Motorne testere

telnett je napisao(la):
mims & north army

Imam villagera VGS24 i imam slican problem ali sam nasao resenje. Naime kada se izvuce cok (sauh) i progam uvek presisa. Kada se sauh izvuce treba malko vratiti polugu sauha bez da se otkaci davajuci gas do daske . Uvek pali dok nisam skontao nije htela ni jedared .
kupio sam vilager vgs20,mač 40cm.danas sam isekao 6 metara drva i zasad sam zadovoljan,bukvalno sam isterao 3 rezervoara za redom ali je nisam silio.ima caka kod njih kad ih pališ-povučeš sauh da klikne i povlačiš dok ti se ne "odazove",zatim stisneš ručicu gasa i sauh mora automatski da se isključi-znači bez gasa je zatim pališ i nema problema.imam vilager trimer onaj najveći i sa njim sa zadovoljan valjda će me i testera dobro poslužiti :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hoce druze moj sluzice te i to kako.Samo budi pazljiv sa njom jer je ipak to posebna klasa testere. U jednom od prethodnih mojih postova sam Vam napisao za mog kolegu koji ima Villager VGS 24, i koji je sa njom isekao mnooooogo.Mislim da su Villageru boljka uljne pumpe, na sta trebash obratiti paznju, i kao sto rece nemoj je siliti i mislim da ce te dugo posluziti, sto Ti najiskrenije zelim kao i svima drugima koji imaju Villagera kao i onima koji imaju druge marke. Pozdrav.
 
@ Beb
Sto se tice servisiranja nije nikad otisla kod majstora ili u servis......lagana jeste,za manje koriscenje idealna....inace godisnje izvucemo oko 20-30 metara drva..... Stihl je Stihl........ :ppozdrav:
 
Drugari ja imam Vilager VGS24 vec 4 godine bez ikakvih problema sto se tice paljenja normalno gas i sauh cim se javi vratis sauh ipali bez problema .Posto sam bio zadovoljan testerom odlucio sam da kupim jos neke njihove alatke , sledeci je bio trimer 900 c aposle njega aparat za varenje co2. Ja sam sa Vilagerom zadovoljan bolje su se pokazali nego neka velika imena a nisu ni skupi.
 
Beb

Sta znaci jedan a sta drugi sraf ? H L

Miroslav Jovanovic

Ako ne vratim sauh malo tako presisa da samo vadjenje svecice pomaze . Ovo sto si ti kazao kako se pali tako mi je rekao i prodavac ali ova moja radi sasvim drukcije .
 
To mislim da znaci ,,H,, na engleskom ,,high,, sto znaci visoko a ,,L,, na engleskom ,,low,, sto mu dodje nisko........mada nisam siguran 100%....... :ppozdrav:
 
Neverujem

Ako je ko na kolima onda je jedan sraf za ler ( karburator u karburatoru ) , a drugi za kolicinu goriva u radnom rezimu .
Post je spojen: [time]недеља, 22. август 2010. 10:03:50 MST[/time]
_________________________________________________
Evo sada gledam u prospektu

1 Karb se podesava sa montiranim macem i lancem
- H i L osovine su ogranicene brojem obrtaja kao sto je pokazano H dizna - 1/4 L dizna 1/4
- Startujte motor i dopustite da se zagreje nekoliko minuta pri maloj brzini
- Okrenite podesavajuci vijak T suprotno kazaljci na satu tako da se lanac ne okrece. Ako je brzina premala okrenite vijak u smeru kazaljke na satu
- Napravire test secenja, podesite H osovinicu na najbolju sangu rezanja, ne na max brzinu
1 L dizna
2 H dizna
3 vijak za podesavanje ( praznog hoda ) - ler gasa ... Prekucano iz upustva

