{

Znači kod bagrema ,ako je debeo (više od 50 cm - prečnik) dešavalo mi se da moram da preoštrim lanac na pola obaranja -verovali ili ne .
Kažu ljudi da pri panju uvlači pesak iz tla .

cedo
13-10-13, 14:37
Sta mislite o huskvarna 340.Testeru nisam nikada imao pa nista o njima ni ne znam.Nudi mi covek polovnu 340.Kakva je to testera i sta joj je neka orijentaciona cena.Treba mi da oborim i isecem nekoliko stabala,aposle toga za standardne kucne poslove.Odlucio sam da kupim testeru zato sto mi ponekad zatreba pa da stalno ne molim i ne cekam po dva dana da mi neko odradi posao od pola sata.

Tintoreti
13-10-13, 14:59
I vise nego dovoljno za tvoje potrebe. Lkl{{ Ako je u ok stanju i povoljna cena, kupuj.

cedo
13-10-13, 15:17
Sta je to povoljna cena,odnosno realna cena.Covek tvrdi da je u dobrom stanju,i nudi mi da je odnesem kuci i da probam pa ako mi valja da se dogovorimo oko cene.
E da.Ima li i tu kineskih kopija pa da ne nasednem i kupim sr..e.To necu pa makar i dzabe da mi je da.Ako ima kineza kako da ih prepoznam.

Tintoreti
13-10-13, 22:17
Na svakom delu plastike husqvarnine testere mora da pise "made in sweden" ako je deo originalan, i svaki ima broj i oznaku OEM. Na ranijim modelima se ugradivao Mahle klip i cilindar i to mozes da vidis dali je fabricko ili nije jer pise u dnu cilindra Mahle na vrhu gde je srafis svecicu ima oznaku pretezno B , na celu klipa AB i jos neki brojevi koji nisu bitni njih mozda mozes videti kad skines svecicu sve zavisno od cadji na klipu ali pretezno je moguce uociti.
http://s24.postimg.org/isv61j4gx/KGr_Hq_J_p_IFIZD_kk_S8_BSJm_EGe_Gj_60_57.jpg (http://postimg.org/image/isv61j4gx/)http://s13.postimg.org/f0m9szeqr/T2e_C16_J_zo_E9s5nd0_Mh_BSJm_Dpm_FDw_60_57.jpg (http://postimg.org/image/f0m9szeqr/)http://s8.postimg.org/4xrf1pi0x/T2e_C16_Z_w_FIZC2sw_UQBSJm_ECGWnw_60_57.jpg (http://postimg.org/image/4xrf1pi0x/)

- - - - - - - - - -

Radi turbina :lol::lol::lol:
http://www.kupujemprodajem.com/jonserad-2040-turbo-8217318-oglas.htm?filter_id=33312696 (http://www.kupujemprodajem.com/jonserad-2040-turbo-8217318-oglas.htm?filter_id=33312696)

Dzogi_89
13-10-13, 22:54
Evo da napisem par reci ovogodisnjih iskustava sa secom drva za ovu godinu,kad sam krenuo u secu kupio nov i mac i lanac, kvalitet Oregon lanca je katastrofa,100 kubika moze da presece i on je gotov.Drva su kako koje,ima svakakvih i suvog i sirovog a sve je bukva.Od testera tu su Husq 365,husq 61 i Villager neka. Videcu sutra da napravim koju slliku ili snimak,izlvacenja.

AcA OPEL
14-10-13, 09:47
Pa nije ti uopste lose 100 kubika sa jednim lancem,pogotovo ako su vitlana ili vucena drva.Ja godinama odprilike pratim i STIHL,a i OREGON naprave oko 100 metara i jos 20 do 30 istrupcaju i zamena.Znaci moglo bi mozda jos,ali uz cedjenje suve drenovine.:P{

Tintoreti
14-10-13, 10:33
Cudno, oregon mi se cinio dosta dobro, mada ja ne secem toliko drva ali za moje potrebe i vise nego dobar. Koliki mac je optimalan za 365?

dejan 351
14-10-13, 10:36
pa 100 kubika je sada prosek,mada i to zavisi,sta se sece (tvrdoca,suva,sirova) i kako se ostri.turpijom na vreme,ne dozvoliti da zatupi skroz,jer masinsko ostrenje jede lanac

Tintoreti
14-10-13, 10:40
Dejane ti imas iskustva sa husqvarnom? Koja je duzina maca najbolja za 372 sa 3/8korakom?

dejan 351
14-10-13, 10:44
do 50cm,mada hus.preporucuje do 70cm,ali kako je korak 3/8,ne vise 20 ",kod mene je 45cm i igra se sa njim.Verovatno je mogucnost ostavljena do 70cm,ali za meksa stabla

