Motorne testere

mislim na velicinum samog zuba,da li je prevelik zub 4,5 mm za nju?
 
pa pazi , fabrika je predvidela i verovatno testirala kada se testera najbolje ponasa . Zato bi ipak trebao da stavis fabricki lanac. _________________________________________________ Skoro sam pitao jednog coveka u servisu za kineske testere i on mi je rekao da ona koja se u pocetku dobro pokaze ta traje dosta i dobro radi , a koja ubrzo pocne da pravi probleme od nje nema vajda.
 
DULIS

Pretpostavljam da mislis na sirinu zuba gledano odozgo , to ce biti verovatno lanac 3/8 , Vilageri koriste 3.25 koji je nesto uzi . tanji , ovaj 3/8 se kosristi na testerama vece snage , i ne moze se staviti bez vec pomenutih prepravki. Koristi fabricku dimenziju , samo izbegavaj jeftine lance.
 
ne interesantno,ni meni nije jasno korak je 3.25 a lanac 4,5mm i turpiju sam kupio uz njega 4,5mm,u stvari nisam ja nego otac,a on se bas ne razumije u to puno,ali napisao sam mu sta da kupi:lanac korak 325 i da ima 36 zuba.dali su mu takav lanac i jos zamislite na svakoj alki od lanca ima ugravirano sthil
Post je spojen: [time]1281060569[/time]
_________________________________________________
a nisam ga ja ni stavljao ,stavljao ga je burazer ali radi super i reze super
 
dulis je napisao(la):
ne interesantno,ni meni nije jasno korak je 3.25 a lanac 4,5mm i turpiju sam kupio uz njega 4,5mm,u stvari nisam ja nego otac,a on se bas ne razumije u to puno,ali napisao sam mu sta da kupi:lanac korak 325 i da ima 36 zuba.dali su mu takav lanac i jos zamislite na svakoj alki od lanca ima ugravirano sthil
Post je spojen: [time]1281028169[/time]
_________________________________________________
a nisam ga ja ni stavljao ,stavljao ga je burazer ali radi super i reze super
Jel na lancu pise stihl ili sthil ? :sta: :sta: :sta: Ako je stihl to je super i kvalitetan prilicno lanac, a ako pise sthil onda je opet neko tesko kinesko sranje. :bravo: :bravo: :cao:
 
Pozdrav svima,bio sam na godisnjem,a vidim da se bas polemisalo ovde.
Slazem se da se treba drzati fabrickih mera,samo duzinu po potrebi menjati,ali nije preporucljivo da ne bi neko stavio mac od 50cm na testeru snage 2.0ks.
Sto se tice lanaca postoje koraci:

404"(uglavnom stare testere ga koriste i tesko se danas nalazi),

3/8" debljina kod Stihla 1.6mm
Husqvarne 1.5mm
Eho 1.3mm

3/8" Picco debljina Stihl 1.1mm(razliokuje se od 3/8" samo po velicini zuba)
Husqvarna 1.3mm

3/25" debljina Stihl 1.5mm
Husqvarna 1.3mm

Pomaze...
 
service man je napisao(la):
Pozdrav svima,bio sam na godisnjem,a vidim da se bas polemisalo ovde.
Slazem se da se treba drzati fabrickih mera,samo duzinu po potrebi menjati,ali nije preporucljivo da ne bi neko stavio mac od 50cm na testeru snage 2.0ks.
Sto se tice lanaca postoje koraci:

404"(uglavnom stare testere ga koriste i tesko se danas nalazi),

3/8" debljina kod Stihla 1.6mm
Husqvarne 1.5mm
Eho 1.3mm

3/8" Picco debljina Stihl 1.1mm(razliokuje se od 3/8" samo po velicini zuba)
Husqvarna 1.3mm

3/25" debljina Stihl 1.5mm
Husqvarna 1.3mm

Pomaze...
A koja turpija treba da se koristi za 3/25 ? _________________________________________________ Ja imam turpiju na kojoj je oznaka 3/16 i cini mi se da je velika za korak 3/25 - kod huskvarne.
 
To 3/8 incha oznacava razmak izmedju donjih zuba , onih koji preko lancanika teraju sam lanac , sto ce reci korak a ovo drugo 1.3 1.5 i 1.6 najcesce , predstavlja debljinu tih donjih zuba ili ti sirinu kanala vodilice ( macca ) , sto je lanac veci ti zubi su deblji samim tim lanac je jaci mnogo ljudi ne vodi racuna o tom drugom podatku tako da u stihl-ove maceve ( najcesce ) koji imaju kanal sirine 1.6 stavljaju lanac od 1.5 ( uzi ) pa nov lanac ne lezi lepo , landara levo desno , rez je malo siri sto ne smeta ali slabije odnosi ulje za podmazivanje sto ne valja.
 
Upravo tako.

A turpije za 3/8 mogu da idu od 4.8 - 5.5mm u zavisnosti koliko je lanac potrosen.
za 3/25 4.5 - 5.16mm
3/8 picco 4.0 - 4.5mm
 
Pa jel to znaci da ja na husqvarnu ne mogu da stavljam stihlov lanac .? I da pri kupovini miram da vodim racuna na tu sirinu koju nikada nisam gledao!
Post je spojen: [time]1281258452[/time]
_________________________________________________
To je stvarno jako glupo , trebali su da to usaglase i da bude standard a ne da lutam od prodavnice do prodavnice u nadi da cu da nadjem novi lanac koji mi pasuje .
 
Mozes samo pod uslovom da je tvoj mac potrosen za 0.1mm da bi mogao da uglavis Stilov.Mada,ako mozes da nadjes original to je najbolje.
 
Dule majstor@

Kupovina lanca je prosta stvar kad znas koji ti treba. Znaci , proizvodjac lanca ( oregon , stihl , craftop ....) moze biti bilo koji , moras znati korak lanca ( 3/8 , .325 najcesce ) , sirina kanala ( 1.3 1.5 1.6 najcesce ) i broj zuba ( ili clanaka ) najlakse je poneses stari i svaki ozbiljan prodavac ce ti reci velicine tvog lanca .
 
Opet ja! Danas mi drugar u servisu nudi za moju MS170c, neku Jonsered testeru.Jako dobro je ocuvana, malo je radila oko 20-30m3 do sada a izgleda kao da ju je cuvao u najlonu. Da li mi se to isplati posto mi je nudi glavu za glavu?
 
Može mala pomoć, imam testeru Stihl 009, ima dosta godina, a trenutno neće da upali, bila je kod raznih majstora - i sad je tamo i ništa. Ono što sam znao pregledao sam ali neće. Jel ima neko ideju šta to može da bude?
 
mims je napisao(la):
Može mala pomoć, imam testeru Stihl 009, ima dosta godina, a trenutno neće da upali, bila je kod raznih majstora - i sad je tamo i ništa. Ono što sam znao pregledao sam ali neće. Jel ima neko ideju šta to može da bude?
Jel si proverio radilicu klip , klipnjacu , karike . Jel se cuje neko skripanje kad povuces kanap ? Proveri da li nije prso negde cilindar !!!
 
Nazad
Vrh