2qwhml3.jpg

t9wm6b.jpg
 
pročitah cijelu temu pa bih i ja imao ''baciti'' koju

trenutno imam 5 motorki
STIHL 009
STIHL 026
DOLMAR 100
DOLMAR 109
HUSKA 268

sve su u dobrom stanju i rade skoro svaki dan osim ove huskvarne , prilično je razdrmana i trebalo bi mi osvježenje u vidu veće motorke , na njoj je dobra mašina i ima snage kao sam djavo ali je razdrkana , slaba varnica (bombina) , pola vijaka na njoj je polomljeno ili proklizalo , deklo gdje je špaga za paljenje je isto za zamjenu i ......................

razmišljam o tome da nabavim neku malo veću motorku koja bi samo radila veće prečnike koje nemože da dohvate stilovka 26 i ova dolmarka 109 koje su prilično istih karakteristika
razmišljam da uzmem vilager vgs43 , bilo je riječi o njoj ovdje na forumu ali niko nije rekao nijednu informaciju iz prve ruke

već imam vilagerov trimer i za sada je sve ok , a veliku cifru ::novac:: za profi stroj sa imenom nemam
iskreno da vam kažem nešto sam malo skeptičan prema ovim novim motorkama (ne bitan proizvodjač)
navodim primjer mog šuraka , već 2-3 godine ima MS290 i solidno je zadovoljan sa njom ,ALI njegov brat je spržio kada je nasuo nezamiješano gorivo i kada je rasklopljena niti na cilindru niti na stublini nigdje nema stihl oznake :sta:
motorka je kupljena u austriji i ima račun iz ovlaštenog servisa , nešto tu ne štima :nono: i tada je plaćena oko 800 evra čini mi se

u lokalnom servisu (ovlaštenom) nudi mi čovjek remontovanu MS361 sa novim :cilindrom , klipom , lancom i mačom , stim što dozvoljava da je otvorim i uvjerim se u stanje
cijena 300e

ja sam zadovoljan sa ovom huskom 268 kao modelom i tražio sam istu takvu da kupim ali bezuspješno , odgovarala bi mi i 61 ili 63 koje su jako vrijedne pile


eto ja malo odužih k'o da pišem knjigu ::lose::
Post je spojen: [time]1282545171[/time]
_________________________________________________
evo sada sam zvao prodavce vilagera i VGS43 košta 300evreja ::lose::
bome za sada otpada iz razmatranja , ostaje da vidim za ovu stihl361 ili da se bacim u sredjivanje moje razdrmane huske
 
@savoris Pogledaj na netu , proguglaj malo mnogo ti je bolje da nadjes povoljnijeg vgs43 nego tu sredjivanu i krpljenu stilovku. Veruj mi da imam dosta iskustva sa takvim testerama kojima je menjan klip..... one ne mogu da te sluze ni godinu dana . Bolje ti je da uzmes novu testeru . Ja sam kupio jednog stila sredjenog i radio je godinu ipo dana , pa sam sredio mog dolmara 112 klip, radilica, karike, lezajevi i radio je posle toga cele dve godine. Kazu da je problem u tome sto su delovi koji se naknadno ugradjuju nesto tezi i tu nastaju problemi. Nekako kada mi je opet crko dolmar nije proslo ni nedelju dana naisli su cigani i doneli da prodaju nove stilke. Tu sam se upecao misleci da su kradene i dobre i misleci da sam kupio kvalitetnu novu stilku za 90e jer su morali msto pre da ih prodaju da ih ne bi uvatila policija. Medjutim je u pitanju bio kineski falsh . To je bilo pre cetri godine. Ljudi koji su uzimali te stihlove od cigana nisu uspeli da istruzu ni metar a znam i coveka kome je eksplodirala u ruci. Ja sam jedini koji moze da se pohvali da mi ta testera jos uvek radi i da je isekla bas dosta drva. Sada joj trazim samo neki amortizer sto jee puko , a inace radi odlicno. Pre mesec dana sam kupio i huskvarnu 450e novu i sa njom sam prilicno zadovoljan samo moram da je oteram do servisa da mi je majstor malo nasteluje jer se na pola potrosenog rezervoara dosta zagreje i posle nece da upali dok joj ne pritisnem gas , ali mislim da to nije neki problem i da ce se to malo nastelovati pa ce raditi ko zmaj . U suprotnom imam garanciju pa cu traziti zamenu testere ili povracaj novca. _________________________________________________ Zelim ti srecnu kupovinu i preporucujem ti taj vilager vgs43 neces pogresiti ako ga uzmes . Ja znam mnogo ljudi koji poseduju vilager motorke i svi su zadovoljni samo moras da proveris da li ti curi ulje na dizni za ulje i dihtungu za rezervoar kad je budes kupovao tako sto ces joj napuniti rezervoar i ostaviti jedno sat vremena i vratiti se u prodavnicu i ako ne curi kupiti bez razmisljanja.
 