- - - - - - - - - -

ops,nisam video tvoj novi post.ovo sam napisao za 365,dok h 372 moze da gura 60cm

Tintoreti
14-10-13, 10:46
Ok meni malo vizuelno smesno izgleda mac od 50 na njoj ali verujem da duzi nema sta tu da trazi, jer kod nas drvo preko metar u panju tesko da se moze naci.
Edit":
I ja mislim da je oko 60najbolji kompromis da ne deluje previse malo a uz to i previse nefunkcionalno.

dejan 351
14-10-13, 10:59
upravo tako,ali mac od 50cm na 3/8 nije za salu,a prekjuce sam obarao neke jasene od 80-85cm bez problema

- - - - - - - - - -

kad smo vec kod tih duzina,stihl je mnogo rigorozniji od husqvarne

mirosti
14-10-13, 11:03
50 mac nije ni u kom slucaju mali. Ja na svojim testeramo koristim uvek sto mogu krace maceve. Imam mac 63cm 3/8 ali ga bas retko postavljam jer je stvarno preglomazan za obicne radove.

AcA OPEL
14-10-13, 19:25
Dejan spomenu masinsko ostrenje pa da se nadovezem.Jednom mi je komsija masinski odostrio lanac i reko sam vise nikad.Jeste da posle ispadaju rezanci,ali upropastava lanac i kad sam u sumi hteo da ga odostrim turpijom jedva sam nekako uspeo.Trebao sam posle nekoliko puta da ga ostrim turpijom da bi bio kako treba.Tako da nisam pristalica masinskog ostrenja.

skuter
14-10-13, 22:44
Masinsko odnese puno materijaja u jednom ostrenju. Bolje rucno, ali striktno sa odgovarajucim sablonom za ostrenje.

cira92
16-10-13, 16:21
Sto se tice lanaca meni jak slabo traju!!!! Posebno zato sto iz branika vucem Bagrem po dole do njive jer ne ulazim traktorem i prikolicom u branik (imam kabinu) nego se sa Vladimirecem provlacim i vucem ih na cistinu i na ravno i napunim ih zemlje do tamo!!! Posle uzmem da ih kratim odmah za kotao i lanac strada zacas... Ostrimo ga mi turpijom povremeno dok radimo u toku dana ali slaba vajda.. Uglavnom secem stara stabla Bagrema jako su tvrda... Jer ima neki lanac za jako tvrda drva???? Uvek uzimam Oregon... Danas mi stigla testera 038 sve zivo izmenili na njoj... Sad sece kao nova.. Lkl{{

Sumadinac-Gruzanin
16-10-13, 17:11
moje iskustvo iz ovogodisnjeg spremanja drva, pre svakog sipanja ulja i benzina prodjem 2 -3 puta sve zube i evo ga lanac kao da nije posekao i istrugao 7-8 metara drva ( tek imam jos jjedno 3-5 da istruzem), a sekao je i hrastovinu i bagrem. Posle bagrema lanac se ugreje i to dobro iako je podmazivanje lanca odlicno a krusevacki testerol nije redak. malo bolje je u hrastovini.
Ustedeo sam i prilicno ovo gloseg benzina.

dejan 351
16-10-13, 20:11
Sto se tice lanaca meni jak slabo traju!!!! Posebno zato sto iz branika vucem Bagrem po dole do njive jer ne ulazim traktorem i prikolicom u branik (imam kabinu) nego se sa Vladimirecem provlacim i vucem ih na cistinu i na ravno i napunim ih zemlje do tamo!!! Posle uzmem da ih kratim odmah za kotao i lanac strada zacas... Ostrimo ga mi turpijom povremeno dok radimo u toku dana ali slaba vajda.. Uglavnom secem stara stabla Bagrema jako su tvrda... Jer ima neki lanac za jako tvrda drva???? Uvek uzimam Oregon... Danas mi stigla testera 038 sve zivo izmenili na njoj... Sad sece kao nova.. Lkl{{

http://www.stihl.com/the-Rapid-Duro-3-carbide-tipped-saw-chain.aspx

- - - - - - - - - -

aman,dokle vise ?procitajte text aukcije

http://www.kupindo.com/Testere/15488221_Testera-Husqvarna-136-PRO

cira92
16-10-13, 20:23
Sta ti je Dejane zar nevidis da se covek ne razume i da nikad nije cuo za Kineske testere...

Ovaj lanac mi deluje odlican za secenje bagrema ali je problem gde to da kupim kod mene!!! Tako nesto ne vidjam po prodavnicama!!!

