Motorne testere

A kaži, ma mi smo ti ovde na forumu žive legende, kad bi se neko našo sad ko Njegoša mogao bi o nama da napiše roman iz više delova.
 
pade mi na pamet......ako ce vec da prestanu sa proizvodnjom MB supera, onda da nadjem kakvo bure od jedno 2ool, pa da ga natankujem.....ne potrosim toliko za testeru ni za 10 godina....ali, neznam koliko moze da stoji u buretu da ne izvetri...uuuufffff bre! A dotada ce valjda izmisliti i testere na struju, ili geomagnetni pogon...heeeheeee....- BRE!
 
E dule, to sam hteo da cujem...Dakle, najvise godinu dana sme da stoji spremljena mesavina..jel da? U stvari niko da mi da odgovor na pitanje koliko spremljena mesavina sme da stoji a da se pre upotrebe naravno promucka, i da to naravno bude bezbedno za testeru? Ovo pitam zato sto svako ima svoju teoriju....15 dana, mesec, dva, godinu pa ponovo dodati ulje....I jos jedno pitanje: da li ipak da moju ljutu guju naviknem na sintetiku ili je to svejedno? Pozdrav.
 
Posle godinu dana i dodavanje ulja nebi puno znacilo kad je u pitanju snaga , samo sto bi nadoknadilo izvetrelo ulje za podmazivanje cilindra i klipa . Sto se tice bezolovnog tu stradaju karike starim motorkama i tredala bi se praviti nesto jaca mesavina . Nego gde su ostali nema ih vec duze vreme ovde se izgleta samo ti i ja dopisujemo . Nije valjda da smo iscrpili vec temu ? Nema ni serviceman-a da se javlja odavno ?
 
Slazem se da na starim testerama stradaju karike. Kada je nestalo obicnog benzina u EHO 55 sam sipao super i zeznuo karike. U servisu sam zamenio karike i kazu stavili su druge tako da moze da radi na super bez problema, I evo vec godinama radi bez problema.
 
Što se tiče mešavine stihl u uputstvu za motornu kosu (verovatno isto važi i za testeru) kaže: "Čuvati u posudama za gorivo na suvom zaštićeno od svetla i sunca" ( verovatno zaštićeno od sunčeve svetlosti, primetio sam da mešavina izložena sunčevoj svetlosti u prozirnoj posudi izgubi boju).
Mešavina goriva stari - mešati samo količinu za nekoliko nedelja. Mešavinu goriva ne skladištiti duže od 3 meseca.

I naravno oni preporučuju svoju gotovu mešavinu. Koliko li ona stoji u kanisteru? :sta:
:ppozdrav:
 
Vidim da ste me trazili... :D
Nemam sta da filozofiram pa se ne javljam,al budite bez brige-samo vas posmatram. ::samo odmor::
Mesavina maximalno 2 meseca napravljena!
Aj pisite malo cene vodilica,lanaca,lancanika,turpija.Koje marke potrosnog materijala uzimate,sta je dobro a sta ne...zivlje malo... :bravo:
 
Ja da bi spasio moju motorku (partner ::namigivanje:spavam: sipam na onu sthil-ovu mesavinu 4 L. (cetiri litre) bezolovnog..Kazu da tako treba..A i ne stoji mi mesavina dugo , jer trimer mi koristi isto gorivo, pa tako brzo ode.
 
nova vodilica Stihl oilomatic 35cm, i naravno original Stihl-ov lanac za nju od 25 z. Sada ste me bacili u rebus sto se tice rezervnih delova, pa rekoh bolje je da uzmem original.....mada imam i neki Windsor lanac i vodilicu msm da je woodmax ili tako nesto, mada je taj lanac verujte mi ko da je od stiropora......stavio ga jednom i posle sat dva vratio original. Ako je reklama dozvoljena dacu vam adresu i brojeve firme u BG-u. Pozdrav.
 
I oregon lanci vise nisu kao sto su bili . Dosta je slab kvalitet tog lanca. Kod mene ima da se kupi lanac , turpija marke dollmar . Da li je neko kupovao lanac te marke i kakva su iskustva.
 
Dolmar je nekada bio u samom vrhu,što se kvaliteta tiče,a sda nebih mogao da tvrdim.... :cao: :haha:
 
Moj savet je bolje ne kupovati alate na akciji jer je to potrosna roba, a i puno muke jer mislis da imas uredjaj koji inace ne radi kad treba. Bolje je skupiti malo vise para pa pazariti Stihl i neces se pokajati jer je odnos snage i maca uvek izbalansiran. Sto se tice lanca sve je to za jednokratnu upotrebu.
 
Danas sam bukvalno od tasta dobio Stihl 038AV :D, onako sluzila mu je dosta....on operisao kuk pa mu rekli nema vise nista od posla sa testerom pogotovu.....xe,xe..neko bi reko zanimljiv miraz :haha:. Kakva je ovo spravica?Ima li ko iskustva sa ovim modelom? Aj uskoro kacim slike.Pozz.
 
Dobio si pravu stvar,toliko se dobro pokazala da su posle nje izbacili specialnu seriju 038 Magnum.
 
neledr je napisao(la):
Danas sam bukvalno od tasta dobio Stihl 038AV :D, onako sluzila mu je dosta....on operisao kuk pa mu rekli nema vise nista od posla sa testerom pogotovu.....xe,xe..neko bi reko zanimljiv miraz :haha:. Kakva je ovo spravica?Ima li ko iskustva sa ovim modelom? Aj uskoro kacim slike.Pozz.
Ja imam samo reci pohvave za tu testeru moja je 84 god proizvedena spada u grupu profesionalnih testera sredlje teskih odlicna je za obaranje presecanje i kresalje grana izdrzljiva do najvecih opterecenja i vremeskih uslova dosta dobra za profesionalni rad u sumi ogrevnog drveta .
Mislim da si dobio bas dobar i kvalitetan a ujedno i profesionalni miraz :D :D :haha: :haha:
Pozdrav ako ti nesto bude trebalo u vezi pomoci oko nje ti slobodno pitaj tu smo da naucimo nesto jedni od drugih :cao:
 
uffff....nisam bio tu neko vreme....sto rekao nas narod dok nekom ne smrkne drugom ne svane....nego, nikako da ubacim slike ali ajde pokusacu pa da vidite u kakvom je stanju.Pozdrav.
 
Ma nesto nam se iscrpela tema. A bas je dobra i korisna . Duze vreme se niko ne javlja . Bas steta! ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::



Ubuduće koristite manje smajlija prilikom pisanja postova.Svaki naredni post napisan ovakvim načinom biće obrisan bez opomene!
 
Nazad
Vrh