kupovina vgs43 otpada
cijena je nerealna za nju :nono: skupo je to , ako već izdvajam veće novce odna ću da dodam još toliko para i za 600 evra mogu već da biram profi mašinu

većina ljudi se samo bazirala na stil-huskvarna , mada ima i drugih dobrih mašina
u pošetku sam i ja bio zaslijepljen stihlom i samo stihlom , medjutim mišljenje promijeniš kada uzmeš u ruke dobru huskvarnu 61 63 68 :D , to su zvjerine brale moj , izuzetno vrijedne motorke

onda dolmar , imam dvije , opasno dobre mašine
ovu 109ku sam kupio onako bez veze za 40evra kao neispravna , medjutim kvar je bio to što se samo kabl koji ide na prekidač za gašenje pohabao i spojio sa masom
ova 109ka je izuzetno štedljiva motorka , da ne povjeruješ koliko posla uradi sa jednim rezervoarom , evo upravo sam je sada rasklopio da provjerim seberinge na radilici pošto mi se nekako zalijeće tj. kada pustiš gas ona polako spušta obrtaje , vjerovano falšira zrak negdje ::lose::
cilindar i klip su u izuzetnom stanju , kao novo , karika bi se mogla zamijeniti kada sam je već otvorio

a imam i dolmarku 100 , nju sam kupio za 50e ispravnu , na njoj je svai vijak na svome mjestu , sve je picikato , nevjerovatno koliko snage u tako maloj mašini ima , i ona je danas dobila nov lanac :D

a na ovoj mojoj huskvarni sam danas zamijenio bombinu , tj. elektroniku kako je majstori zovu i bogami kako sam nakratko je probao izgleda će kupovine druge motorke da se odloži , na ovu ću da uložim koji dinar jer joj je mašina u osnovi dobra , samo je razdrndana jer je prethodni vlasnik bio neki krkan :udri:
 
Telnet@

Kao sto darosavac rece L je od low a H od high , low ti je ler i prelazni rezim a high je rad od 1/4 do punog rezima rada. Tim srafovima se odredjuje kolicina goriva/smese za odredjeni rezim rada ,uprosceno , sa L regulises rad u leru a sa H rad punim gasom.Na stihl-ovim testerama i pise za koliko treba okrenuti koji sraf i to ti je to.Trecim srafom se regulise leptir za gas kao i na automobilskim karbovima .Sa L srafom pdesim lep , stabilan ler rad i trecim podesim visinu lera , taman da ne pokrece lanac ( pod uslovom da je kvacilo ispravno ) , H srafom podesim na najveci broj obrtaja pri punom gasu i OBAVEZNO malo vratim nazad , smanjim max broj obrtaja jer je takav rezim unistavajuci za motor. Fabricki se svaka testera steluje na odredjeni broj obrtaja radilice , iako testera pri punom gasu moze da postigne 10000 - 15000 obrtaja , podesava se na manje da se ne bi ostetio motor.
 
