Motorne testere

Zvuk paljenja je sasvim normalan. Najčudnije je što je bila kod jednog majstora, potrošila jedan rezervoar - radila super čak bolje nego pre, normalno ugašena i nikad više. Naravno taj majstor je otišao na more, pa u Bosnu itd. nisam ga nikad više nahvatao da je opet pogleda. Nisam proveravao motor u tom smislu nisam ima hrabrosti.
 
Neledr@

Ako mozes daj sliku tog Jonsa koji ti nudi , postoje male testere crvene sa oznakom Jonsered , spolja lepe a unutra... ne pitaj. Pravi Jonseredi su odlicne profi testere , vrlo su kompatabilne sa nekim modelima Husqarni.

Smilesy@

st-041 av je bila dobra srednja testera , ali kazem bila , staarooo brate.

Mims@

Probaj da skines filter i strcnes malo goriva direktno u karb ,ako proradi vrovatno klapna sauga ,ako samo da znak da hoce da radi , najverovatnije zapusen karb ( filter goriva ) ako nista , kod mastora.
 
neledr je napisao(la):
Opet ja! Danas mi drugar u servisu nudi za moju MS170c, neku Jonsered testeru.Jako dobro je ocuvana, malo je radila oko 20-30m3 do sada a izgleda kao da ju je cuvao u najlonu. Da li mi se to isplati posto mi je nudi glavu za glavu?

Koji je model Jonsered testere?

A 041 AV od nje jedino da dobijes parkinsonovu bolest sirova je i teska.
 
BeB je napisao(la):
Neledr@

Ako mozes daj sliku tog Jonsa koji ti nudi , postoje male testere crvene sa oznakom Jonsered , spolja lepe a unutra... ne pitaj. Pravi Jonseredi su odlicne profi testere , vrlo su kompatabilne sa nekim modelima Husqarni.

Smilesy@

st-041 av je bila dobra srednja testera , ali kazem bila , staarooo brate.

Mims@

Probaj da skines filter i strcnes malo goriva direktno u karb ,ako proradi vrovatno klapna sauga ,ako samo da znak da hoce da radi , najverovatnije zapusen karb ( filter goriva ) ako nista , kod mastora.

Probao sam i to i ništa. Sad je drugog majstora i ništa. A ne kupuje mi se nova, al izgleda da ću morati, odoše ::novac::
 
Svećica baca varnicu. Uzeću je od majstora pa ću videti. Javim šta sam uradio. Hvala na pomoći. :ppozdrav:
 
I ja je imam i imam identican problem,tesk pali kad ne pali duze,navlazi svecica,onda je cale nasao resenje npr ako zna da ce je sutra koristiti danas odvrne svecicu da ispari benzin i deluje,dosta lakse pali.
 
evo to je taj model ali sam skinuo sliku sa neta jer mi nije aparat pri ruci...
dqp1j5.jpg

Znaci iiiista ovakva, ali je boja oklopa za nijansu tamnije crvena nego na slici,malo je zaparana jedino na donjoj strani valjda od spustanja na beton u garazi.....dakle, da li da je menjam glavu za glavu za Stihl MS170?
 
Neledr@

Sto dalje od toga , dok radi vrlo je dobra , brza lagana ,ali to traje veoooma kratko. Na cilindru uopste nema nikakvu kosuljicu , znaci go aluminijum pa ti vidi koliko to moze da izdrzi. Potpuno iste takve samo sto su od zute plastike nose nalepnicu Partner , ima ih i nekih zelenih ali se ne secam koju nalepnicu nose.
 
neledr je napisao(la):
E, sad imam jos jednu opciju, da prodam ms170, da dodam jos malo love i uzmem ms211.Sta mislite o tome?
Pa pazi prvo u kakvom je stanju ta , koliko je radila . Ako je tvoja u boljem stanju zasto bi rizikovao i uzimao nesto sto je izrabaceno i sa cim ces imati stalno problema. Vidi prvo koja je prava namera tog sto ti je ponudio . Jel je menja zato sto mu je potrebna manja i laksa za posao koji obavlja njome ili zeli da ti je uvali jer je na kraju radnog veka . _________________________________________________ Obrati paznju obavezno na kompresiju : kad je podignes i pustis rucku , a drzis je samo za kanap ona ne bi smela da se spusti dole ( tj ne bi smela odma BRZO DA sidje ) i samo da cujes zzzzzzzzzzzzzzzzz i vidis je na zemlji. Vidi raspitaj se kakav je taj covek , sta je radio sa njom , kako je radio, jel je silovao mnogo, daj mu se pregrevala ? _________________________________________________ OBAVEZNO proveri da li kad seces malo sa njom kad se ugreje tesko pali. Ako tad tesko pali bezi dalje od toga - ovo ti kazem iz svog licnog iskustva i ne zelim da jos neko bude u takvoj situaciji kao ja . Srecno kolega @neledr
 
Dule, hvala Ti na dobronamernom savetu i na objasnjenju ipak sam odlucio da zadrzim moju malecku,ipak znam da sam je ja prvi upalio o razradio, dobio sam je novu i kako Ti kazes, znam kakva je.Jos jednom Hvala.
 
mims & north army

Imam villagera VGS24 i imam slican problem ali sam nasao resenje. Naime kada se izvuce cok (sauh) i progam uvek presisa. Kada se sauh izvuce treba malko vratiti polugu sauha bez da se otkaci davajuci gas do daske . Uvek pali dok nisam skontao nije htela ni jedared .
 
telnett@
karburator , ciscenje & podesavanje , ako ne zamena membrana i iglice i radice.
 
Radila par sati, a od kada sam je doneo tako se ponasa . Po meni leptir raztvori skroz kanal za dovod vazduha pa presisa .
 
Moj Stihl 029 super mnogoooo dobra stvar....kupljena nova 2002.....nista nije dirano osim potrosnog materijala.......,.preporucujem.. :ppozdrav:

 
Telnett@

Leptir u karbu ( za sauh ) i treba da se potpuno zatvori , onda pali kad je hladna , tebi nesto drugo ne valja , odaje previse goriva ,zato ti presisa. Probaj da ona dva srafa na karbu ( H i L ) pazljivo zasrafis do kraja i odsrafis za po 1,5 krugova , oba i onda probaj testeru. Ako je karb u redu radice ,ako ne preporucujem da pogleda neko ko ima iskustva sa takvim karburatorima.

Darosavac@

Dobra testerica , lagana , brza . problem je kad treba izservisirati nsto unutar masine , karike ,semering.... mora se kompletna rastaviti , bude malo skuplje.
 
Nazad
Vrh