Motorne testere

DULEmajstor je napisao(la):
Ma nesto nam se iscrpela tema. A bas je dobra i korisna . Duze vreme se niko ne javlja . Bas steta! ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: :cao:

Evo ja cu da se javim :D :haha:

Tema se nije iscrpela, nego sada nije sezona sece drveta pa zato nemamo teksta. Inače ja imam problem sa testerom. Kada je upalim 2-3 minuta nece da primi gas uopšte, cim dodam gas mororka se ugasi. Ne znam šta je, ali do sada nijedna testera mi se nije tako ponašala... :sta: :ppozdrav:
 
@neledr
Mogu ti reci da je to odlicna masinica (imao sam je pre dolmara) i vredan miraz.Ja sam od tasta dobio kera koji je naprasno uginuo i video rekorder koji se brzo pokvario.
 
Danas sam kupio polovnu testeru na struju Black Decker. Radi dobro, ali čini mi se da je lanac tup. Ima li pomoći da ga sam naoštrim, ili ne pa moram naći oštrača ili nov lanac.
 
Dukanac je napisao(la):
DULEmajstor je napisao(la):
Ma nesto nam se iscrpela tema. A bas je dobra i korisna . Duze vreme se niko ne javlja . Bas steta! ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: :cao:

Evo ja cu da se javim :D :haha:

Tema se nije iscrpela, nego sada nije sezona sece drveta pa zato nemamo teksta. Inače ja imam problem sa testerom. Kada je upalim 2-3 minuta nece da primi gas uopšte, cim dodam gas mororka se ugasi. Ne znam šta je, ali do sada nijedna testera mi se nije tako ponašala... :sta: :ppozdrav:


Jesi li skoro menjao membrane?:ideja:
 
e, ovako pre par dana mi se to isto desilo sa 038av, odneo sam kod majstora, on zamenio neke membrane na karburatorcicu, zatim filter, izokretao malo one srafcice na karburatoru i sad radi kao sat. Inace desavalo se sledece:upalim je, posle nekog zagrevanja, nece da primi gas kao da od 1/3 gasa ima a posle kad stisnem gas ono je kao udavi i ne prima ga, a neretko se i ugasi. Posle gore pomenute intervencije, sve radi kao satic....ali brate teska je za drzati u rukama ili sam navikao na onu malecku (MS 170) pa mi se cini...
Post je spojen: [time]1279487139[/time]
_________________________________________________
znaci, desavalo mi se nesto slicno ovome:
http://www.youtube.com/watch?v=hT0c-DnDz-E
a sada je otprilike ovako, samo sto je na klipu, 031AV model:
http://www.youtube.com/watch?v=BWrRMZmal_Q&feature=related
 
service man je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
DULEmajstor je napisao(la):
Ma nesto nam se iscrpela tema. A bas je dobra i korisna . Duze vreme se niko ne javlja . Bas steta! ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: :cao:

Evo ja cu da se javim :D :haha:

Tema se nije iscrpela, nego sada nije sezona sece drveta pa zato nemamo teksta. Inače ja imam problem sa testerom. Kada je upalim 2-3 minuta nece da primi gas uopšte, cim dodam gas mororka se ugasi. Ne znam šta je, ali do sada nijedna testera mi se nije tako ponašala... :sta: :ppozdrav:


Jesi li skoro menjao membrane?:ideja:

Ma to mi je novi stihl MS 660. Kupljen pre 2-3 meseca. Nisu mogle brze da crknu... :ppozdrav:
 
Pozdrav narode!

Imam dve motorne testere Partner i Homelite.

Sa Partnerkom i nisam nesto preterano zadovoljan, ali zato Homelite je prva liga. :D

Interesuje me dali neko ima da proda rashodovanu HOMELITE XL AUTOMATIK

Moja je isekla na hektare sume, ima blizu trideset godina.

Sluzi dobro ali, bih kupio jos jednu u losijem stanju.

