Motorne testere

Ovako, skoro sam uzeo plac, gradim vikendicu, i imam dosta sprajceva i otpadaka od rada koje bih da izrezem. Zato planiram da sad kupim motorku, a posto se u iste ne razumem zamolio bih vas da mi neku predlozite, s'tim da ne bih uzimao neke kineske krseve, vec nesto sto ce moci i nakon ovog da me sluzi za povremenu vikendasku upotrebu,

Npr, nesto od najjeftinijih stihl (http://www.stilsrbija.com/index.php?g=1) ili husqvarne(http://www.rs.husqvarna.com/node1816.aspx?nid=68101) ?

Hvala unapred
 
Ako ti treba neka manja testera, onda uzmi STIHL MS 230, on je baš amaterski i za sitnija struganja, nije za u klade, a za kucne potrebe je sasvim ok, imam takav i koristim ga za ogranke i za gradilišta, dosta je lak i pouzdan. A za husqvarnu ti ništa ne mogu preporučiti jer se slabo razumem u njih, a i one su dobrog kvaliteta. :ppozdrav:
 
Prosto pitanje za Vas,
Da li za Stihl MS 170 mogu za mesavinu da koristim ulje Dolmar ono malo u pakovanju po 100ml!?
 
Dukanac je napisao(la):
Ako ti treba neka manja testera, onda uzmi STIHL MS 230, on je baš amaterski i za sitnija struganja, nije za u klade, a za kucne potrebe je sasvim ok, imam takav i koristim ga za ogranke i za gradilišta, dosta je lak i pouzdan. A za husqvarnu ti ništa ne mogu preporučiti jer se slabo razumem u njih, a i one su dobrog kvaliteta. :ppozdrav:
Ok, fokusiracu se na nju, ako ima jos predloga slobodno recite, mozda nesto drugo mimo stihl-a i husqvarne ?
 
@Torrente....
Zakon je brate STIHL, neka radi 20 godina opet je na ceni i kad je prodajes, ja imam tri, i nebi je dao za nijednu drugu.
Mozda je to moje misljenje pogresno za nekog, ali kad ih KANADJANI koriste, samo stavi na njoj OREGON lanac,
i deri. :D ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1280673438[/time]
_________________________________________________
meeker je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kYhh_i5wc2o[/youtube]

Ovu stihlku imam ja to je 070av, i uma mach od 1,10m, a teska je 17kg.
Ja je koristim u kombinaciji sa machem od 051av, pasije original a brze sece, i samo kad obaram koju topolu to koristim :D :haha:
masina je zlo
 
Torrente je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Ako ti treba neka manja testera, onda uzmi STIHL MS 230, on je baš amaterski i za sitnija struganja, nije za u klade, a za kucne potrebe je sasvim ok, imam takav i koristim ga za ogranke i za gradilišta, dosta je lak i pouzdan. A za husqvarnu ti ništa ne mogu preporučiti jer se slabo razumem u njih, a i one su dobrog kvaliteta. :ppozdrav:
Ok, fokusiracu se na nju, ako ima jos predloga slobodno recite, mozda nesto drugo mimo stihl-a i husqvarne ?
Samo huskvarna i nista drugo . Mozes da uzmes i ovu koju sam kupio ja. To ti je sasvim dovoljna testera za tvoje potrebe. Ona ima samo malih problemcica kada seces bukve bas velikog precnika. Ja sam jednu debelu juce seko i bilo bi bolje da je jos malo jace ali je odlicno testere. Za tvoje potrebe sasvim dovoljno i mozda bi ti poso zavrsila i neka huskvarnica od 40-tak kubika jer neverujem da ces bas da seces debele bukve preko 60cm debljine. Stilovke vise nisu taj kvalitet ko nekad. To sam proverio i uverio se kod nekoliko ljudi iz mog mesta koji su ih uzeli prosle i preprosle godine. Ima mnogo plastike i imali su problema sa kvarovima. MOm komsiji nije radila stilka ni 2 meseca i morao je da se zameni ceo karburator.
 