- - - - - - - - - -

Dejane kazi mi jos nesto da li se taj lanac ostri??? Pitam li se koliko bi kostao da moju 038 castim sad sa takvim lancem posle remonta???

dejan 351
16-10-13, 20:23
ovaj samo u ovlascenim sevisima i uglavnom nemaju na stanju,vec se porucuje,a za ono ..... od coveka ,nemam koment.

cira92
16-10-13, 20:28
Tako sam i mislio samo neznam kako da trazim taj lanac??? Kako da im kazem lanac za tvrdo drvece???

dejan 351
16-10-13, 20:30
naravno da se ostri,ali traje 4x duze (bar tako kazu i stihl-u),izradjen je od kvalitetnog celika,a poslednju cenu za koju sam cuo je 80 eurocenti po zubu

- - - - - - - - - -

stihl.rapid duro

cira92
16-10-13, 20:37
Znaci manje od jednog evra po zubu... PA i nije toliko strasno ako je stvarno toliko dobar raspitacu se sutra bas o njemu kad odem do grada... To izadje manje od 35 evra za 038....

dejan 351
16-10-13, 20:44
ne znam koji mac imas,na 45 cm ide 34 zuba (koraka 3/8 )

cira92
16-10-13, 20:47
BAs taj imam Dejane... 45cm... Ja mislim da je to standard za 038???

dejan 351
16-10-13, 20:56
juce svratio do oleo-mac servisa da uzmem hvatac lanca za ms 260 (odvijo se sraf i negde ispao u sumi) i bio prijatno iznenadjen,imaju jesenju akciju na skoro sve modele,a meni je zapalo za oko 965 (4,3 ks),profi masina za 66 000,00 din i jos mnogo toga,pa ko planira kakvu kupovinu neka poseti lokalnog dilera imaju i amaterske i srednje modele po pristupacnim cenama,bar su 20 % jeftiniji u klasi od husq.i stihl,a kvalitet je pristojan

paradoks
16-10-13, 21:03
Zdravo drugari imao bih jedno pitanje za vas ,zanimame sta mislite o ovom oglasu nesto su mi mnogo jeftini ovi macevi .
Sta mislite vi mislite??? evo ga link: http://www.kupujemprodajem.com/macevi-i-lanci-za-Stilove-testere-8225541-oglas.htm?filter_id=22119061

dejan 351
16-10-13, 21:11
i meni je sumnjivo,za te pare nema originala

paradoks
16-10-13, 21:27
Mislim da je neka prevara ili je neki kineski proizvod mada na slici su orginali.

dejan 351
16-10-13, 21:33
moguce,ako nije kradeno.onda je prevara...trece nema

dejan ks
16-10-13, 21:34
naravno da se ostri,ali traje 4x duze (bar tako kazu i stihl-u),izradjen je od kvalitetnog celika,a poslednju cenu za koju sam cuo je 80 eurocenti po zubu

- - - - - - - - - -

stihl.rapid duro

Skupo

http://www.stihl.de/STIHL-Produkte/2552/3-8-Rapid-Duro-%28RD%29.aspx

dejan 351
16-10-13, 21:41
au,pa to je vise od 2 e po zubu,za te pare kupis 4 obicna,bas i nisam siguran da se to isplati

mirosti
16-10-13, 22:36
ne znam koji mac imas,na 45 cm ide 34 zuba (koraka 3/8 )

Stihl mac 3/8-45cm je 33 zuba
Husq mac 3/8-45cm je 34 zuba

Duro lanac se moze ostriti samo masinski i to specijalnim tocilom(nestandardnim-za vidiju).U kucnim uslovima nije moguce ostriti.

cira92
16-10-13, 23:08
Skupo

http://www.stihl.de/STIHL-Produkte/2552/3-8-Rapid-Duro-%28RD%29.aspx

Uf UF Uf Uf preterase ga sa cenom!!!! Pa 4 obicna lanca ce sigurno vise trajati od tog jednog!!!

mirosti
16-10-13, 23:31
Ne racunaj u istu klasu kvaliteta lanac koji se kupi u Srb i na zapadu. Gore je taj 'obicni' lanac oko 35-40€, a u Srb je oko 15.
Vidija lanac zavrsava poslove koje obicni nemoze zavrsiti, tako da nije bas za poredjenje.
Iz mog iskustva je pogodniji za jace masine, jer mu rezna geometrija nije bas tako optimizovana kao kod obicnih lanaca. Znaci ne tupi se ali i ne sece tako slatko kao obican ostar lanac.
Mislim da ti se nebi bas previse svideo na tvojoj 38-mici.
Malo retro misljenje, ali se bojim da bi tebi sa tom suvom prljavom bagremovinom posao najbolje radila neka 076, 070 ili 084/088 sa jakim lancem koraka 404.