Ja mislim da nisi u pravu jer se ler gas podesava sa T srafom gde se on zavija dok se testeri kad je na leru ne prestane da se okrece lanac . A H je za visoke obrtaje , L je za niske obrtaje pri radu gde se lanac naravno okrece.
 
neledr je napisao(la):
Hoce druze moj sluzice te i to kako.Samo budi pazljiv sa njom jer je ipak to posebna klasa testere. U jednom od prethodnih mojih postova sam Vam napisao za mog kolegu koji ima Villager VGS 24, i koji je sa njom isekao mnooooogo.Mislim da su Villageru boljka uljne pumpe, na sta trebash obratiti paznju, i kao sto rece nemoj je siliti i mislim da ce te dugo posluziti, sto Ti najiskrenije zelim kao i svima drugima koji imaju Villagera kao i onima koji imaju druge marke. Pozdrav.
kako misliš posebna klasa testere?pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1282652414[/time]
_________________________________________________
obavezno sipam lancol ulje upravo radi pumpe da nebih imao problema
 
Pa, kako da ti kazem,...napisao sam to u smislu da je to testera koja nije ni profi a nije ni potpuno hobi alat,bolja je od mnooooogo modela tipa AGM,Einhell,Keno-Kraft itd,ali naravno i losija od nizih klasa marke Stihl, Husqvarna, Dolmar....naravno i cenovno je dosta povoljnija od istih.Sve u svemu, moje misljenje je da je Villager testera odlican izbor ( ako ne i najbolji ) za novac za koji se prodaje, i za klasu korisnika koji nisu preterano zahtevni.Iz licnog iskustva, znam da je kod ortaka Villager VGS 24, pokazao vise nego odlicno,i da ga sluzi BEZ IKAKVIH problema vec 4-5 godina!Istrugao je sa njom kao neko sa Stilkom ili husqvarnom.Rece mi danas da kad bude stala, kupuje drugu ali VGS 30.Eto, to sam hteo da Ti kazem.Znaci nemora da znaci da ako je manje poznata marka od ovde kod nas ustaljenih, da je to losa spravica. Naprotiv!Stoga Ti zelim da i tebe sluzi koliko i njega i jos toliko!
 
Ja imam probleme sa mojom huskvarnom koju sam kupio pre mesec dana. Naime kada secem uopste mi ne podmazuj lanac. Kada skinem mac ulje samo prsti , ponovo vratim mac , krene po malo da podmazuje pocnem da secem i odma prestaje podmazivanje i kove mi lanac. Pri tome mi se i naravno greje testera . Prekosutra je nosim u servis , imam garanciju , mislim da je tu u pitanju fabricka greska i da serviser tu ne moze da uradi nista . Plasim se na sta ce sve to izaci i u sta ce prerasti. Plasim se ako je ozbiljniji problem da mi nece vratiti pare ili zameniti testeru vec me samo vuci za nos dok mi ne istekne garancija. A testera mi je sada izuzetno potrebna. Kajem se sto nisam uzo villagera . _________________________________________________ Jedno pitanje za sve vas koji imate villager vgs24 , vgs30 : da li ste imali poroblema sa onim malim gumenim amortizercicima? Oni se nalaze na rucki i iznad zatvaraca rezervoara goriva ?
 
@neledr-hvala za pomoć.pa i ja mislim da nisam pogrešio jer već sam izrezao desetak metara drva sa njom i sasvim je solidna mašina.danas sam baš sekao da probam dudov trupac prečnika 50-60 cm i baš sam se iznenadio.prerezala ga je za manje od minuta i to je rez lep i prav mada sam naoštrio sam lanac tako da mi se sviđa i mač i lanac koji su oba marke oregon.zasad sam stvarno prezadovoljan,neguram je na silu u drvo ali vuče lepo sama bez ikakvih problema :D ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
@miroslavjovanovic78,
...pa kao sti bi rekli...:jesam li ti rekao..: .Iskreno i ja planiram da uzmem jednu VGS 24 ili mozda VGS 30, u stvari resio sam.
 
Nazad
Vrh