DULEmajstor je napisao(la):
Torrente je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Ako ti treba neka manja testera, onda uzmi STIHL MS 230, on je baš amaterski i za sitnija struganja, nije za u klade, a za kucne potrebe je sasvim ok, imam takav i koristim ga za ogranke i za gradilišta, dosta je lak i pouzdan. A za husqvarnu ti ništa ne mogu preporučiti jer se slabo razumem u njih, a i one su dobrog kvaliteta. :ppozdrav:
Ok, fokusiracu se na nju, ako ima jos predloga slobodno recite, mozda nesto drugo mimo stihl-a i husqvarne ?
Samo huskvarna i nista drugo . Mozes da uzmes i ovu koju sam kupio ja. To ti je sasvim dovoljna testera za tvoje potrebe. Ona ima samo malih problemcica kada seces bukve bas velikog precnika. Ja sam jednu debelu juce seko i bilo bi bolje da je jos malo jace ali je odlicno testere. Za tvoje potrebe sasvim dovoljno i mozda bi ti poso zavrsila i neka huskvarnica od 40-tak kubika jer neverujem da ces bas da seces debele bukve preko 60cm debljine. Stilovke vise nisu taj kvalitet ko nekad. To sam proverio i uverio se kod nekoliko ljudi iz mog mesta koji su ih uzeli prosle i preprosle godine. Ima mnogo plastike i imali su problema sa kvarovima. MOm komsiji nije radila stilka ni 2 meseca i morao je da se zameni ceo karburator.

Iskreno, malo mi je mnogo da dajem 500e za testeru, jer je necu mnogo koristiti, niti planiram sa njom da idem u sumu. Znaci klasicne vikendaske potrebe,retka upotreba, tako da bih eventualno uzeo nesto do 300e, npr. HUSQVARNA 142 e.

Moje pitanje je islo u smeru sta je bolje od tih najjeftinijih testera od jakih proizvodjaca, a kolko vidim razlikuju se misljenja :)
U sustini, dovoljno mi je da mi samo kazete, da je manje vise isto, pa cu onda na osnovu izgleda ja da odaberem neku :D

I da, sta mislite o villageru, vidim za 150e, 3ks(http://www.odigledolokomotive.rs/product_details.php?product_id=2626), za takvu stilovku ili husqvarnu bi trebalo 500+ eura, da li tu treba rizikovati, ili mislite da mi ta nece potrajti ?
 
Nemoj rizikovati uzmi Stihl za ovu drugu nemam iskustva, imam Partner i Stihl rade obe ali kad secem uzmem ovu drugu Nju sam kupio prosle godine po karakteristikama iste su a u radu ni priblizno. Cena je jaca sigurno jel koliko para toliko i muzike za kucne potrebe kako si naveo mozes uzeti i sa manjim macem od 38. nemamo mi tolike bukve da treba testera od metar. Lanac je bitan jer Partner koristi turpiju 2,8 a Stihl 4,2 pa vidi koliki iver pravi jedna a koliki druga. O ceni nebih diskutovao.
 
U potpunosti se slazem sa predhodnim postom nemoj reskirati moze te kostati dosta ::novac:: uzmi kvalitet i ne ces imati nikakvih problema u radu tacno je da su skuplje ali su i duplo vise bolje i ekonomicnije od ovih drugih testera .
 
Ja licno znam dosta ljudi koji imaju vilager testeru i svi se njome hvale kako je odlicna za male pare. Vilager je jedina kineska marka testere za koju imas da kupis rezerne delaove. Skoro svaki deo. Oni inace daju i garanciju 2 godine ( a husqvarna npr 1 godinu ) jer su to amaterske testere. _________________________________________________ To bi za tvoje potrebe mozda bila i najbolja kupovina . Testera ce te sluziti za tvoje potrebe odlicno. Mislim da bi ti dovoljan bio i vgs24 ali mozes da uzmes i vilager vgs30 . _________________________________________________ Mislim da ti uopste nije potrebna testera poznatije marke jer kod slabijih modela kvalitet i nije nesto sve sto moze da bude plasticno to je plasticno i cesto kod manjih modela nije realna cena.
 
Za majstora

Kad upalis Stihl, Dolmar, Partner i neke druge i das gas ona pisti kida, Vilager na leru se gusi a kad je stisnes ona dusu ispusti nemoj zameriti i porediti da je isto ili slicno ni nalik vrsi posao za vrbu camovinu i letve. Sekao sam bagrem oko pola metra Partner cvili i glodje ima veci mac ali Stihl manji mac a kida i leti iver a ne piljevina. Vise se umorim ja jer je pritiskam i silujem ko je sekao razumece.
 
ja imam neku made in PRC na macu i na naljepnicama pise favia . platio sam je 100 eura u ROBOTU
radi besprekorno vec dvije godine,samo sam joj promijenuo lanac ali kad sam ga vec ostrio 20 puta .izrezaqo sam sa njom oko 100m drveta .mac joj je 45cm ,teska je oko 8kg u fullu.iznenadio sam se kako je dobra
 