cira92
16-10-13, 23:43
Nemam ja mnogo sume i to secem samo za svoje potrebe ali lanci jako brzo stradaju bas zato sto vucem drva po dole i jako se nakupi zmlje.... Razmisljao sam o kupovini vece testere ali kakve su cene polj. proizvoda izgleda da ce jos to morati da saceka.... Imam Barem koji jedan covek nemoze da obuhvati rukama,(dvoje mogu) pa to jos kad se iskalja i jos su stari i suvi to je dobitna kombinacija!!!

racicstevan
16-10-13, 23:44
Zdravo drugari imao bih jedno pitanje za vas ,zanimame sta mislite o ovom oglasu nesto su mi mnogo jeftini ovi macevi .
Sta mislite vi mislite??? evo ga link: http://www.kupujemprodajem.com/macevi-i-lanci-za-Stilove-testere-8225541-oglas.htm?filter_id=22119061
Pozdrav ja sam kupio za malog stila nešto slično tip iz loznice ih prodaje po 1500 kom. Imaš ga isto na kupujemprodajem . Naravno da su kinezi ali može da posluži , aako ti testera ne služi za profi rad.

paradoks
17-10-13, 01:20
Mac bi narucio za zeta on ima stilku 034 a i nekoristi je nesto preterano a meni bi trebao za jonered 630 pa cemo videti stacemo,hvala svima na odg,>:({

AcA OPEL
17-10-13, 01:46
Pa i nije skup taj duro lanac.Ipak on zavrsava poslove koje obican ne moze ili jedva da moze.Kao sto rece Mirosti namenjen je za masinsko ostrenje.Kod mene ih koriste profesionalci kad vitlaju pa ta vitlana drva vucu na lancu pa tek na rampu krate u metrove,a ja licno nisam nikad probao te lance mada razmisljam.

dejan ks
17-10-13, 09:29
Nisam siguran da li je uz Rapid Duro lanac potrebno koristiti i Duromatic mac?
Ako mora, onda je jos skuplje, ali sve ima svoju namenu, tako da...
O nabavci ove dve stvarcice sam razmisljao jos odavno, jer su mi nekada preko potrebne, ali za sada nista od toga.
Takodje, nigde nisam nasao da Husqvarna pravi nesto slicno.
Pod uslovom da se nabave ovaj specijalni lanac i mac, ostaje pitanje gde ih naostriti? ^-^

fosters
17-10-13, 11:47
Imam testeru stihl ms360, treba da kupim novi mac. U lokalnoj prodavnici ima mac sa zvezdom za 4000 din i mac bez zvezde za 6000 din
koji mi preporucujete. Originalno sam dobio mach sa zvezdom.

Tintoreti
17-10-13, 16:55
Ako je originalan bio sa zvezdom onda i uzmi taj sa zvezdom. A mislim da taj bez zvezde nije isti kao taj sa zvezdom. Mora da ima neka zazlika u materijalima. Obicno je skuplji mac sa zvezdom.Ili oni sa zamenljivim vrhom.

- - - - - - - - - -

U cemu je razlika u koraku 325 ili 3/8? Tj u cemu se manifestuje razlika? Dali u brzini oretanja lanca a time i u opterecenju na pogonski zupcanik ili nesto trece?
Razmisljam se izmedju 325 ili 3/8

dejan 351
17-10-13, 17:22
na bzinu lanca utice masina a ne korak lanca.325 korak koriste masine do 3,5 /4ks,dok 3/8 testere jace od 4ks,dakle profi masine.Pored broja zuba (.325 ima nesto vise zuba na istim duzinama maca od 3/8 ),najveca razlika je u velecini zuba,3/8 ima veci precnik reznog zuba i samim tim potrazuje vise snage,ali zato bolje,brze i lakse ulazi u drvo.Masine do 2,5 ks koriste 3/8 picco,dok testere jace 6,5ks koriste .korak .404

Tintoreti
17-10-13, 17:35
Znaci za 5,2ks ide komotno 3/8 nema svrhu stavljati 325?
Koji je korak kod tebe na husqvarni?

dejan 351
17-10-13, 17:42
ma jasno,kod mene na H365 je 3/8 na ms 260 je .325

- - - - - - - - - -

na takvim masina je fabricki taj korak,dakle lancanik,lanac i mac su na 3/8,da neces da pazaris nesto ?

mirosti
17-10-13, 20:03
Na brzinu lanca presudno utice broj zuba lancanika.
Konverzija sa 325 na 3/8 i obrnuto je skupa odluka jer se menja sve: lancanik, lanac i mac.