Ako nekad, neki deo zataji da se ima sta prepakovati, jer je tesko doci do delova za taj tip testere.
 
pozdrav ljudi, imam jedno pitanje da li neko zna gde bih mogao da nadjem elektroniku za motornu testeru husqvarna 444?
 
filip035 je napisao(la):
pozdrav ljudi, imam jedno pitanje da li neko zna gde bih mogao da nadjem elektroniku za motornu testeru husqvarna 444?
Odgovor na to pitanje potrazi od korisnika serviceman , i sigurno ces ga dobiti i resiti problem . Ja sam ubedjen da je on tu i da redovno posecuje ovu temu i da ces dobiti najbolji odgovor.Postavi sliku te testere ako ti nije problem. _________________________________________________ Javi se serviceman potrebna nam je pomoc !
 
hahaha, poslao sam mu vec PP. Primetio sam na osnovu postova da je on glavni baja :D. Okacicu sliku sutra.
 
E pade mi na pamet da otvorim konsalting firmu :haha:
Stvarno mi je drago da sam vam od pomoci,pozdrav svima :cao:
 
Nemam struju pa se javljam preko telefona. Bila teska nepogoda. _________________________________________________ Sad sam bio do ovlascenog servisa husvarne. Oni kazu da se vise se vise ne projizvode modeli 340 , 345 . Tj da se vise ne radi serija 300 i da se sad proizvodi serija 400 . _________________________________________________ Covek iz sesvisa , kad sam mu odjasnio za sta mi je potrebno testere , predlozio mi je model 450e . Kaze da je to neka nova masina bez tegova na radilici , itd ....... Hteo sam da vas pitam za savet kako je to testere i da li vredi dati za njega 50 000 ? _________________________________________________ Posebno bi za misljenje zamolio serviceman-a .
 
DULEmajstor je napisao(la):
Nemam struju pa se javljam preko telefona. Bila teska nepogoda. _________________________________________________ Sad sam bio do ovlascenog servisa husvarne. Oni kazu da se vise se vise ne projizvode modeli 340 , 345 . Tj da se vise ne radi serija 300 i da se sad proizvodi serija 400 . _________________________________________________ Covek iz sesvisa , kad sam mu odjasnio za sta mi je potrebno testere , predlozio mi je model 450e . Kaze da je to neka nova masina bez tegova na radilici , itd ....... Hteo sam da vas pitam za savet kako je to testere i da li vredi dati za njega 50 000 ? _________________________________________________ Posebno bi za misljenje zamolio serviceman-a .
Ako radis ozbiljne stvari probaj da nadjes Husquarnu 61, ili 266, odavno se vise ne prave ali se moze naci ponegde neka koja je malo radila, takodje moze iz serije 2, 254 ili 257 ovo posle je vec manje pouzdano ( Nisam serviser samo prenosim misljenja ljudi koji rade sa tim stvarima) Pozdrav!
 
Imam jako losa iskustva sa kupovinom polovnih motornih testera. Kod mene ima dosta ljudi koji se dave prodajom polovnih testera. Mozda ima i neko koje nije mnogo ni radilo ali to se nikad nezna . svaka kupovina polovne stvari je sama po sebi veliki rizik. _________________________________________________ Zato mislim da je bolje da uzmem neko novo testere da ne bi imao problema. Nova svtvar je nova ! _________________________________________________ Testere mi treba za secu bukvi ali samo za svoju potrebu 15-20 m godisnje . _________________________________________________ Hvala na savetu .
Post je spojen: [time]1280261998[/time]
_________________________________________________
Sutra ujutru palim kola i po novo testere pa cemo da vidimo dali valja.
 
Danas sam kupio novu motorku. Huskvarna 450e . _________________________________________________ 50ccm , 24 kw , dekompresioni ventil ........ _________________________________________________ Testere odlicno radi . Vrlo sam zadovoljan. Brine me samo sistem za zatezanje i menjanje lanca:
2wmpfmf.jpg
2vtum4i.jpg
_________________________________________________ Evo i ostalih slika :
sg5pjm.jpg
fxcpc6.jpg
rmqipk.jpg
16hrkgi.jpg
2gvmue1.jpg
_________________________________________________ Samo ima jedan problem . Jako sam se uplasio. Kada sam motorku razradjivao mnogooooo mi je ulje curelo . Zvao sam servisera a on mi kaze da je to zbog toga sto ne ide u drvo i da kad budem seko to nebi trebalo da bude. _________________________________________________ Sve u svemu imam garanciju godinu dana pa sam osiguran od abricke greske.
 
Nazad
Vrh