Torrente,
Na 8 strani ove teme sam postavio tri slike, sta sam sve isekao sa mojom masinicom, ( MS 170). tako da mislim da ti cak i ovaj model moze zavrsiti ogroman posao za ono sto Ti zelis kako si naveo u svojim potrebama.Sada kosta oko 17-19.000 din, kako gde, a ja sam jos stavio na nju mac od 35cm sto je maximala za taj model, i vidi sta je sve tada isekla.Od tada do sad je isekla jos 15m3 suve sljivovine, i dalje hvala Bogu radi ko doxa.Bitno je da imas uvo da je osetis kako sam rekao, i ti bi bilo to.Najbitnije da je ulje kvalitetno, da je dobro razradis,i da nigde ne zuris, odn. da ne zapinjes ko mazga i sve ce biti ko Bog!Cak i ona moze da odradi mnogo vece klade, ali polako i pamet u glavu.Kolega ima VGS 24 isekla je bela Boga, i radi ko sat ali ipak marka je marka, pa bio to Stihl, Dolmar, Husqvarna, Partner ili bilo sta drugo.Kao sto rekoh ona je oko 17-19.000, a VGS 30 je oko 15000, ali za malu razliku u lovi ipak mislim da je Stihl bolje resenje.
 
dulis je napisao(la):
ja imam neku made in PRC na macu i na naljepnicama pise favia . platio sam je 100 eura u ROBOTU
radi besprekorno vec dvije godine,samo sam joj promijenuo lanac ali kad sam ga vec ostrio 20 puta .izrezaqo sam sa njom oko 100m drveta .mac joj je 45cm ,teska je oko 8kg u fullu.iznenadio sam se kako je dobra
U pitanju je testera marke FIVEA . Ja sam ranije postavljao slike mog kineza . U pitanju je isto fivea od 1.7 kilovata . Vec tri godine radi a sada joj fale samo amortizeri koji se mogu prilagoditi i od vgs24 pa cu da ih nabavim . _________________________________________________ Od koliko je kilovata tvoja ? _________________________________________________ O ovoj testeri imas temu na forumu sam svoj majstor . http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewtopic/t=5987.html
 
Barem dvadesetak kineskih testera su mi prosle kroz ruke , one sa oznakam stihl i husqarna na sebi ne bih pominjao , mada se i medju njima nadje po neka da neverovatno dobro radi , ipak vilageri , vec spomenuti vg 24 i vg 30 su vec testere za respekt s obzirom na cenu. Imaju nekih bezveznih nedostataka ( procuri rezervoar goriva , pucanje rukohvata ... ) ali sve se otkloni u garantnom roku. Video sam i ozbiljnijih kvarova , pucanje cilindra pri dnu , defektne radilice ... ali polovina njih je koristena kod profesionalaca koji se bave secom sume , normalno , koriste se za ciscenje stabala od granja, sitne stvari. Ako pregura dva - tri meseca konstantnog rada , ta ce dogurati.... Znam jednu koja odradjuje vec 6-u sezonu punog radnog vremena. Najveca mana im je neujednacen kvalitet , od komada do komada. Za amatersku upotrebu svakako.
 
moja je 2,4 ili kw ili ks nemogu sad da se sjetim
Post je spojen: [time]1280889079[/time]
_________________________________________________
i zanima me jos jedna stvar,na njoj sam fabricki dobio lanac 3,8mm pa kad se istrosio stavio sam stilov lanac 4,5mm,da li je to mozda lanac sa prevelikim zupcima za nju?
 
Hm , Vilageri koriste lanac koraka 3,25 bilo kog proizvodjaca ( preporuka Oregon ) a to 4.5 ne znam sta oznacava. Stihl proizvodi odlicne lance ali su nesto skuplji. Ako bi da menjas korak lanca , moras zameniti i lancanik i da odgovara vodilici ( maccu)
 
dulis je napisao(la):
moja je 2,4 ili kw ili ks nemogu sad da se sjetim
Post je spojen: [time]1280856679[/time]
_________________________________________________
i zanima me jos jedna stvar,na njoj sam fabricki dobio lanac 3,8mm pa kad se istrosio stavio sam stilov lanac 4,5mm,da li je to mozda lanac sa prevelikim zupcima za nju?
Da li mislis na rastojanje izmedju zuba (ono mora biti isto inace ces upropastiti lancanik) ili na velicinu samog zuba . _________________________________________________ Ona bi trebalo da ima korak ( rastojanje izmedju zuba ) 3/25 i da bi se promenio korak mora se zameniti i lancanik i mac sto je neisplativo . _________________________________________________ NA TESTERU UVEK STAVLJAJ LANAC ABRICKIH RAZMERA .
 
Nazad
Vrh