AcA OPEL
17-10-13, 20:20
Jel testirao neko koliko metara moze da istrupca sa rezervarom mesavine?Naravno bitno je i koliki je rezervoar i na koliko reza se sece i koja je testera.
Moja MS 290 sa rezervoarom(0.56l) isece oko 2m,na 3 reza.Meni se sve cini malo.

Tintoreti
17-10-13, 22:15
ma jasno,kod mene na H365 je 3/8 na ms 260 je .325

- - - - - - - - - -

na takvim masina je fabricki taj korak,dakle lancanik,lanac i mac su na 3/8,da neces da pazaris nesto ?

Ma necu da kupujem nista, vec sam naleteo na novi proekatLkl{{, imam jednu husqvarnu u dobrom stanju koju treba da prepravim sa testere za se cenje betona na obicnu lancanu testeru za drvo pa pitam koji je korak bolje da stavim.

dejan 351
18-10-13, 10:16
Jel testirao neko koliko metara moze da istrupca sa rezervarom mesavine?Naravno bitno je i koliki je rezervoar i na koliko reza se sece i koja je testera.
Moja MS 290 sa rezervoarom(0.56l) isece oko 2m,na 3 reza.Meni se sve cini malo.
manje-vise,to je to,mada i to zavisi od ostrine lanca,mekoce drveta,vlaznosti drveta,da li se sece u ramovima,ako se dobro secam ja sam za 4m sirove bukve potrosio oko 900ml seceno u ramovima na 3 seka

- - - - - - - - - -

Ma necu da kupujem nista, vec sam naleteo na novi proekatLkl{{, imam jednu husqvarnu u dobrom stanju koju treba da prepravim sa testere za se cenje betona na obicnu lancanu testeru za drvo pa pitam koji je korak bolje da stavim.
bas je projekat,bice problema oko brezona za mac i uljnom pumpom i jos koje cim,ali samo napred

Tintoreti
18-10-13, 11:31
bas je projekat,bice problema oko brezona za mac i uljnom pumpom i jos koje cim,ali samo napred

Sve sam zavrsio. Imam samo da zamenim jedan semering na radilici za svaki slucaj jer je dosao polovan na uljnoj pumpi (ne pusta ali je po meni previse tvrd a to mi je posao od 15min) i da kupim prsten lancanika 325 da je probam, posto imam vec mac i lanac na tom koraku. Ako me zadovolji dobice 3/8 mac i lanac i spremna je za heavy duty poslove, ali bez zurbe, samo polako treba odraditi dobro ali ne preterati sa ulaganjima::namigivanje::

- - - - - - - - - -

Imam sad da prodam komplet za secenje betona ako nekom treba za husqvarnu 61,66,266,268,272. sve je tu samo zameni lancanik i nakalemi ruku sa kruznom testerom.Lkl{{

mirosti
18-10-13, 13:01
Da ti verujemo na rec ili cemo videti kako izgleda 'proekat'.

Tintoreti
18-10-13, 13:56
Kad se zavrsi Lkl{{ postavicu slike.

radashin
18-10-13, 14:20
Проекат, бато!

racicstevan
18-10-13, 21:00
Ljudi može li neko da mi objasni zašto se mešavina zamutila . Gorivo se ponaša kao da u njemu ima vode ili nečeg drugog . Ulje je crveno stilovo . Testera normalno radi , ali je dim toliko ljut da štipa za oči. Kad sam se vratio iz šume nisam mogao da dođem sebi koliko sam se nagutao dima , kao da sam direktno vukao iz auspuha . Evo još osećam ljutinu u plućima. Ovo goriva što mi je ostalo ja ću sutra da prospem (ostaviću ga da mogu nešto da operem sa njim).

Tintoreti
18-10-13, 21:05
To se dogadja verovatno zbog loseg benzina.. Ljutina na izduvu samo moze znaciti prebogatu smesu. vazduh/benzin
Ti si se dobro inhalirao a?

drazen90
18-10-13, 21:54
Danasnja seca topola. Radjeno sa husqvarnom 365, jos jednom je moram pohvaliti stvarno je vrh testera.

http://www.dodaj.rs/f/2/LP/357T0IKp/2013-10-18-308.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1O/24/1gN647dG/2013-10-18-313.jpg

http://www.dodaj.rs/f/10/9K/3C5KtABi/2013-10-18-312.jpg

racicstevan
18-10-13, 21:59
To se dogadja verovatno zbog loseg benzina.. Ljutina na izduvu samo moze znaciti prebogatu smesu. vazduh/benzin
Ti si se dobro inhalirao a?
Tek sad me malo popušta . Ok razumeo sam za smesu(iako ništa nije dirano ,a juče radila ok) ali što se zamutilo da li može da bude od ulja

mirosti
18-10-13, 22:05
Ljudi može li neko da mi objasni zašto se mešavina zamutila . Gorivo se ponaša kao da u njemu ima vode ili nečeg drugog . Ulje je crveno stilovo . Testera normalno radi , ali je dim toliko ljut da štipa za oči. Kad sam se vratio iz šume nisam mogao da dođem sebi koliko sam se nagutao dima , kao da sam direktno vukao iz auspuha . Evo još osećam ljutinu u plućima. Ovo goriva što mi je ostalo ja ću sutra da prospem (ostaviću ga da mogu nešto da operem sa njim).

Najpre ce biti da imas dizela u benzinu. Voda se odvaja na dnu. Dizel ometa sagorevanje i ima karakteristican ljut dim.

racicstevan
18-10-13, 22:30
Najpre ce biti da imas dizela u benzinu. Voda se odvaja na dnu. Dizel ometa sagorevanje i ima karakteristican ljut dim.
Pazi Gorivo danas kupljeno na pumpi u kantu za benzin . Testera radi ok -možda je malo niži ler tako da se par puta u leru ugassila . Ne verujem da mi je sipao ED onda nebi radila uopšte valjda , a tek ne mogu da verujem da im je u rezervoaru na pumpi pomešano

Tintoreti
18-10-13, 22:35
Ako se gasila, nije problem u leru vec u jacoj mesavini benzina i vazduha i to uzrokuje "smanjanje ler gasa" i gasenje testere.Ustvari se testera gusi od previse benzina koji nesagoreva dobro i to je posledica "ljutog dima" koji hvata za oci i pluca::namigivanje::

racicstevan
18-10-13, 22:38
Sve je to u redu , ali juče je radila dobro - zaštgo odjednom jača mešavina i zašto je mešavina mutna ^-^

Tintoreti
18-10-13, 22:46
Posteno da ti kazem neznam, zasigurno. I meni se to desavalo vise puta kad odstoji mesavina 7-8 dana ali se nisam obazirao na to. Nisam ni primetio nikakve promene u radu testere. Sumnjam da je nekako benzin pokupio vlaznost iz vazduha i tako se zamutio jer mi se to dogadjalo kad ostavim benzin u podrumu gde ima vlage (to je moje jedino objasnjenje ovog pojma) sto nemora da znaci da sam upravu.
Probaj napravi mesavinu u flasu od 1litra pa probaj kako ce se onda ponasati. Znaci sipas benzin i ulje i promuckas i pravac u rezervoar testere na testiranje.

racicstevan
18-10-13, 23:02
Posteno da ti kazem neznam, zasigurno. I meni se to desavalo vise puta kad odstoji mesavina 7-8 dana ali se nisam obazirao na to. Nisam ni primetio nikakve promene u radu testere. Sumnjam da je nekako benzin pokupio vlaznost iz vazduha i tako se zamutio jer mi se to dogadjalo kad ostavim benzin u podrumu gde ima vlage (to je moje jedino objasnjenje ovog pojma) sto nemora da znaci da sam upravu.
Probaj napravi mesavinu u flasu od 1litra pa probaj kako ce se onda ponasati. Znaci sipas benzin i ulje i promuckas i pravac u rezervoar testere na testiranje.
Znam da postajem dosadan , ali benzin kupljen danas . Mešavinu uvek pravim po mericama u zavisnosti od količine posla .Danas napravljeno 1.5 l i zamutilo se dok sam potrošio jedan rezervoar

AcA OPEL
18-10-13, 23:11
Ulje jel isto danasnje ili od ranije?Pada mi na pamet posto ga oni toce da su natocili neko smece.Taj karakteristican ljut dim mi je tako poznat,ali nikako da se setim sta bese u pitanju i na sta me asocira.

racicstevan
19-10-13, 01:04
Ulje je isto od juče ali sam tada već primetio da nešto nije kako treba , a danas i ovo . Izgleda da nevaljaju ni ulje ni benzin . Sad sam išao u šupu i mirisao sam kantu , i sam benzin ima čudan miris . Podseća me na miris benzina koji smo izvadili iz jednog auta koji je stajao par godina. Veoma jak i čudan . Ma nema sekiracije ovo je Srbija ovde je sve moguće .
(Juče sam naprimer na traktoru menjao membranu na AC pumpi i sređivao instalaciju - svuda procurelo od ED , a gasno ulje nema nigde. Džaba aditivi . :){{ )

skuter
19-10-13, 16:04
Nisam siguran da li je uz Rapid Duro lanac potrebno koristiti i Duromatic mac?
Ako mora, onda je jos skuplje, ali sve ima svoju namenu, tako da...
O nabavci ove dve stvarcice sam razmisljao jos odavno, jer su mi nekada preko potrebne, ali za sada nista od toga.
Takodje, nigde nisam nasao da Husqvarna pravi nesto slicno.
Pod uslovom da se nabave ovaj specijalni lanac i mac, ostaje pitanje gde ih naostriti? ^-^
Uz Duro lanac mora i Duro mac za Sihl testere. Husqvarna takodje pravi maceve i lance visoke otpornosti na habanje, ali u koraku 3/8 (veliki). Razlika od obicnih maceva je sto su ovi visoko otporni oblozeni materijom na bazi Silicijuma po kliznim povrsinama i posebna su legura. Lanci povecane otpornosti imaju na zubima napadne povrsine od cistog Hroma ili (jos skuplje) Titana. Za Jonsered (i Husqvarnu) ako nisu dostupni originalni delovi (a uvoznik postoji u Staroj Pazovi), potpuno su kompatibilni zamenski Oregon u tri kategorije kvaliteta. Osnovna kategorija je Double Gard. Ja imam mac Oregon Pro Lite .325 koji je povisene otpornosti na habanje (to jos nije Duro kategorija) i prezadovoljan sam. Vec je nadziveo originalni Oregon osnovne kategorije za fabricku ugradnju u Alpina testere. Nema ni pomisli o zameni Oregon Pro Lite maca, na njemu samo povremeno naostrim turpijom Husqvarnin lanac .325. Sece badem, jabuke, prljav bagrem...

- - - - - - - - - -

Imam testeru stihl ms360, treba da kupim novi mac. U lokalnoj prodavnici ima mac sa zvezdom za 4000 din i mac bez zvezde za 6000 din
koji mi preporucujete. Originalno sam dobio mach sa zvezdom.
Mac sa obrtnom zvezdom na vrhu je za najcescu upotrebu, zvezda je ulezistena i podmazuje se uljem. Pre pocetka rada malo se kapne uljca kroz lanac od gore i na bocne rupice lezaja, a kasnije se podmazuje tako sto lanac radom dovlaci svoje ulje do nje. Macevi bez zvezde sa zamenjivim vrhom nemaju lezaj, oblozeni su teflonom, silicijumskom materijom ili slicnom kliznom materijom, a kada se vrh pohaba on se menja. Ostatak maca ostaje do daljnjeg, dok se i on ne pohaba. Ovo nije zgodno za obicne korisnike, narocito ako su udaljeni od servisa. Treca vrsta maca je u Duro kvalitetu, uz njih idu i Duro lanci, a koriste se za secu zaprljanog drveta ili leda, ili cak zidova (ukratko za spasilacke testere u nesrecnim situacijama)

zuba
19-10-13, 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=HonJ4aMGBiA Sta mislite o ovakvom lancu i macu?

moskva
20-10-13, 00:03
http://www.dodaj.rs/f/1M/11w/4SpyaFMD/1/2013-10http://www.dodaj.rs/f/2w/u3/hlfkpIq/1/2013-10-04-554.jpg-04-555.jpg.Smotra izvrsena,spremno za akciju.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/f/1M/11w/4SpyaFMD/1/2013-10-04-555.jpg

AcA OPEL
20-10-13, 12:02
Koja ti ono stilka iza jonserice?

moskva
20-10-13, 13:46
Koja ti ono stilka iza jonserice?

Stihl ms 039

AcA OPEL
20-10-13, 15:08
Reko da nije MS 290,znaci nije.Kako si zadovoljan sa 039?

moskva
20-10-13, 15:25
Reko da nije MS 290,znaci nije.Kako si zadovoljan sa 039?
Kupljena je nova pre 11 godina,za sad radi savrseno.Nju najvise koristim kad me zovu iz elektrodistribucije da se rasciscava linija kuda idu dalekovodi.Lagana je,a solidno jaka.Ta se stilka naobarala stabala I stabala.

- - - - - - - - - -

http://www.youtube.com/watch?v=z8F5aQYo0mQ

- - - - - - - - - -

Moj kum sa njegovom grdosijom.

stavrov
20-10-13, 20:18
Mucila me je testera danas. Stihl 039, gasi se u radu. Pretpostvljam da ne stize dovoljno mesavine do cilindra. Kada rezem, ne smem da dam jaci gas, jer se posle toga odmah ugasi. Kao da stize mala kolicina goriva, pa ako dam jaci gas, to sto je stiglo se potrosi, a novo ne stize odmah u dovoljnoj kolicini. Obicno odmah posle toga upali, a ako nece od 2-3 povlacenja kanapa - prebacim prekidac na saug. Sa prvim povlacenjem kanapa pocne da radi i 1-2 sekundi i ugasi se - bas kao sto treba. Prebacim na I i povucem kanap i odmah upali.
Svecicu sam skinuo i video da ima cigla boju. Ocistio sam i vratio je. Filter goriva nisam zamenio - sutra cu. Stari sam skinuo i produvao - vazduh prolazi u oba smera. Sta ako nije do filtera?

vica022
20-10-13, 20:25
nasteluj joj h vijak. mrsava ti je smesa najverovatnije.fabricki idu oba vijka na 1 krug. nevalja ispod toga a u radu h dosteluj ali ne gde najvece obrtaje prima nego dodaj jos za zeru ulevo da dobije jos malo goriva.gde najvecu turazu prima je posna smesa i nije dobro da radi na toj smesi

Tintoreti
21-10-13, 20:27
Nista ne cackaj, odnesi na servis testeru. Karburator se sam od sebe nikad ne rasteluje toliko da pravi takav problem. Moze skupo da te kosta sopstveno majstorisanje ako nemas neko iskustvo u stelovanju.

Bi Zeleni
23-10-13, 21:28
http://www.youtube.com/watch?v=PmDKNhJdSOo evo za neverne kako je isao moj "pokojni" dolmar 153 100cc 7ks kacio sam snimak jos pre ali eto Lkl{{

racicstevan
25-10-13, 19:10
pitanje :
Kolika šteta može da nastane ako staviš lanac i mač koraka 3/8 na lančanik 0,325 ili obratno .
ne mogu strica da ubedim da to ne radi , a on na dolmaru 115 stavio mač i lanac od svoje stare testere i ubi par dana ne gasi.

Tintoreti
25-10-13, 19:14
Onda su isti koraci u suprotnom dolazi do glavljenja lanca i dolazi do pucanja, tj nemoguce je imati nbilo sta od to troje (mac lanac ili lancanik) a da radi. Mozda jedino mac ako je bez zvezde na vrhu koja isto prati korak lanca kao i zupcanik za pogon.. Moze se desitida ti nedaj boze zakaci desnu ruku lanac kad pukne ili spadne(onu na gasu)

skuter
25-10-13, 19:58
Mesanje koraka je pogibeljno kao sto kolega kaze, a pravi i neminovnu materijalnu stetu posle cega sve elemente moze baciti ako je probao. Promena koraka na motornoj testeri je moguca samo ako se istovremeno (nadju i) zamene svi elementi u nizu, pogonski lancanik na testeri, mac sa obrtnom zvezdom, i lanac u istom koraku. Na primer, moja Husqvarna 236 proizvodi se za 2 koraka, prvo 3/8 mini i drugo .325. Moj primerak je (srecom) u 3/8 mini, mislim da bi sa .325 tesko radila sa svojih 1,8 KS. Drugi primer je Husqvarna 359 koja moze da se kupi u koraku .325 ili u 3/8 veliki. Ali onda su svi elementi u istom koraku, i kupuje se onaj set koji nekom vise odgovara (tvrdje drvo, mekse tanje drvo). Nema mesanja koraka!

racicstevan
25-10-13, 21:22
verovali ili ne već par dana dolmar 115 na kome je bio mač 45 sa korakom 3/8 naravno i lanac i lančanik zamenjen mačem 60 i lancem koraka .325 sa komatsu zenoah g560 . naravno mašina se često guši u radu (radimo relativno blizu pa ga čujem) ipak mislim da ima samo 3.5 konja što je po meni malo za taj lanac

PONAVLJAM LANČANIK OSTAO ISTI , i stalno me ubeđuje da je to sve univerzalno .

skuter
25-10-13, 22:16
Ta 3.5KS su stvarno malo za 3/8 veliki, ali su i previse ako je 3/8 mini. A kako to moze da radi, e to mi nije jasno, osim ako je pogonski zupcanik na testeri toliko pohaban da mu je i samom svejedno... pa bi pogonio i propeler na penti. A lanac rastegljen ko babin lastis, a zvezda na macu pohabana kao vojnicki djon. Ma skidaj mu to i nema univerzalnih.

mirosti
25-10-13, 22:48
Piko lanac 3/8 moze da se koristi i na testeri od 7 konja. Fabricki Stihl kit za rezanje gradje je mac od 75 ili 90 cm sa piko lancem radi manjih otpora i tanjeg reza.

racicstevan
25-10-13, 23:52
još jedno pitanje , ako je L šaf na karburatoru više odvijen šta se dešava - može li da baca gorivo na filter ( preciznije filter se blago ovlaži)

Crnobrnja93
26-10-13, 01:57
Nema to bas neke veze sa L srafom. Normalno je da vraca malo na filter.

German hunting terrier | Jagdterrier